Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 100
Like Tree66Likes

Wątek: Strona internetowa lotniska

 1. #21
  Awatar pawel111

  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  Wrocław/ Ludwikowice

  Domyślnie


  Polecamy

  Już jest zimowy rozkład, ale... Są w nim również kierunki sezonowe letnie, czartery letnie i zimowe, czy też nielatające z WAW jak MLE, AUH, LBG(?!) RTM. Po wejściu w któreś z nich nie ma żadnego rozkładu. Nie ukrywam, że miło zobaczyć na rozkładzie prawie 140 kierunków, ale... o co tu chodzi?

 2. #22

  Dołączył
  Sep 2009
  Mieszka w
  Józefów

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez pawel111 Zobacz posta
  o co tu chodzi?
  Chodzi o to, że jakość całej strony lotniska i jej zawartość, co było już poruszane 100 razy na tym forum, wołają o pomstę do nieba.
  Teraz zaś autorzy przeszli już samych siebie: wszystkie godziny odlotów i przylotów, zamiast według czasu środkowoeuropejskiego (UTC + 1) podane są według czasu Greenwich (UTC)
  tomo, Madrider, pawel111 and 2 others like this.

 3. #23

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Od ponad 2 lat nikt nie był w stanie zaktualizować informacji dla pasażerów tranzytowych.

  Tabela odlotów i przylotów bieżących, jak kulała, tak dalej kuleje, jest bardzo nieprzydatna.

  Nie wspominając już o chyba najbardziej nieczytelnym i nieprzyjaznym rozkładzie lotów jaki widziałem...
  Lukasz likes this.

 4. #24
  Awatar pawel111

  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  Wrocław/ Ludwikowice

  Domyślnie

  Oby się jak najszybciej ta nowa strona pojawiła.

 5. #25

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Ona się już pojawia od miesięcy i pojawić się nie może...
  Jerry, Lukasz and Gaszpar like this.

 6. #26

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Na facebooku pojawił się tej treści wpis autorstwa Lotniska Chopina:

  Drogi Facebooku - potrzebna pomoc. Jedna z naszych fanek potrzebuje wysłać przesyłkę do mamy do Londynu. Czy ktoś mógłby ją zabrać jeszcze przed świętami? Dajcie znać w komentarzach...
  Zarządzający portem prosi o przewóz bagażu należącego do nieznajomego. Możliwe tylko u nas?
  Jerry and Canonier like this.

 7. #27
  Wassu
  Goście

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Stoarn Zobacz posta
  Na facebooku pojawił się tej treści wpis autorstwa Lotniska Chopina:  Zarządzający portem prosi o przewóz bagażu należącego do nieznajomego. Możliwe tylko u nas?
  A czy LOT CARGO w ogóle obsługuje tę trasę na zasadzie dopakowania pasażerskiej rotacji do Londynu? Przesyłka kurierska (TNT, UPS, FedEx?) kosztowałaby pewnie więcej niż wartość tej paczki, więc może chcieli dobrze.

  Szkoda, że mają wystarczająco dużo jaj, żeby się totalnie ośmieszyć na swoim fanpage'u, a nie na tyle, by pogadać kimś z obsługi LOTu, by to zabrał. Choć to też byłoby bardzo dziwne.

  Może w ich mniemaniu taka prośba do LOTu (tylko ciut mniej absurdalna niż pytanie z fanpage'a) to większa kompromitacja i "korona by im z głowy spadła". Tak to tylko narazili się na ośmieszenie i ujawnili, że cała ta troska o bezpieczeństwo to fikcja na potrzeby przepisów, who cares?

  Można mówić, że fanka (autorka prośby) jest kretynką, żeby oddawać swoją paczkę obcej osobie do przewiezienia samolotem, ale ona może być niektórych rzeczy nieświadoma. Lotnisko Chopina jednak już taką świadomość mieć powinno...

 8. #28

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  No - abstrahując od mojego zdumienia... Zawsze wydawało mi się, że nasz "Grajdołek Lotniczy" jest na tyle małym środowiskiem, że przewiezienie czegoś osobom z tego grajdołka do miejscowości, do której lata LOT - zwłaszcza 3 razy dziennie w tym z nocowaniem - nie jest jakimś wielkim przedsięwzięciem towarzysko-logistycznym

 9. #29
  Awatar tinek6

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  Nowa Iwiczna

  Domyślnie

  Myślę, że tu raczej tej fanki nie stać, na wysyłkę kurierem czy pocztą i szuka kogoś, kto by mógł jej to zabrać. Taka przesyłka konduktorska samolotem :P Chyba jednak oficjalny profil lotniska nie jest odpowiednim kanałem do tego typu działań. Ciekaw jestem czy ktoś się znajdzie.

 10. #30
  Wassu
  Goście

  Domyślnie

  No, ale jednak przesyłka konduktorska idzie raczej przez konduktora, a nie przez pasażera pociągu znalezionego poprzez profil Dworca Warszawa Centralna na facebooku :P
  tartal and adamsc like this.

 11. #31

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  QSA

  Domyślnie

  Bądźmy wyrozumiali w końcu różnie w życiu bywa, może to coś bardzo ważnego, a kogoś po prostu nie stać na przesyłkę express? Oczywiście trzeba by taką przesyłkę dokładnie prześwietlić, wypakować i sprawdzić nawet 3 razy, ale nie róbmy afery w końcu święta idą, może dla kogoś będzie to najlepszy prezent w tym roku...

 12. #32
  Awatar Gabec

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  Post skasowano a całą sytuację skomentowano w poniższy sposób:
  Szanowni Państwo - nasz sobotni wpis z prośbą jednej z fanek o pomoc w przetransportowaniu przesyłki do Londynu wywołał gorący odzew w internecie. Chcieliśmy wykorzystać życzliwość społeczności fanów Lotniska Chopina do zwyczajnej przysługi. Rzeczywiście jednak nie do końca przemyśleliśmy konsekwencje jakie może nieść ze sobą tego typu prośba i związany z nią nasz wpis. Przepraszamy za to i równocześnie dziękujemy wszystkim, którzy zwrócili uwagę na niebezpieczeństwo związane z przewożeniem przez pasażerów przesyłek od obcych sobie osób.

  Jak słusznie zauważyliście w komentarzach - każdy bagaż rejestrowany do przewozu samolotem jest związany bezpośrednio z nadającym go pasażerem. To pasażer osobiście odpowiada za jego zawartość pod względem m.in. ceł i przewozu substancji zabronionych. Zgodnie z międzynarodowymi przepisami żaden bagaż nie może znajdować się w samolocie, jeśli na pokładzie nie ma jego właściciela.

  Przewóz cudzego bagażu może narazić nas na problemy związane z transportem przedmiotów zabronionych (mogą to być np. narkotyki lub wyroby ze zwierząt objętych ścisłą ochroną). Dlatego nie należy nigdy zgadzać się na przewożenie samolotem cudzych bagaży.

  Komentator portalu Pasazer.com Dominik Sipiński słusznie podkreśla, że jeśli chodzi o bezpieczeństwo w lotnictwie, nie ma mowy o życzliwości. Pracownik kontroli bezpieczeństwa nie może z uprzejmości pozwolić nam wnieść na pokład drogich perfum w 200-mililitrowej butelce. Celnik nie pozwoli nam wwieźć ze Stanów Zjednoczonych 10 litrów dobrego whisky. Niestety, pasażerowie nie mogą pomagać obcym ludziom i przewozić ich paczek.

  Dziękujemy wszystkim komentującym za zwrócenie uwagi na ten problem i raz jeszcze przepraszamy za nieroztropność przy publikacji wpisu. Miejmy nadzieję, że wszyscy możemy wyciągnąć jakąś nauczkę z tej lekcji.
  Jerry, Canonier and frik like this.
  no risk, no fun ;D


 13. #33
  Awatar Jerry

  Dołączył
  Sep 2008
  Mieszka w
  Warsaw, Poland

  Domyślnie

  Przynajmniej wyszli z sytuacji w elegancki sposób
  pprzybyl likes this.

 14. #34

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Czas potrzebny na napisanie tego ogłoszenia oraz następne formułowanie sążnistego sprostowania mogliby spożytkować na przyspieszenie aktualizacji strony internetowej, na którą tak długo czekamy...
  Gaszpar likes this.

 15. #35
  Wassu
  Goście

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Stoarn Zobacz posta
  Czas potrzebny na napisanie tego ogłoszenia oraz następne formułowanie sążnistego sprostowania mogliby spożytkować na przyspieszenie aktualizacji strony internetowej, na którą tak długo czekamy...
  Oj, już tam abstrahując od kwestii bezpieczeństwa, które po 9/11 są jakie są, mogli zamiast pisać na fb i nagłaśniać sprawę, poprosić o wzięcie paczki (pewnie jakieś ciasto albo miły prezent o dużej wartości dla odbiorcy a małej wartości materialnej)
  którąś ze stewardess (choć w dzisiejszych czasach, gdyby to wyszło, byłoby to uznane za bardzo dziwne i pewnie ostro zjechane przez media) - nawet zachowując tego pierdolca "post-WTC" - przy obecnej technice prześwietlenie, a nawet sprawdzenie psami tropiącymi zakazane substancje to są groszowe kwestie zajmujące może kilka minut przy dobrych chęciach.

  Zarówno opcja z fb jaki i ze stewardessami LOTu byłaby pomocą komuś "cudzymi rękami", ale jednak tak byłoby 100x bardziej elegancko i nikt by się nie czepiał. No cóż, widocznie stosunki LOT-Chopin Airport - nie są tak cudowne, jak to się często w mediach przedstawia

 16. #36
  Zbanowany
  Dołączył
  May 2014
  Mieszka w
  EPKC/EPKK

  Domyślnie

  Nie sądzicie że ta akcja miała drugą stronę? Konkretniej chodzi mi o sprawdzenie znajomości przepisów przez pasażerów a co za tym idzie szersze poinformowanie potencjalnych paxów, że brać nie swojego bagażu nie wolno.

 17. #37
  ModTeam
  Awatar frik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPBC/EPWA/EPMM

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Patryk95 Zobacz posta
  Nie sądzicie że ta akcja miała drugą stronę?
  Nie. Zwłaszcza wpis lotnisko o tym, że chodzi tylko o przysługę a hejterów pełno. Sorry, ale wytłumaczenie, że "ja to specjalnie tak zrobiłem, żeby inni tak myśleli, a w ogóle to nieprawda, bo ja wiem, że nie można", by dowodził tylko totalnej niekompetencji tego kto prowadzi fanpage. Albo brak jaj i przyznania się do błędu, a tych jak było widać po późniejszym wpisie nie zabrakło i byli w stanie z twarzą wyjść z tej sytuacji, zamiast rżnąć głupa.
  Stoarn likes this.
  Quidquid latine dictum sit, videtur sapiens.


 18. #38

  Dołączył
  Aug 2014

  Domyślnie

  Znowu strona lotniska nie działa...masakra

 19. #39
  Senior Screener
  Awatar adamsc

  Dołączył
  Sep 2011
  Mieszka w
  Piastów/EPWA

  Domyślnie

  "Prace" trwają ... i tak już od 3 lat.
  B737-900ER and Gaszpar like this.

 20. #40

  Dołączył
  Feb 2010

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez adamsc Zobacz posta
  "Prace" trwają ... i tak już od 3 lat.
  Może chodzi o to, aby te prace odbywały się równoległe z pracami w terminalu
  Jerry, pawel111 and B737-900ER like this.

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •