Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Atco

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Poznań

  Domyślnie Jakie nowości w lecie 2012?


  Polecamy

  Wiem, że pewnie znalazłbym porozrzucane na forum, ale czy ktoś zorientowany mógłby skompilować, jakie nowości, dokąd i z jaką częstotliwością pojawią się w letnim rozkładzie?
  "Rząd nie zamawiał analiz, które uzasadniałyby konieczność budowy CPK. Wild mówi, że wydłużyłoby tylko proces inwestycyjny."

 2. #2

  Dołączył
  Aug 2008
  Mieszka w
  Wenus

  Domyślnie


  Polecamy

  To może ode mnie na szybko.

  Wizz Air. Tutaj zmian niewiele. Nowostką jest tylko to, że 3x w tygodniu samolot będzie z Eindhoven latał do Belgradu (zastanawiam się nad skorzystaniem z tej opcji). Do wakacji 2x Torp feeduje Rygę ale później tamto lotnisko robi maszyna z Wilna. U nas póki co pozostaje dziura do zapełnienia, więc może znów dojdzie jakaś "nowosteczka". Do niedawna strona lotniska uparcie twierdziła że latem będzie jeszcze Forli ale jak widzę teraz kropa zniknęła. Najwyraźniej więc oprócz zmian rotacji na sezon letni nowością będzie cięcie.

  Ryanair. Tutaj zmian najwięcej. Z okazji otwarcia bazy dochodzą do nas Malmö (-2-4-6-), Bournemouth (1---5--), francowy Beauvais (-2-4-6-), Treviso (--3---7) oraz Chania (1---5--). Dolatywać do nas będą Malta (-2---6-) oraz Pisa (--3---7). Na czas lata chyba utrzyma się Ciampino - miejmy nadzieję że tym razem bez zwyczajowego cyrku - 37. Wraca też cała Hiszpania (Malaga, Alicante, Girona) z czego Girona 37 a nie 3week jak planowano początkowo rok i było dwa lata temu. Alicante jest robione przez naszą maszynę (--3---7) więc może na zimę chociaż to nie spadnie. Poza tym letnie wzrosty na standardowym chyba poziomie, Dublin do 5w, Stansted do 9w, jakieś rotacje na linii PIK/LPL.

  O ile dobrze słyszałem w kwestii LOT, Eurolot, Lufthansy, OLT Jetair czy SAS nic się nie zmieni w porównaniu do zimy. To znaczy jest Gdańsk który już był zeszłego lata, jest obecność na Warszawie OLT i Berlin jaki wszedł w rozkład na jesień. SAS na jesień też zwiększył liczbę połączeń i chyba z nią zostaje na lato? Mówi się cały czas o Lwowie ale w tej kwestii poczekajmy jeszcze nieco :-)

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •