Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18

Wątek: No comments

 1. #1
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie No comments


  Polecamy

  http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36001,4135835.html

  Budowę całkiem nowego lotniska dla naszego miasta zasugerował wojewoda Tadeusz Dziuba podczas otwartego spotkania 'Euro 2012 szansą rozwoju dla Poznania i Wielkopolski"
  - Trzeba się zastanowić, czy warto rozbudowywać Ławicę, może trzeba wybudować całkiem nowe lotnisko - mówił podczas spotkania wojewoda. Pytany przez nas, czy byłoby to lotnisko w granicach Poznania, odpowiedział z tajemniczym uśmiechem: W granicach Poznania nie ma już miejsca.

  Jego zdaniem budowa lotniska to największy problem Poznania przed Euro 2012. - Z budową dróg i linii kolejowych na pewno sobie poradzimy, ale z lotniskiem może być problem - mówił wojewoda.

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie

  no brak slow. az strach myslec co oni gadaja (a co gorsza robia) na tematy, o ktorych nie mamy tyle pojecia co o lotnictwie.

 3. #3
  BN
  BN jest nieaktywny
  Awatar BN

  Dołączył
  Jan 2007

  Domyślnie

  Do kanonu chorób medycznych powinna dołączyć choroba "EUROimbecyluspospolitus"

 4. #4
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie


  AAAAAAAAA!!!!!!
  Ludzie ja tu nie wytrzymam! Ten kraj jest chory!

  Dwa dni temu na Lotnictwie Cywilnym pisałem:
  teraz takie czasy, że każde miasto chce mieć swoje lotnisko
  A tu jak widać niektóre chcą mieć dwa. Ja bym od razu zlikwidował Ławicę, po co ma się dalej rozwijać i robić konkurencję dla drugiego, nowego poznańskiego lotniska.

 5. #5
  Awatar clmisiu

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków, Gorce

  Domyślnie

  Jedno jest pewne: władze mówią o nowych lotniskach, o rozbudowie już istniejący, mówią, mówią, mówią, ale mało robią. To może nam dać chyba 100% gwarancji, że na gadaniu się skończy. Sam pomysł poroniony!!

 6. #6
  ModTeam
  Awatar Quantas

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Pyrlandia

  Domyślnie

  Wojewoda jest z rozdania politycznego a to wiele tłumaczy. Choć włodarze z miasta którzy są z wyboru wiele lepsi nie są.
  Ja sobie zresztą tak myślę co będzie jak w POZ będą mecze np. Czechy - Niemcy i powiedzmy Dania -Szwecja !!! Wówczas 90% kibiców przyjedzie autami i okaże się ze jakakolwiek rozbudowa nie jest potrzebna. Natomiast jeśli zagrają np. Portugalia z Angolami i Francja z Włochami to wówczas przy stu samolotach czarterowych każde lotnisko świata by się zapchało ! 7. #7
  ModTeam Senior Screener
  Awatar Rafalik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBA

  Domyślnie

  Proponuję przenieść temat do "Dowcipy lotnicze" Dobrze, że na szczęście jest tak jak napisał clmisiu.

  Cytat Zamieszczone przez BN
  Do kanonu chorób medycznych powinna dołączyć choroba "EUROimbecyluspospolitus"
  Atakuje głównie umysł ofiary... Na szczęście choroba "seznowa", niestety mogąca przynieść trwałe szkody. Zresztą wątpie by cała europa nagle wsiadła w samolot do POZ

  Edit: tak jak napisał kolega powyżej
  Biało- Czerwone Iskry
  Canon 50D + 100-400L IS USM + 18-200 IS + grip BG-E2 + trochę różnych zabawek...
  Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
  Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

 8. #8

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Quantas- bardzo słuszna uwaga, o której już pisałem. Nie wiem tylko jak wyglądają w tym zakresie przepisy. Mam tylko nadzieję że "Warszawa" nie będzie decydować w którym mieście będzie rozgrywany konkretny mecz fazy grupowej. Jeśli tak to można od razu inwestować więcej w jedno lotnisko a w drugie prawie nic.

 9. #9

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  A ja mam nieco odmienne zdanie. Chętnie wysłucham jednak Waszej opinii na temat mojej.

  Generalnie cieszy mnie jakakolwiek aktywność wojewody jak i marszałka w sprawach lotniskowych. Bo u prezydenta takowej nie widzę i wręcz z przerażeniem czytam jego nonsensowne wypowiedzi jakie pojawiają sie w lokalnej prasie.

  Osobiście uważam, ze w przyszłości dobrze aby Poznań miał inne lotnisko. Wiąże się to z faktem, że chciałbym też widzieć w Poznaniu wysoką zabudowę, na którą przynajmniej przy dzisiejszych przepisach miejsca nie ma. Ale także można by w ten sposób wyeliminować jednak pewną uciążliwość dla mieszkańców związaną z podejściem do lądowania nad miastem.

  Kiedyś snuto plany aby przenieść Ławicę na Krzesiny. Dziś jest to chyba w ogóle - przynajmniej w najbliższych kilkunastu latach niemożliwe. A szkoda - bo lokalizacja bardzo dobra - i to w dodatku obok autostrady i linii kolejowej.
  Jeśli Krzesiny odpadają to należy szukać czegoś nowego. Do tego jednak potrzeba wspólnych działań. Trzeba podjąć pewne decyzje - spotkać się razem i zdecydować:
  - czy wystarczy nam Ławica czy chcemy aby powstało nowe lotnisko?
  oczywiście odpowiedź musi uwzględniać wszystkie racjonalne aspekty
  - jeśli chcemy nowego to kiedy miałoby powstać?
  - gdzie to nowe?
  - co zrobimy z Ławicą kiedy powstanie nowe?
  To są chyba najważniejsze rzeczy. Oczywiście dojdzie wiele innych.
  Niestety prezydent Poznania nie widzi potrzeby rozwiązania tego problemu. Mówi o jakiejś mglistej perspektywie zastanawiania się przez najbliższe 15 lat! A przecież gdybyśmy zdecydowali się na nowe lotnisko (chociażby otwierane w 2020 r.) pewne działania trzeba podjąć już dziś!

  Okazuje się, że prezydenta Poznania w myśleniu o lotnisku i jego problemach o lata świetlne wyprzedzili już nie tylko forumowicze i mieszkańcy ale nawet jego najbardziej zatwardziały oponent!
  Oczywiście nowe lotnisko przed 2012 r. to utopia. Jednak rozstrzygnać tę kwestię należy już teraz. Przynajmniej spróbować. Zacząć myślec o przyszłości bo dotychczas wszystko idzie jak o kant d... roztrzaskać: Poznań ma dwa lotniska, ale wielkich korzyści miastu nie przynoszą: jedno wojskowe, drugie cywilne ale przynajmniej połowa jego klientów z niego nie korzysta bo brakuje interesujących ich połączeń. :/ Same absurdy

  Niepokoi mnie jednak sytuacja, w której ciągle wszyscy istotni decydenci nie mówią jednym głosem. Nie potrafią się spotkać i rozmawiać. Niepoki mnie to jeszcze bardziej, kiedy pomyślę sobie, jakiego mamy w Poznaniu beznadziejnego prezydenta, którego brak działań na rzecz Ławicy i mizerna promocja miasta doprowadziła w dużej mierze do dzisiejszego stanu Ławicy.


  Czekam na krytyczne opinie.

 10. #10
  Administrator Senior Screener
  Awatar meschiash

  Dołączył
  Nov 2006
  Wpisów
  52

  Domyślnie

  Załączę do przeczytania (wyłącznie) pracę, którą wraz z zespołem paru osób przygotowaliśmy na przedmiot Zarządzanie Projektami. Może coś się urodzi z tego ?
  Przeniesienie Ławicy na Krzesiny

  Jeśli macie ochotę komentować to proszę.

  edit: do uruchomienia pliku wymagany jest Adobe Reader. Pobierz Adobe Reader PL
  POZDRAWIAM TOMASZ

  "Mniej znaczy więcej" - Ludwig Mies van der Rohe
  "Nobody is perfect, I'm nobody..."

 11. #11
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  W skrócie: faktycznie idealną lokalizacją lotniska dla Poznania są Krzesiny, tylko do pognania stamtąd wojska niezbędny jest spory, zgodny nacisk instytucji i osób, którym zależy, które mają wpływ i które mają jakąś strategię. Ponieważ warunku tego na dziś nikt nie spełnia - nie ma o czym rozmawiać póki co.
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 12. #12
  Administrator Senior Screener
  Awatar meschiash

  Dołączył
  Nov 2006
  Wpisów
  52

  Domyślnie

  Trzeba pamiętać, że projekt nie zakłada przeszkód. Wykonano go na potrzeby zaliczenia przedmiotu w jednej z uczelni logistycznych, gdzie bierze się głównie pod uwagę zagadnienia transportu. Pod tym kątem też był prowadzony projekt.
  POZDRAWIAM TOMASZ

  "Mniej znaczy więcej" - Ludwig Mies van der Rohe
  "Nobody is perfect, I'm nobody..."

 13. #13

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez MESCHIASH
  Jeśli macie ochotę komentować to proszę.

  edit: do uruchomienia pliku wymagany jest Adobe Reader. Pobierz Adobe Reader PL
  1. Twierdzicie ze za 5 lat Lawica nie bedzie w stanie obsluzyc ilosci pasazerow tymczasem nie prezentujecie zadnej prognozy ruchu. Sami piszecie, ze "Najistotniejszym parametrem, ktory wskazuje na koniecznosc budowy lotniska jest prognoza liczby przewozow pazaerskich" po czym.... zamiast prognozy przedstawiacie dane historyczne.

  2. Pas starowy jest za krotki na B747 i A380? Kiepski argument za budowa nowego lotniska.

  3. Brak taxiway powoduje znaczne zagrozenie? Zmniejsza przepustowosc owszem ale po to siedzi tam Atco i inni zeby zagrozenia nie bylo.

  4. Wokol terminalu bylo wiele rozglosu i afer? Maszyna lecaca z predkoscia 300 km/h moze sie w kazdej chwili rozbic w centrum miasta? To ma byc powazny raport czy artykul do super expresu?

  5. Czy aby w waszej analizie swot nie zapomnieliscie o najwazniejszym czynniku? O tym, ze Krzesiny sa lotniskiem wojskowym, baza lotnicza NATO?

 14. #14
  Administrator Senior Screener
  Awatar meschiash

  Dołączył
  Nov 2006
  Wpisów
  52

  Domyślnie

  Danny, projekt jest sugestią zwrócenia uwagi na pewne czynniki. Nie jest doktoratem więc nie wymaga się od studenta takiego zagłębiania się w szczegóły.
  Zrobiliśmy projekt i otrzymaliśmy ocenę (5,0). Postanowiłem się tym podzielić i tyle.
  Ale dzięki za Twoje spostrzeżenia.
  POZDRAWIAM TOMASZ

  "Mniej znaczy więcej" - Ludwig Mies van der Rohe
  "Nobody is perfect, I'm nobody..."

 15. #15
  Awatar eu01

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  UE

  Domyślnie

  Dwa silne kopnięcia: Najpierw Krzesiny do Powidza, potem Ławica do Krzesin. Super. Popieram. Hm, ale potrafi ktoś tak kopać? W zgodzie z logiką to jest, technicznie też by się udało, ale kto ma taką wolę i siłę polityczną, aby tego dokonać?
  __________________________
  I hate politicians, by the way

 16. #16
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Nikt, więc skończymy w systemie protetycznym.
  Krzesiny będą protezą bazy wojskowej, Ławica będzie protezą lotniska cywilnego.
  Oba będą sobie wchodzić w paradę i wzajemnie się blokować.
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 17. #17

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Na stronie 3 troche kogoś poniosło z cargo (1,5 mln ton)
  Obawiam się, że MON wsadził sporo kasy w dostosowanie Krzesin do F-16 i niezbyt chetnie się stamtąd wyniesie. (a rekompensaty dla nich nie przewidzieliście w kosztorysie).
  Pozostałe argumenty w miarę do przyjęcia, chociaż problem zatkania Ławicy to raczej nie perspektywa 5 - 8 lat.

 18. #18

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  wlkp

  Domyślnie


  Polecamy

  Cześć. Trochę cierpliwości, czyli jakieś parę latek a sprawy "same się" wyklarują, czyli ślad po f16 w Poznaniu będzie mogła wykryć jedynie ekipa "Kryminalnych zagadek..."
  ...i córko!

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •