Strona 1 z 18 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 360
Like Tree48Likes

Wątek: EPWR/WRO Spotting - pomoc

 1. #1
  Awatar SebastianL

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie EPWR/WRO Spotting - pomoc


  Polecamy

  Pokusiłem się o zebranie wiedzy na temat spotterskich miejsc we Wrocławiu, w okolicach naszego Portu Lotniczego.
  Spotting we Wrocławiu do najłatwiejszych nie należy ze względu na dostępność miejsc, usytuowanie najlepszych punktów względem Słońca , odległości od maszyn itd…Ale nie jest też beznadziejnie i z kilku punktów można fotografować/obserwować samoloty.
  Poniżej lista sprawdzonych punktów z opisem dojazdu, warunkami oświetleniowymi i przykładami ujęć z tych miejsc:  Punkty 1, 2, 3. Podejście na RWY 29.
  Właściwie najłatwiejsze i jedno z lepszych miejsc do fotografowania maszyn w powietrzu.
  Dojazd:
  Najlepiej od strony Wrocławia ( Muchoboru Wielkiego) w kierunku Smolca, ulicą Żwirki i Wigury. Po przejechaniu starych torów kolejowych, wjeżdżamy pod górkę i już z prawej strony widzimy ogrodzenie lotniska ( część wojskową ). Po lewej stronie mamy ogródki działkowe, przy których znajduje się punkt nr 2, zaznaczony na mapce.
  Kawałek dalej, tuż za szczytem wzniesienia, możemy skręcić w lewo w szutrową, polną dróżkę i przejechać nią ok. 300m, do punktu nr 1. Dróżka bywa nieprzejezdna w okresie zimy i większych opadów, wtedy samochód trzeba zostawić przy wjeździe na nią, (ale nie blokować przejazdu, bo jeżdżą nią miejscowi rolnicy). Do tej pory nikt nie robił problemów z korzystania z tej drogi, rzadko spotyka się właścicieli okolicznych pól.
  Do punktu nr 3 trzeba pojechać kawałek dalej i niestety stanąć na poboczu, dość wąskim w tym miejscu.
  Generalnie na podejściu najlepiej fotografować z punktu nr 1. Punkt nr 2 to alternatywa dla wczesnoporannych godzin, ze względu na Słońce, punkt nr 3 pozwala zrobić podobne ujęcia jak w punkcie nr 1 ale maszyny mamy bardziej z boku ( im dalej w stronę Smolca, tym dalej od toru podejścia, ale też wydłuża się minimalna ogniskowa).
  Wymagana ogniskowa
  ( wszystkie ogniskowe będę podawał w przeliczeniu na mały obrazek, ze względu na różne wielkości matryc w naszych aparatach a tym samym różny przelicznik) to ok. 100-200mm, w przypadku dużych maszyn i momentu, kiedy przelatują praktycznie nad głową, można mieć nawet mniejszą…
  Najlepsze warunki nasłonecznienia:
  zależnie od pory roku od południa do późnego wieczora (punkty 1 i 3), wcześnie rano tylko punkt 2. W zimie w zasadzie od rana do wieczora punkty 1 i 3 ( im bliżej lata tym później mamy idealne warunki do fotografowania w punktach 1 i 3 )
  Przykładowe fotki z punktu 1.
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...20308&nseq=199
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...122251&nseq=60
  Przykładowe fotki z punktu nr 2.
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...124490&nseq=47
  Przykładowe fotki z punktu nr 3.
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...982326&nseq=11
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=6046904
  Punkt nr 4. Parking przy Terminalu, naprzeciwko płyty postojowej.
  Dojazd.
  Ulicą Graniczną i Skarżyskiego pod sam Terminal. Przy Terminalu parkingi płatne i drogie. Nieco wcześniej po obu stronach Skarżyskiego są tańsze parkingi, gdzie można zostawić samochód. Dla amatorów darmowego parkowania polecam wjazd w ulicę Zarembowicza i jej boczne odgałęzienia. Do Terminala mamy stamtąd ok. 300-400m. Można też wjechać w szutrową uliczkę koło parkingu płatnego po prawej stronie ale dość często jest zastawiona, ostatnio też krzywo patrzą na parkujących właściciele okolicznych posesji.
  Punkt nr 4 znajduje się po lewej stronie Terminala, na parkingu strzeżonym.
  W tym miejscu płot ma przerwę na wysokości ok. 170-180cm w która można wsadzić obiektyw. Fotografować można wszystko co kołuje do i z dróg kołowania oraz pasa startowego, jak również samoloty na płycie postojowej.
  Ogniskowa
  już od szerokiego kąta (maszyny na płycie stoją parę metrów od nas) do 400mm (zjazd z pasa, drogi kołowania ). Przy 400-500mm można nawet zrobić lądowanie na RWY 29 ale momentu przyziemienia w tym miejscu nie zrobimy.
  Punkt nr 5 – Taras widokowy.
  W Terminalu, dwie kondygnacje. Niestety jest szyba, często brudna ale zdjęcia przy odpowiednim ustawieniu zrobić się da. Ogniskowe jak w punkcie 4. Widać zjazd z drogi kołowania i płytę ze wszystkimi stanowiskami.
  Warunki nasłonecznienia w obu punktach:
  generalnie im później, tym lepiej. W zimie w zasadzie już od godz 14tej zrobimy dobre zdjęcie, w lecie trochę później…Wcześniej mamy Słońce prosto w obiektyw. Z parkingu (punkt nr 4) można zrobić zdjęcie nawet nocą.
  SOL: jak wiemy, zdjęcia zza płotu wolno robić ale bywają przypadki kiedy służby ochrony reagują. Zalecam spokój i miłą rozmowę. Stawanie okoniem nikomu na dobre nie wyjdzie a „stan wojny” nie jest nikomu potrzebny. Może się zdarzyć prośba o wylegitymowanie ( zwłaszcza wieczorem ), również zalecałbym spokój – pokazanie dowodu po grzecznej wymianie zdań nikomu nie przynosi ujmy. Nie oszukujmy się. Wywołanie konfliktu przez jedną osobę będzie miało wpływ na nas wszystkich… SOL to też ludzie i wykonują swoją robotę, czasem może nadgorliwie… ale uwierzcie mi, w naszym Porcie mamy naprawdę „luźnych” SOListów.
  Ujęcia z parkingu (punkt nr 4)
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...5922522&nseq=0
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...5871330&nseq=1
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=426619&nseq=6
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...048370&nseq=35
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...09773&nseq=146
  Ujęcia z Tarasu w Terminalu:
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...925192&nseq=30
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.php?id=62697&nseq=71
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...44608&nseq=189

  W tym miejscu należałoby wspomnieć o mało znanym punkcie na parkingu po prawej stronie Terminala, gdzie możemy złapać moment przyziemienia http://lotnictwo.net/foto.php?id=125561 . Niestety trzeba mieć dużo szcześcia, ze względu na płot i drzewa zasłaniające widok. Punkt mało uczęszczany i nie polecam specjalnie ale jak ktoś się upiera to niech próbuje. Najlepiej przy kiepskiej pogodzie - inaczej Słońce prosto w obiektyw...Punkt znajduje się na parkingu, za przystankiem autobusowym, na prawo od "bramy technicznej"
  Punkt nr 6 – pola za Cargo.
  Punkt coraz bardziej niedostępny ze względu na budowę nowego Terminala i płyty postojowej ale da się tam jeszcze zrobić trochę zdjęć. Generalnie najlepszy punkt do ujęć „pod Słońce” z cieniem kadłuba na tle nieba….No i panningu startów z RWY 29.
  Dojazd:
  ulicą Graniczną w kierunku Cargo. Nie skręcamy jednak w kierunku Cargo w lewo na samym końcu, ale zjeżdżamy z głównej dokładnie na wprost i jedziemy nią do końca asfaltu. Po lewej stronie miniemy wieżę lotniska. Na końcu asfaltu najlepiej zostawić samochód i pieszo przejść wydeptaną ścieżką w kierunku płotu ( linia przerywana na mapce ).
  Płot: siatka z małymi oczkami ( obiektyw lustrzanki nie wejdzie w oczko, kompakt spokojnie ). Duże ogniskowe w tym miejscu pozwalają zapomnieć o tej niedogodności płotu ( rzadko wychodzą na fotkach ) ale AF lubi się pomylić w takich warunkach. Możemy fotografować starty z RWY 29 i kołowanie z pasa ( droga kołowania jest bliżej płotu ). W okolicach zachodu słońca, zwłaszcza zimą, wychodzą ładne „kicze” pod Słońce, kiedy maszyna jest już nad płotem.
  Minimalna ogniskowa
  to 250-300mm, im mamy więcej tym lepiej.
  Warunki nasłonecznienia
  niestety kiepskie, generalnie cały dzień pod światło, najlepiej wybrać się w dzień pochmurny albo pozostaje „strzelać” pod Słońce.
  Punkt dość newralgiczny jeśli chodzi o SOL, po prostu jesteśmy w okolicy, gdzie praktycznie nikt nie chodzi, za to mamy blisko wieżę kontrolną, drogę kołowania itd… Człowiek w tym miejscu ma prawo „wyglądać podejrzanie”. Rzadko tam bywają spotterzy, równie rzadko zagląda SOL.
  Typowe fotki z tego miejsca:
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...879218&nseq=60
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...861240&nseq=63
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...66227&nseq=622

  Punkt 7 – Próg RWY 11
  Punkt najbardziej problematyczny ale tez jeden z najlepszych do spottingu we Wrocławiu…
  Problematyczny – bo znajduje się na terenie wojskowym, co prawda niewykorzystywanym obecnie ale niestety znajdujemy się niejako „po drugiej stronie drutu kolczastego”, którego prawie nie ma…Dodatkow jest to kawał drogi samochodem i potem jeszcze spory kawałek piechotą.. Najlepszy – bo właściwie skąd by nie nadleciała maszyna to i tak ją możemy sfotografować w dobrym świetle…
  Dojazd:
  Ze strony Jerzmanowa ( ul. Jerzmanowskiej ) skręcamy w ulicę Samotworską ( łatwo poznać po ostrym skręcie w brukowany odcinek ) i wyjeżdżamy poza Wrocław ok. 1km. Potem skręcamy w pole, w szutrową dróżkę w lewo. Najłatwiej ją poznać po starej, drewnianej wieżyczce obserwacyjnej, widocznej już z daleka ( oznaczona literą W na mapce ). Jedziemy szutrem do linii drzew i skręcamy w lewo. Dojeżdżamy do małej polanki ( P na mapie ) po lewej stronie, skąd widać już kawałek płotu lotniska. Tam trzeba zostawić samochód, nie zastawiając przejazdu!!! Dalej na piechotę wzdłuż płotu dokładnie pod sam próg RWY11.
  W tym punkcie możemy fotografować:
  1. Lądowania na RWY 11 ( przy wschodniej cyrkulacji )
  2. Zjazd z pasa na drogę kołowania po lądowaniu na RWY 29 ewentualnie backtrack po pasie…
  3. Starty z RWY 11, przy wschodniej cyrkulacji ( szczególnie ciekawie wygląda ustawianie się do startu , ze względu na odległość).
  4. Maszyny po starcie z RWY 29, przy odpowiednio długiej ogniskowej (minimum 500mm) moment oderwania się od pasa.
  Płot: siatka i drut kolczasty, dobrze mieć ze sobą jakiś stołeczek ( można fotografować wtedy w przerwie między siatką a drutem )
  Ogniskowa:
  im dłuższa tym lepiej, minimum 150-200mm ( po starcie z RWY 29 ). Do lądowania na RWY 11 potrzebujemy ok. 350-400mm, momenty odrywania się od pasa po starcie z RWY 29 najlepiej w granicach 600mm.
  Warunki nasłonecznienia
  dobre praktycznie cały dzień ( słońce wędruje za naszymi plecami ), jedynie w lecie z samego rana niekorzystne ( lekko pod słońce )
  SOL: bardzo często odwiedzający to miejsce i znający większość spotterów. Zalecam duży umiar w dyskusjach, bo jesteście na terenie należącym do wojska!!! Poza tym żal byłoby stracić tak dobry punkt z powodu „zadymy pod płotem”. Z tego miejsca praktycznie mają pełne prawa nas usunąć.
  Ujęcia z tego miejsca:
  Podejście na RWY 11:

  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...127098&nseq=61
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...126964&nseq=67
  lądowanie na RWY 11
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...139373&nseq=20
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...966981&nseq=76
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...90238&nseq=212
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...59309&nseq=398
  Po starcie z RWY 29
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...960794&nseq=63
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...76004&nseq=121
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...81039&nseq=173
  Zajmowanie pozycji na RWY 11
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...79679&nseq=103
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...85642&nseq=190
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...36927&nseq=345
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...57905&nseq=373
  Po lądowaniu na RWY 29
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...30477&nseq=419
  http://www.jetphotos.net/viewphoto.p...979737&nseq=79


  Na koniec dwie sprawy. O jednej już wspominałem przy opisie punktów.
  Spotterzy!!!
  Szanujmy siebie i innych. W spotkaniach ze Służbami Ochrony weźmy poprawkę na to że to też człowiek, który może mieć gorszy dzień, ma szefa, przed którym musi się wykazać i...naprawdę nie ma interesu w uprzykrzaniu nam życia. Spokojną rozmową o naszej pasji więcej można wskórać niż rzucaniem paragrafami i pisemkami.
  I druga rzecz, bardzo przyziemna...nie wiem jak Wy ale dla mnie fotografowanie maszyn to ma być przyjemność. Dlatego apeluję o dbanie o czystość naszych spotów, miłą atmosferę i współpracę. Nie zostawiajmy po sobie syfu i robiąc "piknik pod płotem" posprzątajmy po sobie. Miło jest też poznać się pod płotem i pogadać a nie stać obok siebie w milczeniu ( ja często poznaję nowe osoby w różnych spotach i chętnie wdaję się w rozmowy ). Czasem zdarza się nam zostawić jakąś skrzynkę, stołek czy wiaderko w którymś z punktów ( po co to nosić za każdym razem ) - użyjcie go sobie ale zostawcie w miejscu skąd go wzięliście.


  Chyba tyle...mam nadzieję że napisane po ludzku i komuś się przyda....
  Pozostaje mi życzyć udanych fot, uśmiechniętych SOListów i pięknej pogody.
  Do zobaczenia pod płotem!!!

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Fachowa robota. Super!


  A ja znam szybki dojazd do RWY11. Polnymi drogami wjeżdżam od Jerzmanowskiej samochodem aż pod samo jeziorko na końcu pasa. 3. #3
  Awatar elcin

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław/EPWR

  Domyślnie

  Oooooooo przykleić go!!!! (po czym wykasować ten mój post) Pozostaje mi tylko kupić sobie lusterko jakieś i do roboty. Ciekawe czy po przedłużeniu pasa i zbudowania T2 pojawią sie jakieś nowe i czy znikną niektóre.

 4. #4
  Awatar Kefas31

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Strzelin/EPWRWRO

  Domyślnie

  Pogratulować pracy wykonana dobrze .Dzięki za wskazówki Myślałem,że zdięcia można robić od strony południowej pomimo że jest to teren jednostki.A tu proszę czarne na białym .
  POZDRAWIAM

 5. #5
  Awatar SebastianL

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  teoretycznie nie można ale robimy...stąd apel do wszystkich żeby nie denerwować SOLu bo łatwo będzie tam postawić szlaban i tabliczki wstęp wzbroniony...

 6. #6
  Awatar Kefas31

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Strzelin/EPWRWRO

  Domyślnie

  Rozumiem pytam tylko z ciekawości.Przynajmniej jka sie wybiore to będę wiedzieć gdzie nie można wchodzić i drażnić SOLu
  POZDRAWIAM

 7. #7

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Będzin / Wrocław

  Domyślnie

  Swietny post.

  A ja nie wiedziałem jak szybko dojśc do punktu 7 i nadrobiłem z 1,5 km tymi asfaltowymi drogami na terenie wojskowym XD (brak mapy) i nie zauważyłem żadnej ścieżki przez las na skróty :/ (ale drutu żadnego nie widziałem...) Pan z SOL tylko otworzył szybę i zapytał czy zdjęcia robię, z taką miną jakby musiał pytać się o to już któryś raz tego dnia ;-)

 8. #8

  Dołączył
  Dec 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  hehe chlopaki tak maja czasem jak jade sprawdzic RWY to z 1.1 widac jak stoii dwoch lub nawet 3 takich z luneta :Pod poludniowej strony. Przy cargo osobiscie jeszcze nie widzialem zandego spottera ale jak sie zacznie stawiac czesciej na zachodniej plycie to i tez bedzie mozna was tam zaobserwowac ;] . A apropo Seba fajne wam wyszly foty tego C-17 z zachodniej szkoda tylko ze followa nie bylo widac ;p Pozdrawiam :]

 9. #9
  Awatar pawelgebski

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Erni
  Fachowa robota. Super!


  A ja znam szybki dojazd do RWY11. Polnymi drogami wjeżdżam od Jerzmanowskiej samochodem aż pod samo jeziorko na końcu pasa.


  Obrazek
  Czesc. Dzis sprobowalem tej trasy na skroty - od ul.Jerzmanowskiej - dramat po prostu! Przy czesciowo zamarznietej polnej drodze wystarczy chwila nieuwagi i juz trza isc po ciagnik do zabudowan Mi sie to nie przytrafilo, ale malo brakowalo. Duza galezi na drodze, ktore uprzatnalem nieco i full blota miekkiego. Chyba "najlepsza" jest ta droga, o ktorej pisal Sebastian na poczatku. Pozdrawiam,Pawel

 10. #10
  Awatar Bus127

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Hej,
  witamy na forum! fajne zdjęcia różnych latających na Twojej stronie...
  Pozdrawiam, Piotr 11. #11
  Awatar pawelgebski

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Witam rowniez i dziekuje za mile slowa

 12. #12
  Awatar SebastianL

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  zdecydowanie droga opisana przeze mnie jest najlepsza. To sprawdzone empirycznie - miałem okazję włóczyć się rowerem po całym Jerzmanowie i choć nie jest najkrótsza to najpewniejsza i przejezdna okrągły rok. Ten skrót to raczej tylko jak jest sucho, choć i tak są straszne dziury...

  Pozdrowionka KrLn_Uri

 13. #13
  Awatar Kefas31

  Dołączył
  Jan 2008
  Mieszka w
  Strzelin/EPWRWRO

  Domyślnie

  Witam byłem dzisiaj na rozpoznaniu w okolicach lotniska w sumie pierwszy raz po stronie cywilnej.I tak zacząłem od strony Żwirki i Wigury tyle że się machnąłem i zajechałem w miejsce gdzie kończy się Rakietowa czyli w obrębie hangarów.i z tamtąd pochodzi to zdięcie;
  Pod zachodzące słońce no sporo daleko .Z tego miejsca pojechałem w stronę Smolca (mieszkańcy tego rejonu niepotrafili mi wskazać drogi do Smolca asfaltowej zdziwiło mnie to troszkę ). Próbowałem znaleźć miejsce które wskazał SebastianL,ale zanim tam trafiłem to zatrzymałem się przy torach kolejowych i przeszedłem kawałek torami i ztego miejsca pochodzi to zdięcie fakt że było już późno bo ok. godziny 16: i nie są to rewelacyjne szdięcia
  w zasadzie byłem sprawdzić możliwości ich wykonania ale za późno.I w końcu trafiłem do punktu 1 z tym że byłem na górce przed jej końcem gdzie przelatujący samolot miałem nad głową; .I tak się zrobiło ciemno że trzeba było wracać. Jedynie co wcześniej udało mi się być na drodze z Jerzmanowa,gdzie tylko sie zatrzymałem,ale niezdecydowałem sie jechać tą drogą szutrową po dzisiejszej odwilży.
  POZDRAWIAM

 14. #14
  Awatar pawelgebski

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Hej. Jak bylem ostatnio (no i po raz pierwszy zarazem to udalo mi sie zrobic w zasadzie jedno sensowne zdjecie. Niestety na JetPhotos mi je odrzucili. Powiem szczerze, ze dziwne tam kryteria maja ...Pozdrawiam,Pawel

 15. #15
  Awatar pawelgebski

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  No i fotki nie dodalem )) Cos mi nie idzie zalaczanie fotek - sorry...

 16. #16
  Awatar SebastianL

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  do screeningu JetPhotos trzeba się przyzwyczaić...
  co do drogi pod płot na Jerzmanowie to obecnie nie polecam - ledwie przjezdna po ostatnich roztopach a samochód schlapany łącznie z dachem Jest parę miejsc gdzie można się zatrzymać na amen. trzeba poczekać aż przeschnie lub przymarznie (prędzej)

 17. #17
  Awatar Shievel

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie

  Witam!
  Jestem tu nowy i na wstępie prosze o łaskawe traktowanie przez "starą gwardie" EPWR Artykuł pana Sebastiana jest wprost cudowny ) sam wiedziałem tylko o połowie tych miejsc spottingowych ) pozdrawiam Michał
  Nikon D60 + Nikkor 18-55 1:3.5-5.6 VR + Sigma 70-300


 18. #18
  Awatar pawelgebski

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie Fajne malowanie Rayanair we WRO

  Czesc. Dzis (12.03.08) widzialem z okna na Biskupinie jak dolatywal do naszego lotniska (STN-WRO) 738 Ryanair w malowaniu Dreamliner (EI-DCL). Piekny samolot. Moze komus akurat udalo sie go sfocic? U nas go chyba jeszcze nie bylo, nawet jakos nie udalo mi sie znalezc zadnych jego zdjec z PL...Pozdrawiam,

 19. #19
  Awatar magic

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie Re: Fajne malowanie Rayanair we WRO

  Cytat Zamieszczone przez pawelgebski
  Czesc. Dzis (12.03.08) widzialem z okna na Biskupinie jak dolatywal do naszego lotniska (STN-WRO) 738 Ryanair w malowaniu Dreamliner (EI-DCL). Piekny samolot. Moze komus akurat udalo sie go sfocic? U nas go chyba jeszcze nie bylo, nawet jakos nie udalo mi sie znalezc zadnych jego zdjec z PL...Pozdrawiam,
  Wrecz przeciwnie, co jakis czas przylatuje. A fotki - na przyklad moje Wejdz w dzial Photonews i tam w moim ostatnim poscie sa linki do zdjec.

 20. #20

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  EPWR

  Domyślnie


  Polecamy

  a oto moje wczorajsze zarazem pierwsze fotki . robione pomiedzy punktami 1 a 3 ..kolo "rozdzielni gazowej" jesli mozna to tak nazwac...fotki jak fotki ..cos tam wyszlo ) troche ciemno bylo..i niestety obiektyw kitowy...proponujecie moze przesunac sie gdzis lekko w prawo ??Strona 1 z 18 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 08-10-2017, 13:50
 2. 02-07-2017, 10:42
 3. 07-08-2016, 17:46
 4. 07-08-2016, 10:15
 5. 07-08-2016, 10:13
 6. 07-08-2016, 09:55
 7. 15-06-2016, 21:08
 8. 13-06-2016, 13:59
 9. 10-02-2016, 20:31
 10. 22-09-2015, 12:15
 11. 30-08-2015, 16:31
 12. 02-08-2015, 18:32
 13. 06-06-2015, 11:00
 14. 13-10-2014, 13:26
 15. 09-08-2014, 23:16
 16. 09-08-2014, 22:49
 17. 16-08-2013, 14:11
 18. 24-03-2013, 12:38
 19. 25-11-2012, 12:20
 20. 09-09-2012, 18:55
 21. 12-08-2012, 09:51
 22. 06-08-2012, 13:40
 23. 21-05-2012, 21:35
 24. 23-03-2012, 18:08
 25. 22-02-2012, 22:01
 26. 02-07-2011, 00:27
 27. 09-01-2011, 23:17
 28. 25-10-2010, 17:05
 29. 28-06-2010, 13:43
 30. 24-06-2010, 19:58

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •