Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie "Zarządzanie bezpieczeństwem ruchu lotniczego" w DSW


  Polecamy

  Zaczęła się rekrutacja na nowy kierunek studiów. Żeby nie mnożyć bytów link do pełniejszej informacji: Zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego - studia II stopnia w DSW

 2. #2
  Awatar Pawel_EPWR

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Program studiów wygląda bardzo ciekawie i muszę przyznać, że trochę kusi zdobycie takiej wiedzy. Ciekawy jestem tylko czy będą to prowadzić ludzie z branży lotniczej czy też pseudo fachowcy jak Jacek Pałasiński z TVN24. W każdym bądź razie zapuściłem już wici u znajomych, którzy wykładają w tej szkole i po niedzieli będę co nieco wiedział więc dam znać.

 3. #3

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Większość specjalnościowych przedmiotów będą prowadzili ludzie z naszego lotniska. Kierunkowe ( z bezpieczeństwa narodowego ) kadra DSW. Pojawią się także inni wykładowcy związani z lotnictwem ( ale nie dziennikarze;-)) W razie czego służę informacjami na forum, lub prv.

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Głupio wygląda post pod postem, ale trochę czasu juz minęło. Prowadzona jest rekrutacja na tą specjalność, juz nie jako na unijną- dofinansowaną ale zwykłą dydaktyczną. Kadra pozostanie najprawdopodobniej ta sama, będzie nieco drożej (brak dofinansowania), ale odejdzie duża część "upierdliwej" biurokracji. Ewentualne info na priv.

 5. #5

  Dołączył
  Aug 2011

  Domyślnie

  Ta specjalność na DSW to chyba jakieś jaja! Nawet planowałem rozpoczęcie tam nauki ale chyba sobie odpuszczę. Znajomek który jest po pierwszym semestrze dostał z DSW tzw.skrypt dydaktyczny dla studentów pt. „Zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego” i przecierał oczy ze zdumienia, jak można coś takiego studentom pociskać. Przejrzałem go sobie i faktycznie za głowę się można złapać. Pomyślałem, że może napisali go jacyś oderwani teoretycy na zamówienie bo takie bzdury są tam upchane. Niestety, okazało się, że opracowania „fachowego” dokonali pracownicyz komórki bezpieczeństwa wrocławskiego portu lotniczego, którzy również są na DSW wykładowcami. Odnoszę wrażenie, że chodziło o przytulenie kasy z UE a poziom nauczania studenta jest kwestią wtórną (wydruk skryptu też jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego). Za taki profesjonalizm DZIĘKUJE.

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Zauważ, że skrypt, to tylko materiały pomocnicze, a podstawowe informacje zdobędziesz na wykładach, konwersatoriach, i przygotowując się do ćwiczeń. Studia, to niestety zdecydowana przewaga własnej pracy, a wykładowcy mogą Cię jedynie nakierować. Jesli chodzi o studia, to przedmioty lotnicze na dobre się dopiero zaczną ( w I semestrze był z tego co wiem na razie tylko jeden przedmiot spercjalistyczny). Minima programowe, które muszą być zrealizowane pochodzą kierunku bezpieczeństwo narodowe - i dyplom ukończenia takiego kierunku ( o specjalności ZBLC) uzyskają nasi absolwenci. Chętnie odpowiem na Twoje i innych pytania. Pozdrawiam.

 7. #7

  Dołączył
  May 2009

  Domyślnie

  Ja bym bardzo chciał się dowiedzieć jaka perspektywa czeka studentów po tym kierunku? Jest napisane, że praca w komórkach bezpieczeństwa, ale dokładnie na jakich stanowiskach, bo praca w SOL'u jest możliwa także bez studiów, więc zastanawiam się jaki jest cel tych właśnie studiów. Proszę o odpowiedź

 8. #8

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez malomowny Zobacz posta
  Ja bym bardzo chciał się dowiedzieć jaka perspektywa czeka studentów po tym kierunku? Jest napisane, że praca w komórkach bezpieczeństwa, ale dokładnie na jakich stanowiskach
  Coś mi się wydaje, że na zasadzie "jakoś to będzie", jak przy większości nowych kierunków. Mam również wrażenie, że to NIE popyt na jakiś specjalistów (których nie ma) inspiruje do stworzenia tego kierunku, a po prostu ktoś go wymyślił, licząc, że się wpisze w nowe trendy (które będą lub nie...).

 9. #9

  Dołączył
  Jun 2011
  Mieszka w
  Bonn

  Domyślnie

  A mnie zadziwia sama nazwa kierunku, który najwyraźniej nie ma nic wspólnego z zarządzaniem bezpieczeństwem. Powinno być: zarządzanie ochroną lotnictwa.

 10. #10

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Jeśli chodzi o gwarancje pracy to tak, jak po większości innych studiów ( poza seminarium duchownym ) ich nie ma. W trakcie studiów przewidziano praktyki, w trakcie których można się "pokazać" pracodawcom, poza tym organizowane są spotkania z pracodawcami, funkcjonuje baza pracodawców etc. Poza tym nie wszyscy muszą podjąc pracę w lotnictwie, absolwenci kończą bezpieczeństwo narodowe i częśc z nich już teraz deklaruje, że pracy będzie szukała w szerszym zakresie zarządzania bezpieczeństwem. Czy tego chcemy czy nie rynek rośnie i ci, którzy chcą się wiązać z lotnictwem jakoś tam docierają. A nawet w SOL możesz być ( w zależności od wykształcenia)na różnych stopniach hierarchii...

 11. #11

  Dołączył
  Jun 2009

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez sthiopa Zobacz posta
  częśc z nich już teraz deklaruje, że pracy będzie szukała w szerszym zakresie zarządzania bezpieczeństwem
  No może deklaruje, ale co to jest ten szerszy zakres...?

  Zarządzanie kryzysowe w samorządach? Tam dominują byli wojskowi i strażacy (na wcześniejszych mundurowych emeryturach)
  Policja? Brak preferencji co do studiów.
  Agencje ochrony? Liczą się licencje nie wykształcenie, jeśli idzie o specjalistów.
  Pojedyncze stanowiska w wielkich firmach z branż niebezpiecznych dot. planowania kryzysowego? A gdzie takie są...?
  PAŻP - kontrolerzy? Wiadomo, osobna rekrutacja, wykształcenie bez znaczenia. Stanowiska wspierające? No może, ale czy tam w ogóle są nabory z zewnątrz...?


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •