Strona 3 z 136 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 2705
Like Tree545Likes

Wątek: Ryanair

 1. #41
  Awatar Maciek_Wadowice

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie


  Polecamy

  jak ktoś leci na spotting to ma klocki :P
  Ja wracam naszczescie o 12 w poludnie wiec mam nadzieje ze nie bedzie problemu.

  Co do tych rezerwacji, juz (wkoncu) sie dodzwonilem i dostalem te kody ... 10min czekania na śpiku az sie zglosi konsultant

 2. #42
  Awatar matiX

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  uff. dzieki jelonkom to nie straciłem kasy
  "If you believe safety is expensive, try an accidet!"

 3. #43
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie

  Zmiana terminów lotów Ryanair'a
  data dodania: 21-02-2007, 15:34

  Zarząd lotniska ustosunkowując się do tej decyzji Ryanair'a, pragnie udzielić pasażerom korzystającym z portu w Balicach jak najbardziej szczegółowych wyjaśnień.  OŚWIADCZENIE
  Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice w związku z zawieszeniem przez Ryanair wieczornych lotów do Krakowa  Ryanair poinformował, że zmienia termin wieczornych lotów z Krakowa. Decyzję swoją argumentował faktem występowania na terenie lotniska saren, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla realizowanych przez irlandzkiego przewoźnika operacji lotniczych. Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o., ustosunkowując się do tej decyzji, pragnie udzielić pasażerom korzystającym z lotniska w Balicach jak najbardziej szczegółowych wyjaśnień.

  Problem saren na lotnisku w Balicach nie pojawił się dzisiaj. Zarząd MPL prowadzi zdecydowane działania organizacyjne i administracyjne, które mają doprowadzić do jego rozwiązania. Są one realizowane przy udziale specjalistów z Polskiego Związku Łowieckiego, Akademii Rolniczej w Krakowie oraz pod nadzorem weterynaryjnym. W wyniku tych zabiegów udało się odłowić lub „wypchnąć” poza ogrodzenie lotniska ok. 70% stada (20 sztuk). Jednocześnie jest realizowany ciągły monitoring lotniska przez personel operacyjny. Kiedy na skutek opisanych wyżej, zdecydowanych działań skala problemu została zredukowana, Ryanair podjął decyzję o zmianie godzin lotu (teraz swoje operacje będzie wykonywał wcześniej), pomimo, że od jesieni ubiegłego roku bez przeszkód korzystał z naszego lotniska, także w godzinach wieczornych.  Zarządzający Portem realizuje obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa operacji lotniczych. Skuteczność tych działań została potwierdzona stosownym certyfikatem. Ryanair jest jedynym spośród dwudziestu przewoźników operujących aktualnie z lotniska w Balicach, który kwestionuje rozstrzygnięcia organu nadzorującego ruch lotniczy Polsce.  Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego
  im. Jana Pawła II Kraków- Balice Sp. z o.o.

 4. #44
  Awatar eu01

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  UE

  Domyślnie

  Wyglada na to, ze w Łodzi jeleni jest mniej. Wg. zmienionego rozkładu w marcu wieczorne loty kierowane beda na LCJ, do KRK Ryany beda przylatywac w południe gesiego (po 2 sztuki ze STN na raz).

 5. #45
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie

  Przeglad prasy o sarenkach .
  Ryanair nie lata wieczorem z powodu... jeleni

  Kilkaset osób nie odleciało w środę z Krakowa z powodu biegającego po płycie lotniska... jelenia. Tania linia lotnicza Ryanair zawiesiła do odwołania wszystkie wieczorne loty do i z Krakowa.

  Jeleń na pasie startowym spowodował opóźnienia lotów- Podobno jeleń zrobił kupkę na płycie lotniska i z tego powodu nie lecę do Liverpoolu - wściekał się Michał Adamski, pasażer niedoszłego rejsu FR 9647. Oprócz niego na wieczorne odloty do Dublina i Londynu czekało w Balicach kilkuset zdegustowanych pasażerów.

  Rejsy zostały skasowane do odwołania z powodu stadka saren i jeleni, które mają swe legowiska w otaczających lotnisko zagajnikach. Irlandzkie linie tłumaczą, że zwierzęta zagrażają bezpieczeństwu lądujących samolotów, mogą bowiem nieoczekiwanie wtargnąć pod ich koła.

  "Piloci nie są w stanie zauważyć jelenia w ciemnościach. W rezultacie samoloty Ryanair nie mogą startować ani lądować w Krakowie do chwili, gdy zarząd Portu Lotniczego Balice usunie powyższe nieprawidłowości" - czytamy w oficjalnym stanowisku linii.

  Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która zawiesiła rejsy na trasach do i z Krakowa. Ostatnio podobną niespodziankę zafundował Łodzi, tłumacząc to niedostatecznym oświetleniem pasa startowego. Pozostałych 20 przewoźników wykonuje swe usługi normalnie.

  - Nie widzimy powodu, żeby odwoływać rejsy. Problem leśnych zwierząt ma bardzo wiele lotnisk w Europie i jakoś wszyscy sobie z tym radzą. Jelenie w Balicach to temat wałkowany od lat - słyszymy od dyżurujących w porcie pracowników linii Sky Europe.

  Kiedy na infolinii lotniska urywały się telefony, a w sali odpraw terminalu kłębił się tłum, zareagowały władze MPL Balice: - Aby bezpiecznie schwytać jelenie, musimy dokonywać skomplikowanych i długotrwałych zabiegów. Do 15 stycznia (termin obowiązywania pozwolenia na odłów), udało się nam odłowić lub "wypchnąć" poza ogrodzenie lotniska około 70 proc. stada, czyli jakieś 20 sztuk. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo na lotnisku. Ryanair jako jedyny to kwestionuje - mówi Piotr Pietrzak, rzecznik Balic. Zapewnia też, że na płycie prowadzony jest ciągły monitoring, a tereny, które stanowią ostoję zwierząt, zostały odgrodzone.

  - Ogłaszany już kilkakrotnie odłów jeleni nie został dokończony. Często widzę brykające stadko nawet w obrębie lotniska - przedstawia swoją wersję Leszek Białkowski, jeden z częściej latających z Balic pasażerów, który zadzwonił do naszej redakcji.

  - Mamy teraz jechać do Rzeszowa? - pytali zdesperowani pasażerowie, kiedy dyżurujące w okienkach pracownice Balic proponowały im zmianę rezerwacji odlotu np. na piątek z rzeszowskiej Jasionki. Ci zaś, którzy zdecydowali się przylecieć wczoraj Ryanairem do Krakowa, swój rejs kończyli właśnie na Podkarpaciu. - Co za idioci! Pusty samolot wraca do Anglii, a my sterczymy tu jak kołki - denerwowali się ludzie.

  - Pilotów Ryanaira uczy się przesadnej ostrożności. Jak tylko zauważą mgiełkę czy płatek śniegu na pasie, zamiast lądować, podrywają maszynę do góry - słyszymy od pracującej przy odprawach młodej dziewczyny. Nieoficjalnie mówi się, że irlandzka linia z pomocą "jeleniowej afery" będzie wywierać presję na krakowski port, aby obniżyć wynegocjowane stawki opłat lotniskowych.

  - Wolę następnym razem zapłacić stówkę więcej i mieć święty spokój. O jeleniach nie poinformowano mnie nawet e-mailem! Ryanair w Polsce nie ma nawet telefonu - żaliła się Aga Karolak, która ostatnią noc miała już spędzić u mamy w Londynie.

  Ryanair uspokaja, że w najbliższym czasie wieczorne loty zostaną przeniesione na godziny ranne. Pieniądze za feralne rejsy mają być zwrócone, a rezerwacje w miarę możliwości przeniesione na wolne terminy.
  gazeta wyborcza
  Sarny to pretekst?
  Powodem odwołania wieczornych lotów z Krakowa miały być sarny pojawiające się na płycie lotniska. Podróżni i zarządzający portem nie kryli zaskoczenia.


  - Problem saren na lotnisku istnieje od chwili uruchomienia portu - mówi Piotr Pietrzak, rzecznik prasowy MPL Kraków-Balice. - Do tej pory Ryanairowi sarny nie przeszkadzały.
  Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że znany z niekonwencjonalnych chwytów marketingowych Ryanair, może próbować w ten sposób wymusić odszkodowania bądź inne ustępstwa od MPL Kraków Balice.

  Wysiadka w Rzeszowie
  O godzinie 20.45 miały przylecieć do Krakowa trzy samoloty Ryanaira z Liverpoolu, Dublina i Londynu. Nie doleciały. Piloci wysadzili podróżnych na lotnisku w Rzeszowie. Około 400 osób oczekujących na samoloty w Balicach musiało zmienić swe plany.
  Piotr Pietrzak mówi, że dziwią go odwołane właśnie teraz loty, gdyż w ciągu ostatnich tygodni bardzo intensywnie pracowano na lotnisku nad rozwiązaniem problemu saren. - Nie zdecydowaliśmy się na odstrzał, ale na odłowy i doprowadziliśmy do "wypchnięcia" 70 procent saren poza ogrodzenie lotniska. Pozostało ich najwyżej dziesięć. Nie wychodzą na pas, gdyż ten jest bez przerwy monitorowany - dodaje rzecznik.

  Kanapki na pocieszenie
  O odwołanych lotach krakowscy podróżni dowiedzieli się dzisiaj popołudniu ze strony internetowej przewoźnika. Wielu oczekujących na przylot bliskich zostało tą informacja zaskoczonych na lotnisku.
  Zarząd MPL Kraków Balice wydał swoje oświadczenie na stronie internetowej z zapewnieniem, że bezpieczeństwo wszystkich operacji lotniczych w porcie jest potwierdzone stosownymi certyfikatami. Wszystkim pasażerom Ryanaira port zapewnił suchy prowiant.
  Darren z Liverpoolu, który nie odleciał do swego miasta nie krył zdenerwowania. Powiedział nam, że będzie musiał spędzić noc na lotnisku, jak wielu innych pasażerów. W takich sytuacjach tani przewoźnicy nie zwracają kosztów pobytu w hotelu.
  Pikanterii dodaje fakt, że inni przewoźnicy realizowali wczoraj swe rejsy normalnie.
  Kamil Kamiński, prezes zarządu MPL Kraków-Balice powiedział nam, że na decyzję Ryanaira port nie miał, żadnego wpływu. Dzisiaj o godzinie 9 odbędą się rozmowy na temat dalszego postępowania z sarnami z przedstawicielami starostwa krakowskiego.
  Okazuje się, że dzisiaj wszystkie loty przewoźnika będą się już odbywały normalnie. Obowiązywać bowiem zaczyna nowy rozkład, w którym operacje z Krakowa będą przeprowadzane wcześniej.
  anna agaciak

  Ryanair tłumaczy
  Na swoich stronach internetowych przewoźnik zamieścił informację, że krakowski port 20 lutego poinformował ich o zagrożeniu spowodowanym przemieszczaniem się dużych grup jeleni w bardzo bliskiej odległości pasa. Ponieważ piloci nie są w stanie zauważyć ich w ciemnościach może to zagrozić bezpieczeństwu. Przewoźnik wznowi loty gdy zarząd MPL w Krakowie usunie nieprawidłowości.

  - Gazeta Krakowska

 6. #46

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  NS

  Domyślnie

  No i za sprawą sarenek Ryan dostał reklamę za darmo - tylko czy pozytywną?

 7. #47
  Photo Screener
  Awatar aviator

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Zarządzający Portem realizuje obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa operacji lotniczych. Skuteczność tych działań została potwierdzona stosownym certyfikatem. Ryanair jest jedynym spośród dwudziestu przewoźników operujących aktualnie z lotniska w Balicach, który kwestionuje rozstrzygnięcia organu nadzorującego ruch lotniczy w Polsce.  Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego
  im. Jana Pawła II Kraków- Balice Sp. z o.o.
  Nic dodać, nic ująć

 8. #48
  HG
  HG jest nieaktywny

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWW

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez aviator
  Zarządzający Portem realizuje obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa operacji lotniczych. Skuteczność tych działań została potwierdzona stosownym certyfikatem. Ryanair jest jedynym spośród dwudziestu przewoźników operujących aktualnie z lotniska w Balicach, który kwestionuje rozstrzygnięcia organu nadzorującego ruch lotniczy w Polsce.  Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego
  im. Jana Pawła II Kraków- Balice Sp. z o.o.
  Nic dodać, nic ująć
  niby tak, z drugiej strony przeraza mnie skutecznosc walki ze zwierzyna - moim zdaniem bieganie saren po lotnisku jest niedopuszczalne (lisy, zajace ok) ale sarny czy jelenie to bardzo powazne zagrozenie. Brak zdecydowanych dzialan zarzadow portow w tej sprawie (problem jest znany od wielu lat i bagatelizowany) jest przerazajacy. Ciekawe co powie zarzadzajacy lotniskiem jak dojdzie do powaznego wypadku z powodu saren i wladze lotnicze cofna certyfikat - sorry chyba wowczas nie wystarczy. Na dodatek chwalenie sie certyfikatem w sytuacji gdy sa nieprawidlowosci moze spowodowac, ze panowie z ULCu powaznie sie zastanowia czy istotnie certyfikat sie nalezy. Nie moze tak byc, ze mamy certyfikat wiec w zasadzie nic nie musimy robic.

 9. #49
  Photo Screener
  Awatar aviator

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez HG
  cofna certyfikat - sorry chyba wowczas nie wystarczy. Na dodatek chwalenie sie certyfikatem w sytuacji gdy sa nieprawidlowosci moze spowodowac, ze panowie z ULCu powaznie sie zastanowia czy istotnie certyfikat sie nalezy.
  Nic się nie bój, Balice nie zostały zapomniane przez ULC.

 10. #50
  RZEszowiak
  Goście

  Domyślnie

  parodia co sie uwas uprawia na lotnisku, skoro już FR poleciał do rzeszowa to mozna było jakos tych paxów przetransportowac do rzeszowa i po kłopocie, chyba ze wola lecieiec pustym samolotem z ... zapłaconymi miejscówkami

 11. #51
  BN
  BN jest nieaktywny
  Awatar BN

  Dołączył
  Jan 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez RZEszowiak
  parodia co sie uwas uprawia na lotnisku, skoro już FR poleciał do rzeszowa to mozna było jakos tych paxów przetransportowac do rzeszowa i po kłopocie, chyba ze wola lecieiec pustym samolotem z ... zapłaconymi miejscówkami
  No sorry, ale co ma do tego port lotniczy Balice? Ciała dal FR i to oni powinni zapakowac ludzi w busy i ich do Rzeszowa przewieźć.

  Po raz kolejny widac jaka polityke szanowania klientow stosuje FR. Powinni miec na samolotach napisane "Mamy was i tak w d****"

 12. #52
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez BN
  "Mamy was i tak w d****"
  Właśnie! Chociaż raz napisaliby prawdę.

 13. #53
  piter_EPTM_EPKK
  Goście

  Domyślnie

  to moze na gorce przy Balicach na podejsciu zrobimy napis Bye Bye ryanair tak jak to oni pisali do Lufthansy i LOT-u i bedzie po kłopocie Niech widzą że ludzie tez mają ich w d.... itp. :P

 14. #54
  Awatar clmisiu

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków, Gorce

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez piter_EPTM_EPKK
  to moze na gorce przy Balicach na podejsciu zrobimy napis Bye Bye ryanair tak jak to oni pisali do Lufthansy i LOT-u i bedzie po kłopocie Niech widzą że ludzie tez mają ich w d.... itp.
  Dobre! Jak coś to sie podpisuję

 15. #55

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  NS

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez piter_EPTM_EPKK
  o moze na gorce przy Balicach na podejsciu zrobimy napis Bye Bye ryanair tak jak to oni pisali do Lufthansy i LOT-u i bedzie po kłopocie Niech widzą że ludzie tez mają ich w d.... itp
  heh :] Pomysł wart uwagi - u nas w Rzeszowie wczoraj był bye bye SkyEurope..., - a w Rzeszowie mało kto to zauważył.

  Popieram utworzenie widocznego dla pilotów napisu bye bye Ryan na górce :]

 16. #56
  Photo Screener
  Awatar aviator

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez rafik_83
  Popieram utworzenie widocznego dla pilotów napisu bye bye Ryan na górce :]
  Jestem za!

  [ Dodano: Czw 22 Lut, 2007 16:48 ]
  Cytat Zamieszczone przez RZEszowiak
  parodia co sie uwas uprawia na lotnisku, skoro już FR poleciał do rzeszowa to mozna było jakos tych paxów przetransportowac do rzeszowa i po kłopocie, chyba ze wola lecieiec pustym samolotem z ... zapłaconymi miejscówkami
  a to akurat problem ryana i jego klientów, czyż nie

 17. #57

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez thewho
  Jestem pewny ze zlozyli juz pozew o niewywiazanie sie przez lotnisko Balice z umowy
  Edit:

  A zgadnij, kto najbardziej dostanie po "czterech literach"

  Pozdro Stary - milego latania na obczyznie

 18. #58

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez clmisiu
  Cytat Zamieszczone przez piter_EPTM_EPKK
  to moze na gorce przy Balicach na podejsciu zrobimy napis Bye Bye ryanair tak jak to oni pisali do Lufthansy i LOT-u i bedzie po kłopocie Niech widzą że ludzie tez mają ich w d.... itp.
  Dobre! Jak coś to sie podpisuję
  Tylko o takiej godzinie żebym porannym ekspresem z Warszawy zdążył

 19. #59

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Dolaczam sie do postow/propozycji poprzednikow!

  Rajanowi, mowimy nie

  [no, to tyle z naszych pomyslow - oni latac i tak beda, robac wszystkich w "cztery litery", zdzierac kase z MPL i Handlingu, czyli: norma]

 20. #60
  Awatar Airliner

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków, Poland.

  Domyślnie


  Polecamy

  W rzeczywistosci nie chodz o zadne zwierzaki, to jest gra Ryanaira...
  Pozdrawiam, Airliner

Strona 3 z 136 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 29-08-2013, 18:06
 2. 11-05-2013, 10:44
 3. 10-12-2012, 17:23
 4. 10-12-2012, 16:33
 5. 10-12-2012, 12:50
 6. 10-12-2012, 07:11
 7. 10-12-2012, 05:14
 8. 09-12-2012, 20:17
 9. 09-12-2012, 17:23
 10. 09-12-2012, 13:16
 11. 09-12-2012, 12:03
 12. 09-12-2012, 10:51
 13. 09-12-2012, 10:42
 14. 09-12-2012, 10:09
 15. 09-12-2012, 09:55
 16. 09-12-2012, 03:04
 17. 09-12-2012, 02:43
 18. 28-04-2012, 23:40
 19. 06-09-2011, 11:23
 20. 05-08-2010, 17:39

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •