Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
Like Tree1Likes
 • 1 Post By kawc

Wątek: badanie wstępne czy wznowienie

 1. #1
  Awatar Flycat

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  bloku

  Domyślnie badanie wstępne czy wznowienie


  Polecamy

  Czy po upływie prawie 6 lat od utraty ważności badań 1 klasy jest szansa, aby wznowić je bez robienia od nowa badań wstępnych? Innymi słowy, czy mogę je zrobić w ośrodku który mam na miejscu, a który wykonuje jedynie badania okresowe?
  Jeśli to ma jakieś znaczenie 2-ka ciągle aktualna.

 2. #2

  Dołączył
  Jul 2017

  Domyślnie


  Polecamy

  Zgodnie z PART-MED:

  b) Przedłużenie
  Badania lub oceny wymagane w przypadku przywrócenia ważności orzeczenia lekarskiego mogą zostać przeprowadzone do 45 dni przed datą wygaśnięcia orzeczenia lekarskiego.
  c) Wznowienie
  1) Jeżeli posiadacz orzeczenia lekarskiego nie zastosuje się do przepisów lit. b), konieczne jest przeprowadzenie badania lub oceny w trybie wznowienia.
  2) W przypadku orzeczeń lekarskich 1. i 2. klasy:
  (i) jeżeli ważność orzeczenia lekarskiego wygasła wcześniej niż przed 2 laty, centrum medycyny lotniczej lub lekarz orzecznik medycyny lotniczej przeprowadza badanie w trybie wznowienia wyłącznie po dokonaniu oceny dokumentów lotniczo-lekarskich wnioskodawcy;
  (ii) jeżeli orzeczenie lekarskie wygasło wcześniej niż przed 5 laty, zastosowanie mają wymagania dotyczące badania w zakresie pierwszego wydania, a ocena jest przeprowadzana w oparciu o wymagania dotyczące przedłużenia.
  APW likes this.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •