Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1

  Dołączył
  Jul 2008
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie Programy lojalnościowe


  Polecamy

  Przenoszę mój temat z Forum Prostych Pytań. Może tutaj kogoś zainteresuje. Wszakże latamy sporo, a punkty rosną

  Czy istnieje gdzieś ranking programów lojanlościowych linii lotniczych? Jeżeli nie, to w których programach gromadzicie mile i w których warto to robić? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że programy służą raczej liniom niż klientom, ale zapewne są lepsze i gorsze.

  Sam zbieram mile w M&M i Finnair Plus. Mocno się jednak rozczarowałem tym drugim. W ostatnim czasie bowiem odbyłem w ramach sojuszu one world całkiem sporo lotów, w efekcie w dwa miesiące zebrałem ponad 35 tys punktów. Z tym, że nic, absolutnie nic mi to nie daje... Gdybym te same loty rejestrował dajmy na to w programie marco polo (CX) to miałym już status "ruby" i spokojnie w 2009 osiągnął "saphire". W Finnair plus dociągnięcie do "saphire" wydaje mi się poza zasięgiem- potrzeba bowiem 120 tys pt, a to oznacza jakieś 15 międzykontynentalnych podróży rt. Zastanawiam się czy w takim razie, zarejestrować się w jakimś innym programie w ramach one world (np. Marco Polo) czy też w dalszym ciągu bazując na tych 35 tys mil ciułać sobie spokojnie punkciki, które tak naprawdę niczego nie dają.

  Czy któryś z programów lojalnościowych, jest wart bliższego zainteresowania? W przyszłym roku szykuje mi się znowu kilka ciekawych podróży (USA, Chiny, Taiwan, może NZ) i niechciałbym znowu zmarnować możliwości. Lecieć i tak będę, więc byłoby dobrze, gdyby przy okazji coś można było "zarobić".
  _________________

 2. #2

  Dołączył
  May 2008
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Jak sam właściwie zauważyłeś, porównywanie ma sens właściwie tylko w ramach jednego sojuszu i to jaki byłby Twój ranking zależy od tego jaki jest Twój cel: na przykład czy zależy Ci na lataniu za punkty na loty krótkie, czy na long haul, czy zależy Ci raczej na zdobyciu odpowiedniego statusu, ponieważ na przykład chcesz korzystać z poczekalni, albo wozić więcej bagażu.
  Na przykład porównując Flying Blue (AF+KLM) z OK Plus (OK- czyli Czech) w przypadku celu short haul z Polski lepiej jest wybrać ten drugi, w przypadku long haul ten pierwszy. Podobnie Executive Club (BA) vs. Duna Club (Malev).
  W moim przypadku duże znaczenie ma też możliwość łatwego odzyskiwania zgubionych mil. Jeśli robisz to na linię, której nie jesteś cżłonkiem programu lojalnościowego, nawet w ramach tego samego sojuszu, jest to zazwyczaj bardziej skomplikowane i wymaga dłuższego oczekiwania. Chociaż są wyjątki, n.p. American Airlines, gdzie wszystko możesz załatwić przez telefon.

  Sam jestem członkiem następujących programów:
  • Flying Blue (AF+KLM)- status srebrny, powód wyboru taki, że przez wiele lat mieszkałem we Francji, dziś być może wybrałbym inny w ramach tego samego sojuszu.
   Miles and More (LO,LH, etc)- status srebrny, konieczność, ponieważ latając LO i LH a będąc członkiem innego programu możesz tracić bonus statusowy, dodatkowo na przeloty mid- i short haul wystarczy 15000 mil.
   Executive Club (BA)- tylko oportunistycznie, odkąd skasowali mi kilka tysięcy z powodu braku aktywności i zgubili dwa z trzech ostatnich nabić, przywrócenie czego zajęło około 2 miesiące i kumulując przynajmniej kilka godzin wysiłku, unikam kiedy mogę, czyli praktycznie zawsze.
   Lotus Plus (Vietnam Airlines)- oportunistycznie, kilka razy leciałem, a że nie są w żadnym sojuszu jeszcze i praktycznie nie mają partnerów, zapisałem się ponieważ nic nie tracę
   Top Bonus (Air Berlin)- również brak partnerów, nic nie tracę, a ponieważ ostatnio miałem okazję lecieć, to i kilka mil się nabiło- jeśli przywrócą połączenia do Polski może się kiedyś przyda.

 3. #3

  Dołączył
  Jul 2011
  Mieszka w
  Rzeszów

  Domyślnie


  Polecamy

  Mam 2 pytanka;
  otóż jestem zapisany na Flyingblue i zastanawiam się czy trzeba podawać nr FB tylko na 1 lotnisku czy na innych też jeśli mam przesiadki? Jak to jest z tym? Bo jeszcze nie leciałem zanim się zapisałem więc nie mam pojęcia jak to działa.
  I w poście u góry pisze, że będąc członkiem innego programu możesz tracić bonus statusowy, czyli jak się zapiszę też na Miles&more to tak będzie?
  Dzięki z góry.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •