Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 54
Like Tree3Likes

Wątek: www.airport.wroclaw.pl

 1. #21
  Awatar DaKo

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie


  Polecamy

  Myślę, że za często są jakieś głupie błędy (w stylu W6xxx Londyn Stansted), żeby to była maszyna.

 2. #22
  Awatar magic

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez pawelgebski Zobacz posta
  Czy to robi człowiek, czy bezmyślna maszyna? Wygląda na to drugie...
  Konkretnie mówiąc - ja to dzisiaj wprowadzałem, podobnie jak zresztą pozostałe statusy które pojawiały się do godziny 12:00.

 3. #23
  Awatar pawelgebski

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  No wiec napiszę, że nie robię tej uwagi, żeby Ciebie obrazić, ale żeby się dowiedzieć czemu czasem takie dziwne informacje pojawiają się na stronie ONLINE. W sumie to nie jestem pierwszy, który zadaje mniej lub bardziej publiczne pytania odnośnie rozkładu, ale niestety większość z nich jest bez odpowiedzi, a co za tym idzie pojawiają się kolejne. Wydaje mi się, że niektóre elementy są po prostu nierozumiałe (jak ten, o którym pisałem wyżej).

 4. #24
  Awatar magic

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez pawelgebski Zobacz posta
  Wydaje mi się, że niektóre elementy są po prostu nierozumiałe (jak ten, o którym pisałem wyżej)
  Ja natomiast myślę, że akurat to co przytoczyłeś, bardziej czytelne już być nie może. Rozkładowa godzina przylotu tego rejsu to 11:40, zaś samolot był oczekiwany też dokładnie o tej godzinie.

  Zmienia się nasz Port, zmieniają się wymagania różnych linii co do prezentacji informacji wizualnych, podpatrujemy też jak robią to inni... Od jakiegoś czasu staramy się zastępować właśnie nie końca zrozumiałe informacje przekazywane za pomocą rozkładu takimi, które są bardziej precyzyjne. Ale po kolei żeby rozwiać jak najwięcej pytań:

  - rozkład online jest wierną kopią rozkładu z tablic na lotnisku,
  - dane wprowadzane są na stanowisku informacji lotniskowej,
  - system bazuje na rozkładzie lotów który ręcznie wpisuje się - powiedzmy raz na sezon. Definiuje się wtedy numery lotów, częstotliwości występowania, godziny itp. Na tej bazie system generuje listę lotów na kolejny dzień.
  - do takiego szablonu wprowadzamy przeważnie jedynie połączenia rejsowe. Czartery są niemal za każdym razem albo o różnych godzinach, albo w różne dni, albo z różnymi numerami rejsów, tak więc ponieważ nie są wprowadzone "zawczasu" - nie generują się automatycznie,
  - z tego względu rejsy czarterowe, lub też inne sporadyczne - są do rozkładu dopisywane "ręcznie"
  - wpisaniem wszystkiego zajmują się ludzie, nie ma żadnych automatów ani maszyn, jak się ktoś pomyli - niestety mamy błąd.

  Zaś wracając jeszcze do tego co dziś przytoczyłeś Pawle - do niedawna stosowaliśmy cztery podstawowe zwroty/określenia na tablicy przylotów - PLANOWY / WYLĄDOWAŁ / OPÓŹNIONY / ODWOŁANY. Obecnie skłaniamy się by zastępować dość suche i czasem enigmatyczne zwroty PLANOWY / OPÓŹNIONY bardziej konkretnymi. Zamiast pisać "OPÓŹNIONY 60 min" (dla wielu osób było niezrozumiałe od kiedy jest liczone to opóźnienie 60minut), więc obecnie coraz częściej podajemy "OCZEKIWANY XX:XX", gdzie XX:XX to spodziewana godzina przylotu (ETA) z depeszy startowej rejsu. Czasami zdarza się, że przewidywane lądowanie nastąpi wcześniej niż podaje rozkład, więc również taka informacja może być pomocna dla osób oczekujących na lotnisku. Natomiast na prawdę nie rozumiem, dlaczego informacja iż FR z Glasgow jest oczekiwany na lotnisku o tej samej godzinie co mówi rozkład, jest aż tak niezrozumiałe.

  Przytoczę Wam tutaj screen z rozkładu online lotniska w Monachium:  Jest tam wszystko - czas rozkładowy (sched), czas spodziewany (est) oraz odpowiedni do tego status:
  - arrived - wylądował
  - final approach - na podejściu - GENIALNE !
  - expected - oczekiwany
  Jest to tam podane w nieco innej - ładniejszej i czytelniejszej formie - ale czy wymaga komentarza?

  System informacji wizualnej jaki mamy na EPWR nie jest najnowszy ale zapewne na nowym Terminalu będziemy mieli znacznie atrakcyjniejsze graficznie rozwiązanie. Jeśli zaś chodzi o błędy to jest to czynnik ludzki, który staramy się w miarę możliwości wyłapywać i poprawiać.

  Jeśli nie odpowiedziałem na wszystkie pytania, lub też są jakieś inne wątpliwości, to zapraszam do dyskusji
  Ostatnio edytowane przez magic ; 27-03-2011 o 14:41

 5. #25

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Jeśli mogę wtrącić swoje pięć groszy, to osobiście uważam że informacja o której godzinie jest oczekiwany przylot/start samolotu jest jasna i bardziej przydatna pasażerom. Co do pomyłek to czynnik ludzki jest bardzo ważnym elementem systemu. Sam jestem administratorem prostego systemu na kilkaset kont. Nic skomplikowanego - kilka pól formularza do wypełnienia, kilka ścieżek prowadzących do prostych funkcjonalności. Jednak okazuje się że nawet proste dane, sformułowania i proceduty są zbyt skomplikowane dla niektórych osób. Czasami jest to ich niewiedza, czasami błąd wynikający z różnych sytuacji. Niemniej od kiedy zacząłem zajmować się tym projektem zaczyna mnie dziwić coraz mniej jeśli w jakimś systemie "na produkcji" pojawia się czynnik ludzki :-)

  Ja jeszcze tak z ciekawości. Jakiś czas temu była mowa o nowej stronie internetowej - niedawno ogłoszono w tej sprawie nawet przetarg. Wiadomo już kiedy będzie można spodziewać się odsłony nowego serwisu?

 6. #26
  Awatar andrew23

  Dołączył
  Sep 2009
  Mieszka w
  EPWR/Oława

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez magic Zobacz posta
  Czasami zdarza się, że przewidywane lądowanie nastąpi wcześniej niż podaje rozkład, więc również taka informacja może być pomocna dla osób oczekujących na lotnisku.
  Dodam, że taka informacja jest też bardzo ważna dla spotterów czatujących na polu przy progu pasa I nie piszę tego tylko i wyłącznie żartem, takie informacje pozwalają lepiej zaplanować czas spottingowy.

 7. #27
  Awatar mapa

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie

  Jesli na nowej stronie lotniska, znajdzie sie taka tablica odlotow i przylotow jak na lotnisku w Monachium, to chyle czola i jestem jak najbardziej za Zreszta nie tylko monachijskie lotnisko ma tak ladna i czytelna tablice online. Niemniej jednak znajduja sie tam wszystkie niezbedne informacje co do rzeczywistych odlotow i przylotow, co jest niezwykle isotne, no i sama szata graficzna jest bardzo ladna Teraz tylko mozemy oczekiwac z niecierpliwoscia az pojawi sie nowy projekt. I tu dolaczam sie do pytania amnesii - kiedy mozna sie spodziewac tej nowej stronki? Czy dopiero w momencie otwarcia terminala czy moze wczesniej?

 8. #28
  Awatar DaKo

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie

  Jeśli miałoby być cokolwiek jak w MUC albo gdziekolwiek indziej, to ja miałbym pomysł. Na wszystkich tablicach, jakie znam, dane są sortowane po godzinie odlotu (normalna rzecz) i po numerze rejsu. Problem jest z tym drugim, jak każdy code share jest jako osobny rekord w tablicy - np. w WAW o 07:40 jest mnóstwo odlotów w różnych kierunkach i wszystko z kilkoma code share. W efekcie na tablicy miasta docelowe są pomieszane - np. w pierwszej kolejności są wszystkie codeshare LH, a potem wszystkie właściwe numery LO, dalej OSy itd. Nie byłoby takiego efektu, gdyby zrobić pomiędzy godziną a numerem jeszcze sortowanie po porcie docelowym - wtedy wszystko byłoby ładnie pogrupowane.
  Innym wyjściem, też dość często stosowanym, jest po prostu umieścić numery code share w osobnej kolumnie, zamiast robienia osobnych rekordów.

 9. #29
  Awatar magic

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Niestety nie wiem kiedy zostanie rozstrzygnięty przetarg na nową stronę naszego Portu. Ani tym bardziej kiedy nowa strona miałaby zacząć funkcjonować. Osobiście uważam że powinno się tak stać jak najszybciej, gdyż obecna strona pozostawia wiele do życzenia, głównie w sprawie swojego wystroju.

  Gdyby się tak stało (otwarcie nowej strony przed otwarciem nowego Terminala), to nie liczyłbym na to że na starym Terminalu zostanie zmieniony system tablic przylotów i odlotów, a co za tym idzie też tablica on-line.

  Co do rejsow code-share to również uważam, że najczytelniej i najprościej jest umieszczać te rejsy w jednym wierszu, a nie robić sztuczny tłok - jak ma to miejsce np. w WAW.

 10. #30

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Nie jest tak źle biorąc pod uwagę wygląd strony bodaj portu cargo. Tam to jest piękny potworek :-)
  Mam tylko nadzieję ze przed uruchomieniem oddadzą tą stronę w ręce młodych ambitnych którzy lubią psuć wszelkie byty w netświecie. Przynajmniej będzie wiadomo ile system ma dziur i z której strony można się do nich dostać. Oczywiście takie osoby przydałyby się też po stronie admina żeby było wiadomo co nie jest optymalne i może powodować błędy podczas obsługi przez normalne osoby. Może uda się wtedy uniknąć sytuacji choćby tutaj opisywnych :-)

 11. #31

  Dołączył
  Sep 2009

  Domyślnie

  Wrocław wygra na pewno w jednym konkursie: najbrzydsza strona internetowa lotniska z bazą Ryanaira.

  Po wygranej w takim plebiscycie można starać się dalej, np.: najbrzydsza strona internetowa lotniska w europie środkowej. Dalej pójdzie już z górki - potencjał jest

  Argumentu o tym, że nowa strona pojawi się wraz z uruchomieniem nowego terminala nie przyjmuję, bo jest śmieszny. Ludzie z portu: ile jeszcze będzie straszył ten potworek wyglądający jak rodem z 1995r.?

 12. #32

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  W sumie, chyba jakoś we wrześniu miała być już gotowa?

 13. #33
  Awatar mapa

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie

  Przyłączam się do pytania w kwestii stronki. Czy naprawdę tak długo trwa przygotowanie profesjonalnej witryny? Nawet zakładając, że był zorganizowany jakiś przetarg na to, to profesjonalnej firmie nie powinno to zająć dłużej niż 2-3 miesiące A tu po prostu jakaś wielka klapa. Nasza strona, przykro mówić, jest naprawdę fatalna. Ładna i przejrzysta strona w dużej mierze także przyciąga, więc nie wiem na co czekać. Jeśli terminal miał być pierwotnie uruchomiony we wrześniu/październiku i wtedy miała się pojawić nowa odsłona, to przepraszam, ale czy w tej sytuacji będziemy teraz czekać do maja 2012? Jeśli do tego poradzą sobie z wodami gruntowymi.

 14. #34
  Awatar DaKo

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie

  Porządna strona internetowa powstaje szybko, dopóki sie jej nie pokaze klientom. Potem juz jest ciagle pod gorke i wielotygodniowe targi o kazdy przecinek, bo osoby decyzyjne maja swoja wizje, ktorej nie potrafia ubrac w slowa inaczej niz "to jest do bani", a wczesniejsze dyskusje o oczekiwaniach nijak sie maja do pozniejszej rzeczywistosci :-)


  ---
  Pisane na telefonie, przepraszam za brak polskich liter.
  Zażółć gęślą jaźń - da sie, ale zajmuje duzo czasu.

 15. #35

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Tym bardziej że aktualna strona była taka sama od lat i jeśli zamawiający chciał coś zmienić, to miał jakiś punkt odniesienia co i na jaki sposób. Rewolucje w serwisach zazwyczaj wyglądają w ten sposób, że zamawiający ma jakieś tam pojęcie co do kształtu, którego ostateczną wersję dopieszcza się na końcu. Dopiero wtedy okazuje się że tak naprawdę o wielu aspektach się wcześniej nie pomyślało i w końcowej wersji wygląda to zupełnie inaczej niż było zaplanowane

 16. #36
  Awatar DaKo

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie

  Amen. Amnesia, pracujesz dla mojego klienta? ;-)


  ---
  Pisane na telefonie, przepraszam za brak polskich liter.
  Zażółć gęślą jaźń - da sie, ale zajmuje duzo czasu.

 17. #37

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie

  Nie, ale z naszymi jest tak samo. Już powoli zaczynam się uczyć różnych metod przemilczania niektórych spraw, "olewania" niektórych wątków czy przenoszenia uwagi na inne sprawy tak aby część starych zagadnień została zapomniana

 18. #38
  FighterMan
  Goście
  MiC and magic like this.

 19. #39
  Awatar magic

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez FighterMan Zobacz posta
  To one potrafią latać 0_o ?
  No cóż... Profesjonalizm jak zwykle

 20. #40

  Dołączył
  Oct 2010
  Mieszka w
  WROcław

  Domyślnie


  Polecamy

  Jest już nowa stronka!!! Wydaje mi się, że trochę wolno chodzi.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •