Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
 1. #1

  Dołączył
  Jun 2018

  Domyślnie Daltonizm a mechanik lotniczy


  Polecamy

  Witam, jak to jest z pracą na stanowisku mechanika lotniczego gdy posiada sie daltonizm? W niewielkim stopniu mam problem z rozróżnieniem barwy czerwonej od zielonej. Na codzień nie sprawia mi to kłopotu, np światła sygnalizacji drogowej normalnie odróżniam. Problem natomiast sprawia mi odczytanie tablic Ishihary. Wiem ze pilotem raczej nie zostanę, ale jak sie to ma do mechanika? Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Jan 2010

  Domyślnie

  Znajomy próbował się dostać do LOTAMS, ale na badaniach wstępnych do pracy dostał negatywna ocenę na wzrok - daltonizm, nawet odwoływal się do Wojewódzkiego orzeczenia medycyny pracy i też dostał odmowę.

 3. #3

  Dołączył
  Jun 2018

  Domyślnie

  Dzięki za odpowiedź. A wiesz może czy robił jakieś dodatkowe badania? Czy test Ishihary jest jedynym i niepodważalnym badaniem do tego zawodu?

 4. #4

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  Nie wiem jak u mechaników ale na badaniach lotniczych tablice isihary są tylko po to aby wyłapać potencjalne nieprawidłowości (podobnie jak test TNO przy stereoskopii), potem jeśli są wskazania to i sie bardziej szczegółowe badania (przy problemach z kolorami badanie anomaloskopem). Wiec idź się zbadaj, ale nie wszystko stracone.

 5. #5

  Dołączył
  Jun 2018

  Domyślnie

  Na pewno będę chciał zrobić dodatkowe badanie. Tylko czy jest jakas tolerancja daltonizmu, np jeśli mi wyjdzie na dodatkowym badaniu częściowy daltonizm (a prawdopodobnie wyjdzie bo nie odróżniam tylko niektórych odcieni czerwonego od zielonego) to mam szanse by sie dostać czy mechanik musi być w 100 procentach zdrowy pod tym względem?

 6. #6

  Dołączył
  Jan 2010

  Domyślnie

  Wiesz co nie wiem jak to badanie się nazywa, natomiast z opisu wynikało cos o trójkącie i na każdym rogu miał inny kolor oznaczony (czerwony,zielony,niebieski).

 7. #7

  Dołączył
  Jun 2018

  Domyślnie


  Polecamy

  Zapewne mowisz o lampie wilczka, zrobię takie badanie prywatnie. Jednak zależy mi na odpowiedzi na pytanie: czy u mechanika lotniczego dopuszcza sie daltonizm w niewielkim stopniu i jeśli tak to w jakim? Czy trzeba być całkowicie zdrowym? Może jest tu ktoś kto przerabiał ten temat.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •