Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  May 2016

  Domyślnie Studia o profilu lotniczym a problemy zdrowotne.


  Polecamy

  Witam !

  Wiem, że na forum jest wiele podobnych tematów ale nie znalazłem nikogo, kto miałby podobne problemy.
  Obecnie jestem w drugiej klasie liceum o profilu matematyczno-fizycznym. Z nauką nigdy nie miałem problemu. Z matematyką i językiem angielskim radzę sobie bardzo dobrze. Maturę z tych przedmiotów pisał będę na poziomie rozszerzonym. Znam języki : angielski, niemiecki, rosyjski, norweski i arabski bardzo dobrze w mowie i piśmie. I niby wszystko pięknie gdyby nie to, że mam pewne problemy zdrowotne, które uniemożliwiają mi rozpoczęcie studiów na specjalizacji pilotaż samolotowy : słaba krzepliwość krwi i arytmia serca. Jestem na 99% pewien, że te wady dyskwalifikują mnie z moich marzeń o zostaniu pilotem Mimo to nadal chciałbym wiązać swoją przyszłość z przemysłem lotniczym, jednak praca na ziemi wydaje się bardziej realna. Zastanawiałem się nad mechaniką lotniczą w Chełmie ale nie wiem czy można ją ukończyć bez specjalizacji pilotaż i pracować jako mechanik a nie pilot. Chciałbym również zrobić kurs kontrolera lotów (o ile mój stan zdrowia na to zezwala ?) oraz/lub dyspozytora lotniczego (opcja bardziej realna). Macie jakieś inne pomysły na pracę gdzie osoba z takimi wadami jak ja może znaleźć zatrudnienie na ziemi?
  Bardzo dziękuję za pomoc =D
  Pozdrawiam !

 2. #2

  Dołączył
  Jun 2010

  Domyślnie

  Przy takiej znajomości języków w tak młodym wieku to znajdź sobie jakąś dochodową robotę i lataj dla przyjemności Na PPL są dużo niższe wymagania zdrowotne niż do latania w liniach.
  Słaba krzepliwość związana z jakimś stanem chorobowym, czy po prostu płytki krwi w dolnej granicy? To 99% pewności wynika z jakiś konsultacji, czy tak Ci się wydaje? Jeśli wydaje - pójdź prywatnie do lekarza, który jest orzecznikiem medycyny lotniczej i wtedy będziesz miał pewność. Lista na stronie ULCu.

 3. #3

  Dołączył
  May 2016

  Domyślnie

  Przekonanie to wynika z tego, że w mojej karcie pacjenta znajduje się już wpis mówiący o moich wadach co, jak myślę jest pierwszym znakiem do nie wydania mi pozwolenia. Lekarz, który będzie mnie badał zapewne pomyśli sobie, że jestem "podejrzany" i marne szanse na przejście. A co myślicie o CPL ? Na ATPL nie mam raczej szans, ale CPL'em też bym się zadowolił. Wiem, że z pracą po tym ciężko ale dla chcącego nic trudnego ;D
  Jeżeli nie da rady to myślicie, że mogę przejść potrzebne testy zdrowotne aby pracować jako kontroler lotów/dyspozytor lotniczy/cabin crew ? Czy lepiej byłoby abym zgłosił się z takim pytaniem do lekarza ? Czy badanie orzekające mogę zlecić sobie prywatnie 'kiedy chce' po wcześniejszym umówieniu się czy na takie badania kieruje uczelnia wyższa lub konkretny aeroklub ?
  Dziękuję

 4. #4

  Dołączył
  May 2013

  Domyślnie


  Polecamy

  Co do swoich wad zdrowotnych, możesz sprawdzić rozporządzenie Part-Med dotyczące uzyskiwania odpowiednich klas zdrowia.
  Możesz również iść na badania do ośrodka (Wrocław/Warszawa) wykonującego badania na I klasę zdrowia i sprawdzić swoje możliwości. Nie musi być to zlecone przez żadną szkołę czy aeroklub.

  A co myślicie o CPL ? Na ATPL nie mam raczej szans, ale CPL'em też bym się zadowolił.
  Zarówno do uzyskania licencji CPL jak i ATPL wymagane jest orzeczenie I klasy zdrowia.

  Jeżeli nie da rady to myślicie, że mogę przejść potrzebne testy zdrowotne aby pracować jako kontroler lotów/dyspozytor lotniczy/cabin crew ?
  Pracownicy naziemni oraz cabin crew mają niższe wymagania dotyczące zdrowia niż piloci zawodowi/liniowi, zatem najlepiej będzie iść do lekarza i starać się o uzyskanie klasy I. Jeśli będą przeciwwskazania ku temu, przyznana zostanie Ci ewentualnie klasa niższa.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •