Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 452
Like Tree91Likes

Wątek: EPKK/KRK Informacje Prasowe

 1. #41
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie


  Polecamy

  tylko z udziałem centralwingsa, a ja miałem nadzieję na baze jakiegoś prężnego lcc,a nie osiłka lcc :/

 2. #42
  Photo Screener
  Awatar aviator

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez SP-LLD
  Rwący się do lotu puch z dmuchawca
  Zapewne symbolizuje ulatujące z Balic samoloty SKY-a

 3. #43

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Ot taka moja językoznawcza dygresja:

  Cytat Zamieszczone przez SP-LLD
  Jeszcze chwilę przed akceptacją końcowej wersji projektu w sprawę wmieszali się językoznawcy z UJ, którzy zakwestionowali szyk Kraków Airport im. Jana Pawła II, sugerując, że papież powinien znaleźć się między Kraków a Airport. Dobrze, że ten cały cyrk skończył się pozytywnie - wzdycha jedna z osób znających dobrze kulisy negocjacji Schulz - MPL.
  Wiem, że teraz już za późno, ale to budzi we mnie kontrowersje.
  No ja się przyłączam, zdecydowanie lepiej brzmiałaby ta wersja zaproponowana przez językoznawców. Ale skoro porównuje się to do cyrku, to nie można oczekiwać czegoś dobrego tylko błazeństwa.

  Koledzy porównają:
  Kraków im. Jana Pawła II Airport vs. Kraków Airport im. Jana Pawła II

  w obu przypadkach nie za bardzo pasuje to "im." bo nazwa jest prawie angielska (pomijając KRAKÓW). Ew. baardzo ryzykowne posunięcie: Kraków Jan Paweł II Airport.

  Ale szyk zdecydowanie byłby lepszy gdyby rzeczywiście papież był w środku nazwy.

  I tak sądzę, żeby się cieszyć z tego co jest.
  Pozdrawiam, Voitoosh!

 4. #44
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie

  Od dzisiaj zmienia się logo krakowskiego lotniska

  Wybierając DMUCHAWIEC na nowy symbol lotniska, Zarząd postawił na nowoczesny, emocjonalny sposób komunikacji. Zaadoptowany został ciepły, bliski człowiekowi wizerunek, odwołujący się do ludzkich emocji.


  To zauważalny trend na rynku marketingowym - wiele czołowych marek wybiera tę efektywną strategię promocyjną. Odwołując się do ludzkich emocji, dzięki skojarzeniom, komunikowane są również treści racjonalne.
  DMUCHAWIEC to symbol UNIKALNY. Wyraża ideę lotu, wznoszenia się, nieograniczonych możliwości. Odzwierciedla również nową strategię marketingową Firmy, która zakłada aktywną politykę reklamowo-promocyjną, poprzez tworzenie więzi z klientami, budowanie silnej i wyróżniającej się na rynku marki.
  Dmuchawiec - dynamiczny i lekki zarazem, podkreśla otwarcie na to, co przyniesie przyszłość. Symbolizuje życie, rozwój, nadzieję, odrodzenie. Wartości bliskie również patronowi lotniska. Slogan: „Świat zaczyna się tutaj” dopełnia nowy wizerunek. Naturalna lekkość podróżowania we wszystkich kierunkach. Świeżość i ogromny potencjał połączone z prostotą i elegancją. Możliwość nadawania życiu własnego tempa, oddychania szerokim światem. To wszystko zaczyna się właśnie tutaj – na lotnisku w Krakowie.

  Od dzisiaj na ulicach miast południowej Polski ruszyła kampania billboardowa. Przez najbliższe trzy tygodnie pasażerom i partnerom lotniska będzie w ten sposób prezentowane nowe oblicze portu. Kampanię wizerunkową, na zlecenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o., przygotowała Agencja Reklamowa Schulz.
  MPL
  Zaorać, buraki posiać...

 5. #45
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  mam pytanie czy na czwartkowej konferencji zostanie ogłoszona nowa linia, czy będą jakieś nowe kierunki na zimę,oprócz nowych (starych sky),

 6. #46
  Awatar eu01

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  UE

  Domyślnie

  miałem nadzieję na baze jakiegoś prężnego lcc, a nie osiłka
  osiłek «człowiek dobrze zbudowany i silny» (słownik jęz. polskiego)
  C0 osiłkiem? - Hmm. Życzę im tego, ale póki co...

 7. #47
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  http://ww2.tvp.pl/tvppl/images/2007/...975/img500.jpg
  ładnie to wyglada 8)
  ciekawe dlaczego taki spokój czyzby wszyscy zbierali siły na czwartek :P

 8. #48
  Awatar Airliner

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków, Poland.

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez maciek krk
  tylko z udziałem centralwingsa, a ja miałem nadzieję na baze jakiegoś prężnego lcc,a nie osiłka lcc :/
  Maciek ostatnio wypisujesz (jako dobrze poinformowany) w roznych portalach ze na 99% bedzie to easyJet
  Pozdrawiam, Airliner

 9. #49

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  NS

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Voitoosh
  Koledzy porównają:
  Kraków im. Jana Pawła II Airport vs. Kraków Airport im. Jana Pawła II
  Ja się mogę nie znać ale powinno to być chyba tak:

  "John Paul II Krakow International Airport" lub " Krakow John Paul II Airport"

  Jak bawimy się w angielski to do końca.

  Przynajmniej dla mnie to ma jakiś sens.

 10. #50
  Zbanowany
  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  ETM/WAW/KRK

  Domyślnie

  Tzn Prezes mowil tak:

  w typowo marketingowych promocjach nie bedzie podawany Patron bo jak wszyscy zgodnie stwierdzili nie mozna mieszac przyszlego Swietego do jakis celow komercyjnych ale Parton Jan Paweł II pozostaje ( chociazby na budynku )

  warto dodac ze we wszystkich oficjalnych drukach, pismach czy tez nazwie firmy pozostanie dalej nazwa Miedzynarodowy Port Lotniczy Krakow-Balice im. Jana Pawała II

  sama nazwa Krakow Airport bedzie uzywana do celów scisle marketingowych i stowrzenia silnego brand-u.

 11. #51
  Awatar spexpl

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie


  Balice już jako Kraków Airport

  Nowe połączenia w miejsce likwidowanych, nowa strategia marketingowa, nowa nazwa. Krakowskie lotnisko, już jako Kraków Airport, rusza z intensywną promocją swej oferty.


  O zmianach w wizerunku krakowskiego portu lotniczego pisaliśmy we wczorajszej "Gazecie". Zaproszeni na wtorkową konferencję prasową dziennikarze mogli zobaczyć efekt opisywanych przez nas od blisko roku prac agencji reklamowej Schulz: nowe logo portu z charakterystycznym motywem dmuchawca, skróconą nazwę Kraków Airport oraz błękitno-białą scenerię, spójną z barwami, jakimi w przyszłości zamierza posługiwać się do celów marketingowych krakowskie lotnisko. - Mamy nadzieję, że te zmiany korzystnie odbiją się na postrzeganiu naszego portu przez pasażerów - mówił Kamil Kamiński, prezes Balic. Krzysztof Tkaczyk, dyrektor kreatywny Schulza, tłumaczył, skąd wziął się ciekawy pomysł na "startujące do lotu" dmuchawce, oraz jakie miejsce w nowej nazwie ma papież Jan Paweł II (w skróconej wersji "Kraków Airport" Papieża co prawda nie ma, ale w oficjalnej "Kraków Airport im. Jana Pawła II" już tak). Przed konferencją odsłonięto też nowe logo (z Papieżem) na budynku głównego terminalu.

  W kuluarowych dyskusjach sporo miejsca poświęcono kwestii wyprowadzki z Krakowa słowackich linii Sky Europe, których władze zapowiedziały oficjalnie likwidację bazy w Balicach, a co za tym idzie - skasowanie połączeń do 19 miast Europy (w tym Barcelony, Amsterdamu, Paryża, Brukseli, Rzymu, Wenecji, Aten, Dublina). Sky Europe przenosi w końcu października swoje samoloty z Krakowa do Pragi i Wiednia. W siatce połączeń Kraków Airport pozostanie tylko jedno - Wiedeń - Kraków, z tym że obsługujący je samolot nie będzie bazowany w Krakowie, ale będzie przylatywać z Austrii. Lukę po połączeniach, które obsługiwały słowackie linie, chce wypełnić kilku tanich przewoźników (m.in. Easy Jet, Ryanair oraz Centralwings).

  Z naszych informacji wynika, że w Centralwings zapadła już decyzja o rozpoczęciu regularnych lotów na kilku opuszczonych przez Sky Europe trasach. W grę wchodzą loty na paryskie lotnisko Orly, do Barcelony, Aten oraz Dublina. Pracownicy linii nie chcieli potwierdzić oficjalnie tych informacji, zasłaniając się tajemnicą handlową, choć przyznali, że może chodzić nawet o sześć nowych kierunków.

  Czy można spodziewać się, że w miejsce zlikwidowanej bazy Słowaków w Krakowie pojawi się baza innego przewoźnika, np. właśnie Centralwings? - Tak naprawdę "baza" to dwa, trzy nocujące na naszym lotnisku samoloty. Nie generuje to jakichś znaczących zysków dla lotniska, choć wiadomo, że dla każdego posiadanie bazy którejś z dużych linii lotniczych niesie korzyści. Na razie trudno mówić, aby któraś linia decydowała się w Krakowie na krok w tym kierunku, choć rozmowy, jakie prowadzimy z kilkoma znaczącymi przewoźnikami, są obiecujące - słyszymy od władz Kraków Airport. Jedna z dobrze poinformowanych w negocjacjach osób wskazuje też na brytyjskiego Easy Jeta, który w zimowym rozkładzie lotów znacząco wzmocni krakowski kierunek, oferując stąd nowe loty na kolejne londyńskie lotnisko Gatwick (samoloty EZY latają już z Krakowa na Luton), do Bournemouth i Edynburga.

  Na razie lotnisko rusza z kampanią informacyjną promującą nowe logo i nazwę, skierowaną nie tylko do mieszkańców Małopolski. - Atakujemy duże miasta południowej Polski, od Wrocławia, przez aglomerację śląską, aż po Rzeszów. Będziemy też przyglądać się na bieżąco, jak wśród korzystających z naszego lotniska pasażerów rozpowszechnia się nowa strategia, nazwa i logo "Kraków Airport". Prognozy są optymistyczne - zapowiada Piotr Pietrzak, rzecznik Balic.

  Źródło: Gazeta Wyborcza Kraków

 12. #52
  Awatar Salwator

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Nowe logo. Konferencje, wywiady, autografy... Wspaniale. Już jesteśmy w nowej lepszej rzeczywistości....
  My?
  My to jeszcze nie...
  My mamy za małą płytę, nam się psują taśmy, droga startowa bywa za krótka dla pewnych samolotów z pełnym obciążeniem... Ale to tylko my...
  Ale zapomniałem... przecież mamy nowe logo i jest wspaniale...

 13. #53
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Beznadziejne to logo...

 14. #54
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  już widzę centrala do dublina nie wytrwa na tej trasie długo-codziennie ryan i aerlingus,prawdopodobnie paryż orly i mediolan malpensa przejmie ezy,a barcelone vueling airlines,więc central może najwyżej przejąc-manchester,birmingham,rzym-już lata 2 rzy w tygodniu w zimie haha,ateny i turyn-nie wiem bo lot lata z katowic,konkurencja

 15. #55
  Awatar kubik

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  TG

  Domyślnie

  Przypominam, że dzisiaj już środa i jak dotąd żadnych rewelacji nie poznaliśmy. Spekulacje nic nie dają, skoro i tak widać, że nie mamy na co liczyć.

 16. #56
  Awatar Airliner

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków, Poland.

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez kubik
  Przypominam, że dzisiaj już środa i jak dotąd żadnych rewelacji nie poznaliśmy. Spekulacje nic nie dają, skoro i tak widać, że nie mamy na co liczyć.
  Pierwsze konkrety jutro po 10 AM
  Pozdrawiam, Airliner

 17. #57
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Airliner
  Pierwsze konkrety jutro po 10 AM
  z tego co pisze wyborcza to nie należy się spodziewać ogłoszenia bazy już na jesień,ale ja wieże bardziej tobie niż wyborczej.
  czy oprócz nowych tras centralwings można sie jutro spodziewać nowości od innych lini i kiedy sie dowiemy o tej nowej lini

  ja sie pytam czy będzie coś ogłoszone coś więcej niż central,wiec nie pytam sie o szczegóły naucz sie czytać ze zrozumieniem

 18. #58
  Awatar Zelazny

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  KRK

  Domyślnie

  maciek krk nie umiesz poczekać do jutra chłopie nikt Ci nic nie powie daj sobie siana i zaczekaj...

 19. #59
  ŻAQ
  Goście

  Domyślnie

  Kto wie ten wie, poczekajmy spokojnie - przecież nic sie nie stanie, pozatym niektórych obowiązuje tajemnica przedsiębiorcy

 20. #60
  Awatar maciek krk

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez ŻAQ
  Kto wie ten wie, poczekajmy spokojnie - przecież nic sie nie stanie, pozatym niektórych obowiązuje tajemnica przedsiębiorcy
  też racja, poczekam te kilkanaście godzin

Strona 3 z 23 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •