Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
Like Tree170Likes

Wątek: WAW-SEA-WAW, czyli NIGDY K... WIĘCEJ

 1. #1
  Awatar Witek Z

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie WAW-SEA-WAW, czyli NIGDY K... WIĘCEJ


  Polecamy

  Strasznie nie chce mi się pisać, ale zmuszę się, żeby choć tak zemścić się na parszywych liniach

  W niedzielę 8 czerwca moi amerykańscy partnerzy potwierdzili mi spotkanie na 16-17 czerwca w Seattle. Musiałem szybko kupić bilety. Kupiłem na piątek 13.06 z powrotem w środę 18.06. Bilety musiałem kupić dla siebie i mojego pracownika. Dwa bilety za jakieś 7500 na tak krótki termin, nooo dobra, w sumie nieźle. Bilet był taki:

  Data Linia lotnicza Numer lotu Wylot Przylot
  Z Pt 13/06/2014 United Airlines
  Operated by LOT - Polish Airlines
  UA 6841
  Economy
  07:20 Warszawa Lotnisko Chopina 09:20 Bruksela National Airport
  Pt 13/06/2014 United Airlines UA 0973
  Economy
  11:00 Bruksela National Airport 12:50 Chicago IL O'Hare International
  Terminal 5
  Pt 13/06/2014 United Airlines UA 1451
  Economy
  15:34 Chicago IL O'Hare International
  Terminal 1
  18:08 Seattle WA Seattle/Tacoma International
  DO Śr 18/06/2014 United Airlines
  Operated by Air Canada
  UA 8246
  Economy
  16:15 Seattle WA Seattle/Tacoma International 17:05 Vancouver BC International
  Terminal M
  Śr 18/06/2014 United Airlines
  Operated by Air Canada
  UA 8582
  Economy
  18:30 Vancouver BC International
  Terminal M
  11:40 Londyn EN Heathrow
  Terminal 2
  Cz 19/06/2014 United Airlines
  Operated by LOT - Polish Airlines
  UA 6844
  Economy
  17:50 Londyn EN Heathrow
  Terminal 1
  21:20 Warszawa Lotnisko Chopina


  Przyzwoite czasy przesiadek, nie za długie i nie za krótkie (mój pracownik nie jest stworzony do biegania po lotniskach), myślę jest dobrze. Mamy weekend na Mt. Rainiera i Olimpic NP, a w poniedziałek i wtorek spotkania. W środę zakupy i do domu

  Niestety...
  Akt 1 - Bomba
  Na Okęciu alarm bombowy. Geniusz Zła wymyślił, że jeśli jest podejrzenie bomby w terminalu to się... wstrzymuje odloty. No oczywiście! Jak ma już pie..nąć to niech przynajmniej będzie dużo ofiar. Wylot opóźniony o pół godziny/45 minut. No dobra, ale jest zapas.
  Bieg przez BRU (znam dość dobrze to lotnisko, ale i bez znajomości nie jest ono szczytem złożoności). Pod gatem jesteśmy 10.51. Maszyna stoi, rękaw podłączony, boarding zakończony. Jest nas 9 osób z samolotu z WAW. Mimo przekonywania, mimo tego że samolot o 11.15 jeszcze stał przy rękawie nas nie wpuszczono. Unitet mówi: "mamy to w dupie, LOT nawalił niech LOT się martwi".

  Akt 2 - Swissport
  Światowy Potentat Lotniczy LOT oczywiści nie ma swojego przedstawiciela. Jego interesy reprezentuje Swissport, którego stanowiska są "na zewnątrz". Z nami biega po lotnisku urocza para Ukraińców z małą córeczką, przyjechali autem do WAW i lecą do rodziny do ORD. Muszę pogadać z belgijskim pogranicznikiem, żeby ich wpuścił do UE (Ukraińcy znają dobrze ukraiński i to by było na tyle). Dochodzimy do stanowiska Swissportu. Na szczęście Ukraińców przebookowują na Lufę do FRA i do ORD. Żegnamy się czule. Teraz my. No oczywiście nic nie ma. Możecie lecieć jutro tym samym samolotem. Hotel, pełne wyżywienie dla 6 osób. No niech będzie, tym bardziej, że wśród "poszkodowanych" jest mój dawny znajony z Zarządzania UW. Miły wieczór przy meczu i winie. Niech będzie. Wzruszający proces wypisywania ręcznie na druku ĄSdx345/87 H biletu papierowego. Spóźnił się LOT LOT ma zapłacić.

  Akt 3 - Wątpliwości
  Samolot miał odlecieć o 11.00 ale już na lotnisku wiemy, że odleci o 15.00 bo TAK! No więc nam się sypie. Ale znajdują nam połaczenie do SEA na 18.00 Mamy więc niemal 3 h przesiadki w ORD. Pani przy odprawie bagażowo-biletowej pyta nas czy to jest bilet w jedną stronę? Eee? No bo ona nie widzi powrotu. Idę do Swissportu i dzielę się z blondynką-idiotką wątpliwościami. Ta lata, biega, drukuje i dzwoni, czegoś nie może zrobić, coś zmienia. W końcu idzie do pani-pipy z United i coś konsultują mozlonie przez godzinę. Tak! Hura! Jest załatwione daje mi jakiś kwitek. Mój znajomy jest w czarnej d... bo mu się sypie cały plan latania po Stanach. Ale znajdują mu połączenie - ma 1,5 h przesiadki w ORD. Pani mówi że to jest "czas kwalifikowany". Ja mówię, że pier..li, bo się nie da przejść przez emigrejszyn odebrać bagaże i nadać po cle. Ale ona, że "kwalifikowany". Nie chce mi się jej nawet tłumaczyć co jej w co, ale Waldka ostrzegam: "nie ma lewara, nie zdążysz".

  Akt 4 - Postoimy.
  Napchany jak PKS 772 United z załogą szkoloną na Constelation przewozi nas sprawnie, bez stylu i smaku na lotnisko ORD i ląduje opóźniony o jedyne 30 minut względem czasu zakładanego (czyli 4.30 po czasie rozkładowym). Myślę "eee, gdzieś jest haczyk. No jasne! Uroczy kaptajn mówi że niestety nie ma dla nas miejsca i musimy poczekać "up to 10 min". Ten "up to' tra 35 minut. Wysiadając z samolotu my mamy jakieś 1'30h, a mój kolega Waldek jakieś 25. Kolejka do emigrejszyn jak zwykle - na godzinę stania. Niestety oczywiście nie ma żadnej fast line. Chamstwo, tępota i buta pracowników sali osiąga szczyty nie znane nawet w Korei Północnej. Stój, k... w kolejce jak chcesz wjechać do USA a jak będziesz się denerwował to Cię nie wpuścimy. Ok, mamy jeszcze około 45 min do boardingu. Czekamy na bagaż. Później kolejka do cła. nadanie. Koleją zmieniamy terminal 5 na 1 i widzimy najdłuższą kolejkę do security jaką widziałem w życiu. Podchodzę do grubej murzynki czy coś da się zrobić. Ona mówi, że nie, ale tam jest pan superwajzor, więc mogę spróbować. I to jedyne jasne światełko. Pięćdziesięcioletni murzyn jak słyszy, że jesteśmy od 40 h w podróży używa swojego ID i zaprowadza nas na sam początek kolejki tuż przed kontrolę. Później jeszcze bieg zajebiście długim podziemnym korytarzem do najdalszego gate i wpadamy w momencie rozpoczęcia boardingu. "Czas kwalifikowany" babie z United w Brukseli wsadzałbym małymi kawałkami szczypcami w gardło.

  Akt 5. Jakie połączenie?
  Jesteśmy w Stanach. Trochę zwiedzania. Trochę interesów. Przedstawiciele lokalnego producenta bezzałogowców prezentują nam tak skandaliczne gówno, że na ich miejscu wstydziłbym się to w ogóle próbować sprzedawać. Mój Chief Engineer rozstrzeliwuje po kolei system stabilizacji, system stabilizacji kamery, system komunikacji, wykończenie powłok. Diagnoza: jechaliśmy długa, ale za to zupełnie niepotrzebnie, bo towar amerykański jest na poziomie uwłaczającym nam. Świetnie! Mówię: Jacek lepiej sprawdzę powrót, bo jak się jeszcze okaże, że nie wracamy to się popłaczę. Sprawdzam w Internecie "nie ma takiej rezerwacji" Dzwonię do United: Ale przecieć Panowie nie polecieli z BRU do ORD więc skasowano. Jak to nie polecieliśmy, polecieliśmy i to na pokładzie waszego pieprzonego United tylko dzień później. Nic nas to nie obchodzi lecieliście na bilecie LOTu, dzwońcie do LOTu. W LOCIE (a jest 9 h różnicy czasu) niezorientowana lal mówi: ale to wszystko na biletach Unitet dzwońcie do United. W końcu używając największego kunsztu mojego oksfordzkiego angielskiego dobieram stek najbardziej agresywnych przekleństw i zmuszam panią pipę z infolinni United do przełączenia mnie do jakiegoś superwajzora, którego opierdzielając od pierwszych słów zmuszam do załatwienia sprawy. Jeszcze każe mi płacić po 160 Euro (czemu Euro????) za wznowienie. W szybkich żołnierskich ruchach tłumaczę mu, że zaraz wylezę ze słuchawki w wsadzę mu te 160 Euro w dupę. Proponuje mi kontakt z LOTem, żeby to LOT zapłacił za to wznowienie. W końcu mówi, ok, ale oczywiście nie mamy już tego połączenia na 18 tylko na 19 przez EWR-FRA-WAW. W sumie jakieś 18h później niż planowano.

  Akr 6 Iluminacja.
  Jest wtorek 22.00 wsiadam w auto jadę na lotnisko SEA i idę do odprawy. Tam leniwie, nie ma ludzi za to sporo obsługi. Wynajduję białą panią 55* bo moje liczne wizyty w USA nauczyły mnie, że to najbardziej pomocny rodzaj Amerykaniana. nie zawiodłem się. Spokojnie twarzą-w-twarz tłumaczę Joann Marie (takie imiona widnieją na jej identyfikatorze) co i jak. Ona spokojnie i rzeczowo zaczyna rozwiązywać problem dzwoniąc do kolejnych superwajzorów. Skreśla połatę po 160 Euro, potwierdza wszystkie rezerwacje. Drukuje wszystko jak należy. Prosi tylko żebyśmy lecąc o 6 rano w piątek byli najlepiej o 3 żeby jakby co to mieć sporo czasu. Wracam do hotelu i upijam się waszyngtońskim merlotem. Dziękuję Joann Marie!

  Akt 7. Jak to nie o czasie?
  Jesteśmy o 3. Niby wszystko ok, ale jednak jeszcze jakieś problemy godzinkę nam schodzi, żeby wszystko pozałatwiać. Samolot odbija od rękawa jak nigdy 6.00.00 - precyzja! Ale napchany jest jak cygańska fura. Obaj mamy miejsca daleko od siebie. Miejsca mało!. Oczywiście płatne telewizorki i jedzenie. Lot ponad 5 h w wąskoadłubowcu i z serwisem gorszym niż w Ryanairze nie jest szczytem moich marzeń. W EWR piękny widok na Jabłko i 6 godzin przesiadki. Zmiana gate z A138 na A108. Pędzimy. Ale w A108 ma się odprawiać przed nami Monachium. Czekamy. Przyszedł czas naszego boardingu a tu Monachium jeszcze nie zaczęło. Na tablicy "Frankfurt on time". Śmieje się z tego nawet załoga. Upychają Monachium, podstawiają naszą maszynę i zaczynają pakować. We FRA mamy mieć 2'30h więc robi się ciepło. Startujemy z ponadgodzinnym opóźnieniem, ale do końca na tablicy wszystko jest "on time". Samolot napchany jak portfel ruskiego oligarchy. Jedyne co dobre, to że kapitan obiecuje: zrobię co mogę, żeby nadgonić. Rzeczywiście, nad Wawrzyńcem mamy ground speed 680 knotasów.co daje jakieś 1250 km/h!!! Nieźle! Ale i tak niewiele odrabiamy. Lądowanie na FRA na 1'30 przed odlotem do WAW.

  Akt 8. Lufa lufa uber alles
  Oczywiście najdalszy możliwy gate, chyba ze 2 km od tego co wysiedliśmy. Wejście do UE. I długi, 45 minutowy marsz. Jacek mi zaraz umrze Jesteśmy. Boarding o czasie. Samolot pachnie świeżością. Stewki ładne, pięknie ubrane, profesjonalne i miłe. Obłożenie pozwala na pozostawienie środkowego miejsca wolnego. Rozsiadamy się wygodnie. Kanapki z fetą, kurczakiem i ciemnym pieczywem popijam dobrym Savignon Blanc, wszystko w cenie. Przed wejściem wziąłem sobie FT, więc czytam o pomocy Katarskiej dla reform w Egipcie. Lot 1'20h. Szkoda, że taki krótki. Bagaże są!!!

  W ramach podsumowania:
  Fuck off United
  Fuck off Star Alliance
  Fuck off Swissport

  Co mnie podkusiło, żeby nie lecieć KL/AF czy BA? Tylko głupi wybierze linię amerykańską tam gdzie może wybrać porządną europejską jakość
  Ostatnio edytowane przez Witek Z ; 23-06-2014 o 18:39
  „Gdy panowali na ulicy / Drobnomieszczańscy drobni dranie, / Już znakomici „katolicy”, / Tylko że jeszcze nie chrześcijanie; / Gdy się szczycili krzepą pustą,
  A we łbie grochem i kapustą, / Gdy bili Żydów z tej tężyzny, / Tak bili, rozjuszeni chwaci, / Że większy wstyd był za ojczyznę, / Niż litość dla mych bitych braci” Julian Tuwim "Kwiaty polskie"

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Uśmiałem się

 3. #3
  Awatar Canon

  Dołączył
  May 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Najlepsze określenia na pełne samoloty, jakie słyszałem
  dak04, Gosia, pkowal3 and 11 others like this.

 4. #4

  Dołączył
  Apr 2011
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Współczuję mało przyjemnej podróży, ale za to Twoje porównania mnie rozbroiły.

  Cytat Zamieszczone przez Witek Z Zobacz posta
  Napchany jak PKS 772 United z załogą szkoloną na Constelation
  Cytat Zamieszczone przez Witek Z Zobacz posta
  Samolot odbija od rękawa jak nigdy 6.00.00 - precyzja! Ale napchany jest jak cygańska fura.
  Cytat Zamieszczone przez Witek Z Zobacz posta
  Samolot napchany jak portfel ruskiego oligarchy.
  Skoneczny, Gosia, tygrysm and 19 others like this.

 5. #5
  Awatar Scorpio86

  Dołączył
  Aug 2012
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Witek Z Zobacz posta
  W końcu używając największego kunsztu mojego oksfordzkiego angielskiego dobieram stek najbardziej agresywnych przekleństw i zmuszam panią pipę z infolinni United do przełączenia mnie do jakiegoś superwajzora, którego opierdzielając od pierwszych słów zmuszam do załatwienia sprawy.
  Cytat Zamieszczone przez Witek Z Zobacz posta
  Jeszcze każe mi płacić po 160 Euro (czemu Euro????) za wznowienie. W szybkich żołnierskich ruchach tłumaczę mu, że zaraz wylezę ze słuchawki w wsadzę mu te 160 Euro w dupę.
  Jak tylko zobaczyłem autora i nazwę tematu wiedziałem, że nudno to tu nie będzie.
  filkuz and STYRO like this.
  Blog: scorpio86-planespotting.blogspot.com (zdjęcia, nowe malowania, ciekawostki oraz wiele innych informacji:))

 6. #6

  Dołączył
  Aug 2010

  Domyślnie

  Bardzo mi się podobało i czytałem z zapartym tchem Dzięki!

 7. #7

  Dołączył
  Oct 2013
  Mieszka w
  Erie, PA

  Domyślnie

  tak sobie czytam i myślę... może opisze moją 5 dniową (!!), zamiast 18 godzinną, tułaczkę z Warszawy do Erie w Pensylwanii by Delta w styczniu tego roku?

 8. #8
  Awatar PolishAir42

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Ft. Lauderdale/Miami, FL - USA
  Wpisów
  110

  Domyślnie

  Co mnie podkusiło, żeby nie lecieć KL/AF czy BA? Tylko głupi wybierze linię amerykańską tam gdzie może wybrać porządną europejską jakość
  Strajk generalny w CDG ktory zrobi z twoich nieszczesnych przesiadek MCT i czekania 1 godziny w immigration jeden wielki zart? Oczywiscie to urzadzone przez jakosc Europejska ktorej sie nie podoba 8 tygodni wakacji co roku i 35 godzinny tydzien roboczy.

  Dlatego nie wybrales AF
  Ostatnio edytowane przez PolishAir42 ; 23-06-2014 o 20:27
  meschiash, Lukasz, Drzemi and 1 others like this.
  Ostatnio w Blogu: Easy in AUA

  Pics - www.nonreving.com


 9. #9
  Awatar voyager747

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  WAW

  Domyślnie

  Też 13.06 o 8ej rano mieliśmy samolot i jak usłyszałem, że ogłaszają o walizce,to już czułem co się będzie działo.

 10. #10
  mco
  mco jest nieaktywny

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  BIELSKO EPBA/EPKW

  Domyślnie

  Dobre, szybkie tempo opowiadania, brakuje tylko zdjęcia jak całujecie polską ziemię po wszystkim
  shiver, wi999, filkuz and 5 others like this.

 11. #11
  Awatar Pavulon_

  Dołączył
  Dec 2011
  Mieszka w
  PL

  Domyślnie

  Lałem potwornie, idę przeczytać żonie )) dzięki za fajny humor

 12. #12

  Dołączył
  May 2012

  Domyślnie

  Świetne! Chcemy więcej!
  skorzewski likes this.

 13. #13
  Awatar tango fox

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  no cóż Witku - podróże kształcą

  rejs do BRU Lotem - a Lot Of Trouble
  lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota

 14. #14
  Photo Screener
  Awatar zicherka

  Dołączył
  Mar 2011
  Mieszka w
  domu.

  Domyślnie

  OMFG
  Witaj z powroten na polskiej ziemi

 15. #15

  Dołączył
  Jun 2013
  Mieszka w
  Łańcut, Poland, Poland

  Domyślnie

  GENIALNE. Z jednej strony nikomu nie życzę takich przygód, bo wiemy jaki to stres i nerwy, z drugiej strony te relacje się mega czyta

  Dzięki za przestrogę!

 16. #16
  mss
  mss jest nieaktywny
  Awatar mss

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  RZE

  Domyślnie

  Hheheeh fajna relacja Chyba pierwszy raz przeczytałem całą od początku do końca.

  United to dramat - leciałem SFO-IAD, trasa 4-5 h - dostałem jeden (1!) napój do picia. Po drugim serwisie kazali trzymać śmieci przy sobie bo nie mieli miejsca na nie.


  - reklama w podpisie skasowana - REGULAMIN

 17. #17
  Awatar Witek Z

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Hehe, dzięki za dobre słowo. Najśmieszniejsze jest to, że jutro lecę Air Namibia i będę miał świeże porównanie linii z "Centrum Świata" i z "D.. Świata". To może dobić Amerykanów Opiszę jak wrócę w połowie lipca
  filkuz, Itts, Gaszpar and 8 others like this.
  „Gdy panowali na ulicy / Drobnomieszczańscy drobni dranie, / Już znakomici „katolicy”, / Tylko że jeszcze nie chrześcijanie; / Gdy się szczycili krzepą pustą,
  A we łbie grochem i kapustą, / Gdy bili Żydów z tej tężyzny, / Tak bili, rozjuszeni chwaci, / Że większy wstyd był za ojczyznę, / Niż litość dla mych bitych braci” Julian Tuwim "Kwiaty polskie"

 18. #18
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46

  Domyślnie

  Dla PAP możesz depesze pisać Co do 'białej kobiety w wieku ok. 55 - 100% racji'. Jako jedyna z całej zgrai potrafiła nadać bagaż dla dwóch osobnych PNR. Rotacja na tych stanowiskach sprawia, że młodsi agenci kumają niewiele, albo nic.
  Itts likes this.
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 19. #19
  Awatar vivere

  Dołączył
  Mar 2010

  Domyślnie

  Mi się najbardziej podobało Constelation

  reszta porównań też niczego sobie....widać że pióro Cię lubi
  vivere militare est

 20. #20

  Dołączył
  Jun 2012

  Domyślnie


  Polecamy

  Współczuję przygód ale czytając płakałem prawie ze śmiechu! Czekam na relację z Air Namibia !

Strona 1 z 2 1 2 OstatniOstatni

LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •