Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie Zmiana prezydenta miasta?


  Polecamy


  Na karę roku i 4 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 3 lata skazał w środę Sąd Okręgowy w Poznaniu prezydenta miasta Ryszarda Grobelnego w sprawie sprzedaży miejskiego gruntu firmie Grażyny Kulczyk poniżej jego wartości.


  Sąd skazał Grobelnego też na karę grzywny i zakaz zajmowania stanowisk związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym na 4 lata.


  Sąd uznał winę pozostałych osób oskarżonych w sprawie i wymierzył im kary więzienia w zawieszeniu, kary grzywny i zakazu zajmowania stanowisk związanych z zarządzaniem mieniem komunalnym.

  Jeżeli wyrok uprawomocni się, Grobelny straci mandat do sprawowania urzędu, miastem zarządzał będzie komisarz, a w Poznaniu odbędą się nowe wybory prezydenckie.

  ...
  http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.ht...0&ticaid=1579b

  Wplyw na Lawice?

 2. #2

  Dołączył
  Nov 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Spokojnie... To potrwa jeszcze przynajmniej do końca roku i moim zdaniem bardzo możliwe, że wróci do pierwszej instancji albo wyrok po apelacji będzie inny...

  Fanem Grobelnego nie jestem, ale jego skazanie mnie jakoś specjalnie nie cieszy - podważa zaufanie do miasta i promuje konserwę urzędniczą...

  Natomiast co do wpływu ew. zmiany prezydenta na lotnisko - nie sądzę. Atmosfera się nieco zmieniła i o ile nie znajdzie się ktoś, dla kogo lotnisko to będzie oczko w głowie, to raczej wielkiej zmiany bym się nie spodziewał.

 3. #3
  ModTeam
  Awatar Quantas

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Pyrlandia

  Domyślnie

  A co ten wyrok ma wspołnego z odwołaniem ? Prezydenci Gorzowa czy Piotrkowa z wyrokami najpewniej prawomocnymi piastują urzędy, a tu mamy nieprawomocny. Tak jak mówi Misza, odwołania, powrót do pierwszej instancji itp.
  Również nie jestem fanem Grobelnego ale na takie inwestycje jak Stary Browar to chciałbym aby miasto dawało ziemię za free. Jedyna inwestyczja którą możemy się chwalić w ostatnich latach. Sklepy jak sklepy, takie same jak wszędzie, ale architektura tego budynku naprawdę zdobi miasto. Obawiam się że mając te 6 mln więcej moglibyśmy być skazani na kolejny obrzydliwy klocek w centrum miasta. Chociaż może wówczas też Kulczykowa wygrałaby i SB też by powstał w takiej wersji jak obecnie. 4. #4
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie

  Nie mam absolutnie nic przeciwko Staremu Browarowi, proces zresztą dotyczył czegoś zupełnie innego. Karą dodatkową dla Grobelnego jest pozbawienie prawa do wykonywania pracy związanej z nadzorem nad majątkiem publicznym na jakiś okres co oznacza, ze po uprawomocnieniu wyroku nie będzie mógł pełnić funkcji prezydenta.
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 5. #5

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Poznań/Mosina

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Quantas
  Również nie jestem fanem Grobelnego ale na takie inwestycje jak Stary Browar to chciałbym aby miasto dawało ziemię za free. Jedyna inwestyczja którą możemy się chwalić w ostatnich latach.
  Stary Browar i tak by powstał, bo dodatkowe 7 milionów przy takiej inwestycji to nie jest kwota nie do przeskoczenia. A poza SB, który de facto nie jest zasługą miasta i na którym miasto straciło 7 mln (bo to co zarobiło to i tak wpadłoby do kieszeni, nawet gdyby ziemię sprzedać po normalnej cenie), to co podczas prezydentury p. Grobelnego się zmieniło? Poznań stoi w miejscu - żadnych konkretnych inwestycji, a te które są ciągną się w nieskończoność. I niech nikt mi nie mówi że remonty wiaduktów, dróg itp. są istotną inwestycją. To są konieczne remonty. Linia tramwajowa na Rataje to bardziej zasługa dziennikarzy, którzy na to naciskali. Patrząc na Łódź, Katowice, Trójmiasto, nie wspominając o Wrocławiu to jesteśmy bardzo w tyle i to moim zdaniem jest wina m. in. p. Grobelnego. Dlatego czekam z utęsknieniem aż go wywalą, oby jak najszybciej, chodź znając nasze sądy to jeszcze potrwa. Może przyjdzie ktoś kompetentny.

  A co do lotniska no to cóż... Pewnie wiele się nie zmieni tak jak piszecie, ale to, że Ławica rozwija się dopiero od stosunkowo krótkiego czasu w porównaniu z Katowicami czy Krakowem to też jest w dużej mierze wina obecnych władz.

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2008

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez JosePL
  Poznań stoi w miejscu - żadnych konkretnych inwestycji, a te które są ciągną się w nieskończoność.
  Patrząc na Łódź, Katowice, Trójmiasto, nie wspominając o Wrocławiu to jesteśmy bardzo w tyle i to moim zdaniem jest wina m. in. p. Grobelnego.
  A jakieś dane? Bo z tych statystyk co ja widziałem to jesteśmy za Wawą i ewentualnie w niektórych za Wrocławiem/Krakowem. Ale aktualnie nie mogę ich z forum FPW wygrzebać...
  Z tego co pamiętam to w rankingu Forbes 4 miejsce, pod względem ilości firm i bezrobocia też czołówka... Zresztą mieszkam w tym mieście i jakoś w wielu miejscach widzę żurawie i robotników.
  Większość czasu powstawania czegokolwiek w tym państwie to przetargi, pozwolenia, protesty, odszkodowania... :/ Łopatą biurokracji załatwić nie można, niestety... I nie wmówisz mi, że jak we Wrocławiu stwierdzają "budujemy" to na następny dzień budynek stoi.

  Linia tramwajowa na Rataje to bardziej zasługa dziennikarzy, którzy na to naciskali.
  Może tych z wyborczej? No tak, napisali zaraz po tym jak wydano w końcu pozwolenie na budowę, czyli po ptokach. To raczej zasługa tych, co potrafią wygrać z takimi jak właściciel chicken cornera...


  Nie żebym był jakimś fanatykiem Grobelnego, też bym chętnie widział kogoś nowego na jego miejscu ale pod warunkiem, że będzie to ktoś "z jajami" a nie jakaś niemrawa papka, jaką się wystawia na kontrkandydatów w wyborach ostatnimi czasy...
  o.o

 7. #7

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Poznań/Mosina

  Domyślnie

  Mylisz dwie rzeczy. Co do dynamiki wzrostu przedsiębiorczości, ilości założonych firm itp to zgoda. Ale to akurat nie jest zasługa przezydenta, urzędników itp. tylko ludzi. To, że Ty, ja i jeszcze kilkaset innych osób zakłada firmę (dodajmy że nie koniecznie spółkę giełdową, ale chociażby mały kiosk) to nie jest zasługa władz! A ja mówię o inwestycjach takich jak choćby obwodnica Poznania, ociąganie się (fakt że również z innych powodów) z ulicą Głogowską w kierunku Komornik, promowanie miasta za granicą, ściąganie turystów - może o czymś nie wiem, ale wydaje mi się, że Poznań za bardzo się nie popisał. Innych większych inwestycji (z wyjątkiem koniecznych remontów) nie mogę sobie przypomnieć, choć pamięć bywa zawodna. Także to, co przez ostatnie lata działo się w Poznaniu to w większości zasługa mieszkańców a nie władz.

 8. #8

  Dołączył
  Feb 2008

  Domyślnie

  Równie dobrze można stwierdzić, że to ci się dzieje w Poznaniu to zasługa inwestorów a nie władz miasta Co do promowania za granicą to się zgadzam, do turystyki też, chociaż Krakowem to my nie jesteśmy i jeszcze długo nie będziemy niezależnie od władz miasta. Inwestycji ciągnie się wiele jak np. wolne tory, termy maltańskie, stara drukarnia, można wymieniać w nieskończoność. Nie wypowiem się na temat tempa, nie wiem czy da się to załatwić szybciej ale jak słyszę o tym, że po pół roku przygotowań do jakiegoś przetargu się go unieważnia bo gdzieś nie było kropki czy przecinka to mnie krew zalewa, a dzieje się tak w całym kraju, biurokracja nas hamuje...
  Obwodnica Poznania z tego co pamiętam już została oprotestowana więc sobie poczekamy...
  Wiem o co Ci chodziło i w sumie się zgadzam z Tobą tyle, że ja bardziej obwiniam władze centralne niż samorządowe. Wystarczy zobaczyć co się wyprawia ze stadionem narodowym w stolicy...
  A co do innych miast, to w Krakowie i Wrocławiu czasem bywam i jakoś nic szczególnego u nich zauważyłem, Kraków kojarzy mi się tylko z zabytkami, Wrocław z ekstra zaawansowanymi technicznie kasownikami w tramwajach :P Może jak SkyTower powstanie to stwierdzę, że coś niesamowitego w tym mieście jest. A może do tego czasu będzie już u nas Poznań Forum Project... :>
  o.o

 9. #9

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Poznań/Mosina

  Domyślnie


  Polecamy

  Władza centralna to swoją drogą, ale akurat Wrocław jest tu najlepszym przykładem rozwoju, który zawdzięcza władzom samorządowym. Kraków - no fakt, turystycznie nie da się obu miast porównać, ale myślę, że nas stać na wiele więcej niż teraz. A co do tych nowych inwestorów, to akurat uważam, że zawdzięczamy to raczej położeniu i temu, że jest tu już sporo innych (również małych), którzy przyszli wcześniej. To mimo wszystko ma wpływ, bo jak teren jest gospodarczo dobrze rozwinięty to łatwiej się tam inwestuje.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •