Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
Like Tree1Likes
 • 1 Post By kitenation

Wątek: Orzeczenie negatywne - badania okresowe

 1. #1

  Dołączył
  Jan 2018

  Domyślnie Orzeczenie negatywne - badania okresowe


  Polecamy

  Witam wszystkich,

  mam problem dotyczący badań lot.-lek. Posiadam licencję zawodową (w tej chwili nie latam), niedawno wygasła mi 1 klasa. W czym rzecz?
  Od ostatnich badań pojawił się problem medyczny (wzrok), który będzie musiał zostać rozwiązany operacyjnie ze skutkiem czasowej niezdolności według AMC GM, do czasu ponownej oceny.

  Moje pytanie - czy powinienem poddać się teraz badaniom tylko po to, aby ich nie przejść, a następnie zgłosić się po operacji oraz upływie wyznaczonego czasu, aby je odzyskać?
  Czy może nie latać w tej chwili, nie zgłaszać się i pojawić się na badaniach dopiero po rozwiązaniu problemu?

  Niestety różni orzecznicy różnie interpretują zapis mówiący o zgłoszeniu się na badania, gdy coś jest nie tak. Jakie są Wasze rady?

  Pzdr

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  Generalnie PART-MED mówi:

  AMC1 MED.A.020 Decrease in medical fitness

  If in any doubt about their fitness to fly, use of medication or treatment:
  a) holders of class 1 or class 2 medical certificates should seek the advice of an AeMC orAME;
  b) holders of LAPL medical certificates should seek the advice of an AeMC, AME, or of theGMP who issued the holder’s medical certificate;
  c) suspension of exercise of privileges: holders of a medical certificate should seek theadvice of an AeMC or AME when they have been suffering from any illness involvingincapacity to function as a member of the flight crew for a period of at least 21 days.

  Ja bym powiedział, że po prostu nie możesz latać, podobnie, jak z ciężką grypą też teoretycznie nie możesz latać, co nie sprawia że musisz to zgłosić. Pytanie też, jakie to schorzenie, bo w przypadku różnych zabiegów na oczy PART-MED przewiduje specyficzne okresy wyłączenia / assesment po recovery.

 3. #3

  Dołączył
  Jan 2018

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kitenation Zobacz posta
  suffering from any illness involving incapacity to function as a member of the flight crew for a period of at least 21 days.
  @kitenation Dzięki za odp. Według AMC/GM do Part MED okres uziemienia na skutek zabiegu przed assesmentem po recovery wynosi 3 msc albo tak szybko jak wrócisz do zdrowia (dla klasy 1). Natomiast nadal nie jest dla mnie jasne co oznacza skonsultowanie problemu z AME - chętnie bym to zrobił, ale sam wiem, że jestem unfit. Dlatego w tym momencie taka wizyta (czytaj badania okresowe) równa się orzeczeniu negatywnemu.
  Pytanie, czy tędy droga.

 4. #4

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie


  Polecamy

  Zadzwoń do WIML poproś o rozmowę z orzecznikiem (nie powinni Ci odmówić), powiec o co chodzi i pewnie dostaniesz odpowiedź.
  APW likes this.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •