Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
Like Tree1Likes
 • 1 Post By Babilas

Wątek: Transfer we Frankfurcie

 1. #1

  Dołączył
  Mar 2010

  Domyślnie Transfer we Frankfurcie


  Polecamy

  Czy ktoś wie, jak aktualnie wygląda transfer we Frankfurcie? Czy wymagany jest test na Covid?

 2. #2
  Awatar SWISSboi

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie

  Dostałem takie coś na maila - piszą również o transferach:
  Najnowsze przepisy dotyczące podróżnych wjeżdżających do Niemiec ze stref ryzyka, ważne od 14 stycznia 2021r.  W obecnej sytuacji przepisy wjazdowe do różnych miejsc docelowych mogą zmieniać się dynamicznie. Od 14 stycznia 2021 r. ponownie zaktualizowano przepisy dotyczące podróżnych wjeżdżających do Niemiec z obszarów zagrożonych.

  Podróżni wjeżdżający do Niemiec z regionu sklasyfikowanego jako obszar ryzyka przez Instytut Roberta Kocha są zobowiązani do przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Niemiec. Dzieci poniżej 6 roku życia są zwolnione z obowiązku badania lub przedstawienia dowodu.

  Od 14 stycznia 2021 r. obszary ryzyka zostały podzielone na trzy poziomy i w zależności od poziomu obowiązują różne wymagania:


  • Poziom 1 - Obszary ryzyka: obowiązek przeprowadzenia testu. Test antygenowy lub PCR musi zostać wykonany w ciągu 48 godzin od przybycia  • Poziom 2 - Obszary wysokiego ryzyka: obowiązek przeprowadzenia testu. Test antygenowy lub PCR musi zostać wykonany w ciągu 48 godzin przed wjazdem. W przypadku braku negatywnego wyniku testu przelot nie będzie możliwy. Osoby, które przejeżdżają tylko przez Republikę Federalną Niemiec, są zwolnione z obowiązku posiadania wykonanego testu  • Poziom 3 - Obszary ryzyka, na których występują mutacje wirusa: obowiązek przeprowadzenia testu. Test antygenowy lub PCR musi zostać wykonany w ciągu 48 godzin przed wjazdem. Dotyczy to również pasażerów, którzy są tylko w tranzycie przez Republikę Federalną Niemiec. W przypadku braku negatywnego wyniku testu przelot nie będzie możliwe


  Aktualna klasyfikacja wszystkich krajów i regionów jest dostępna na stronie internetowej Instytutu Roberta Kocha.
  Klasyfikacja i przegląd obszarów ryzyka (Instytut Roberta Kocha)


  Należy pamiętać, że obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna nadal obejmuje wszystkich podróżnych wjeżdżających do Niemiec z obszarów poszczególnych stref ryzyka. Ponadto podróżni są zobowiązani do wypełnienia cyfrowego wniosku Digital Entry Application (DEA) lub wniosku zastępczego przed wylotem. Od tych reguł jest tylko kilka wyjątków.

  Ważna uwaga dla osób podróżujących służbowo:

  W przypadku wjazdu do Niemiec z obszarów wysokiego ryzyka (poziom 2) i regionów z mutacją wirusa (poziom 3) wyłączenie dla osób podróżujących służbowo nie ma już zastosowania. Od 14 stycznia 2021r. osoby podróżujące służbowo podlegają również obowiązkowi rejestracji i przedstawienia dowodu negatywnego wyniku testu.

  Aby uzyskać szczegółowe i aktualne informacje na temat obowiązków związanych z kwarantanną i testami przed wjazdem do Niemiec, prosimy o sprawdzenie na lufthansa.com

  Więcej o wjeździe do Niemiec

  Z poważaniem,
  Zespół Lufthansa Group

 3. #3
  Awatar MatSi

  Dołączył
  Oct 2007
  Mieszka w
  FRA

  Domyślnie

  Ja jeszcze dodam, że od jutra na pokładach niemieckich statków powietrznych oraz na niemieckich lotniskach wstęp tylko i wyłącznie w maskach chirurgicznych lub FFP2 (takich bez wentylów).

 4. #4
  RES
  RES jest nieaktywny
  Awatar RES

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  RZE

  Domyślnie

  Cześć

  Mam pytanie, mam we FRA 45 minut na przesiadkę, ale jak widzę poranny lot z WAW by LH parkuje na oddalonym stanowisku i jest transfer autobusem do exit B2, kolejny lot mam z bramki B10, czy jest opcja że zdążę? czy w takich sytuacjach we FRA podwożą jakimiś busem bezpośrednio pod kolejny samolot. Nie ukrywam, że chyba pierwszy raz mam taką krótką przesiadkę we FRA i pojęcia nie mam, jak to się tam odbywa, czy się nie przejmują takimi pax i przerzucają na kolejny lot. Jest nas 4 osoby.

  flyRZE

 5. #5

  Dołączył
  Feb 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  Powinno być OK. To jest nocujący samolot, więc wylatuje/przylatuje +- o czasie (w każdym razie tak było przez ostatnie dwa tygodnie). Jak już dowiozą do terminala to masz mniej niż 5 minut spaceru do gejtu. W razie czego przerzucą na LH1008 (09:40).
  RES likes this.

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •