Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
Like Tree15Likes
 • 2 Post By molek-11
 • 2 Post By mapa
 • 4 Post By pawelgebski
 • 1 Post By mapa
 • 1 Post By molek-11
 • 4 Post By Grimson
 • 1 Post By siwol

Wątek: Statystyki 2015

 1. #1
  Moderator
  Awatar FlyWRO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie Statystyki 2015


  Polecamy

  Kontynuacja tematu: Statystyki 2014
  Pozdrawiam, Piotr

 2. #2

  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  EPKT

  Domyślnie

  Gratulacje!
  Dobry początek roku na lotnisku we Wrocławiu. Liczba obsłużonych pasażerów zwiększyła się o 19,3%. W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego znaczące wzrosty osiągnięto w segmentach krajowym i niskokosztowym.
  W styczniu 2015 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 141,7 tys. pasażerów. To przełożyło się na ogólny wzrost ruchu pasażerskiego o 19,3%. - Nowy rok zaczął się bardzo dobrym wynikiem. Złożyły się na niego wzrosty we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego. Na szczególną uwagę zasługuje wynik osiągnięty w przypadku lotów krajowych oraz niskokosztowych – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

  W pierwszym miesiącu roku z połączeń niskokosztowych skorzystało 84,7 tys. pasażerów. To o 14,2% więcej niż w styczniu 2014 r. Znaczący wzrost zanotowały linie lotnicze Ryanair na trasie do Paryża – 45,2%. Równie dobry wynik przewoźnik osiągnął na trasie do Doncaster Sheffield (45,6%), a jego pasażerowie chętnie latali też do Mediolanu i Bolonii.
  Duży wzrost odnotowano w segmencie połączeń krajowych – o 47,6% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2014. – Nasi pasażerowie bardzo chętnie korzystają z możliwości szybkiej i wygodnej podróży do stolicy. Korzystają z tego tanie linie lotnicze Ryanair, które oferują codzienne dwa rejsy na trasie z Wrocławia do Warszawy-Modlina. Tych połączeń rok temu jeszcze nie było – mówi Jarosław Sztucki.
  19% wzrost w styczniu | Port Lotniczy Wrocław

 3. #3

  Dołączył
  Nov 2009

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ssooll Zobacz posta
  Czy FR lata z WRO do Doncaster/Sheffield (DSA)???

 4. #4
  FighterMan
  Goście

  Domyślnie

  Okęcie opublikowało wyniki za styczeń z rozróżnieniem poszczególnych destynacji. Ładnie widać wpływ krajówek Ryanair.
  WROCŁAW 16265 19143 -15,03%
  GDANSK 14910 21079 -29,27%

 5. #5

  Dołączył
  Oct 2010
  Mieszka w
  WROcław

  Domyślnie

  W lutym 2015 r. Port Lotniczy Wrocław obsłużył ponad 141,6 tys. pasażerów. To przełożyło się na wzrost ruchu pasażerskiego aż o 23,4% w porównaniu do lutego 2014 r., czyli prawie o jedną czwartą. Co więcej, na ten sukces złożył się wzrost liczby podróżnych we wszystkich segmentach połączeń, szczególnie w przypadku lotów krajowych i niskokosztowych.
  23% wzrostu w lutym | Port Lotniczy Wrocław

 6. #6

  Dołączył
  Oct 2010
  Mieszka w
  WROcław

  Domyślnie

  Wrocławskie lotnisko od początku roku utrzymuje znakomite wyniki. Marzec to kolejne potwierdzenie trendu – liczba pasażerów zwiększyła się o 26,3%. Wzrosty w ruchu pasażerskim zanotowano we wszystkich segmentach połączeń.
  W marcu 2015 r. wrocławskie lotnisko obsłużyło ponad 161,8 tys. pasażerów - o 26,3% więcej niż w marcu 2014 r. Zwiększenie liczby podróżnych – podobnie jak w lutym i styczniu – zanotowano we wszystkich segmentach ruchu. Dzięki temu pierwszy kwartał 2015 roku wrocławskie lotnisko zamyka z wynikiem 23,4% wzrostu na wszystkich połączeniach.
  http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,...266-23922.html

 7. #7

  Dołączył
  Mar 2014
  Mieszka w
  Wieruszów

  Domyślnie

  Wrocławskie lotnisko idzie na rekord. W tym roku obsłużyło już 2 mln pasażerów

  Wrocławskie lotnisko od początku roku obsłużyło już ponad 2 mln pasażerów. Rekord padł o ponad miesiąc wcześniej niż przed rokiem. Prognozy wskazują, że do końca roku obsłuży nawet 2 mln 300 tysięcy pasażerów. 2015 to także rok inwestycji w Porcie Lotniczym Wrocław.

  Port Lotniczy Wrocław od początku roku obsłużył już 2 miliony pasażerów. W ubiegłym roku ten wynik został osiągnięty w połowie grudnia, w tym - ponad miesiąc wcześniej.

  – To ogromny sukces wrocławskiego lotniska. Wszystko wskazuje na to, że będzie to rekordowy i bardzo ważny dla nas rok i to nie tylko frekwencyjnie. Szacujemy, że do końca grudnia obsłużymy 2,3 miliona pasażerów. Poza tym prowadzimy kluczowe dla nas inwestycje, w tym podniesienie systemu ILS do kategorii II. Sukcesem tego roku jest też z pewnością decyzja Ryanaira o budowie we Wrocławiu bazy technicznej - komentuje Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

  Wrocławskie lotnisko od początku roku w każdym miesiącu notuje wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Najlepszy był jak do tej pory lipiec, w którym port obsłużył prawie 257 tys. osób. Rekordowym dniem okazał się 10 lipca, kiedy z lotniska skorzystało 10 237 podróżnych.

  Kierunek na rekord

  Które połączenia przyczyniły się najbardziej do tak dobrego wyniku wrocławskiego lotniska? Biorąc pod uwagę statystyki ruchu lotniczego od początku roku, w ofercie przewoźników niskokosztowych najbardziej popularne były kierunki południowe, zwłaszcza Barcelona (Girona) oraz na Wyspy Brytyjskie, w tym przede wszystkim do Londynu (Stansted i Luton).

  - Warto podkreślić fakt, że przewoźnicy niskokosztowi notują znakomite wypełnienia samolotów. Na niektórych trasach utrzymują się na poziomie powyżej 90%. To pokazuje, że nasza siatka połączeń dobrze odpowiada oczekiwaniom pasażerów – mówi Jarosław Sztucki, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży w Porcie Lotniczym Wrocław.

  Na przykład na trasie do Malagi samoloty latają wypełnione średnio aż w 94,6%, do Liverpoolu, Bristolu czy Londyn Stansted w ponad 93%, a do Barcelony, Rzymu, Mediolanu Bergamo i Bolonii w około 90%.

  - Wielkim powodzeniem cieszy się także krajowe połączenie niskokosztowe do Warszawy-Modlina. Na tej trasie wzrost liczby podróżnych, w porównaniu do 2014 roku, sięgał w niektórych miesiącach prawie 200%. Latem bardzo popularne było też połączenie do Gdańska. W tym przypadku przewoźnik odnotował wzrost o 40% - podkreśla Jarosław Sztucki.

  W zimowym rozkładzie lotów pojawiły się dwie nowości niskokosztowe – Teneryfa oraz Sztokholm. Przebojem może okazać się zwłaszcza największa z Wysp Kanaryjskich, a od czerwca do rozkładu dojdzie Wenecja-Treviso. Będzie także więcej rejsów do Londynu (Stansted).

  W segmencie sieciowych połączeń międzynarodowych podróżni najchętniej wybierają Frankfurt, który jest jednym z największych hubów przesiadkowych w Europie. Duży wzrost odnotowano także na połączeniu do Kopenhagi (26%). Na obu tych trasach przewoźnicy wprowadzili większe samoloty.

  Z kolei wśród połączeń czarterowych podróżni latali najchętniej do kurortów greckich oraz do tureckiej Antalyi. Popularność zorganizowanych wakacji z wylotem z Wrocławia jest impulsem dla tour operatorów, którzy z roku na rok rozwijają swoją ofertę. Biura podróży rozpoczęły już sprzedaż ofert na lato 2016. W ramach first minute niektóre proponują nawet 40% zniżki.

  W ofercie znalazły się nowości: dwie greckie wyspy (Thassos i Lefkada), ale też Alicante, Barcelona (El Prat) oraz cieszące się coraz większą popularnością wycieczki 11-dniowe, w tym Antalya, Bodrum, Kreta Chania, Rodos i Bułgaria.

  Port pierwszego wyboru

  Wrocławskie lotnisko staje się portem regionalnym dla mieszkańców całej południowo-zachodniej Polski. Korzystają z niego nie tylko Dolnoślązacy, lecz także mieszkańcy Opolszczyzny (najwięcej podróżnych z Opola, Nysy i Brzegu) i Wielkopolski (najczęściej z Poznania, Ostrowa Wielkopolskiego i Kalisza), jak również Lubuskiego, Górnego Śląska, a nawet Łodzi czy Szczecina.

  Tak było z chórem Akademii Morskiej ze Szczecina, który kilka dni temu leciał z Wrocławia na Maltę na organizowany temat konkurs chórów.

  - Rozbudowana i atrakcyjna siatka połączeń, znakomity dojazd i wygodne, duże parkingi, a także wysoka jakość obsługi powodują, że pasażerowie chętnie wybierają nasze lotnisko i często do nas wracają – podkreśla Dariusz Kuś.

  W tym roku wrocławskie lotnisko już po raz drugi otrzymało prestiżową nagrodę magazynu Business Traveller. Podróżni uznali je najlepszym regionalnym portem w Polsce. Przekonała ich bogata siatka połączeń, sprawna obsługa, a także oferta usług dodatkowych.

  Rok inwestycji

  Port Lotniczy Wrocław nadal się rozwija. Zakupione zostały dwa dodatkowe rękawy lotnicze łączące halę odlotów z pokładami samolotów. Przebudowywany jest także stary terminal, który będzie pełnił funkcję zaplecza technicznego.

  Najbardziej kluczową inwestycją jest jednak dostosowanie systemu ILS lotniska do kategorii drugiej. Po jej zakończeniu samoloty będą mogły wykonywać operacje w trudniejszych warunkach meteorologicznych.

  - W tej chwili trwa remont pasa startowego. Na nowocześniejszy wymieniony zostanie system oświetlenia nawigacyjnego, a system sterowania oświetleniem przebudowany według najnowszych standardów – mówi Jarosław Wróblewski, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

  Wartość wszystkich prowadzonych i planowanych inwestycji wynosi 100 mln zł. Środki pochodzą z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

  Jest to ważny rok również z punktu widzenia przewoźników związanych z Portem Lotniczym Wrocław. Ryanair świętował 7 milionów pasażerów obsłużonych we Wrocławiu, natomiast Wizz Air 100 milionów podróżnych na 10-lecie działania linii. Dodatkowo, Ryanair zbuduje we Wrocławiu centrum obsługi technicznej samolotów. Ta niezwykle istotna dla Portu Lotniczego Wrocław inwestycja ma się zakończyć w 2016 roku.

  Najważniejsze wydarzenia 2015 roku w Porcie Lotniczym Wrocław:

  • Decyzja Ryanaira o budowie centrum obsługi technicznej.
  • 100 mln na inwestycje.
  • Remont pasa startowego w ramach podnoszenia systemu ILS do kategorii drugiej.
  • Nowości w połączeniach: Teneryfa i Sztokholm, a od lata 2016 także Wenecja oraz nowe czartery.
  • Prestiżowa nagroda Business Traveller Award dla wrocławskiego lotniska przyznana już po raz drugi z rzędu.
  • Rekordy przewoźników: 7 milionów pasażerów Ryanaira we Wrocławiu i 100 milionów podróżnych linii Wizz Air na 10-lecie funkcjonowania.


  http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,wroclawskie-lotnisko-idzie-na-rekord-w-tym-roku-obsluzylo-juz-2-mln-pasazerow,wia5-3266-26363.html
  Ostatnio edytowane przez FlyWRO ; 04-11-2015 o 16:52 Powód: § 1.8

 8. #8

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  układ warszawski

  Domyślnie

  Widac, ze gdyby nie ten caly FR to Wroclaw lizalby tyly jesli chodzi o Polskie lotniska. Szkoda, ze to najwieksza ambicja tego lekko przestarzalego juz ukladu portowego... Inni naprawde sie rozwijaja. U nas ciesza sie jakims Rayanairem i nic niemrobia w kierunku pozyskania innych przewoznikow. Brawo!!!
  mapa and pawelgebski like this.

 9. #9
  Awatar mapa

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie

  Bo gdyz poniewaz dopoki slupki ida w gore,wszystko jest w porzadku. Niestety co miesiac karmia nas tymi samymi frazesami o tym jakie to wspaniale oblozenie notujemy i ze polaczenia do Malagi, Bolonii czy Rzymu sa super na city break. Tyle tylko, ze my chcielibysmy jeszcze co najmniej z 5-10 tego typu destynacji. Jak patrze jak co kilka dni w KRK pojawiaja sie nowe polaczenia i do tego nowi przewoznicy to szczerze zazdroszcze krakowianom. Wiem, ze Krakow to inna polka niz WRO jesli chodzi o rozpoznawalnosc (ostatnio wlasnie wybralem polaczenie z BCNdo KRK bo do nas nie bylo i mialem okazje siedziec obok Argentynczyka,ktory lecial do KRK bo slyszal,ze warto), ale widac tez, ze tam cos robia w kwestii szukania nowych polaczen, a nas tylko oczekiwanie cz FRcos nam zaproponuje. Chociaz 1 TENERYFE w tygodniu Tyle w temacie...
  pawelgebski and mlodyy1985 like this.

 10. #10

  Dołączył
  Mar 2014
  Mieszka w
  Wieruszów

  Domyślnie

  Moze jak podniosa ILS do II to cos sie ruszy w temacie nowych polaczen i nowych przewozników.

 11. #11

  Dołączył
  Apr 2012
  Mieszka w
  EPKT

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez siwol Zobacz posta
  Moze jak podniosa ILS do II to cos sie ruszy w temacie nowych polaczen i nowych przewozników
  Coś mi się wydaje, że linie lotnicze nie patrzą której kategorii jest ILS ani nie patrzą na stan DS i w ogóle całej infrastruktury. Przykładem takiego lotniska jest właśnie KRK, przewoźnicy "biją się" aby móc latać z tego lotniska.
  Btw. nie tylko u Was taki "problem" z brakiem nowych linii/kierunków

 12. #12
  Awatar MichalWroc

  Dołączył
  Dec 2008
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez ssooll Zobacz posta
  Coś mi się wydaje, że linie lotnicze nie patrzą której kategorii jest ILS ani nie patrzą na stan DS i w ogóle całej infrastruktury.
  Dokładnie. Dłuższy czas przed otwarciem bazy FR we Wrocławiu "mówiło" się że Ryanair wymaga CAT II w swoich bazach.

 13. #13
  Awatar pawelgebski

  Dołączył
  Apr 2007
  Mieszka w
  Wrocław

  Domyślnie

  Nie chce mi się wierzyć, żeby w jednak biznesowym Wrocławiu nie było popytu na Amsterdam, CDG lub inne miasta, przynajmniej Europy. Przecież do jasnej cholery nie każdy pax to workers latający jak najtaniej do tyry w UK czy w Irlandii, prawda? Tyle się gada o strefach ekonomicznych, na Bielanach niedługo będzie więcej skośnookich niż naszych to co, oni łódkami pływają do tej Korei czy latawcami latają? Bardzo mi to dziwnie wszystko wygląda... Monachium, FRA czy CPH jest już od lat. Parę razy leciałem właśnie z WRO poprzez CPH dalej SAS-em i było mi to bardzo na rękę. Super połączenie. Ale tak ciasno w samolocie, że ledwo idzie przejść. Dopiero niedawno zmienili samoloty na większe. Nie sądzę, że te kilka wybranych miejscowości w Europie z tradycyjnymi przewoźnikami (w zasadzie niezmienne SAS i Lufa) to szczyt możliwości Wrocławia. Ale jak szczytem marzeń jest kolejny kierunek FR (nie wspominam o innych tanich liniach, bo to chyba byłoby niegrzeczne w stosunku do boskiego Ryanaira???) i jakiś drętwy czarter do dzikich krajów gdzie niedługo będą strzelać do wszystkiego co lata - to nic dziwnego, że taką mamy siatkę połączeń...
  osiek, mapa, Airliner and 1 others like this.

 14. #14

  Dołączył
  Oct 2010
  Mieszka w
  WROcław

  Domyślnie

  Ruch tak dynamicznie nie rośnie, bo w znacznej mierze ,,wynik robi" FR-zwłaszcza z WMI. Coś tam się rusza, ale słabo np. są Kanary, będzie Wenecja. NYO x2 a od lata będzie x3. Co do oczekiwania, że u nas będzie jak w KRK-to nie ma szans(rozpoznawalność, turystyka,więcej BPO)- najpierw niech LH albo SK coś dodadzą i będzie dobrze. AB nie wejdzie do nas bo za blisko, nawet w KTW z regularnych linii jest to samo co u nas-bo część też wybiera KRK z racji niedużej odległości. Jak porównamy się z GDN- ( jakiejś 3,7 mln paxów w tym roku) to jest Lo,LH, SK(więcej z racji bliskości, więzi) i AB, ale to u nas co pisałem odpada bo ,,za blisko" i podobnie z CzechAirlines-chociaż zobaczymy jak wyjdzie z ich wiarygodnością.

  Dynamika wzrostów spada- z ponad 20% zimą tak teraz koło 5-7% pod koniec roku, ale te 2,35 mln będzie i może 2,5 mln na przyszły rok.

  Plus taki, że będzie baza serwisowa Ryanaira a więc spora stabilność.

 15. #15
  Awatar mapa

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  WRO

  Domyślnie

  Dokładnie, gdyby linie patrzyły na wygląd terminala to powinniśmy mieć ich po WAW najwięcej w kraju bo terminal mamy moim skromnych zdaniem najładniejszy. Wydaje mi się, że niektórzy po prostu osiedli na laurach i nie chcą, nie mogą, boją się, nie potrafią (wybierz lub dodaj coś innego) rozmawiać z nowymi przewoźnikami. Wystarcza im FR i wychwalanie tego jak cudownie jest i jak to wciąż mamy tak dużo kierunków do wyboru, nic tylko latać. A już w notce prasowej chwalenie się, że W6 przewiózł 100 mln paxów i odtrąbienie tego jako sukces portu to są szczyty wg mnie. A czy to z/do WRO przewiózł tyle? Varadi latał sobie po każdym lotnisku w PL gdzie ma bazę, ale tylko u nas chyba się tym tak chełpią.
  Niedługo do KRK wejdzie pewnie AF, a potem kolejni przewoźnicy, ale u nas lepiej dopieszczać FR, bo broń Boże jeszcze się obrażą i coś skasują.
  A faktycznie wrocławski rynek pracy rozwija się niesamowicie, tylko że ciągle nie ma to przełożenia na kolejne połączenia. Do tego nikt nie wykorzystuje przyszłego roku jako ESK, mam wrażenie, to też powinien być pewien impuls. KTW super bazują na czerterach i W6, GDN też już dawno nam odjechał, m.in dzięki Skandynawii, a tutaj po prostu żal patrzęc jak wiat hula po pięknym terminalu (gotowym nota bene do rozbudowy , chyba za 50 lat). Echh
  pawelgebski likes this.

 16. #16

  Dołączył
  Mar 2014
  Mieszka w
  Wieruszów

  Domyślnie

  ''Blisko 200 tys. podróżnych skorzystało z Portu Lotniczego Wrocław w październiku 2015 roku. W porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku oznacza to wzrost o 6,7%. Na wielu kierunkach samoloty wypełnione były w ponad 90%.''

  https://www.facebook.com/airport.wroclaw/?fref=ts

 17. #17

  Dołączył
  Mar 2014
  Mieszka w
  Wieruszów

  Domyślnie

  W listopadzie 2,2% na plusie. Bez nowych kierunków niebawem pozegnamy sie ze wzrostami.

  Stabilny wzrost na wrocławskim lotnisku | Port Lotniczy Wrocław

 18. #18

  Dołączył
  Nov 2011
  Mieszka w
  układ warszawski

  Domyślnie

  Spokojnie, dział PR zadba, aby nawet wtedy podać publice dobre kąski w postaci np. porównania nas do Zielonej Góry, albo Radomia W końca są od tego, aby największe klapy i niepowodzenia "przykrywać" i udawać, że nic się nie dzieje. Przy okazji spytam, bo bardzo mnie to interesuje: kiedy jest szansa na inny, NOWY zarząd lotniska? Może wtedy coś się zmieni...
  osiek likes this.

 19. #19

  Dołączył
  Jun 2010

  Domyślnie

  O "dynamice" rozwoju lotniska we Wrocławiu niech świadczy fakt, że będąc w terminalu o godz 12, widać wykaz przylotów samolotów do godz 6 rano kolejnego dnia...

  Gdyby nie linie budżetowe, to lotnisko we Wrocławiu można by zaorać.
  300. Dywizjon Bombowy im. Ziemi Mazowieckiej

 20. #20

  Dołączył
  Mar 2014
  Mieszka w
  Wieruszów

  Domyślnie


  Polecamy

  Wrocławskie lotnisko obsłużyło w grudniu 2015 roku 155 tys. pasażerów. To o 7,6% więcej niż w grudniu 2014 roku. To był dobry miesiąc dla połączeń niskokosztowych oraz sieciowych międzynarodowych.
  7,6% wzrostu w grudniu | Port Lotniczy Wrocław
  pawel111 likes this.

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •