Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
 1. #1
  Awatar Pawelbelzyce

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Bełżyce

  Domyślnie Nowy pojazd dla LSP


  Polecamy

  Witam

  Dzisiaj w trudnych warunkach pogodowych o godz 16:10:39 czasu lokalnego wylądował pierwszy z dwóch pojazdów jakie PL WAW zamówił dla LSP we włoskiej firmie CHINETTI. Kolejna planowana dostawa następnego pojazdu za tydzień.
  pzdr {:-)
  http://www.ratownictwo.org.pl/detail...image_id=14874
  oraz fotka z Włoch http://www.ratownictwo.org.pl/detail...73&mode=search

  Czym go dostarczyli ?

  Pozdrawiam

 2. #2

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Chyba tak jak na zdjęciu, przywieźli "lawetą"
  ________________________________________
  Pozdrawiam, Krzysiek.

  "If you need a machine and don't buy it, then you will ultimately find that you have paid for it and don't have it" - courtesy of Henry Ford.

 3. #3
  Awatar Pawel.Guraj

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Kshyhoo
  Chyba tak jak na zdjęciu, przywieźli "lawetą"
  Hm, zastanawiająco brzmi to "...wylądowały dziś..."

  pzdr,
  Paweł.

 4. #4

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA

 5. #5
  Gryniek
  Goście

  Domyślnie

  Lawetą je przywieźli. Od Yanek wwozili bo osobiście widziałem i skręcili w ul. Na Skraju oczywiście

 6. #6
  Awatar S.W.A.T

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  2.0nm NE of OKE

  Domyślnie

  a tu trening LSP, jakosc fotki lipna ;p ale zobaczcie jaka pogoda byla

  http://www.swat-airfoto.mnich.pl/gal...ge/full/65.jpg

 7. #7

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie

  perfect weather conditions :P he he
  TOWA TEI!!

 8. #8

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA

  Domyślnie


  Polecamy

  Tiger - nowy wóz lotniskowej straży pożarnej

  03.04.2007, godz. 15:11


  Lotniskowa Straż Pożarna w Porcie Lotniczym Warszawa im. F. Chopina otrzymała dwa nowoczesne wozy bojowe do gaszenia pożarów w dużych samolotach. Nowe pojazdy są jedynymi takimi w naszej części Europy. Obecnie są testowane przez lotniskowych ratowników.

  Lotniskowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze TIGER zostały wyprodukowane przez włoską firmę CHINETTI. Każdy z nich ma 12 metrów długości i 3,8 metrów wysokości. Zbudowano je na podwoziu z napędem 6x6 z silnikiem zamontowanym z tyłu. Układ taki zapewnia wysokie parametry trakcyjne w każdych warunkach terenowych i pogodowych. Pojazdy napędzane są przez turbodoładowane wysokoprężne silniki Detroit Diesel S60, o pojemności 14000 cmł i mocy 665 koni mechanicznych. Pojazdy ważące 32 tony osiągają przyspieszenie od 0-80 km/h w czasie 28 sekund i rozwijają maksymalną prędkość do 115 km/h.

  Gaśniczy układ wodno-pianowy pojazdu składa się ze zbiornika wodnego o pojemności 9000 litrów oraz ze zbiornika ze środkiem pianotwórczym o pojemności 1080 litrów. Zbiorniki wykonano z tworzywa GRP (glass reinforced plastic) zapewniającego ich wysoką wytrzymałość i trwałość w trudnych warunkach bojowych.

  Na szczególną uwagę zasługuje specjalny wysięgnik zamontowany na pojeździe. Na jego końcówce znajduje się podajnik wody i środka gaśniczego oraz specjalny szpikulec, dzięki któremu można przebić kadłub i gasić wnętrze samolotu bez konieczności wchodzenia do środka.

  Nowe pojazdy zakupiono z myślą o prowadzeniu akcji ratowniczo-gaśniczych samolotów wysokich, takich jak: Airbus A 380 czy Boeing 7E7. Obydwa kosztowały około 8 milionów złotych.

  Lotniskowa Straż Pożarna w Porcie Lotniczym Warszawa im. F. Chopina jest specjalistyczną jednostką ratowniczo-gaśniczą, której zadaniem jest organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczych w przypadku zaistnienia wypadku lub incydentu lotniczego na terenie stołecznego lotniska oraz w obszarze o promieniu 9,3 km od punktu przecięcia dróg startowych. Najważniejszy w działaniach lotniskowych strażaków jest czas reakcji od momentu ogłoszenia alarmu. Wynosi on od 2 do 3 minut. Oznacza to, że w tym czasie pojazdy bojowe LSP muszą dotrzeć na miejsce zdarzenia w najbardziej odległym punkcie lotniska i rozpocząć akcję ratunkową.

  http://www.lotnisko-chopina.pl/katal...ci.php?id=1805

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •