Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Logo

 1. #1
  Awatar piter2020

  Dołączył
  Jul 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie Logo


  Polecamy

  Chyba nadszedł czas na zmianę logo , bo jak ocenił pasazer.com do Ławicy te logo nie pasuje!

  Port Lotniczy Poznań - Ławica im. Henryka Wieniawskiego [4]

  Logo-pieczątka: przestarzałe, zupełnie nie na czasie. Znak graficzny na niskim poziomie artystycznym, jak na logo nowoczesnego portu, jakim zdecydowanie jest Ławica. Mało ciekawa kolorystyka, a przy tym błędne zastosowanie kolorów - biały samolot na silnej soczystej żółci zanika i jest mało widoczny. Brak kontrastu, aby dobrze wydobyć symbol samolotu. Dodatkowo sam samolot jest bardzo słabo oznakowany - raczej przypomina modelarski niż pasażerski.

  Patron mało związany z Poznaniem i Wielkopolską, gdyż urodził się w Lublinie, a większość życia spędził za granicą w podróżach (nie lotniczych). Ale rozumiemy asocjację z wieloma poznańskimi instytucjami kulturalnymi noszącymi nazwisko wybitnego kompozytora. Używanie zaś nazwy Ławica w logo uznajemy za zupełnie zbędne. Nikt, poza samymi Poznaniakami, nie wie, co to Ławica.

  Brak w logo wyraźnego zaakcentowania, że to nowoczesne lotnisko (od paru lat ma nowy terminal, co w połączeniu z "pieczątką" się ze sobą kłóci).
  Pozdrawiam,
  Piotr

 2. #2
  ModTeam
  Awatar Quantas

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Pyrlandia

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez piter2020 Zobacz posta
  Używanie zaś nazwy Ławica w logo uznajemy za zupełnie zbędne. Nikt, poza samymi Poznaniakami, nie wie, co to Ławica.
  A moze jednak wypociny p.com przenieśc powinniśmy do "bzdur jakie przekazują nam miedia" ? 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie

  wypociny wypocinami, jednak logo faktycznie jest beznadziejne.

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  KTW/POZ/LBA/LUZ/KBP/SVO/YKS

  Domyślnie

  Moim zdaniem akurat pasazer.com w tym konkretnym przypadku ma rację. Po co używac nazwy Ławica, skoro nikt spoza Poznania po prostu jej nie kojarzy. Podobnie jest z treścią komunikatów prasowych "Z Ławicy możemy latać..." itp.

  Moim zdaniem używanie nazwy lotniska w przekazie reklamowym, prasowym itp zwłaszcza, gdy lotnisko nosi nazwę dzielnicy jest zbędne.

  Podobnie jest z resztą w lotniskami imieniem "Paderewskiego, Reymonta" itp. Albo wprowadzanie nazw lotnisk bez konsekwencji (jak to mialo miejsce na Okeciu, ktore wszedzie pozostalo Okęciem, tylko w Sonacie nadal twierdzą, że to lotnisko Chopina).
  Z resztą w przypadku Ławicy powinniśmy mówic o lotnisku Wieniawskiego (chyba wszyscy juz o tym zapomnieli ;-)

  Uważam, że nazywanie lotnisk od nazw dzielnic, czy miejscowości, w których leżą sprawdza się, gdy jest to kolejne lotnisko komunikacyjne w rejonie danego miasta.

  Lecimy do Frankfurtu (FRA) i do Frankfurtu - Hahn. Sztokholmu lub Sztokholmu Skavsta itp.

  W przypadku lotnisk w Polsce sugerowałbym raczej używanie po prostu poznańskiego, rzeszowskiego, łódzkiego lotniska, zamiast Ławic, Jasionek, Reymontów. W wersji angielskiej po prostu Poznan Airport, Lodz Airport, Rzeszow Airport.

  Są oczywiście wyjątki. Niektóre lotniska mają świetnych, dobrze znanych na całym świecie patronów: Liverpol John Lennon Airport, Gdansk Lech Walesa Airport (nawet logo zerżnięte). Uważam, że świetną nazwą dla Warszawy jest Chopin, podobnie jak DeGaulle dla Paryża Roissy ale zabrakło konsekwencji w jej wprowadzaniu.

  Autobusy MPK mogą sobie jeździć na Ławicę. Ale autobus "L" moim zdaniem powinien jechać do "Portu Lotniczego / Poznan Airport" Podobnie jak obsługa pokładowa powinna nas witać na lotnisku w Poznaniu (Welcome to Poznan Airport), zamiast "łelkom to poznan lawika airport", jak miałem okazję usłyszeć ostatnio" Żeby było ciekawiej to na którymś z lotnisk, chyba Stansted, loty do Poznania wyświetlają sie właśnie jako loty do Poznan-Lawica. Może (chociaż nie musi) być to kłopotliwe dla pasażerów podróżujących do Poznania pierwszy raz...

  Co do logo... też się z nimi zgodzę. Logo po prostu wymaga co najmniej odświeżenia....


  Pozdr,

 5. #5

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Co do logo - pełna zgoda. Jest do niczego (mówiąc dyplomatycznie).

  Natomiast jeśli chodzi o patrona - p.com wykazuje się sporą ignorancją. Nie byłem zwolennikiem takiego wyboru, ale konkursy skrzypcowe im. Wieniawskiego są jednymi z najbardziej prestiżowych na świecie.

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPPO

  Domyślnie

  Też jestem za odświeżeniem loga. Według mnie najlepsze loga lotnisk mają lotniska w Gdańsku ,Krakowie czy Katowicach.

  Kiedyś już widziałem gdzieś (chyba w gazecie wyborczej) ogłoszenie konkursu na nowe logo, ale chyba pomysł upadł
  Bułgarska 2012

 7. #7
  Awatar Akusz

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie


  Polecamy

  Był konkurs i zwyciężczynią została chyba jakaś mała dziewczynka... :/
  Była to chyba bardziej akcja promocyjna związana z nadaniem imienia Wieniawskiego naszemu lotnisku.
  Nasze obecne logo jest słabe i przestarzałe, lecz przykładowo to w Katowicach najnowsze z polskich lotnisk, wg. mnie nadaje się bardziej na logo ludowego zespołu folklorystycznego. Szczerze wolę już nasze. Nie chcę nawet wiedzieć ile GTL wydał na to kasy.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •