Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 258
Like Tree29Likes

Wątek: Rzecznik LOT: 787 od 2012

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2007

    Domyślnie Rzecznik LOT: 787 od 2012


    Polecamy

    Polskie Linie Lotnicze LOT liczą, że pierwsze Boeingi 787 Dreamliner polecą w barwach tego przewoźnika w 2012 r. - powiedział rzecznik PLL LOT Andrzej Kozłowski.
    Pierwsze w 2012.

    Haha, w 2012 LPA i LPE będą miały 22 lata No i kompletu nie dostaniemy od razu...

  2. #2

    Dołączył
    Aug 2008
    Mieszka w
    Wenus

    Domyślnie

    Ja mam pytanie - ile w końcu 787 ma dostać LOT? Bo na Wiki wczoraj wyczytałem, że 8 787-8 i 7 787-9, 6 opcji i 5 praw zakupu. A tutaj mówi się o mniejszej ilości...

  3. #3

    Dołączył
    Feb 2007

    Domyślnie

    8 787-8 zamówionych, 1 opcja 787-8, 5 praw zakupu Taką wersję słyszałem...

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    Będzin / Wrocław

    Domyślnie

    "Polskie Linie Lotnicze LOT liczą, że(... )" ; - )

  5. #5
    Awatar vipol

    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    EPWA EPBC

    Domyślnie

    mam pytanie. Lot jako pierwsze linie w Europie złożyły zamówienie na 787, a na świecie?
    Pozdrawiam.
    Panasonic DMC-FZ38
    Znany także jako Spawacz ;)

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2009

    Domyślnie

    ANA

  7. #7
    Awatar vipol

    Dołączył
    Sep 2009
    Mieszka w
    EPWA EPBC

    Domyślnie

    Źle sprecyzowałem pytanie. Który jest Lot na świecie po tego Benka?
    Pozdrawiam.
    Panasonic DMC-FZ38
    Znany także jako Spawacz ;)

  8. #8

    Dołączył
    Dec 2008
    Mieszka w
    PL

    Domyślnie

    Była chyba gdzieś wrzucona lista dostaw b 787 na forum
    W temacie o dreamlinerze? Jak zdążę to poszukam może

    Na pewno jest harmonogram zamówień, dostaw nie jestem pewny

  9. #9

    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Dębica

  10. #10
    Awatar Arthur1975

    Dołączył
    Dec 2007
    Mieszka w
    Belfast

    Domyślnie

    Ciekawostka na Wiki. Przed nami byli z Europy inni. First Choice Airways. Tak apropo. Musi nadal byc niezle zapotrzebowanie na czartery na wakacje z UK
    Come on Arsenal--))

  11. #11
    Awatar soccerinho

    Dołączył
    Jun 2009
    Mieszka w
    EPWROcław

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arthur1975 Zobacz posta
    Przed nami byli z Europy inni. First Choice Airways.
    Przy zamawianiu wyprzedziło nas duużo linii z Europy. Mógłby ktoś wytłumaczyć, dlaczego dostajemy jako pierwsi?

  12. #12

    Dołączył
    Feb 2007

    Domyślnie

    LOT wynegocjował że dostaniemy jako pierwsi. Kolejność dostaw nie pokrywa się z kolejnością zamówień.

    Mikosz mówił, że na świecie jesteśmy numerem 8.

  13. #13

    Dołączył
    Oct 2009

    Domyślnie

    ZTCW cały czas obowiązuje termin ok. 6mcy po ANA, ale jak to ma się do rzeczywistości tego nie wie nikt

    pozdr.
    JW.

  14. #14
    Awatar maciek krk

    Dołączył
    Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków

    Domyślnie




    Tagi: lotnictwo12:16, 20.01.2010 /PAP
    Polski Dreamliner w 2012 r.

    BĘDZIEMY PIERWSI W EUROPIE



    Fot. TVN24, boeing.comDreamliner na EURO

    Pierwszy Dreamliner pojawi się we flocie LOT w 2012 roku - poinformował prezes polskiego przewoźnika Sebastian Mikosz. LOT będzie pierwszym europejskim odbiorcą tego typu samolotu.
    Skrócony lot Dreamlinera
    Drugi lot Dreamlinera odbył się już bez takiego zainteresowania mediów, jak... czytaj więcej »

    Jak powiedział Mikosz, LOT oraz Boeing zawarli w ubiegłym roku porozumienie określające nowy harmonogram dostaw ośmiu samolotów Boeing 787 Dreamliner. - Zawarcie porozumienia związane jest z opóźnieniami w dostawie samolotów przez konsorcjum. Zgodnie z nowym planem przewiduje się, że pięć nowych samolotów będzie dostarczonych w 2012 roku, kolejne trzy pojawią się w następnych trzech latach - podkreślił.

    Dreamlinery mają obsługiwać połączenia dalekiego zasięgu.

    LOT złożył pierwsze zamówienia na Dreamlinera w 2005 roku. Dostawy miały się rozpocząć w 2008 roku.

    tvn24.pl
    Przynajmniej dobrze, że od razu 5 maszyn.
    Maxima debetur CracoviaE reverentia.

  15. #15
    Awatar Gabec

    Dołączył
    Jan 2007
    Mieszka w
    KRK

    Domyślnie

    To ja jeszcze pytanie do p. rzecznika. To będą już maszyny z wszelkimi zmianami mającymi na celu obniżenie masy i poprawienie sprawności silników czy jednak trafi nam się jeszcze maszyna z partii grubasów?
    no risk, no fun ;D


  16. #16
    Awatar jubell

    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    EPWA/EPSY

    Domyślnie

    Umowa z producentem zakłada nie tylko dostawę nowych samolotów, ale także pomoc w odnowieniu aktualnej floty LOT-u, w tym samolotów Boeing 767. Firma pomoże także w budowie nowego hangaru oraz przeprowadzi szkolenia dla pracowników LOT-u.
    Źródło Samoloty Boeing 787 w flocie LOT-u w 2012 roku - Inwestycje.pl

    Czy to jakiś żart z tym hangarem, czy naprawdę jest coś na rzeczy? Rozumiem, że nie będzie kolejny, nowy hangar, a przebudowa któregoś z już istniejących, tak? Takiego obrotu spraw się nie spodziewałem.
    Ostatnio edytowane przez egon.olsen ; 22-01-2010 o 15:40 Powód: ort - naprawdę

  17. #17
    CRC
    CRC jest nieaktywny
    Awatar CRC

    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    urodzony na Rakowcu

    Domyślnie

    Nowy,nowy samolot-nowy hangar.Sprawa znana z 10 lat.

  18. #18
    Awatar Tomcio

    Dołączył
    Jun 2010
    Mieszka w
    Strzelno/Bydgoszcz

    Domyślnie

    Pomyślmy sobie, co by było gdyby LOT zdecydował się na Airbusa A330. Na dzień dzisiejszy pewnie większość z zamówionych maszyn byłaby już dostarczona i LOT mógłby spokojnie otworzyć kilka połączeń na daleki wschód ( Hanoi, Bangkok itd. ) oraz zaoferować pasażerom zupełnie nową jakość long-hauli. Czasami mam takie wrażenie, że my Polacy jesteśmy jednym wielkim narodem optymistów. Tutaj każdy ma czas, każdy wierzy że będzie dobrze, że wszystko się uda... Ale niestety, życie pokazuje że w obecnych czasach sam optymizm nie wystarcza. Owszem trzeba być dobrej myśli ale zarazem być przygotowanym na najgorsze... Dlaczego zarząd LOT-u zdecydował się na samolot który wtedy był jeszcze w fazie konstruowania? Czy nie lepiej byłoby dmuchać na zimne i zdecydować się na bardziej pewny, sprawdzony, znany wszystkim i ceniony produkt, jakim jest A330??? Nie ma co, kolejny fantastyczny interes z przyjaciółmi zza oceanu.... Mam nadzieję, że uroda Dreamlinera przełoży się na jego parametry eksploatacyjne i że będzie to faktycznie, świetny samolot...

  19. #19

    Dołączył
    Apr 2010

    Domyślnie

    B787 bedzie dobry samoloty dla LOTu. Ale, skoro LOT i kazda inna linia wiedziala ze B787 bedzie opozniony, inne linie cos zrobili. Inne linie wyleasingowali A330/A340 albo B777. Inni, wzieli Boeinga a morde i "dostali" Boeingi 777 jako samoloty zasepczy albo odszkodowanie. Co PLL LOT dostal od Boeinga??? NIC dobrego......retrofit starych B767. Wlasnie to i nic wiecej kadra wielkich "dyrektorow" PLL LOT wynegocjowola od Boeinga.

  20. #20
    Zbanowany
    Dołączył
    Feb 2007
    Mieszka w
    oazie otoczonej matecznikiem

    Domyślnie


    Polecamy

    Cytat Zamieszczone przez Tomcio Zobacz posta
    Czy nie lepiej byłoby dmuchać na zimne i zdecydować się na bardziej pewny, sprawdzony, znany wszystkim i ceniony produkt, jakim jest A330???
    Boeing pod przykrywką "Dyrektora sprzedaży na Europę Środkową" ma w Polsce implanta, który pilnuje, żeby Lot nie zamówił czegoś u Airbusa.
    Ostatnio edytowane przez ojcie_c ; 06-06-2010 o 08:19

Strona 1 z 13 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)


Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •