W imieniu Warsaw Spotters zamieszczam BARDZO WAŻNE ogłoszenie:

Drogie Kolezanki i Koledzy,

Laczy nas wszystkich wspolna pasja – lotnictwo a jedna z jej odmian jest fotografowanie statkow powietrznych. Ci co robia zdjecia wiedza, iż kazde lotnisko otoczone jest ogrodzeniem roznego typu – z reguly siatka. Siatka ta stanowi zabezpieczenie terenu lotniska przed wtargnieciem osob niepozadanych lub zwierzat i stanowi integralna czesc systemu bezpieczenstwa portu.

Niestety od kilku tygodni siatka na EPWA jest z premedytacja niszczona przez kogos kto pewnie uwaza się za milosnika lotnictwa a tak naprawde wystawia nam wszystkim jak najgorsze swiadectwo bedac po prostu wandalem, któremu wydaje się iż może bezkarnie ciac ogrodzenie tylko po to by popstrykac sobie samoloty.

Nie można tego nazwac fotografowaniem gdyz, każdy dla kogo robienie zdjec jest pasja wie, iż infrastrukture lotniska trzeba szanowac i do niego się dostosowywac a nie dewastowac. Skoro siatka jest to trzeba nauczyc się robic przez nia zdjecia a nie ciac.

W zwiazku z prosba Sluzb lotniska, zwracam się do Was z apelem o zwrocenie szczegolnej uwagi na tego rodzaju wandalizm a osobe(y) odpowiedzialna za niszczenie ogrodzenia, jeżeli by to ewentualnie czytala, o refleksje nad wlasna bezmyslnoscia.

Dla informacji osoba lub osoby te wyciely do tej pory 8 duzych dziur w siatce, przynajmniej tyle udalo się na razie zidentyfikowac i zglosic do SOLu czlonkom stowarzyszenia EPWA Spotters.

Mysle, iż dalszy komentarz jest zbedny.

Pozdrawiam

Piotr Obleg
EPWA Spotters

----
Osobiście oczywiście przyłączam się do załaczonego apelu.
Moderatora proszę o przyklejenie tematu.