Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
 1. #1

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Katowice

  Domyślnie Ewakuacja Lotniska w Poznaniu


  Polecamy

  TVP Info : Ewakuacja lotniska Ławica, po tym jak mężczyzna wtargnął na teren lotniska i straszył bronią, znaleziono też nieznany bagaż.

  Mężczyzna chciał się dostać do jednego z samolotów.
  EPKM - :D :*

 2. #2
  Awatar b 737

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Staszów

  Domyślnie

  Poznań: mężczyzna na lotnisku groził bronią
  W porcie lotniczym Poznań Ławica w sobotę wieczorem obezwładniono mężczyznę, który wtargnął na płytę lotniska z przedmiotem przypominającym broń - poinformował Zbigniew Paszkiewicz z biura prasowego wielkopolskiej policji.
  - Nie wiadomo w jaki sposób mężczyzna znalazł się na płycie lotniska. Stanął przy jednym z samolotów wymachując przedmiotem w kształcie broni. Szybko został obezwładniony przez Straż Graniczną - powiedział Paszkiewicz. Według wstępnych informacji mężczyzna chciał dostać się do jednego z samolotów.

  Jak wyjaśnił, zdarzenie trwało kilkanaście minut. Napastnik został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Na lotnisko znaleziono tez porzucony bagaż, ale na razie nie wiąże się tego z incydentem.
  onet.pl
  Pozdrawiam G

 3. #3
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Jakieś ćwiczenia?
  no risk, no fun ;D


 4. #4
  Awatar 7777777

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  EPOM, Ostrów Wlkp.

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Gabec Zobacz posta
  Jakieś ćwiczenia?
  Nie

 5. #5
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  To się znów SOL popisał. Takie rzeczy to chyba tylko w Poznaniu (malowany ATR )
  no risk, no fun ;D


 6. #6
  Awatar EPPT

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  Piotrków Trybunalski

  Domyślnie

  .....Jak wyjaśnił, zdarzenie trwało kilkanaście minut. Napastnik został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

  Mężczyzna jest przesłuchiwany przez Straż Graniczną. Trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia.

  W tym samym czasie w hali odpraw znaleziono bagaż pozostawiony bez opieki i to spowodowało wszczęcie ewakuacji pasażerów. Zamieszanie trwało około 30 minut. Sytuacja na lotnisku wróciła już do normy

  wp.pl

 7. #7
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie Intruz na lotnisku w Poznaniu

  j.w

  29-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego okazał się desperatem, który w sobotę wieczorem wdarł się na teren poznańskiego lotniska Ławica z atrapą broni. Nadal nie wiadomo, jaki był powód i cel działania mężczyzny. Okoliczności zdarzenia bada prokuratura.Mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. Mogą mu zostać postawione zarzuty wdarcia się na ogrodzony teren oraz stosowania gróźb bezprawnych. Grozi mu kilkuletnie więzienie. Władze portu lotniczego i służby ochrony lotniska zapewniają, że poznański port lotniczy jest zabezpieczony prawidłowo, a akcja zatrzymania intruza została przeprowadzona sprawnie.Mężczyzna, który wtargnął w sobotę na płytę lotniska, miał w ręku atrapę broni CZ 75, którą wymachiwał idąc w stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej. Funkcjonariusze SG wzywali sprawcę do opuszczenia broni, oddali strzał ostrzegawczy i następnie obezwładnili napastnika."Mężczyzna został odizolowany przez funkcjonariuszy SG i służby ochrony lotniska. Kiedy wezwani byli policyjni antyterroryści, mężczyzna podniósł broń i nadal zaczął iść w stronę funkcjonariuszy. Gdy padł strzał ostrzegawczy intruz padł na ziemię i został obezwładniony" - powiedział w niedzielę w Poznaniu komendant placówki Straży Granicznej Poznań-Ławica ppłk Bogdan Sobczak.Jak dodał, funkcjonariusz wykazał się profesjonalizmem i dzięki temu nie doszło do tragedii.Jak podkreśla Straż Graniczna, mężczyzna został zauważony już w momencie pokonywania ogrodzenia, został odizolowany i nie stanowił zagrożenia dla pracowników portu i dla podróżnych. Intruz dostał się na teren lotniska pokonując tzw. koncertinę - ogrodzenie z drutu kolczastego, stosowanego do zabezpieczenia portów lotniczych w państwach należących do NATO. "Ta osoba nie miała szans wykonać żadnych zabronionych czynności, była przez cały czas obserwowana. Nie było szans zatrzymania go już na ogrodzeniu, my mamy 14 km opłotowania i 260 ha terenu" - powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Poznań-Ławica Mariusz Wiatrowski. Jak dodał, irracjonalne zachowanie mężczyzny po jego zatrzymaniu może wskazywać, że mężczyzna jest osobą chorą.Podkreślił, że zabezpieczenia stosowane w poznańskim porcie lotniczym są odpowiednie i spełniają swoją rolę. Tuż po tym, gdy zatrzymano mężczyznę, w porcie lotniczym zarządzono alarm w związku ze znalezieniem podejrzanego pakunku. Ppłk Sobczak wyjaśnił, że obie sprawy nie miały ze sobą nic wspólnego. "Gdy doszło do zatrzymania i przewiezienia tego mężczyzny do pomieszczeń Straży Granicznej otrzymaliśmy informację, że na terenie terminala znajduje się nierozpoznany bagaż. Podjęto decyzję o ewakuacji portu lotniczego. Pirotechnicy szybko rozpoznali bagaż, uznali go za bezpieczny, wówczas przywrócono normalne funkcjonowanie portu lotniczego" - powiedział.Jak się okazało, w pozostawionym bagażu znajdowała się pościel. Bagaż nie był własnością zatrzymanego mężczyzny.(

  PAP
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 8. #8
  Awatar kostrogaj

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Płock- Huddersfield

  Domyślnie

  i pewnie celnicy w ramach odreagowania mszczą się na innych pasażerach bardzo rygorystycznie przeglądając bagaże. To lotnisko nadal będzie prowincjonalne. Ale Poznaniacy mają to do siebie że bardzo dużo pary zużywają na gwizdek
  Boże...
  Twoje morze
  jest takie wielkie...
  a moja łódź taka mała...

 9. #9
  Awatar voltariel

  Dołączył
  Apr 2009
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  Mało brakowało, a 'załapałbym się' na tą akcję Byłem na EPPO około 15.00...
  Pozdrawiam, Maciek.

 10. #10
  Student pilot
  Goście

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kostrogaj Zobacz posta
  i pewnie celnicy w ramach odreagowania mszczą się na innych pasażerach bardzo rygorystycznie przeglądając bagaże. To lotnisko nadal będzie prowincjonalne. Ale Poznaniacy mają to do siebie że bardzo dużo pary zużywają na gwizdek
  Wyjątkowo się zgodzę. Zwłaszcza służby bezpieczeństwa na EPPO. Z tego co widywałem to jak nie ma nic do roboty to łażą watachami...a wręcz snują się po lotnisku. Ale jak już jest akcja to "szaleństwo" a wręcz show must go on

 11. #11
  ModTeam
  Awatar Quantas

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Pyrlandia

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kostrogaj Zobacz posta
  To lotnisko nadal będzie prowincjonalne. Ale Poznaniacy mają to do siebie że bardzo dużo pary zużywają na gwizdek
  Daleki jestem od bronienia kogokolwiek, ale.... znajdź mi polskie lotnisko na którym w nocy nie dostanę się na płytę ?
  Trud Twój zbędny, bo dostać się można na każde jedno ! 12. #12
  CRC
  CRC jest nieaktywny
  Awatar CRC

  Dołączył
  Jun 2012
  Mieszka w
  urodzony na Rakowcu

  Domyślnie

  Przecież SOL i SG nie są od pilnowania i ochrony lotniska ,ich jedynym zajęciem jest uprzykrzanie życia ludziom pracującym na nim ,bo ich znaja i sa łatwo ,,dostepni,, .
  Intruz , w tej idylli pozwala ,,zmienić procedury ,które nie obejmowały tego typu przypadków,, a co za tym idzie legitymizacje tego bałaganu.

 13. #13
  Awatar christian

  Dołączył
  May 2009

  Domyślnie

  Najpierw z przymrużeniem oka: wiemy dobrze, że nawet Air Force One pomalowali... więc...
  A dalej to jak wiadomo szaleni ludzie, albo zdesperowani są wszędzie... i czasem o coś wołają... I taka myśl, a zauważyliście, że jak znajdzie się ktoś zdesperowany to pokona wszystko... (to taka szeroka myśl) ... dziwne prawda...

 14. #14
  Awatar Blank

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  ZCH

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Quantas Zobacz posta
  Daleki jestem od bronienia kogokolwiek, ale.... znajdź mi polskie lotnisko na którym w nocy nie dostanę się na płytę ?
  Trud Twój zbędny, bo dostać się można na każde jedno !

  Quantas, ja pójdę dalej..
  Jak ktoś jest na tyle zdesperowany i sie uprze, to wlezie na każde lotnisko.
  W zeszłym roku gostek biegał sobie między samolotami na Heathrow, i ichnie służby mu w tym nie przeszkodziły.
  Tak więc zdarza się..
  Nie tylko u nas.
  NIKON D5100, , MTO 11CA

 15. #15
  Awatar suter

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań
  Wpisów
  19

  Domyślnie

  za wp.pl
  Zawód miłosny był prawdopodobnie powodem, dla którego 29-letni Krzysztof S. w sobotę wieczorem wdarł się na teren poznańskiego lotniska Poznań-Ławica z atrapą broni. Jak wynika z ustaleń prokuratury, mężczyzna po rozstaniu z dziewczyną chciał popełnić samobójstwo - liczył, że po wdarciu się na teren lotniska zostanie zastrzelony jako terrorysta.

  Poznańska prokuratura postawiła w poniedziałek mężczyźnie zarzuty naruszenia miru domowego, kierowania gróźb pozbawienia życia wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej i zmuszenia funkcjonariuszy SG do odstąpienia od czynności służbowej. Grozi mu za to do trzech lat więzienia.

  Jak poinformował prokurator Jacek Derda z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zatrzymany to mieszkaniec Świdwina, były student, który przyjechał do Poznania do dziewczyny.


  - Dziewczyna dalej nie chciała z nim być, mężczyzna błąkał się dwa dni po Poznaniu,
  kupił sobie na rynku atrapę broni i pomyślał sobie, że jak wejdzie na lotnisko to strażnicy zastrzelą go jako terrorystę.Prokurator Jacek Derda


  Kupił sobie na rynku atrapę broni i pomyślał sobie, że jak wejdzie na lotnisko to strażnicy zastrzelą go jako terrorystę. To była swoista próba samobójcza. Mężczyzna nie był leczony psychiatrycznie - powiedział Derda.

  Prokurator zastosował wobec niego dozór policji, mężczyzna zostanie poddany badaniom psychiatrycznym.

  Mężczyzna, który wtargnął w sobotę na płytę lotniska, miał w ręku atrapę broni CZ 75, którą wymachiwał idąc w stronę funkcjonariuszy Straży Granicznej. Funkcjonariusze SG wzywali sprawcę do opuszczenia broni, oddali strzał ostrzegawczy i następnie obezwładnili napastnika.

  Władze portu lotniczego i służby ochrony lotniska zapewniły w niedzielę, że poznański port lotniczy jest zabezpieczony prawidłowo, a akcja zatrzymania intruza została przeprowadzona sprawnie.

  Krzysztof S. zostanie wypuszczony na wolność. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.
  Krzysztof S. niech go cholera, też jestem Krzysztof S. i też byłem wtedy na EPPO hihi, tyle że legalnie, a żona mnie teraz męczy o jaki zawód miłosny chodzi
  Ostatnio edytowane przez Witek ; 30-11-2009 o 18:17 Powód: ort

 16. #16

  Dołączył
  Mar 2009
  Mieszka w
  PME

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez christian Zobacz posta
  Najpierw z przymrużeniem oka: wiemy dobrze, że nawet Air Force One pomalowali... więc...
  Z tym przymruzeniem oka to sie zgodze, bo zadnego AFO nigdy nikt nie pomalowal...
  A to video krazace po sieci to efekt akcji reklamowej producenta odziezy z Niu Jorku. Wystarczy troche poszukac.
  pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •