"
Okęcie: 120 osób koczuje; akcja antyterrorystów
120 osób koczuje na warszawskim Okęciu od wczoraj od godz. 15. Mieli lecieć na wakacje. Jednego ze zniecierpliwionych wczasowiczów zatrzymali antyterroryści.
Więcej informacji ze stolicy w tvnwarszawa.pl

- Wczoraj mieliśmy wylecieć na Kretę, ale wciąż tkwimy na lotnisku. Ani obsługa lotniska, ani biuro podróży nie informuje nas dlaczego - oburzają się pasażerowie.

- Wylot planowany jest na dziś ok. godz. 14.00, prawdopodobnie nie dojdzie do skutku, ponieważ co 2 godziny otrzymujemy kolejne informacje o zmianie terminu - napisali na platformę Kontakt 24.

Pasażerowie są zdezorientowani i zdenerowani. Jednego z nich zatrzymali antyterroryści. - Chcieli wystawić mojemu chłopakowi mandat na 300 zł – mówi się Ania, dziewczyna zatrzymanego. - Tkwimy tu bez bagaży i możliwości wyjścia z lotniska. To jakiś absurd.

Okęcie na zdjęciach satelitarnych

Koczujący na Okęciu wczasowicze są klientami dwóch biur podróży: Itaka i Grecos.

- Pasażerowie będą przewożeni do hotelu i odlecą z Okęcia po południu. Niestety, prawdopodobnie nie polecą bezpośrednio na Kretę, bo na tamtejszym porcie lotniczym trwa strajk – mówi Jakub Mielniczuk, rzecznik Państwowych Portów Lotniczych.

17 godzin na Okęciu - zobacz w Onet.tv

Służby lotniska właśnie wypisują pasażerom adnotacje na kartach pokładowych, które umożliwią im opuszczenie strefy bezcłowej lotniska."


Pewnie ktos sie bal, ze kazdy wyniesie po 0,5l z bezclowki wiec przetrzymywali ludzi wbrew ich woli na terenie lotniska. Czasami bezmyslonsc sluzb mundurowych i trzymanie sie procedur poraza...