Strona 1 z 23 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 454
Like Tree92Likes

Wątek: EPKK/KRK Informacje Prasowe

 1. #1
  Awatar Airliner

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków, Poland.
  Ostatnio edytowane przez lucasmadi ; 01-01-2012 o 15:19
  Pozdrawiam, Airliner

 2. #2
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Najpierw o tej paskudzie
  Zmiana terminów lotów Ryanair'a
  data dodania: 21-02-2007, 15:34

  Zarząd lotniska ustosunkowując się do tej decyzji Ryanair'a, pragnie udzielić pasażerom korzystającym z portu w Balicach jak najbardziej szczegółowych wyjaśnień.

  OŚWIADCZENIE
  Zarządu Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice w związku z zawieszeniem przez Ryanair wieczornych lotów do Krakowa  Ryanair poinformował, że zmienia termin wieczornych lotów z Krakowa. Decyzję swoją argumentował faktem występowania na terenie lotniska saren, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla realizowanych przez irlandzkiego przewoźnika operacji lotniczych. Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice Sp. z o.o., ustosunkowując się do tej decyzji, pragnie udzielić pasażerom korzystającym z lotniska w Balicach jak najbardziej szczegółowych wyjaśnień.

  Problem saren na lotnisku w Balicach nie pojawił się dzisiaj. Zarząd MPL prowadzi zdecydowane działania organizacyjne i administracyjne, które mają doprowadzić do jego rozwiązania. Są one realizowane przy udziale specjalistów z Polskiego Związku Łowieckiego, Akademii Rolniczej w Krakowie oraz pod nadzorem weterynaryjnym. W wyniku tych zabiegów udało się odłowić lub „wypchnąć” poza ogrodzenie lotniska ok. 70% stada (20 sztuk). Jednocześnie jest realizowany ciągły monitoring lotniska przez personel operacyjny. Kiedy na skutek opisanych wyżej, zdecydowanych działań skala problemu została zredukowana, Ryanair podjął decyzję o zmianie godzin lotu (teraz swoje operacje będzie wykonywał wcześniej), pomimo, że od jesieni ubiegłego roku bez przeszkód korzystał z naszego lotniska, także w godzinach wieczornych.  Zarządzający Portem realizuje obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa operacji lotniczych. Skuteczność tych działań została potwierdzona stosownym certyfikatem. Ryanair jest jedynym spośród dwudziestu przewoźników operujących aktualnie z lotniska w Balicach, który kwestionuje rozstrzygnięcia organu nadzorującego ruch lotniczy w Polsce.  Zarząd Międzynarodowego Portu Lotniczego
  im. Jana Pawła II Kraków- Balice Sp. z o.o.
  I o krajówce:
  Nowy terminal krajowy
  data dodania: 28-02-2007, 10:09

  1 marca 2007 roku zostanie uruchomiony na naszym lotnisku odrębny terminal krajowy.

  Nowy terminal krajowy na lotnisku w Balicach

  1 marca 2007 roku zostanie uruchomiony na naszym lotnisku odrębny terminal krajowy. Podróżni korzystający z połączeń do Warszawy i Gdańska będą odprawiani w nowym, zupełnie innym niż dotychczas obiekcie.

  Terminal krajowy został urządzony w jednej z hal budynku administracyjno-technicznego. Obiekt po adaptacji jest w pełni klimatyzowany, posiada infrastrukturę niezbędną do właściwej obsługi pasażerów: sześć stanowisk odprawy pasażerskiej (check-in), dwa stanowiska kontroli bezpieczeństwa, poczekalnię przedodlotową, dwa wyjścia ze strefy odlotów („Gate”), stanowiska kontroli bagażu rejestrowanego i taśmociągi bagażowe, stanowisko informacyjne, kasę biletową, sklepy, toalety w pełni przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, tablice informacyjne oraz monitory zsynchronizowane z systemem w terminalu międzynarodowym.

  W obrębie nowego terminala podróżni mogą korzystać z darmowego internetu bezprzewodowego. Bezpłatny autobus (Airport Shuttle Bus), kursujący co 15 minut między terminalami krajowym, międzynarodowym a przystankiem kolejowym, umożliwi pasażerom szybką komunikację pomiędzy poszczególnymi obiektami lotniska. Wzdłuż nowego obiektu jest 37 miejsc parkingowych dla podróżnych (do 10 min. postój bezpłatny).  Dane techniczne terminala krajowego:

  powierzchnia użytkowa 1 773, 5 m2
  wymiary 61,75 x 26,40 m
  przepustowość 500 tys. pasażerów/rocznie
  Orginał + plany:
  http://www.lotnisko-balice.pl/aktual...l_krajowy.html

 3. #3
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie

  Pierwszy krok do nowego etapu rozbudowy lotniska
  data dodania: 14-03-2007, 10:31

  10 marca 2007 r. ukazało się ogłoszenie zapraszające do konkursu na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej rozbudowy istniejącego terminala pasażerskiego oraz budowy hotelu dla naszego lotniska.  Spośród laureatów pierwszych trzech miejsc zostanie wyłoniona Firma/Pracownia, która zaprojektuje nowy terminal.Konkurs przesądzi o dalszym kształcie i rozwiązaniach funkcjonalnych dla największego portu regionalnego w Polsce.

  Przedmiotem konkursu jest projekt rozbudowy terminala pasażerskiego i budowy hotelu, powiązanych funkcjonalnie z parkingiem wielopoziomowym oraz planowaną stacją szynobusu. Koncepcja architektoniczno-urbanistyczna będzie obejmować rozbudowę terminala pasażerskiego, zlokalizowaną pomiędzy istniejącym terminalem pasażerskim a terminalem cargo, w powiązaniu z istniejącym terminalem, ale także budowę hotelu wraz z podziemnym parkingiem wielopoziomowym. W docelowym rozwiązaniu istniejący budynek terminalu pasażerskiego zostanie przekształcony w terminal odlotowy. Oczekiwanym rozwiązaniem jest maksymalna integracja projektowanych obiektów z istniejącymi, tak, aby stanowiły ściśle powiązany funkcjonalnie i przestrzennie zespół. Ostatecznym efektem planowanego procesu inwestycyjnego będzie połączony, zintegrowany terminal pasażerski przylotowo-odlotowy (istniejący wraz z projektowanym) oraz położone naprzeciwko parkingi, hotel i stacja szynobusu. Proces realizacyjny ma być zaplanowany etapowo, tak, by nie zakłócał pracy portu.

  Dla laureatów konkursu przewidziane zostały nagrody pieniężne, odpowiednio: I nagroda – 80 000 PLN, II – 50 000 PLN, III – 30 000. Najlepsze rozwiązanie wybierze sąd konkursowy , powołany pod patronatem Stowarzyszenia Architektów RP, któremu będzie przewodniczył Profesor Stefan Kuryłowicz. Po rozstrzygnięciu konkursu przewiduje się zlecenie opracowania projektu budowlanego i wykonawczego jednemu z laureatów. Całość prac projektowych zostanie sfinansowana przy wsparciu funduszy Unii Europejskiej, w ramach projektu rozwoju transeuropejskiej sieci transportowej (TEN-T).

  „Budynki współczesnych terminali lotniczych, w związku z dynamicznie wzrastającą ilością pasażerów i dostępnością podróży, stają się ważnymi obiektami użyteczności publicznej. Ich pozycja jest porównywalna w wielu przypadkach z realizacją i oddaniem do użytku budynków muzeów, siedzib władz miejskich, a znaczenie dla panoramy miast i odbioru dla przyjezdnych, jest dzisiaj podobne do funkcji, jaką w przeszłości miały gotyckie katedry, które były przedmiotem dumy lokalnych społeczności i uzewnętrznieniem ich ambicji.
  Ambicją sądu konkursowego będzie wyłonienie spośród nadesłanych prac projektu, którego realizacja uczyni z Balic bramę wjazdową do Krakowa, godną historycznej stolicy Polski.” (Prof. dr hab. Stefan Kuryłowicz, architekt, Przewodniczący Sądu Konkursowego) MPL

 4. #4
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie

  Lato 2007 - 49 miast będzie miało połączenie z Krakowem
  data dodania: 21-03-2007, 16:29

  Od północy z 24/25 marca 2007 r. w Międzynarodowym Porcie Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice zacznie obowiązywać letni rozkład lotów.


  Wraz z nowym rozkładem zwiększa się ilość bezpośrednich połączeń oferowanych przez poszczególnych przewoźników z krakowskiego lotniska. Zostają utrzymane wszystkie „zimowe” loty, wracają po przerwie „kierunki sezonowe”, dochodzi 10 nowych połączeń.
  Jak co roku latem, wracają połączenia transatlantyckie oferowane przez LOT. W tym roku będzie to ponownie średnio dziewięć połączeń tygodniowo – siedem do Chicago i dwa do Nowego Yorku (JFK/ EWR). Wśród nowych połączeń poszerza się oferta na obsługiwanych już kierunkach „wyspiarskich”: easyJet – Newcastle (już lata jet2) i Londyn Gatwick (już lata BA i Centralwings). Zupełnie nowa destynacja to Belfast (easyJet –). Dalej przybywa połączeń z miastami włoskimi, tym razem to niewątpliwe atrakcje turystyczne: Wenecja, Rimini i Palermo. W tegorocznym rozkładzie letnim takich typowo turystycznych „hitów” będzie znacznie więcej – dochodzi Lizbona i Saloniki, a wracają po zimowej przerwie Neapol oraz „perły Chorwacji” Dubrownik i Split. Powraca również połączenie do Helsinek, oferowane przez Finnair. W wyniku intensywnych zabiegów udało się odtworzyć połączenie z Berlinem – od czerwca ten kierunek będzie obsługiwał DirectFly. Zwiększa się ilość połączeń do Gdańska (wracają loty 5x w tygodniu) i Monachium (4xdziennie). Brussels Airlines, po raz pierwszy na krakowskim lotnisku, uruchamia połączenie do Brukseli (kierunek obsługiwany już przez SkyEurope).

  Ostatecznie w sezonie letnim 2007, dzięki 61 regularnym połączeniom, będzie można dolecieć z Krakowa bezpośrednio do 49 miast.
  nowy rozklad http://lotnisko-balice.pl/rozklad_odloty_nowy.html

 5. #5
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Marcin747
  A gdzie Madryt?

  PS.: Tworze właśnie rozkład wg. godzin, odloty już zrobiłem, przyloty zrobie dzisiaj (według powyższego)

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Tylko w jakim celu? Wszystko jest dostepne w sieci...

 7. #7
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Rozkład na sezon lato 2007 wg. godzin?

 8. #8
  BN
  BN jest nieaktywny
  Awatar BN

  Dołączył
  Jan 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Staford
  Tylko w jakim celu? Wszystko jest dostepne w sieci...
  Bardzo się przydaje dla ludzi którzy chcą jechać na górkę zdjęcia robić. Się drukuję i ma się pod ręką

 9. #9
  Qna
  Goście

  Domyślnie

  potwierdzam przydaje sie, sam tak zrobilem

 10. #10

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Tak, rozklad na caly sezon. Mozna sciagnac i chyba szkoda Twojej pracy, ale moge sie mylic.
  A jadac na gorke, wystarczy zrobic Print Screen'a z danego dnia, ze strony MPL'u
  Wystarczylo dac znac Moze juz ktos, cos takiego ma zrobione

 11. #11
  Awatar lcc agent

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kressendorf

  Domyślnie

  My mamy w pasażerskim i do tego jeszcze mogę ci powiedzieć o której co i na którym check-inie będzie a jak tak dalej pójdzie to jeszcze będziemy wiedzieć kto siada na check-in z miesięcznym wyprzedzeniem
  "Pozwolę sobie na szczerość już na samym początku.
  Nie polubicie mnie.
  Dżentelmeni będą zazdrośni, a damy zniesmaczone.
  Nie polubicie mnie teraz, a im dalej będziemy brnąć,tym większą niechęć w was wzbudzę."

 12. #12
  Awatar Maciek_Wadowice

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPKK

  Domyślnie

  ...odezwal sie we mnie instynkt pozadania

 13. #13
  piter_EPTM_EPKK
  Goście

  Domyślnie

  a tak w ogole to Bartus podoba mi sie Twój podpis myśle ze po kilku dniach pracy też tak się podpisze :P nie no żarcik :P

 14. #14
  Awatar lcc agent

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kressendorf

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Maciek_Wadowice
  ...odezwal sie we mnie instynkt pozadania
  Jeśli chodzi o tą rozpiske to jest pilnie strzeżona
  "Pozwolę sobie na szczerość już na samym początku.
  Nie polubicie mnie.
  Dżentelmeni będą zazdrośni, a damy zniesmaczone.
  Nie polubicie mnie teraz, a im dalej będziemy brnąć,tym większą niechęć w was wzbudzę."

 15. #15
  Awatar Airliner

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Kraków, Poland.

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez lcc agent
  Cytat Zamieszczone przez Maciek_Wadowice
  ...odezwal sie we mnie instynkt pozadania
  Jeśli chodzi o tą rozpiske to jest pilnie strzeżona
  Strzezona w dzien i w nocy
  Pozdrawiam, Airliner

 16. #16

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez lcc agent
  jak tak dalej pójdzie to jeszcze będziemy wiedzieć kto siada na check-in z miesięcznym wyprzedzeniem
  - a zalatwic Wam to?

  Edit:
  Moze to by bylo dobre dla Was - zero zmian w grafiku...? Jedna, obowiazujaca wersja.

 17. #17

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Krakow

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez BN
  [
  Bardzo się przydaje dla ludzi którzy chcą jechać na górkę zdjęcia robić. Się drukuję i ma się pod ręką
  http://www.epkkspotters.com/?a=r1

 18. #18

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  Potwierdzam-baaaaardzo przyjemna rzecz.

 19. #19
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie

  Brussels Airlines po raz pierwszy w Krakowie.

  Piątek 30 marca 2007 linie lotnicze Brussels Airlines rozpoczęły reguralne operacje na trasie z Brukseli do Krakowa.

  Rejsy na tym połączeniu będą oferowane pięć razy w tygodniu tj. poniedziałek, środa, czwartek, piątek niedziela.

  Brussels Airlines to linie powstałe w wyniku połączenia Virgin Express i SN Brussels Airlines. Belgijski przewoźnik będzie operował samolotami typu Boeing 737 lub Avro RJ100.

  Brussels Airlines odróżnia od innych przewoźników nowa koncepcja usług. Na pokładzie tego samego samolotu, pasażer będzie mógł wybrać pomiędzy usługą zapewniającą pełen serwis i komfort podróży (b.flex) lub bilet niskokosztowy (b.light).
  Zaorać, buraki posiać...

 20. #20
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie


  Polecamy

  Direct Fly zawiesza loty z Krakowa
  data dodania: 04-05-2007, 11:31
  Poniżej komunikat przekazany przez Zarząd Direct Fly:
  „Informujemy, że z dniem 07 maja 2007 tymczasowo zawieszamy wykonywanie pasażerskich lotów rejsowych.

  Wszelkich informacji udziela Call Center pod numerem telefonu 022 668 03 03 czynne w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00. W soboty i dni świąteczne Call Center jest nieczynne.”
  MPL Balice
  Zaorać, buraki posiać...

Strona 1 z 23 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •