Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WAW/KRK

  Domyślnie Ilość rzędow foteli w różnych liniach


  Polecamy

  Przegladalem wlasnie schematy miejsc w samolotach, i nie umiem sobie wytlumaczyc takiej sprawy: W 388 SQ na glownym pokladzie jest mniej-wiecej 30 rzedow foteli w klasie ekonomicznej. W 388 AF na glownym pokladzie jest mniej wiecej 40 (czyli o 10 wiecej; hmm, niektorych numerow rzedow brakuje, ale na pewno jest ze 6 rzedow wiecej niz w SQ) rzedow foteli w klasie ekonomicznej (przynajmniej na schemacie sprzed wprowadzenia klasy Y+; zreszta nie wiem, na ktorym pokladzie AF ją umiescil). W obu konfiguracjach klasa Y zaczyna sie, wg tych schematow, mniej-wiecej przy krawedzi natarcia skrzydla. W obu konfiguracjach seat pitch (czyli, jak rozumiem, odstep np. od oparcia do oparcia, jakby "dlugosc wektora translacji") jest podany jako 32 cale. Skad wiec sie bierze taka roznica w ilosci rzedow foteli?

  PS. Moze mozna ten wpis przeniesc do watku "Gdzie siadac?".

 2. #2
  Awatar Rob_Sad

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie


  Polecamy

  Dla (http://www.singaporeair.com/pdf/seatmaps/airbus380.pdf) od kabiny:
  drzwi - business - drzwi - toaleta/kuchnia -12/13 rzędów - toaleta - drzwi - (toaleta śr) - 8/10 rzędów - kuchnia -  drzwi - 9/10 rzędów

  To samo dla AirFrance (Cabin layouts) od kabiny:
  drzwi - business - toaleta - drzwi - (toaleta śr) - 12/17 rzędów - toaleta - drzwi - 11/13 rzędów - drzwi - bufet - 7/8 rzędów

  w sekcji ekonomicznej licząc rzędy w pasach przy oknie SQ ma ich 13+10+7=30 oraz 2 toalety i 1 kuchnie<br>w sekcji ekonomicznej licząc rzędy w pasach przy oknie AF ma ich 17+13+7=37 oraz 1 toaleta i 1 bufet.
  Czyli jeśli już to jest odwrotnie AF ma więcej rzędów, ale ma mniej toalet przy oknach. Do tego z rzutów wynika, że linie inaczej kończą przedziały w okolicach wyjść, dla SQ wyjścia są na końcach przedziałów, w AF na początkach, dzięki temu AF wciska fotele już prawie w świetle drzwi (pierwszy rząd ekonomiczny jest nawet węższy). Rozwiązanie SQ jest wygodniejsze, AF pojemniejsze.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •