Bardzo dziękuję za odpowiedzi. A o zdjęcia chodzi mi nie o cyfrowe (może źle/zawile) napisałem tylko o "rolkowe" analogowe = zwykłe. Więc jak rozumiem oczywiście szkodzą/bo X-rey to również "fotony, cząstki energii" które beż wpływu na błonę fotograficzną nie są...
[QUOTE=pwozny;382164]Ponawiam moje dwa pytania i dodaję trzecie:
Czy dziecko może mieć w bagażu podręcznym przenośne DVD i włączyć je na pokładzie podczas lotu?
chyba to zależy od linii i ich wewnętrznych procedur. Ja jestem przeciwna używaniu elektroniki na pokładzie. Na jednym z lotów w samolocie B737 wysiadła całkowicie elektronika. Dobrze, że był to dzień i dobra pogoda. Kazano nam sprawdzać wszystkich pasażerów czy mają wyłączone telefony,cd laptopy itp. Okazało się, że jedna baba nie wyłączyła telefonu i miała kilka połączeń przychodzących w czasie lotu. Wsadziłabym taką do więzienia, ale kapitan puścił ją wolno.
Czy może mi ktoś z kolegów wyjaśnić dylemat: Jakiej "siły fizycznej używają detektory bagażowe? ...na filmach/rolkach jest napisane: ....uwaga/chroń przed promieniowaniem X... ...na dektorach przez które przejeżdża bagaż - że nie szkodzą.... Ja jednak twierdzę iż część zdjęć (oczywiście większość miałem w formacie cyfrowym) z ostatniego wyjazdu posiadała "dziwną ziarnistość"... ? ? ?
tak zgadzam się z Tobą. Ale na to już nie ma rady. Możesz potem te zdjęcia poprawić w Photoshopie....
Jest też inna strona medalu. Baterie do kamer, kamery,aparaty itp. Przewożenie tego sprzętu w zamarźniętych bagażnikach samolotu - uszkadza ten sprzęt. Wierz mi - doświadczenie. Jeśli oddajesz do bagażnika sprzęt foto, video, pytaj się gdzie wyląduje, czy idzie do głównego bagaźnika, czy do podgrzewanego - np na 767 jest jeden podgrzewany. O ile to możliwe, zabieraj na pokład. Pozdrawiam.![]()
Nie, nie ma żadnego zakazu używania urządzeń elektronicznych - nie emitujących żadnych fal - podczas lotu.
Z ciekawości jedynie spytam: dlaczego?
Generalnie zawsze należy zabierać przedmioty wartościowe, dokumenty i delikatne rzeczy w bagażu podręcznym (z akcentem na dokumenty). Nie włożyłbym aparatu do bagażu, który będzie rzucany, będzie leżał w luku pod naciskiem 5 innych toreb i w dodatku może zginąć.
Pozdrawiam, Pluxe
Mam inne pytanie dotyczące bagażu.
Zastanawiałem się nad przewiezieniem palnika turystycznego na - tu uwaga - benzynę.
Pytanie1: czy ktoś przewoził suchego Primusa ?
Pytanie2: czy ktoś przewoził kiedyś butelki aluminiowe (puste) w podręcznym? Na przykład takie kolarskie/turystyczne na wodę. Bo właśnie taka jest w tym ustrojstwie, i z nią myślę nie byłoby problema, bo sucha by była i możnaby zajrzeć okiem do środka, mam rację ?
Pytanie3: czy przewiezienie takiego czegoś:
Primus Multi-Fuel EX Stove (MFS - EX)
w miarę rozmontowanego by było widać że suche i nie gryzie wchodzi w rachubę czy zbytnie ryzyko co do "widzimisię" SG ?
W załączonym tutaj parę stron wstecz wykazie wg ULC jest taka opcja pod warunkiem że się wykaże że substancji palnej się z grata pozbyliśmy, ale fajnie by było gdyby już ktoś tego próbował.
pozdrawiam
Łukasz
No to przecież można wziąć na pokład, a na pokładzie nie jest zimnoJa takei rzeczy jak lustrzanka czy laptop biorę ze sobą, to moje świętości i wymagam żeby obchodzono się z tym delikatnie.
Co do USA:
Ostatni raz na trasie NYC-Warszawa leciałam we wrześniu (w drugą stronę jakoś w maju) i nikt nie zwrócił mi uwagi na korzystanie ze sprzętu elektronicznego podczas ostatniej godzinyJakie to ma znaczenie??? Dopiero w momencie lądowania każą to powyłączać... :-)
Mam pytanie bo z tego co wiem to np perfumy trzeba zapakować w torebce foliowej i można przewieść. Ale to troche głupie co za różnica czy w torebce foliowej czy bez ?
Co to w ogóle jest za porównanie? Gdyby w parzyste piątki prawo wymagałoby od Ciebie założenia zielonej (koniecznie zielonej!) prezerwatywy na środkowy palec lewej dłoni wychodząc z psem to też radośnie byś się podporządkował nie pytając gdzie tu sens i logika - bo przepis to przepis? Dołączam się do pytania - jaki jest sens tych foliowych torebek? Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że dzięki torebkom łatwiej sprawdzić ilość płynów, no i łatwiej wyciągnąć je wszystkie z torby, dzięki czemu kolejka idzie nieco szybciej - ale może jest w tym jakaś głębsza myśl?![]()
chodzilo mi oto ze tak to przbiega sprawniej, wyobraz sobie co by bylo gdyby nie bylo obowiazku trzymania tego w jednym woreczku, ale dalem obowiazywalby limit max 100ml/plyn ???
ile % czasu dluzej by trwalo security ??? a tak jest w miare porzadek
oczywiscie w rozwazaniach pomijam sens ograniczenia plynow do 100ml, ale nie o tym tutaj rozmawiamy![]()
80g wybuchowego syfu? Nawet, jeżeli było słabe, to raczej albo wywali potężną dziurę w kadłubie, albo wysadzi całość w powietrze.
Pozdrawiam, Pluxe
koledzy tylko poważnie proszę..lecę tylko z podręcznym i chce wziąć ze sobą 3-4 kg słodyczy (cukierki, czekoladki,wafelki itp...) , nie powinno być problemów jak sądzicie?
Nie będzie żadnych problemów, o ile nic nie będzie płynne.
Pozdrawiam, Pluxe
Zakładki