Strona 2 z 82 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 52 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 1628
Like Tree103Likes

Wątek: Politechnika Rzeszowska

 1. #21

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  RBK

  Domyślnie


  Polecamy

  flyboy, nie tak nerwowo zaletą pilotów jest opanowanie prawda?;> Mój brat ostatnio odbywał praktyki w Rzeszowie. Mieszkał w akademiku razem z paroma osobami z PRZ. Na moją prośbę podpytał się jak to tam jest z tym pilotażem. Nie sztuką sie jest dostać, ale utrzymać. Kasy nie ma za dużo na finansowanie licencji, dlatego zawężają szeregi pilotażu. Żeby się dostać zapewne musisz być jednym z lepszych. To jest pewne. Nie możesz też bazować na tym kto ile miał punktów kiedyś. Bo jak już ktoś napisał ludzie się co roku zmieniają i jednego mogą być gorsi, innego lepsi.
  Could make me float
  Could make me float away

 2. #22

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  No to chyba będziemy mieć małą, pozytywną rewolucją w kwestii szkolenia się na pilota opłacanego przez państwo

  Cytat Zamieszczone przez onet.pl
  Rząd zapłaci studentom za studiowanie
  "Dziennik": Budownictwo, mechanika i budowa maszyn oraz inżynieria środowiska to trzy z 10 kierunków studiów, które rządu uznał za strategiczne dla gospodarki kraju.
  Pełną listę minister nauki Barbara Kudrycka przedstawi w środę. Na czym będzie polegała wyjątkowość tych kierunków? Kształcenie na nich będzie wspierane przez rząd w ramach tzw. studiów zamawianych. Młodzież, która rozpocznie na nich naukę, otrzyma dodatkowe stypendium motywacyjne w wysokości tysiąca złotych. Będzie wypłacane już od pierwszego semestru. Wsparcie finansowe dostaną też uczelnie, które będą realizować nauczanie na kierunkach strategicznych.

  Program studiów zamawianych wystartuje jako pilotaż już od najbliższego roku akademickiego. Rząd zamówi kształcenie 3 tys. studentów. Stypendia dostanie połowa z nich. Kryterium będzie konkurs świadectw maturalnych. Z kolei uczelnie, które będą kształcić na kierunkach zamawianych, zostaną wyłonione w drodze konkursu. O wyborze w pierwszej kolejności będzie decydowała innowacyjność programu nauczania. Ministerstwo nauki chce bowiem rozwijać najnowocześniejsze technologie. Docelowo do 2013 r. ma zostać ogłoszonych 30 różnych kierunków strategicznych, na których będzie kształcić się blisko 21 tys. studentów. Będą to studia z zakresu dyscyplin ścisłych, przyrodniczych oraz technicznych. Resort nauki ma do wydania na ten cel w ciągu najbliższych 5 lat ponad 1 mld zł.

  Polska cierpi na brak inżynierów. Według danych GUS tylko w pierwszym półroczu zeszłego roku na rynku pracy brakowało 31 tys. specjalistów dyscyplin technicznych.

 3. #23
  Moderator
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Rewolucją jest to, że połowa osób na pilotażu będzie dostawac 1000zł miesięcznie (oprócz ewentualnych innych stypendiów), w sam raz na 2-3h nalotu na miesiąc
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 4. #24

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Przepraszam za OT, ale te 1000zł to najdurniejszy pomysł od czasów ministra G. Będzie tak samo jak z AWFem. Masa ludzi, którzy studiują na poli, uni, am czy gdzie tam jeszcze, idzie na AWF tylko po to, żeby mieć troche darmowego sportu, jednocześnie nie myśląc o zaliczaniu czegokolwiek. Wyobrazcie sobie jakie oblezenie beda przezywac kierunki finansowane przez magiczne 1000zł... Nie ma idiotów, będą się na nie starać w niemałej części ludzie, którym w głowie tylko darmowa kasa. Zero nauki, po pół roku wylecą, jednak swoje wydoją i tym samym zajmą mase miejsc osobom, które choć mature zdały troche gorzej, podeszłyby z chęcią i zainteresowaniem do sprawy.
  Domyślam się, że w ministerstwie nie brakuje na ten temat świadomości, ale jakoś nie jestem sobie w stanie wyobraźić jak można tą luke załatać.

  Sorry raz jeszcze.

 5. #25

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  A czy przypadkiem z tego tekstu nie wynika że przez to będzie większa ilość uczelni w tym kierunku kształcąca czy to ja źle zrozumiałem?

 6. #26

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Będzin / Wrocław

  Domyślnie

  No to z rozszerzoną biologią nie mam szans XD Ale te 1000 zł chyba nie jest przeznaczone na loty?!

 7. #27
  Awatar PapaNovember

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  EPKR/RZE/GDN

  Domyślnie

  Lepiej zwiększyli by ilość miejsc na pilotażu
  filiphwood and Budynio like this.
  Per aspera ad astra!!!
  Pagonów się nie kupuje - pagony się zdobywa! [layoverlover]

 8. #28
  Awatar Mr.Brown

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Katowice

  Domyślnie

  Ilość miejsc jest cały czas nieznana, wszystko zależy od tego ile pieniędzy uda się wywalczyć Politechnice w danym roku. Pod tym LINKIEM umieszczone są nowe zasady naboru na pilotaż. W tym tygodniu było spotkanie z dziekanem i ludźmi odpowiedzialnymi za rekrutację w celu rozwiązania wszystkich niedomówień. Dla ludzi, którzy chcą się dostać na kierunek lotnictwo i myślą o pilotażu, odbędą się w lato loty kontrolne na szybowcach w Bezmiechowej oraz testy Wombat. Kwalifikacja jednal będzie się odbywać tak jak do tej pory po trzecim semestrze.

 9. #29

  Dołączył
  Jul 2008
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie Politechnika Rzeszowska

  Na początku się przywitam jako że jest to mój pierwszy post

  A teraz do rzeczy. W tym roku zaczynam ostatnią klasę liceum - maturalną, i czas zastanowić się nad przyszłością. Chyba jak każdy chłopak w dzieciństwie (a przynajmniej większość) interesowałem się mniej lub bardziej samolotami. Sklejało się kilka modeli, oglądało filmy, latało w wirtualnym świecie, etc. Jakoś później tak się złożyło, że samoloty poszły na drugi plan, a zabrałem się za naukę. Teraz gdy trzeba podjąć ważną decyzję przypomniałem sobie o dawnych przyjemnościach i wpadłem na pomysł: Dlaczego by nie na pilotaż?

  Zacząłem szukać, znalazłem politechnikę rzeszowską. Przejrzałem oficjalną stronę, przeczytałem informacje odtyczące studiów i rekrutacji, skontaktowałem się z paroma absolwentami i jednym wykładowcą. Dowiedziałem się, że samo dostanie się na politechnikę (lotnictwo i kosmonautyka) jest bardzo łatwe - wystarczy matura z matmy, fizyki i angielskiego, a ze zdrowiem też jest ok i z badaniami powinno być OK. W moim przypadku to nie będzie problem Natomiast kłopoty zaczynają się przy rekrutacji na specjalizację pilotaż.

  Niestety nigdy się nie zainteresowałem aeroklubem, mimo że jeden jest rzut kamieniem od mojego domu. Czy bez nalotu jest szansa aby dostać się na specjalizację pilotaż?

  Jeden z absolwentów poradził mi, żebym się przeszedł na lotnisko i wykupił przelot zapoznawczy szybowcem i sprawdził czy to w ogóle coś, co chciałbym robić przez resztę życia. Tak też zrobię. A czy np. dałoby się zrobić licencję szybowcową w ciągu pierwszych 3 lat studiów? I przy kwalifikacji na pilotaż miałbym ją ze sobą?

  Pozdrawiam

 10. #30
  Awatar ader

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez zushi
  A czy np. dałoby się zrobić licencję szybowcową w ciągu pierwszych 3 lat studiów? I przy kwalifikacji na pilotaż miałbym ją ze sobą?
  Nie taką licencję się robi w 3 lata, spokojnie zrobisz na szybowiec
  Przejdź się do aeroklubu i dowiesz się wszystkiego.
  Powodzenia życzę.

 11. #31
  Awatar dj dragon

  Dołączył
  Mar 2008
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  a na pilotaż to nie po dwóch się idzie latach??
  Goha

  Miłośnik z przypadku, pasjonat z wyboru.

 12. #32
  Awatar flyboy

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie

  na pilotaż sie idzie po 3 semestrach , a na tej stronie :
  http://www.prz.edu.pl/pl/wbmil/files...taz_2008-9.pdf masz napisane wszystko co i jak żeby sie dostac na pilotaz Pozdro

 13. #33

  Dołączył
  Jul 2008
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Oki, przeczytałem jeszcze raz, to co podał flyboy. Jest tam napisane coś takeigo:

  Kryteria tworzenia wstępnej listy rankingowej:
  - zaliczenie 3-ciego semestru kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka w
  Politechnice Rzeszowskiej w terminie jego sesji zasadniczej oraz
  zaliczenie nie później niŜ w tym terminie, w roku kwalifikacji, róŜnic
  programowych i długów punktowych jeśli były określone,
  - uzyskanie średniej arytmetycznej ocen z dotychczasowych studiów co
  najmniej 3.5,
  - uzyskanie oceny zachowań co najmniej 0.5 w roku akademickim
  poprzedzającym bezpośrednio rok kwalifikacji ( nie jest obligatoryjne dla
  osób upowaŜnionych do wykonywania lotów samodzielnych ),
  - potwierdzenie oryginałem badań lotniczo-lekarskich grupy zdrowia klasy
  I wg JAR FCL-3, waŜnych co najmniej do końca roku akademickiego
  kwalifikacji.
  Nie ma tutaj wzmianki o wymaganych licencjach, natomiast na oficjalnej stronie politechniki mamy coś takiego:

  brane są pod uwagę następujące kryteria:

  * wyniki w nauce (średnia ocen z trzech semestrów min. 3,5),
  * znajomość języka angielskiego, potwierdzona testem,
  * zaawansowanie w szkoleniu lotniczym (nalot na szybowcach i samolotach),
  * predyspozycje zdrowotne.
  Tutaj już napisali o nalocie, przy czym widać wyraźnie to 'i' w nalocie na szybowcach 'i' samolotach. W takim razie sama licencja PL(G) nie wystarczy i trzeba mieć też PPL ? Jak to rozumieć?

 14. #34
  Awatar Speagle

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA/EPBC

  Domyślnie

  Nic nie "trzeba" mieć, ale w praktce, jeśli masz duży nalot i doświadczenie to szanse na dostanie się na pilotaż wzrastają.

 15. #35
  Awatar dj dragon

  Dołączył
  Mar 2008
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  im większy masz nalot tym masz większe szanse żeby się dostać
  Goha

  Miłośnik z przypadku, pasjonat z wyboru.

 16. #36
  Awatar 6182

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Szczecin

  Domyślnie

  Z tego co pamiętam z jakiegoś PDFa odnośnie rekrutacji na pilotaż (niestety nie jestem w stanie go znaleźć) wychodziło że za "doświadczenie lotnicze" można było dostać max 10 pkt,przy czym samo PL(G) z 200 h nalotu dawało już 5 punktów (żeby miec 10 trzeba miec CPL a mając CPL prawie sie tam nie opłaca iść na studia więc "dziesiątek" na pilotaż pewno jest mało ),


  Nikon D50,Nikkor 18-55 ED i 55-300 VR
  Maycom AR-108

  Pozdrawiam
  Daniel

 17. #37

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  Kędzierzyn-Koźle

  Domyślnie

  Witam. Mam 16 lat i chcę być w przyszłości pilotem. Oczywiście mam już na celowniku Politechnikę Rzeszowską. W te wakacje chciałem odbyć kurs szybowcowy ale nie jestem pewien czy ma to sens jeżeli za studiach będę również to robi tylko że za darmo. Wie ktoś jak to jest ??
  Kiedy Raz Zaznasz Lotu, Będziesz Chodził Z Oczami Wpatrzonymi W Niebo Pragnąc Tam Powrócić.

 18. #38

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Zolnierz003
  Witam. Mam 16 lat i chcę być w przyszłości pilotem. Oczywiście mam już na celowniku Politechnikę Rzeszowską. W te wakacje chciałem odbyć kurs szybowcowy ale nie jestem pewien czy ma to sens jeżeli za studiach będę również to robi tylko że za darmo. Wie ktoś jak to jest ??
  Żeby latać na PRz za darmo musisz dostać się na pilotaż. Żeby dostać się na pilotaż musisz mieć już nalot (szybowcowy, samolotowy), który robisz odpowiednio wcześniej na swój koszt.

 19. #39

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Ziemia

  Domyślnie

  Żeby się dostać na pilotaż nie trzeba mieć w ogóle nalotu. Oczywiście jeżeli takowy posiadasz baaardzo zwiększa on twoje szanse

 20. #40

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie


  Polecamy

  Patrzmy realnie, trzeba mieć kosmiczną średnią, żeby nalot nie był potrzebny.

Strona 2 z 82 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 52 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 09-10-2015, 19:50
 2. 18-08-2015, 20:58
 3. 10-06-2015, 21:29
 4. 10-03-2015, 20:44
 5. 08-03-2015, 16:17
 6. 11-12-2014, 06:52
 7. 05-12-2014, 08:21
 8. 12-10-2014, 15:23
 9. 04-10-2014, 11:34
 10. 17-07-2014, 17:56
 11. 17-07-2014, 17:44
 12. 15-07-2014, 09:06
 13. 14-07-2014, 19:36
 14. 13-07-2014, 17:54
 15. 09-07-2014, 14:29
 16. 08-07-2014, 17:47
 17. 26-06-2014, 11:36
 18. 15-05-2014, 06:40
 19. 01-05-2014, 17:07
 20. 28-04-2014, 18:14
 21. 24-02-2014, 05:06
 22. 07-02-2014, 23:15
 23. 28-11-2013, 14:19
 24. 19-11-2013, 16:56
 25. 07-11-2013, 13:31
 26. 16-09-2013, 13:20
 27. 21-08-2013, 13:33
 28. 20-08-2013, 20:48
 29. 20-07-2013, 09:28
 30. 19-07-2013, 13:22
 31. 15-07-2013, 13:13
 32. 14-07-2013, 11:16
 33. 13-07-2013, 20:40
 34. 11-07-2013, 10:04
 35. 11-07-2013, 09:26
 36. 03-07-2013, 12:43
 37. 13-06-2013, 08:37
 38. 06-06-2013, 12:26
 39. 29-05-2013, 14:19
 40. 20-05-2013, 20:29
 41. 14-04-2013, 19:22
 42. 18-03-2013, 20:03
 43. 13-03-2013, 16:23
 44. 19-02-2013, 17:11
 45. 09-02-2013, 18:57
 46. 07-02-2013, 10:52
 47. 29-01-2013, 17:21
 48. 18-01-2013, 09:00
 49. 08-01-2013, 15:35
 50. 02-12-2012, 13:35

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •