Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
 1. #1

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie SANTANDER - Santander Airport (Parayas) ( SDR / LEXJ )


  Polecamy

  Ostatnio edytowane przez Gabec ; 16-07-2010 o 16:24

 2. #2

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie SANTANDER - Santander Airport (Parayas) ( SDR / LEXJ )

  Stanie się moim celem w następnym tygodniu. Czy ktoś miał okazję tam być? Poszukuję informacji jak najlepiej i najszybciej dostać się z lotniska do miasta? Nie ukrywam że poszukuję najszybszej opcji, ponieważ na przesiadkę mam jakieś 4 godzinki i mam nadzieję wyrobić się w tym czasie :-)
  Moje spostrzeżenia po powrocie ofkoz :-)

 3. #3

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  OK, czas na moje reakcje:
  Budynek. Już na samym początku budynek terminala zaskakuje swoją czystością i świeżością. Widać, że prace renowacyjne zostały zakończone całkiem niedawno, przez co na miejscu można się poczuć bardzo wygodnie i fajnie. Przy wyjściu z odbioru bagażu bardzo łatwo jest dotrzeć do informacji turystycznej, która składnie, miło i dość dokładnie udziela poszukiwanych informacji. Sam budynek dzieli się na część przylotów i odlotów. Kilka check-inów, obok których jest wejście na airside. Tam bodaj 7 niewielkich gate-ów, które prowadzą bezpośrednio na płytę, lub do dwóch rękawów. Poruszanie się po płycie na piechotę. Widziałem jeden bus Iberii, ale nie było sensu go używać, ponieważ lotnisko było nadwyraz puste. W ogóle zgubienie się tam gdziekolwiek należy najprawdopodobniej do rzeczy niemożliwej, ponieważ wszystko jest jasne, małe i dobrze widoczne. Na miejscu znajduje się też knajpka czynna przynajmniej do 22.00, oraz gniazdka z prądem.
  Dojazd do miasta. Autobusy regionalne. Odjeżdżają co pół godziny, przy wyjściu z hali odlotów, a koszt w jedną stronę to €2. Bilet kupuje się wyłącznie u kierowcy, przy czym nie można nabyć powrotnego. Niestety angielski do mocnych stron kierowców nie należy Podróż zabiera jakieś 12 minut jako, że Santander jest oddalony od lotniska o około 3, może 4 kilometry. Wysiadamy i wsiadamy na Calle de Calderón de la Barca, naprzeciw stacji kolejowej w centrum miasta. Na lotnisko spokojnie można się dostać jeszcze po godzinie 23.00. Niestety nie przyuważyłem początku kursowania busów.
  Noc na lotnisku. Wprawdzie Santander nie jest bazą żadnej linii lotniczej, jednak jeśli dobrze pamiętam w jego rozkładzie są również dość wczesne odloty (zwłaszcza regionalne). Nie praktykowałem, ale na lotnisku znajduje się szereg wyglądających na wygodne siedzeń, z czego część posiadających podłokietniki co dwa miejsca. Wnętrze budynku sprawiało też wrażenie ciepłego :-)
  Dzień na lotnisku. Budynek terminalu jest schludny i czysty. Jednak bliskość miasta raczej namawia na spędzenie tam czasu. W przypadku sporych ograniczeń można pokrążyć w okolicach znajdującej się przy pasie startowym zatoki.
  Samoloty. Ryanair, albo regionalna Iberia.
  Okolice lotniska. Samo lotnisko znajduje się przy zatoce. Jeśli podchodzi się do lądowania od wschodu, wydaje się że będzie się lądowało na wodzie. Ciekawy efekt, zwłaszcza jak w naszym przypadku - było kilka wietrznych problemów podczas podejścia. Do tego nieopodal lotniska znajduje się szereg domów handlowych różnej maści - od elektroniki poprzez markety na meblach kończąc. Nie wiem czy da się tam dojść na piechotę, ponieważ widziałem to wszystko z okien autobusu jadącego po dość ruchliwej drodze.
  Ogólne wrażenia z miasta. Dla fanów morza i żeglarskich klimatów. Miasto posiada charakter małej nadmorskiej metropolii. Bardzo ruchliwe nawet wieczorem, remontowane z ciekawie zadbanymi placami i punktami reprezentacyjnymi. Do tego tanie - w markecie półlitrowa woda i piwo (San Miguel jeśli dobrze pamiętam) €0.60!!

 4. #4

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie


  Polecamy

  Kilka obiecanych wcześniej fotek

  Lotnisko

  Wejście do hali przylotów


  Check-iny:


  Hala odlotów


  Poczekalnia przy hali odlotów
  Santander - miasto
Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •