Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
Like Tree1Likes
 • 1 Post By Mad Max

Wątek: Przygotowanie na studia Politechnika Rzeszowska (pilotaż)

 1. #1

  Dołączył
  Jul 2014
  Mieszka w
  Chełm, Poland

  Domyślnie Przygotowanie na studia Politechnika Rzeszowska (pilotaż)


  Polecamy

  Cześć wszystkim!
  Jestem w 2 klasie liceum na profilu mat-fiz-ang. Chcę dalej iść na politechnikę rzeszowską na kierunek pilotaż. Tutaj moje pytanie: co polecacie do nauki, jakieś książki, materiały żeby się jakoś przygotować. Latam na flight symulatorze w sieci vatsim. Z tego co się orientuje wszystkie przepisy z vatsim są identyczne jak w realnym świecie, więc myślę że to może mi pomóc później w zdawaniu egzaminów.

 2. #2
  Awatar Miwena

  Dołączył
  Jun 2015
  Mieszka w
  Rzeszów

  Domyślnie

  Podsyłam Ci linka do kart przedmiotów.
  Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa / Karty przedmiotów / Studia stacjonarne / Studia I stopnia / Lotnictwo i kosmonautyka
  Zobacz sobie, jakie przedmioty i w którym semestrze będą realizowane. Ta rozpiska jest o tyle fajna, że wyszczególnione są tam m.in. tematy wykładów i literatura (z podziałem na podstawową i uzupełniającą).
  Jeśli chodzi o chwilę dzisiejszą, skup się przede wszystkim na jak najlepszym zdaniu matury. Warto zdawać fizykę rozszerzoną i ze swojej strony polecam podręcznik 5-tomowy Resnick & Halliday. Materiał w nim zawarty wykracza ponad poziom maturalny i korzystają z niego głównie studenci, ale jest tak przystępnie napisany, że ja wybrałam go jako bazę do nauki na maturę rozszerzoną z fizyki, bo zdaję za rok.
  A co do VATSIM, to ile już latasz? Ja się właśnie przymierzam, żeby dołączyć.

 3. #3
  PiotrekR
  Goście

  Domyślnie

  VATSIM może się przydać na etapie IFRa. Napewno w dostaniu się na pilotaż nie pomoże.

 4. #4

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie

  Pierwsza sprawa - zdaj jak najlepiej maturę z matematyki i fizyki, żeby spokojnie się dostać na studia i nie mieć braków w zupełnych podstawach. Na pilotaż kwalifikacja jest dopiero po trzech semestrach, i przez ten czas masz praktycznie same przedmioty ścisłe.

  Druga sprawa - szlifuj angielski, nie chcesz chyba po trzech semestrach nie zdać egzaminu z języka angielskiego i przez to przekreślić sobie szanse na pilotaż?

  Trzecia sprawa - VATSIM dopóki nie zaczniesz latać za bardzo Ci się nie przyda Poczytaj temat o Politechnice Rzeszowskiej, zanim dostaniesz się na pilotaż naprawdę ten kierunek ma mało wspólnego z lotnictwem i - pomijając Historię Techniki Lotniczej i BiPOL - przedmioty są jak na każdym innym kierunku na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

  Poza tym karty przedmiotów są już często nieaktualne, najnowsze informacje na temat przedmiotów, programów i literatury są tutaj - niestety, nie wszyscy prowadzący je uzupełnili. Co do materiałów, ciężko się przygotować do studiów przed ich rozpoczęciem, bo dopiero na zajęciach dowiesz się dokładnie czego wymagają prowadzący (którzy czasami się z roku na rok zmieniają, zakres materiału też może ulec zmianie).

  Ze swojej strony mógłbym polecić jakiś dobry podręcznik do fizyki (Resnick i Halliday może być, ale niekoniecznie ta pięciotomowa edycja, na allegro czasem można tanio kupić używaną starsze wydanie, które mieści się w dwóch tomach) i podstawową książkę na pierwsze dwa semestry matematyki - Krysicki, Włodarski - Analiza matematyczna w zadaniach (tom I i II). Poza tym już na studiach warto mieć parę skryptów wydawanych przez PRz, ale to wszystkiego dowiesz się w swoim czasie Z doświadczenia dodam jeszcze, że i tak najcenniejsze są nie książki, a materiały od starszych roczników.

  I jeszcze jedno - przygotuj się na to, że rzadko na studiach przydaje się wiedza z liceum. Przeważnie to są zupełnie nowe rzeczy.
  slliver likes this.

 5. #5
  Tymoteusz Malec
  Goście

  Domyślnie

  Witam wszystkich obecnych na forum ! Przychodzę tu z (nie) typowym pytaniem, dotyczącym zdrowia. Mam wadę wzroku +3,5 na lewe i +4 na prawe. Czy z taką wadą wzroku mogę w ogóle myśleć o pilotażu na Politechnice Rzeszowskiej ? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.

 6. #6

  Dołączył
  Aug 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez Tymoteusz Malec Zobacz posta
  Witam wszystkich obecnych na forum ! Przychodzę tu z (nie) typowym pytaniem, dotyczącym zdrowia. Mam wadę wzroku +3,5 na lewe i +4 na prawe. Czy z taką wadą wzroku mogę w ogóle myśleć o pilotażu na Politechnice Rzeszowskiej ? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
  Stąd wynika, że tak:

  (1) Przy badaniu wstępnym wnioskodawca może zostać uznany za zdolnego do pracyjeśli:i) ma nadwzroczność (hipermetropia) nieprzekraczającą +5,0D;ii) jest krótkowidzem (miopia) z wadą nieprzekraczającą -6,0D;iii)posiada astygmatyzm nieprzekraczający 2,0D;iv)różnowzroczność (anizometropia) nie przekracza 2,0Di pod warunkiem, że osiągnięto optymalną korekcję wzroku oraz nie stwierdzonoznaczącej patologii w obrębie narządu wzroku

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •