Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2017

  Domyślnie Umowa na szkolenie praktyczne


  Polecamy

  Witajcie
  Zwracam się z pytaniem do bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów - na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy na szkolenie praktyczne. Pytam zarówno o szkolenie samolotowe jak i śmigłowcowe
  Słyszałem już żeby sztywno było określone kiedy "zaczyna się" nasza godzina - czyli od momentu uruchomienia silników oraz o tym aby ATO miało wykupione Aerocasco - aby uniknąć pokrywania kosztów ewentualnych napraw spowodowanych przez kursanta. Czy to prawda?

  Będę wdzięczny na każdą informację. Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Sep 2015
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  Szkody pokrywane przez kursanta to jakaś gruba akcja - jeśli jakiś ośrodek proponuje coś takiego to nie idź tam. Oczywiście nawet przy aerocasco często są franszyzy redukcyjne, ale z egóły odpowiada PIC, czyli instruktor a nie kursant. Co innego w trakcie budowania nalotu loty dowódcze. Co do czasu za który płaci jest wiele różnych wariantów, najkorzystniej od startu do lądowania albo niekiedy wg licznika motogodzin. Potem czas blokowy czyli od odkopywania do zamiłowania - tu płacisz za tyle ile faktycznie wpiszes do książki lotów. Najmniej korzystnie wypada tzw. Hobbs czyli czas pracy silnika płacisz za czas grzania, chłodzenia i innych czynności po uruchomieniu a przed odkorkowaniem, który to czas nie liczy się do nalotu.

 3. #3

  Dołączył
  May 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Jeśli podpisujesz umowę na całe szkolenie to zapisz cenę za wymagane przepisami 45 godzin. Program szkolenia określa dokładnie na co ile czasu musisz poświęcić, więc wiesz za co płacisz. Pewnie warto też zapisać ile zapłacisz za ewentualne dodatkowe godziny jeśli Twój instruktor dojdzie do wniosku, że takich potrzebujesz. Zwrócił bym też uwagę, czy opłata zawiera wszystkie dodatkowe koszty, choćby np. opłaty za operacje na lotnisku, na którym będziesz się szkolił. Jeśli nie to warto dowiedzieć się jakie te inne koszty mogą Cię czekać.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •