Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
 1. #1

  Dołączył
  Aug 2016

  Domyślnie Bartolini w Łodzi


  Polecamy

  Bartolini czy warto? Chciałbym rozpocząć naukę od podstaw. Widzę, że Warszawę odradzacie a te szkołę parę razy chwalono tu na forum. Jak można napiszcie jeszcze od czego zacząć taką przygodę jak się przygotować itp. Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2014

  Domyślnie

  robilem tam PPL-kę, nVFR i teorie do ATPL - polecam, jak sie przygotowac? od zera do bohatera okolo 150 tys., jak cos to pisz na priv

  pozdro

 3. #3

  Dołączył
  Aug 2016

  Domyślnie

  a jak jest już po zrobieniu PPL, muszę wylatać rocznie jakąś liczbę godzin żeby licencja nie została cofnięta?
  Zaczynając od PPL następne kroki to CPL i ATPL jak zamarzy mi się kiedyś latać zawodowo? I jak to jest z tym angielskim? Bo porozumieć się to jedno.
  Pozdrawiam

 4. #4

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  Sama licencja nie zostanie cofnięta, natomiast uprawnienie SEP(L), które uprawnia Cię do latania samolotami jednosilnikowymi, wygasa co 2 lata. Możesz je przedłużyć zdając ponownie egzamin lub właśnie na podstawie nalotu - w dużym skrócie wymagane jest 12h lotu w tym 1h z instruktorem.

 5. #5

  Dołączył
  Aug 2016

  Domyślnie

  12h nalotu mówimy tutaj o roku czy w przeciągu tych 2 lat? a SEP jest na dany samolot jak rozumiem?

 6. #6

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Najlepiej poszukaj wątku(ów) 'przedłużenie sepla z nalotu'. 12h musisz wylatać w roku poprzedzającym przedłużenie uprawnienia.
  Sep(l) to uprawnienie na klasę samolotu, w tym przypadku jednosilnikowy, tłokowy, lądowy, coś jak kategoria prawa jazdy. Na konkretny samolot jest type rating ale zasadniczo dotyczy on większych samolotów i martwisz się tym dopiero na dalszych etapach kariery.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •