Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2020

  Domyślnie Migrena a badania wstepne na 1 klase


  Polecamy

  Hej!

  Nie znalazłem podobnego wątku

  Jestem migrenowcem i niebawem udaję się na badania wstępne na 1 klasę, zastanawia mnie jak orzecznicy podchodzą do tego tematu. Czy ktoś z Was również jest migrenowcem lub słyszał coś w temacie?

 2. #2

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  EPBC

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez milczi Zobacz posta
  Hej!

  Nie znalazłem podobnego wątku

  Jestem migrenowcem i niebawem udaję się na badania wstępne na 1 klasę, zastanawia mnie jak orzecznicy podchodzą do tego tematu. Czy ktoś z Was również jest migrenowcem lub słyszał coś w temacie?
  Ponieważ siedzę aktualnie nad "Human Performance & Limitations", to temat mnie zaciekawił, w JAR-FCL3 piszą tak:

  6.1 Migrena

  Powszechnie uważa się, że jej przyczyną jest skurcz naczyń mózgowych. Objawy migreny występują z różnym nasileniem, począwszy od klasycznej triady aury wzrokowej, bólu głowy i nudności z wymiotami, przechodzących w silny ból głowy z ogólnym napięciem (patrz fragment dotyczący zaburzeń mózgowo-naczyniowych). Klasyczna migrena często powoduje niezdolność do pracy, a jej przebieg jest trudny do przewidzenia. Do typowych objawów należą poważne zaburzenia widzenia (rozbłyski, niedowidzenie połowiczne, niedowidzenie kwadrantowe). Pacjent może reagować na wczesne leczenie ergotaminą i innymi lekami, jednak środki tego typu są często niedopuszczalne w lotnictwie ze względu na ryzyko działania ubocznego. Osoby z rozpoznana migreną nie powinny być dopuszczone do pracy w powietrzu ze względu na trudny do przewidzenia przebieg choroby oraz epizody uniezdalniające. Osoby, u których po zakwalifikowaniu do pracy w powietrzu nastąpiło pogorszenie objawów lub wystąpiły objawy migreny podczas lotu, wymagają oceny neurologicznej i rozważenia wszystkich, możliwych przyczyn ataków. Jeżeli ocena neurologiczna nie ujawni żadnych innych nieprawidłowości strukturalnych, a ataki migreny nie wystąpią przez 3 do 6 miesięcy, dopuszczalne jest wznowienie licencji z ograniczeniem do lotów w załodze wieloosobowej (Klasa 1 „OML”). Dopuszczenie do lotów jednoosobowych wymaga oceny przebiegu choroby i typu operacji lotniczej. Dopuszczalne jest profilaktyczne stosowanie pewnych leków, takich jak Propranolol, jednak każdy przypadek wymaga indywidualnej oceny.

 3. #3

  Dołączył
  Jun 2010

  Domyślnie


  Polecamy

  Ja mam migreny z aurą i badania 2 i 3 klasy. Nie wiem jak jest z 1 klasą, ale z tego co wkleił luktr wygląda że od ręki ich nie dostaniesz. Z mojego doświadczenia: orzecznicy podchodzą bardzo różnie. Będziesz musiał poszukać jakiegoś kompetentnego i pro-lotniczego. Na bank przygotuj się dobrze do wizyty - weź wszystkie badania itp., spisz sobie jak często masz napady, jakie leki brałeś/bierzesz. Zabierz się za załatwianie tych badań wcześniej bo prawdopodobnie odeślą Cię na jakieś EEG i konsultacje neurologa.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •