Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
 1. #1
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie MIŃSK - Minsk International Airport ( MSQ/UMMS )


  Polecamy

  Oficjalna strona lotniska:
  Minsk National Airport
  Ostatnio edytowane przez Gabec ; 29-07-2012 o 20:06
  no risk, no fun ;D


 2. #2

  Dołączył
  Feb 2009
  Mieszka w
  Pomorze

  Domyślnie

  Lotnisko trochę dziwne. Pierwszy raz byłem na takim. Podzielone na 6 stref /gatów/. Każda ma swoją halę przylotów i odlotów. Hala przylotów w strefie 5, tam gdzie operuje LOT, mała i ciasna. Mimo to obsługa sprawna i bezproblemowa. Lotnisko oddalone od centrum miasta o 42km. Koszt taksówki 28-30euro. Można utargować do 25. Zdecydowanie tańsza jest komunikacja miejska, ale podróż autobusem trwa ok 1,5godz i czasami bywa ciasno. Na płucie postojowej cała kolekcja Iliuszynów.

  Zdziwienie natomiast budzi hala odlotów. Nie ma tam jednej ogólnej tak na lotniskach europejskich. Należy od razu wejść do strefy w której znajduje się odpowiedni gate, ponieważ później nie ma możliwości przejścia z jednej do drugiej. Tzn. Jest... ale aby przejść, trzeba wyjśc z teminala i ponownie wejść ale innmi drzwiami. Przy wejściu do strefy 5 są bramki do wykrywania metalu /nieczynne/ i ruchome schody /również nieczynne/. Zaraz później jest poczekalnia /jak na dworu PKS/. I tu zonk. Gdzie jest Check In? otóż - NIE MA!!! Nawet obsługa lotniska nie bardzo wie o co chodzi, gdy pytam o to gdzie odebrać kartę pokładową . Aby dostać ów papierek trzeba wraz ze wszystkimi bagażami przejść... 1wszą kontrolę bezpieczeństwa. Wszelkie płyny przechodzą bez kłopotów. Wpuszczają do niej na podstawie rezerwacji i tylko pasażerów lotu, który aktualnie został wyświetlony. Potem docieramy do "check in" gdzie nadajemy bagaż i odbieramy kartę pokładową. Potem kontrola paszportowa i 2ga kontrola bezpieczeństwa. Tym razem już z kartą pokładową i bagażem podręcznym. Płyny ponownie przechodzą bez kłopotów. Należy je jednak dobrowolnie pokazać. Ukryte w bagażu i nie zgłoszone, rekwirują. Następnie.... poczekalnia, mieszcząca się między półkami sklepów wolnocłowych. . W sklepie wolnocłowym obowiązuje wyłącznie waluta Euro. Internet płatny. Godzina dostępu kosztuje ok 70gr. Należy ją wykupić wysyłając sms do operatora. W odpowiedzi otrzymuje się hasło i login. Wejście do samolotu przez rękaw.

  Generalnie lotnisko ciekawe. Jednak dla kogoś kto jest tam po raz pierwszy, szykujące sporo niespodzianek.
  Latacz amator

 3. #3
  prz
  prz jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2010
  Mieszka w
  SCL/ANF/KRK

  Domyślnie

  Skoro jest taka konstrukcja, to rozumiem, że do przesiadki (Belavią) konieczna jest wiza tranzytowa? 4. #4

  Dołączył
  Feb 2009
  Mieszka w
  Pomorze

  Domyślnie

  Nie wiem, bo nie przesiadałem się. Ale pewnie tak.
  Z tym typem wizy akurat nie ma tam problemu. Można ją dostać od ręki na lotnisku za jedyne bodajże 10e
  Latacz amator

 5. #5
  prz
  prz jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2010
  Mieszka w
  SCL/ANF/KRK

  Domyślnie


  Polecamy

  Dla potomnych - informacja ze strony ambasady:
  Cytat Zamieszczone przez http://poland.mfa.gov.by/pl/belec/airport/
  W portu lotniczym „Mińsk” powstała możliwość bezwizowego tranzytu. Taki tranzyt jest możliwy dla pasażerów, którzy mają ważne wjazdowe dokumenty do kraju przeznaczenia, bilety lotnicze z potwierdzonym terminem odlotu z portu lotniczego „Mińsk” i termin pobytu których w porcie lotniczym nie będzie przekraczał 24 godz.
  Nie ma informacji o opłacie - wydanie takiej wizy w ambasadzie to 10 EUR lub 35 w trybie ekspresowym dla obywateli RP. Obywatele USA muszą trochę więcej wydać .LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •