Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 704
Like Tree67Likes

Wątek: Ryanair na Ławicy

 1. #21
  Awatar pablo2208

  Dołączył
  Sep 2007

  Domyślnie


  Polecamy

  widocznośc teraz : 1.5 km
  Pozdrawiam Pablo 2. #22

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Misza_poznan
  MUC 23:00 jednak odwołany...

  A ja właśnie dzisiaj wysłałem do Dublina fax z żądaniem zwrotu poniesionych kosztów za odwołanego FRajana do DUB w sobotę i powrotny na jutro. Następnym razem kupię bilet na Lingusa - poleciałbym w niedzielę...

  Tak poza tym, to witam na podforum EPPO - po wielu miesiącach czytania w końcu się zarejestrowałem

  --------------------------------------------------------------------------------

  If a Ryanair flight is cancelled and no suitable alternative flight is available, we will, upon application, offer a refund of all monies paid in respect of the unused flight sectors on your reservation.

  Ryanair does not provide compensation for flights which are delayed or cancelled for reasons beyond Ryanair's control.You may therefore wish to ensure that you have suitable private insurance cover in force to cover such eventualities.  A wiec dostaniesz to co zaplaciles. Na zadne inne koszty, odszkodowania itp nie ma co liczyc.

 3. #23

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Danny

  If a Ryanair flight is cancelled and no suitable alternative flight is available, we will, upon application, offer a refund of all monies paid in respect of the unused flight sectors on your reservation.

  Ryanair does not provide compensation for flights which are delayed or cancelled for reasons beyond Ryanair's control.You may therefore wish to ensure that you have suitable private insurance cover in force to cover such eventualities.  A wiec dostaniesz to co zaplaciles. Na zadne inne koszty, odszkodowania itp nie ma co liczyc.
  Tyle to ja wiem... I że na nic ponadto liczyć nie mogę też. Fax z reklamacją wysłany wraz ze wszystkimi innymi papierami, o które wiem, że czasem się czepiają... Niestety, to że tak piszą, wcale nie znaczy, że
  a) dostanę całość kwoty
  b) w ogóle coś dostanę (np. "nie dostaliśmy reklamacji, a czas minął" - słyszałem o takich przypadkach)
  c) dostanę pieniądze... wbrew temu co napisane wyżej, kiedyś zwracali jakieś vouchery/czeki, ważne przez 6 miesięcy i praktycznie do zrealizowania tylko na wyspach...

  Z pewnością dam znać jak to będzie wyglądało w ostatecznym rozrachunku

 4. #24

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Obiecałem dać znać, więc niniejszym to czynię.

  W skrócie: udało się

  W piątek wieczorem, po 9 dniach roboczych od zgłoszenia (czyli 2 dni po czasie ustalonym przez FR) otrzymałem maila z typowym Ryanowym bełkotem o punktualności itp. , także o niezależności przyczyn odwołania lotu i wynikającej z tego niemożności wnoszenia roszczeń w myśl regulacji EU. W ostatnim zdaniu napisali jednak, że z racji niewykorzystania biletów dokonają pełnego zwrotu pieniędzy na konto, z którego poszła wpłata.

  Sprawdziłem dzisiaj wyciąg bieżący karty kredytowej - pełna kwota już jest. A zatem, w całej jednak dość nieprzyjemnej historii - pozytywne zakończenie sprawy. Co cieszy, bo słyszałem, ze w ce-zero za podobne odwołania lotów jest ciężko z odzyskaniem pieniędzy.

 5. #25

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  http://www.ryanair.com/site/PL/dests.php?loc=POZ
  Ciągle nasze miasto jest podobne do łóżka;/

 6. #26
  s_k
  s_k jest nieaktywny

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Fajnie, że udało ci się odzyskać kasę od Ryana, ale co do CO to ploty. No może zdarzyło się paru osobom, ale ja znam przypadki (sam jestem jednym z nich) gdy ze zwrotem kasy czy przebookowanie lotów nie było najmniejszego problemu.
  Pozdr

 7. #27

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Kaczy
  http://www.ryanair.com/site/PL/dests.php?loc=POZ
  Ciągle nasze miasto jest podobne do łóżka;/
  wole, zeby poznan byl podobny do lozka za darmo niz, zeby na zdjeciu trykaly sie koziolki za kilkaset tysiecy rocznie...

 8. #28
  Awatar Rob_Sad

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Wyglada na to ze POZ w 2007 miał więcej paxow do/z Liverpoolu niż WRO, a to ciekawe Jestem mocno zaskoczony aż takim sukcesem tego kierunku - pewnie dlatego C0 dało nam MAN.

 9. #29
  Awatar eu01

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  UE

  Domyślnie

  Już wkrótce powinien zostać ogłoszony Edynburg by FR.

 10. #30
  Administrator Senior Screener
  Awatar Witek

  Dołączył
  Nov 2006
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez eu01
  Już wkrótce powinien zostać ogłoszony Edynburg by FR.
  Nie wesoło... Central powoli zaczyna przewozić coraz więcej paxów, Ryan oczywiście ich wykurzy.
  W tym przypadku konkurencja to nie za dobry pomysł
  Reg Hunter - profil FB / profil YT

 11. #31
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  W każdym przypadku konkurencja to dobry pomysł, jeśli Centralwings nie ma koncepcji na alternatywny kierunek jak jakiś nie wypali to kiepsko o nim świadczy, co oczywiście nie znaczy, że kibicuję Ryanairowi. Jest mi wszystko jedno jaka linia lata byle nie wyciągała łap po dopłaty. Ja wybieram tę LCC której godziny mi bardziej pasują, w drugiej kolejności stawiam cenę. Można i odwrotnie.
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 12. #32
  Awatar eu01

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  UE

  Domyślnie

  Nie wiem czy to tylko plota, ale podobno kilka low-costów chce solidarnie Centrala pogonić. Sęk w tym, że jeśli C0 chce zachować swój poziom cen, to powinien wykazać się jakością, a tu mam niestety pewne wątpliwości (mówiąc bardzo grzecznie).

 13. #33

  Dołączył
  Jan 2007

  Domyślnie

  Myślę że odkrywczy nie będę jak stwierdzę że wolałbym polską linią latać, ale granica rozsądku powoduje że człowiek zaczyna myśleć wyłącznie o sobie. Jeżeli się FR zgra z C0 co do dni i godzin to może być EDI codziennie a przewoźnicy nie będą sobie w drogą bezpośrednio wchodzić. Co do konkurencji to ona zawsze wymusza najwyższą jakość, chociaż niezawsze jest to takie oczywiste czy łatwe. Myślę że Central może nie mieć zbyt dużych szans w otwartym boju z FR-em, chociaż widzę też jego atuty (np. bagaż). Tutaj walka rozegra się na polu wielkości różnicy w cenie pomiędzy liniami.

 14. #34
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Nie ma chyba czegoś takiego jak "polska linia".
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 15. #35

  Dołączył
  Jan 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Atco
  Nie ma chyba czegoś takiego jak "polska linia".
  Wiesz, chodzi o to że PLL LOT czy Centralwings, Jet Air etc. utożsamiamy jednak z polską i raczej traktujemy jako "nasza". Obecny świat jest tak rozdrobniony w strukturze kapitału że nie wiadomo co jest co.

 16. #36

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  A ja czekam na wieści o Dublinie - zarówno z Aer Lingusa, jak i odpowiedzi (mam nadzieję) FR. W sumie może się okazać, że źle na tym nie wyjdziemy, gdyby np. FR zdecydował się latać 7x w tygodniu... (oczywiście wolałbym 7xweek by Lingus). No ale czas leci, Lingus nie potwierdza ani nie dementuje, a FR pewnie dopiero coś zrobi jak informacja będzie 100% pewna. Obyśmy nie zostali z DUB 3xweek by FR przez pół roku...

 17. #37
  Awatar Akusz

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Na wszystkich liniach CO przyda się konkurencja bo trudno tę linię nazwać już lowcostem kiedy najtańszy bilet w dwie strony kosztuje 470 zł! Od 3 lat dość często ja i moja rodzina latamy do Edynburga i zawsze był to właśnie CO, z WAW i GDN. Bardzo cieszyłem się z wejścia do POZ z tym kierunkiem ale to co zaczęli wyrabiać z cenami to lekka przesada jak na low costa! Jeśli chodzi o EDI by FR to ciekawy pomysł, biorąc pod uwagę że jeszcze tak nie dawno z EDI można było polecieć FR do tylko Dublina. Teraz widzę rozwinęli stamstąd siatkę połączeń i z pewnością mimo wszytsko będę wybierał tę linię gdy będę leciał do EDI bo przede wsyztskim będę kierował się ceną. Ciekaw jestem jak sobie radzi CO na trasie do EDI z GDN po wejściu na ten kierunek EasyJet.

 18. #38

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Suchy Las, Poland

  Domyślnie Zmiana systemu rezerwacyjnego

  W związku z wprowadzeniem nowego systemu rezerwacji, w dniach od 22 lutego od godz. 01:00 aż do godz. 23:00, 25 lutego 2008 włącznie

  W związku z wprowadzeniem nowego systemu rezerwacji, w dniach od 22 lutego od godz. 01:00 aż do godz. 23:00, 25 lutego 2008 włącznie NIE BĘDZIE MOŻLIWE dokonanie rezerwacji przez Interenet ani za pośrednictwem Biura Rezerwacji.

  Wszystkie loty w dniach od 22 lutego, od godz. 22:00 az do godz. 23:00 25 lutego 2008 włącznie, odbędą się zgodnie z rozkładem.

  Dokonanie rezerwacji przez Interenet lub za pośrednictwem Biura Rezerwacji NIE BĘDZIE MOŻLIWE w dniach od 22 lutego, od godz. 22:00 aż do godz. 23:00, 25 lutego 2008 włącznie.

  Zmiany lotu (daty, czasu, kierunku) przez Interenet lub za pośrednictwem Biura Rezerwacji NIE BĘDZIE MOŻLIWE w dniach od 22 lutego, od godz. 22:00 aż do godz. 23:00, 25 lutego 2008 włącznie.

  Aktualizacja rezerwacji NIE BĘDZIE MOŻLIWA w dniach od 22 lutego, od godz. 22:00 aż do godz. 23:00, 25 lutego 2008 włącznie.

  Odprawa On-line NIE BĘDZIE MOŻLIWA dla pasażerów podróżujących w dniach od
  22 lutego, od godz. 01:00 aż do godz. 23:00, 25 lutego 2008 włącznie. Pasażerowie chcący dokonać odprawy on-line w dniach 23, 24, 25, 26 oraz 27 lutego, beda proszeni odprawienie się lotnisku. Opłata za skorzystanie z odprawy na lotnisku NIE zostanie naliczona.

  Uwaga:

  Informacje na stronie internetowej Ryanair.com, dotyczące kierunków, informacji dla podrożujących, dotyczacych rezerwacji hoteli, aut, ubezpieczenia BĘDĄ dostępne w czasie reorganizacji systemu rezerwacji

 19. #39

  Dołączył
  Sep 2007
  Mieszka w
  Jarocin

  Domyślnie

  Od 1 kwietnia dodatkowe loty na trasie Poznań-Londyn w poniedziałki i środy.

 20. #40
  Awatar Michał77

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań/Warszawa

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez sobi
  Od 1 kwietnia dodatkowe loty na trasie Poznań-Londyn w poniedziałki i środy.
  Przylot 20:05, odlot 22:10. Ryanair i dwie godziny stania na płycie? Coś tu nie gra.
  It's inside what makes us noble.

Strona 2 z 36 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •