Strona 104 z 215 PierwszyPierwszy ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,061 do 2,080 z 4297
Like Tree734Likes

Wątek: Odszkodowanie dla pasażera - odwołany lub opóźniony lot, uszkodzony bagaż i inne

 1. #2061

  Dołączył
  Feb 2011
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie


  Polecamy

  Mnie zastanawia dlaczego przewoźnicy tak powszechnie lecą w kulki i odmawiają wypłaty odszkodowania? Nie ponoszą konsekwencji takiego zachowania?

  I pytanie - jak to wygląda poza UE? Np lot przewoźnika spoza UE, zaczynający się w Polsce z przesiadką poza UE?
  I potem powrót? Wszystko na jednej rezerwacji.
  Czy jak coś po drodze pójdzie nie tak, to też można uzyskać jakąś pomoc czy odszkodowanie od przewoźnika?
  Trevligt att träffas!

 2. #2062

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  EPBA / KHWD

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez gime Zobacz posta
  Mnie zastanawia dlaczego przewoźnicy tak powszechnie lecą w kulki i odmawiają wypłaty odszkodowania? Nie ponoszą konsekwencji takiego zachowania?
  Ponoszą. Gdy ULC nakazał Aer Lingus wypłacenie mi 2x €400 odszkodowania za odwołany lot, jednocześnie zasądził dla przewoźnika karę €5000 za niedopełnienie obowiązków wynikających z blah blah. Widać lepiej im się kalkuluje - część osób zrezygnuje po pierwszej odmowie, część machnie ręką gdzieś w trakcie.

  Moja sprawa ciągnęła się dokładnie 2 lata, opisywałem ją w tym wątku. W międzyczasie dowiedziałem się o rodzinie znajomego znajomego która też była na tym samym locie (4 osoby). Mimo, że podałem im niemal wszystko na tacy i nawet zaoferowałem pomoc w wypełnieniu wniosku, z propozycji nie skorzystali bo "nie chciało im się bawić w prawniczą papierologię".

 3. #2063

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez olekorlo Zobacz posta
  akurat LO potrafi wypłacić odszkodowanie zaraz po skardze, bez ULC.
  Myślałem, że może mi się uda, bo sprawa wydawała się być bardzo prosta - LO3958 POZ-WAW na którego stawiło się 18 paxów odwołany z przyczyn operacyjnych (tak podano na lotnisku), transport przeprowadzono busem z opóźnieniem 4h względem planowanej godziny przylotu, co skutecznie zrujnowało moje plany na wieczór. Niestety, dzisiaj dowiedziałem się, że "zagrożone było bezpieczeństwo operacji"
  Minus dla LOTu, a sprawę niech rozstrzygnie ULC.

 4. #2064
  Awatar BaSza

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie Walka o odszkodowanie za opóźniony lot linii CONDOR

  Witam

  1/07/2013 odbywałam lot z Polski do Kanady, na bilecie w jedną stronę (dłuższy pobyt), zakupionym na stronie linii Condor. Podróż miała 3 segmenty:
  WRO-FRA (obsługiwany przez LOT),
  FRA-YYZ (Condor),
  YYZ-YEG (WestJet).
  We FRA okazało się, że mój lot do Toronto, na który miałam wg planu ponad 6h czekania, jest opóźniony o 2.5h - czyli dokładny czas, jaki miałam na przesiadkę w Toronto na ostatni lot do Edmonton. Jest to czas wystarczający do "dopchania się" wraz ze wszystkimi pasażerami do stanowisk kontroli paszportowej, odebrania bagażu i ponownego jego nadania (przetestowane podczas poprzedniej podróży). Natomiast opóźnienie tego lotu na starcie spowodowało że zdążenie na końcowe połączenie stało się niemożliwe, a było to ostatnie połączenie do Ed tego dnia. Samolot wylądował w Toronto dokładnie o godzinie rozkładowego startu samolotu do Ed, choć dowiedziałam się później, że czekał jeszcze ok pół godziny - kiedy utkwiłam na lotnisku czekając długo na łaskawe pojawienie się bagażu, jakiś czas wywoływano moje nazwisko i kilku innych pasażerów. Ale bagaż nie pojawił się na czas, więc kit z tym, utknęłam na noc w Toronto. Po ok 2 godzinnym oczekiwaniu na przybycie jakiegokolwiek przedstawiciela Condora, wszyscy pasażerowie włącznie ze mną otrzymali przebookowanie lotów na dzień następny, vouchery na nocleg w hotelu, transport pomiędzy lotniskiem i hotelem oraz posiłki. Więc tu ok - PLUS
  Jednak do celu dotarłam w sumie z ponad 11h opóźnieniem (w stosunku do planowanej podróży), a we FRA w czasie oczekiwania na opóźniony lot pod bramką, oprócz fontanny z darmową wodą która tam była, linia nie zapewniła oczekującym pasażerom ABSOLUTNIE NIC. Zresztą podobnie było podczas czekania na lotnisku w Toronto - na prośbę o zapewnienie chociaż picia otrzymaliśmy inf, że jest to niemożliwe, bo wszystko na lotnisku jest już zamknięte (było ok godz 23).

  Wystosowałam poprzez formularz na stronie Condora reklamację, w związku z zaistniałą sytuacją (opóźniony lot - pilot na pokładzie tłumaczył się potem jakimiś kłopotami technicznymi i koniecznością wymiany maszyny - i dotarcie na miejsce docelowe po ponad 11 nadmiarowych godzinach), domagając się na mocy Rozporządzenia 261 i postanowień w sprawach Tui & others v CAA oraz Sturgeon, odszkodowania w wysokości €600, ponieważ moja podróż obejmowała ok 7500 km.
  Dostałam taką oto odpowiedź (po ok 1.5msc od daty nadesłania potwierdzenia otrzymania przez nich mojej reklamacji):

  "It’s unfortunate that the delay of your flight caused you such an inconvenience and we would like to apologize for the problems you have encountered and greatly appreciate the time and trouble you have taken to contact us in this matter
  Your flight from Frankfurt was delayed and we assure you that in such situations we do our best to rebook passengers with connecting flights on the next possible flight. But sometimes time of waiting is unavoidable.
  As a gesture of good will we would like to offer you a compensation for the experience you made in form of a travel voucher over 100,00 €. This voucher is valid for two years and can be used for a Condor flight. Furthermore, the voucher is transferable to a third person (...)
  We deeply regret the delay of your flight and once again we apologize for any inconvenience that you encountered and we hope that we may have the pleasure of welcoming you on board again."


  Moje pytania:
  - Jak rozumieć nie odwołanie się w ogóle w tym liście do mojej prośby o odszkodowanie na podstawie przytoczonych argumentów? - w sensie, że zero ich reakcji np że mój przypadek jest niezasadny i nie odnosi się do przytoczonych postanowień bo coś tam i coś tam, że nie przysługuje mi takie odszkodowanie z powodu takiego i takiego. ZERO na ten temat, a czytając to forum widziałam, że są takie odniesienia w odpowiedziach na reklamacje.
  - Czy mam w ogóle prawo żądać od nich w dalszym ciągu tego odszkodowania i walczyć dalej? Czy zadowolić się tym, co dali
  - Jesli tak to u kogo? dalej u Condora, czy pójść "wyżej"? Rozumiem, że jak bilet kupowany u Condora to LBA...
  - Powinnam im coś odpisać na tego maila?

  Proszę o jakieś wskazówki od osób bardziej obeznanych w temacie

  Pozdrawiam

 5. #2065

  Dołączył
  Aug 2010

  Domyślnie

  Odp jak zwykle: masz podróż z Polski, piszesz więc skargę na przewoźnika obsługującego lot do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (Polska). Opisywać jak widać umiesz, poradzisz sobie
  Ciężar dowodowy leży na przewoźniku, więc nie musisz robić "dochodzenia" co jak gdzie kiedy.

 6. #2066

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie

  Witam serdecznie forowiczów.
  W pierwszej kolejności chciałem się przywitać, obserwuję forum od kilku lat (zacząłem jeszcze przed katastrofą Smoleńską) ale nigdy nie czułem potrzeby zabierania głosu. Mało latam, lotnictwem interesuję się hobbystycznie a pasją modelarską czy wojskową dzielę się na innych bardziej tematycznych forach.
  Ale zdarzył mi się przypadek, z jednej strony typowy (opóźniony lot) a z drugiej trochę inny. Pozwoliłem sobie zabrać głos opisując przypadek, który był udziałem mnie oraz 90 innych osób.
  Sprawa dotyczy powrotu z wakacji w ostatnią niedzielę z Fuerteventury do Gdańska. Wracaliśmy z rodziną oraz blisko 175 innymi osobami z wczasów. Na lotnisku od rezydenta Itaki dowiedzieliśmy się, że nasz lot będzie opóźniony najpewniej o 4 godziny. Dostaliśmy vouchery do wykorzystania na kwotę 8Euro na osobę. Kwota niby duża ale starczyła na 3 hamburgery i kawałek kurczaka dla dziecka w lotniskowym fast-foodzie. Odlot samolotu miał nastąpić o 8.10, praktycznie do końca nie było informacji na tablicach na lotnisku. Dopiero około 7:50 pojawiła się informacja - Delayed. Operatorem lotu był EnterAir, lot ENT7351. W końcu pokazała się informacja o bordingu, najpierw o 11.50 potem o 12.00. Samolot wylądował chwilę przed 12, na pokład weszliśmy coś koło 12.30 i wkrótce nastąpił start. Po około 10 minutach lotu kapitan, poinformował nas, że operator lotu zmienił miejsce lądowania i udajemy się do Warszawy. W kwestii wyjaśnienia lot był łączony, najpierw Gdańsk, potem Warszawa. Na pokładzie znajdowało się 90 osób lecących do Gdańska. Kapitan poinformował, że na pasażerów z Gdańska będą czekały autokary, które zabiorą nas do domu. Wylądowaliśmy około 18 w Warszawie. Autokary podstawiono około 19, wyruszyliśmy przed 20, na rogatkach stolicy byliśmy po 21 a w Gdańsku na lotnisku o 1.30 Przed wyjazdem autokaru dostaliśmy po soku i kanapce.
  Oczywiście jakby się ktoś pytał, żadnej osoby z TUI i ITAKI nie zobaczyliśmy na oczy (touroperatorzy naszych wakacji).
  Dochodzę do sedna, po przeczytaniu wątku (prawie całego) wiem, że jeśli bym wystąpił do EnterAir, zgodnie z treścią orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE należy mi się 400Euro odszkodowania (ponad 1500km na terenie UE). Ale nie zupełnie o to mi chodzi, umowę miałem jakby nie patrzeć z touroperatorem, który wg mnie nie wywiązał się z umowy (nie dostarczył mnie do Gdańska w terminie), poza tym, o zmianie miejsca lądowania dowiedziałem się w powietrzu gdy nie miałem możliwości poinformowania o tym kogokolwiek (w locie telefony muszą być wyłączone). I teraz pytanie, u kogo najlepiej reklamować "powrót" do domu, u touroperatora czy EnterAir? Dodam, że zebrałem podpisy i wszystkie dane 76osób tego "powrotu" do Gdańska, które się zdecydowały walczyć o swoje prawa. Może pozew zbiorowy?
  Czekam na opinie, ewentualnie pytania.
  Pozdrawiam!

 7. #2067

  Dołączył
  Aug 2010

  Domyślnie

  Moja opinia nie byłaby poparta wiedzą, więc ograniczę się do pytania - sprawdziłeś, że na pewno umowa z touroperatorem nie zawiera zapisów wykluczającą odpowiedzialność w przypadku zakłóceń w transporcie lotniczym? (i stąd właśnie celowe jest w takich przypadkach składanie reklamacji u przewoźnika a nie BP).

 8. #2068

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie

  Dzięki, nie sprawdziłem, zaraz zacznę przebijać się przez drobny druczek umowy.

 9. #2069

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Touroperator ani druczki nie mają nic do rzeczy.

  Pieniądze należą sie od Enter Air, i żaden zapis umowny tej odpowiedzialności nie może wyłączyć.

 10. #2070

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie

  Zadzwoniłem do Rzecznika Praw Konsumenta, skłaniał się bardziej do opcji wystąpienia do touroperatora, jako firmy z którą podpisywaliśmy umowę. Sugerował także powołanie się na Tabelę Frankfurcką.
  A co do Warunków Imprez Turystycznych to bezpośredniego zapisu nie znalazłem.
  Ale są takie mające coś wspólnego z podróżą i odpowiedzialnością.
  7.2 Podróże lotnicze TUI odbywają się przeważnie jako przeloty non-stop, jednak istnieje możliwość, podyktowana między innymi względami programowymi i technicznymi, lądowań pośrednich w trakcie podróży. Podawane godziny przelotów zarówno w momencie rezerwacji jak i na dokumentach podróży są godzinami przewidywanymi i mogą ulec istotnej zmianie (ze względu na przejściowe przeciążenia międzynarodowych korytarzy powietrznych, strajki lub inne przyczyny operacyjne niezależne od TUI). W sytuacji istotnej zmiany Klientowi przysługują uprawnienia określone w pkt 4.2 Warunków Imprez Turystycznych. W niektórych przypadkach przylot na miejsce docelowe może odbywać się w godzinach nocnych , a powrót w godzinach porannych
  4.2 W przypadku zmiany przez TUI istotnych warunków umowy z Klientem, z przyczyn od TUI niezależnych, przed rozpoczęciem imprezy turystycznej, TUI zobowiązane jest niezwłocznie poinformować Klienta o treści tych zmian za pośrednictwem TUI Call Center. Po otrzymaniu takiej informacji Klient w ciągu kolejnych pięciu dni obowiązany jest na piśmie poinformować TUI Call Center na adres rezerwacje@tuicp.pl lub na nr faxu: 22 255 03 80 czy przyjmuje proponowaną zmianę umowy czy też odstępuje od zawartej umowy o świadczenie usług turystycznych za zwrotem wniesionych przez niego opłat. Klient, który przyjmie zaproponowane zmiany warunków umowy nie ma prawa do dochodzenia odszkodowania z tytułu przyjęcia zmiany. Skorzystanie przez Klienta z uprawnienia do odstąpienia od umowy wskutek nie zaakceptowania przez Niego dokonanych zmian w umowie o świadczenie usług turystycznych uprawnia, wedle wyboru, do złożenia oferty uczestnictwa w innej zastępczej imprezie turystycznej organizowanej przez TUI o tym samym lub wyższym standardzie, chyba że zgodzi się na imprezę o niższym standardzie za zwrotem różnicy w cenie lub do żądania zwrotu wniesionych z tytułu zawarcia umowy o świadczenie usług turystycznych opłat.
  15.2 TUI odpowiada za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy o świadczenie usług turystycznych, chyba że niewykonanie lub nienależyte wykonanie jest spowodowane wyłącznie działaniem lub zaniechaniem Klienta, działaniem lub zaniechaniem osób trzecich, nie uczestniczących w wykonywaniu usług przewidzianych w umowie, jeżeli tych działań lub zaniechań nie można było przewidzieć ani uniknąć, albo zdarzeniami noszącymi cechy siły wyższej. Wyłączenie odpowiedzialności za niewykonanie lub nienależyte wykonanie umowy, nie zwalnia TUI od obowiązku udzielenia w czasie trwania imprezy turystycznej pomocy poszkodowanemu Klientowi.
  15.7 TUI odpowiada ewentualnie wraz z przewoźnikiem, według międzynarodowych porozumień z Warszawy, Hagi i Guadalajary, dodatkowego porozumienia dotyczącego lotów do USA i Kanady jak i porozumienia Montrealskiego z 28.05.1999. Konwencja Warszawska i dodatkowe porozumienia dotyczące lotów do USA i Kanady ograniczają z reguły odpowiedzialność przewoźnika w przypadku śmierci lub uszkodzenia ciała, jak również w przypadku utraty lub uszkodzenia bagażu. Szkody w bagażu Klientów powstałe przy przewozach lotniczych powinny być zgłoszone bezpośrednio przedstawicielstwu linii lotniczej po stwierdzeniu szkody przy wykorzystaniu formularza zgłoszeniowego (P. I. R.). W przypadku uszkodzenia bagażu reklamację należy zgłosić w formie pisemnej w ciągu 7 dni od dnia odebrania uszkodzonego bagażu przedstawicielstwu linii lotniczych, a w przypadku zaginięcia bagażu w ciągu 21 dni.
  15.9 TUI zgodnie z brzmieniem obowiązujących w tym zakresie przepisów prawa ogranicza swą odpowiedzialność za niewykonanie lub nienależyte wykonanie usług w czasie imprezy turystycznej do dwukrotnej ceny imprezy turystycznej względem każdego Klienta. Ograniczenie powyższe nie dotyczy szkód na osobie
  17.1 Wszelkie roszczenia z tytułu niezgodnego z umową przeprowadzenia imprezy turystycznej należy zgłosić przesyłką poleconą na piśmie (za potwierdzeniem odbioru) w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia zakończenia imprezy turystycznej, organizatorowi imprezy turystycznej na adres Dział Obsługi Klienta TUI Poland Sp. z o.o. ul Wołoska 9A, 02-583 Warszawa. Reklamacje przesłane droga e-mailową oraz za pośrednictwem faksu nie będą rozpatrywane. TUI odrzuci reklamacje wniesione po upływie 30 dni od dnia zakończenia imprezy turystycznej. W reklamacji Klient zobowiązany jest wskazać uchybienia w sposobie wykonywania umowy oraz określić swoje żądania. Reklamacje Klientów rozpatrywane będą przez TUI w terminach przewidzianych przez obowiązujące w tym zakresie przepisy prawa. Biura podróży nie są uprawnione do odbioru pism reklamacyjnych Klientów.

 11. #2071

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  mct77@ Do opóźnień lotów czarterowych mają wprost zastosowanie przepisy Rozporządzenia (WE) 261/2004, bez względu na to, co jest w umowie między touroperatorem a klientem.

  Naturalnie jest to bardzo korzystne dla klientów, a bardzo niekorzystne dla przewoźnika - z tabeli frankfurckiej można dostać od touroperatora 5-10% ceny wycieczki (jeśli w ogóle można), a z Rozporządzenia (WE) 261/2004 można od przewoźnika przy sprzyjających wiatrach można otrzymać więcej niż cała wycieczka kosztowała.

  W Twoim przypadku, należy się z zasady 400 EUR na każdego pasażera (odległość lotu wewnątrzwspólnotowego wynosi 3883 km po ortodromie i przekracza 1500 km).

  Chyba że o czymś nie wiemy (okoliczności nadzwyczajne, zmiana godzin lotów na zamówienie touroperatora...).

  Przy lotach czarterowych pewne nieregularności w przewozie rzeczywiście nie są objęte zastosowaniem EC261/2004, ale tylko w przypadkach, gdy zmienia się rozkład lotów, a nie w przypadkach, gdy lot jest opóźniony bądź odwołany.
  szczurwa and mct77 like this.

 12. #2072

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie

  Stoarn , dzięki za odpowiedź, przekonałeś mnie w 100%.
  Do touroperatora też uderzymy, ale jeszcze z dodatkowymi rzeczami. Złe zakończenie wycieczki rzutuje jednak na postrzeganie całych wakacji.
  Mam jeszcze pytanie dotyczące zmiany trasy pisałem, że info o zmianie miejsca lądowania podał nam pilot po około 10 minutach lotu. Czy rzeczywiście zmiana mogła zostać dokonana po starcie, czy załoga wiedziała o tym wcześniej i po prostu oszukała pasażerów?
  Pozdrawiam!

 13. #2073

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez mct77 Zobacz posta
  Stoarn , dzięki za odpowiedź, przekonałeś mnie w 100%.
  Do touroperatora też uderzymy, ale jeszcze z dodatkowymi rzeczami. Złe zakończenie wycieczki rzutuje jednak na postrzeganie całych wakacji.
  Mam jeszcze pytanie dotyczące zmiany trasy pisałem, że info o zmianie miejsca lądowania podał nam pilot po około 10 minutach lotu. Czy rzeczywiście zmiana mogła zostać dokonana po starcie, czy załoga wiedziała o tym wcześniej i po prostu oszukała pasażerów?
  Pozdrawiam!
  Im później to zmieniono i wam zakomunikowano, tym dla was lepiej, bo to potwierdza, że zmiana trasy miała miejsce z powodów operacyjnych przewoźnika, a nie na zlecenie touroperatora. Czyli typowe opóźnienie w przewozie, za które należą się szeleszczące
  marcin. and mct77 like this.

 14. #2074

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie

  Witam wszystkich,

  to mój pierwszy post na forum, i od razu związany z problemem

  Miałem wykupiony bilet z Warszawy do Lublany - w jedną stronę via Wiedeń (poszło gładko), powrót via Monachium. Linią którą wydała bilet była Lufthansa, choć żaden z lotów nie odbywał się lufą. Były to odpowiednio Tyrolean (WAW-VIE), Adria (VIE-LJU), Adria (LJU-MUC) oraz LOT (MUC-WAW).

  Powrót miałem zaplanowany na 13 września (ostatni piątek). Wyglądał w założeniu następująco:
  LH 6909/ JP 108 (LJU-MUC, wykonywany przez Adria), wylot 19:20
  LO 376 (MUC-WAW, wykonywany przez LOT), wylot 21:25

  Niestety z powodu usterki technicznej (brak sygnalizacji zamknięcia drzwi) wylot z LJU odbył się z nieco ponad godzinnym opóźnieniem. Wpierw podjęli próbę naprawy, ale ostatecznie musieliśmy czekać na inny samolot, który finalnie zawiózł nas do MUC. Wylądowałem w MUC ok 21:35, więc już było pozamiatane. W LJU przedstawicielka linii proponowała do wyboru - albo lecę do MUC i tam nocuję, albo zostaję na noc w LJU i wylatuję w sobotę 14.09. Wybrałem opcję nr 1.

  W MUC przebukowano mi bilet na pierwszy lot w sobotę (LO352, 8:50), w związku z czym do WAW dotarłem z blisko 12 godzinnym opóźnieniem.
  Lufa zapewniła hotel, dostałem voucher na 10 EUR do wykorzystania na kolację na lotnisku, co akurat nie było możliwe - gdybym zjadł kolację to nie zdązyłbym na ostatniego busa do hotelu. Taksówki nikt mi nie dał. Oprócz hotelu i vouchera nie dostałem nic (żadnych pieniędzy, bielizny na zmianę itp), więc poprosiłem o wyładowanie mojego bagażu rejestrowanego żeby mieć się w co przebrać.

  Moje pytanie jest proste - czy w takiej sytuacji mogę ubiegać się o odszkodowanie (żadna siła wyższa wg mnie nie nastąpiła) a jeśli tak to od kogo? Od Adrii? Od Lufy? Na drugie pytanie po przejrzeniu wątku niestety odpowiedzi nie znalazłem.  pozdrawiam
  M.

 15. #2075
  Awatar kaspric

  Dołączył
  May 2012

  Domyślnie

  Tak, od Adrii.

 16. #2076

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
  Tak, od Adrii.
  na pewno?

 17. #2077
  Awatar kaspric

  Dołączył
  May 2012

  Domyślnie

  Tak, odpowiedzialny jest przewoźnik operujący lot, w tym przypadku Adria.

 18. #2078

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kaspric Zobacz posta
  Tak, odpowiedzialny jest przewoźnik operujący lot, w tym przypadku Adria.
  ULC powiedział mi, ze to LH, jako linia wystawiająca bilet jest odpwiedzialna i to do LH powinienem się zgłosić o zaspokojenie roszczeń

 19. #2079

  Dołączył
  Aug 2010

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Aragorn__ Zobacz posta
  ULC powiedział mi, ze to LH, jako linia wystawiająca bilet jest odpwiedzialna i to do LH powinienem się zgłosić o zaspokojenie roszczeń

  EU 261/04 mówi jasno - operating air carrier. Niestety to nie pierwszy raz kiedy ULC (telefonicznie?) gada po prostu bzdury (zakładając że dobrze skonstruowałeś pytanie).

 20. #2080

  Dołączył
  Sep 2013

  Domyślnie


  Polecamy

  I rozumiem, że nia ma znaczenia fakt, że lot operowany przez Adrię był opóźniony o godzinę, liczy się tylko fakt, że na miejsce docelowe dotarłem z opóźnieniem 12 godzinnym?

LinkBacks (?)

 1. 08-08-2022, 02:00
 2. 20-08-2018, 10:19
 3. 20-10-2016, 15:57
 4. 16-08-2016, 08:40
 5. 10-07-2016, 16:48
 6. 27-06-2016, 20:10
 7. 06-05-2016, 14:15
 8. 13-10-2015, 17:37
 9. 20-07-2015, 07:21
 10. 04-07-2015, 20:34
 11. 24-06-2015, 11:32
 12. 22-06-2015, 16:35
 13. 22-06-2015, 16:22
 14. 13-06-2015, 08:00
 15. 01-06-2015, 17:54
 16. 07-05-2015, 08:49
 17. 07-05-2015, 08:46
 18. 09-04-2015, 17:10
 19. 30-03-2015, 12:33
 20. 13-02-2015, 23:23
 21. 10-12-2014, 23:47
 22. 08-12-2014, 00:28
 23. 01-12-2014, 14:51
 24. 08-11-2014, 08:10
 25. 05-11-2014, 12:02
 26. 03-11-2014, 23:46
 27. 12-10-2014, 16:07
 28. 09-10-2014, 17:24
 29. 06-10-2014, 14:24
 30. 02-10-2014, 20:34
 31. 02-10-2014, 06:13
 32. 01-10-2014, 22:29
 33. 01-10-2014, 12:39
 34. 30-09-2014, 15:29
 35. 28-09-2014, 17:33
 36. 22-09-2014, 20:57
 37. 22-09-2014, 00:35
 38. 21-09-2014, 11:17
 39. 18-09-2014, 06:58
 40. 15-09-2014, 16:54
 41. 08-09-2014, 17:26
 42. 06-09-2014, 08:28
 43. 05-09-2014, 09:12
 44. 02-09-2014, 11:53
 45. 02-09-2014, 11:06
 46. 01-09-2014, 07:28
 47. 30-08-2014, 20:23
 48. 27-08-2014, 21:55
 49. 27-08-2014, 21:28
 50. 27-08-2014, 21:13

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •