Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
Like Tree3Likes
 • 3 Post By marekb

Wątek: ILS RWY 33

 1. #1

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPBY

  Domyślnie ILS RWY 33


  Polecamy

  Znalezione w PAŻP:

  Warszawa, 26 marca 2010 r. – Warszawskie Lotnisko Chopina dysponuje możliwością wykonywania operacji podejścia instrumentalnego (Instrument Landing System- ILS*) w kategorii II również na drodze startowej o kierunku 33.
  Obecnie stołeczny port lotniczy dysponuje możliwością wykonywania operacji instrumentalnego podejścia do lądowania w kat II ILS na obydwu swoich drogach startowych. Wcześniej, od 2000 roku warszawski port lotniczy dysponował taką możliwością wyłącznie na jednej z dróg startowych.
  Przywrócenie kategorii II na drodze startowej o kierunku 33 nie byłoby możliwe bez dobrej współpracy pomiędzy zarządzającym lotniskiem – P.P. „Porty Lotnicze”, a Polską Agencją Żeglugi Powietrznej.

  - Na szczególne podkreślenie zasługuje wysiłek, który poniósł zarządzający Lotniskiem Chopina przy wprowadzaniu wymaganych zmian na terenie lotniska. Bez tego działania przywrócenie drugiej kategorii na tym kierunku nie byłoby możliwe – powiedział Krzysztof Banaszek, Prezes PAŻP.

  - Współpracowaliśmy z Polską Agencją Żeglugi Powietrznej na każdym etapie prac w trakcie przywracania pełnej funkcjonalności systemu. Zaangażowanie PAŻP w usprawnianie systemu i zakres wspólnie podjętych działań musiały doprowadzić do osiągnięcia sukcesu – powiedział Michał Marzec, Dyrektor Lotniska Chopina – Na uznanie zasługuje również tempo, w jakim Agencja przeprowadziła testy i „obloty” usprawnionego systemu, bez których nie byłoby możliwe udostępnienie ILS użytkownikom lotniska – dodał Marzec.


  Szukałem jakiegoś NOTAMu w związku z powyższym, ale nie znalazłem.

 2. #2

  Dołączył
  Mar 2009

  Domyślnie

  Bo NOTAM był na niedziałanie CATII.

 3. #3
  ModTeam Senior Screener
  Awatar Drzemi

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPGD / EPMM

  Domyślnie

  Był NOTAM na przywrócenie CAT II na 33. Numeru nie pamiętam.

 4. #4

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie


  Polecamy

  Lotnisko Chopina otrzymało dziś od Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego certyfikat uprawniający do wykonywania operacji lądowania w warunkach ograniczonej widzialności dla kategorii III A na Drodze Startowej 3 na kierunku 33.

  https://www.lotnisko-chopina.pl/pl/a...szczegoly.html
  mathew, tartal and Janek like this.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •