Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie SPICEJET - recenzje


  Polecamy

  no risk, no fun ;D


 2. #2

  Dołączył
  Jan 2012
  Mieszka w
  EPRZ

  Domyślnie


  Polecamy

  Miałem okazję podróżować tym przewoźnikiem w listopadzie ubiegłego roku na trasie DEL-KTM-DEL (SG41/46). Jest to LCC jednakże - tak mi się wydaje - nieco inny niż europejskie LCC. Bilet RT kupowany z wyprzedzeniem 6 tygodni kosztował ca 600PLN. Bagaż, tak jak w liniach tradycyjnych 20kg + podręczny + aparat/laptop w cenie biletu. Wybór miejsca przy odprawie jest darmowy, za wyjątkiem exit rows (DEL-KTM polecam wybrać miejsca przy oknie po lewej stronie, ze względu na widok na Himalaje**)

  Boarding/deboarding w DEL via rękaw. CPT był Sikhem, nosił długą, czarną brodę i wąsy a na głowie miał tradycyjny turban. Nieobeznanym w tradycjach/kulturach/religiach mogło się wydawać nieco dziwne gdy CPT serdecznie pozdrowił (z wzajemnością) pobożnych Żydów czekających przy gate. Samolot odleciał około godziny później niż wskazywał rozkład, jednak w tamtych stronach świata w dalszym ciągu mieścił się w pojęciu punktualnie.

  Oba rejsy obsługiwane przez 738, czyli 189 miejsc. Miejsca na nogi nadzwyczaj dużo (seatguru podaje 32"). Obsługa określiłbym dostateczna, bez szczególnych uprzejmości ale i bez sytuacji nieuprzejmych. Każdy otrzymał małą buteleczkę wody mineralnej, reszta cateringu płatna.

  W podróży powrotnej mamy 2-3kg nadbagażu w rejestrowanym, jednakże nikt nie robi z tego problemów. Odlatujemy z ponad 2 godzinnym opóźnieniem, gdy po boardingu (z pomocą autobusu, bo w KTM nie ma rękawów) część osób musi wrócić do terminalu po brakujące pieczątki na karteczkach na gumeczkach - każda sztuka bagażu podręcznego musi mieć taką karteczkę a na niej odpowiednią ilość pieczątek z security checks*. Szerzej opiszę to zdarzenie w recenzji portu lotniczego KTM, bo cały ten burdel był moim zdaniem z winy portu, CC postępowała tylko zgodnie z procedurą.

  Podsumowując, SG oceniam in plus, zważywszy, że jest to LCC.

  *bezpieczeństwo w tym porcie jest czystą fikcją..
  **taki właśnie widok, z przelotowej, tuż przed rozpoczęciem zniżania do KTM:


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •