Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 49
 1. #1

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie Spotkanie sympatykow rozwoju lotniska


  Polecamy

  We wtorek 29 czerwca b.r. odbedzie sie spotkanie sympatykow rozwoju lodzkiego lotniska Lublinek.
  Miejsce spotkania: Carte Blanche, Lodz Al. Pilsudskiego 9
  Godzina: 18.00
  Udzial w spotkaniu wezmie Pan Mateusz Walasek, szef klubu PO Rady Miejskiej w Lodzi. Nie mam jeszcze odpowiedzi czy w spotkaniu wezmie przedstawiciel wladz lotniska.
  Temat spotkania: "Co zrobic aby Lublinek stal sie lotniskiem regionalnym z prawdziwego zdarzenia - bariery rozwoju siatki polaczen i sposoby ich przelamywania".
  Telefon kontaktowy w sprawach organizacyjnych: 602 277 427.
  Wszystkich chetnych zapraszam do wziecia udzialu w spotkaniu.
  Pozdrawiam,
  P. Melcer

 2. #2
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie

  Mam nadzieję, że się Paweł nie pogniewasz ale potwierdzając swoją obecność, zapraszam również osoby które są zainteresowane informacjami dotyczącymi stowarzyszynia spotterów, napewno znajdzie się chwilka gdzieś w kuluarach żeby przedstawić plan działania na najbliższe tygodnie.
  Pozdrawiam m.b.

 3. #3

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie

  OK, mozecie tez przyjsc wczesniej np. o 17.30 lub zostac dluzej. Pozdrawiam

 4. #4
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie

  W takim razie osoby chcące dowiedzieć się czegoś więcej na temat stowarzyszenia bądź zgłosić w przyszłości swój akces zapraszam na 17:30.

 5. #5

  Dołączył
  Jun 2009
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Witam, a taki zupełnie zielony może wpaść?
  Ostatnio edytowane przez Staford ; 04-07-2010 o 17:40

 6. #6

  Dołączył
  May 2010

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez sebalodz Zobacz posta
  witam a taki zupełnie zielony może wpaść?
  Nie stosujemy dyskryminacji ze wzgledu na kolor skory

  Wpasc moze kazdy zainteresowany.

 7. #7

  Dołączył
  Oct 2009
  Mieszka w
  LBA/LCJ

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez palmel Zobacz posta
  Nie stosujemy dyskryminacji ze wzgledu na kolor skory
  Jak zielony to i ze względu na planetę pochodzenia
  Pozdrawiam - T.

 8. #8
  Awatar widzew

  Dołączył
  Oct 2008
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Kto był?
  Jak było?
  "Szukajcie tego, co w górze..." (Kol 3, 1).

 9. #9
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie

  Żeby nie dublować informacji na różne tematy opisze wszystko tutaj.
  Zgodnie z moimi przypuszczeniami najgorzej reprezentowaną stroną była nazwijmy to strona społeczna, jest tutaj wiele osób, które przy każdej okazji wypowiadają się (najczęściej) negatywnie na tematy związane z lotniskiem ale w przypadku możliwości zadania pytania osobom bezpośrednio decydującym o jego losie ta aktywność spadła praktycznie do zera - powiem, że więcej reprezentantów miało lotnisko niż to forum.
  Zaraz pewnie zostanę zaatakowany ze wszystkich stron, że przecież jest sezon urlopowy, środek tygodnia i mecze w telewizji ale wymagając czegoś od innych sami musimy być zaangażowani.
  To tyle jeśli chodzi o userów tego forum.
  Lotnisko było reprezentowane przez Panią Rzecznik, nowego Prezesa Pana Rafała Możdzenia oraz Dyrektora Ireneusza Dylczyka, stronę samorządową reprezenotwał Pan Radny Mateusz Walasek, całe spotkanie było moderowane przez Pawła Melcera a udział w nim wzięło również kilka osób związanych ze starym stowarzyszeniem "Lotnisko dla Łodzi" jak również powiedzmy ze strony spotterskiej Pan Andrzej Amerski i moja skromna osoba.
  Poruszone zostały praktycznie wszystkie tematy, od stacji paliw po MD11 na cargo, opisanie tego wszystkiego jest niemożliwe ponieważ przez prawie trzy godniny rozmowy nikt nie robił notatek ;-)
  Ale pewne konkluzje można z tego spotkania wyciągnąć:
  Miasto nie ma zamiaru przeszkadzać lotnisku - da się to sprawdzić w najbliższym czasie.
  Lotnisko ma szeroko zakrojone plany inwestycyjne, zwłaszcza jeśli chodzi o rozwój infrastruktury.
  Głównym celem jaki stawia sobie lotnisko jest zapełnienie nowego terminala kilkoma milionami pasażerów rocznie, nie pytajcie czy to będzie 2 mln czy 3mln bo tego nikt narazie nie wie.
  Sprawa przewoźnika liniowego jest najtrudniejsza i w zasadzie tak długo jak LH nie zdecyduje sie na wejście tak długo nie będziemy mieli nic. Argumenty przedstawione przez "lotnisko" były rzeczywiście ogromne i nawet Pan Radny wykazywał dla nich zrozumienie (właśnie dlatego warto było przyjść by usłyszeć co tak naprawde lotnisko robi w tych sprawach)
  Czertery są dla lotniska bardzo łakomym kąskiem ale sezonowość tego rynku jak również duża podatność na różnego rodzaju sytuacje kryzysowe wyklucza praktycznie opieranie całego funkcjonowania lotniska na tylko tym segmencie. (czytaj zagłębie/centrum czarterów)
  Cargo - bardzo ciekawy temat, dużo zależy od infrastruktury, zwłaszcza kat ILS oraz dróg kołowania, plany są, zainteresowanie również, wskaźniki makroekonomiczne także są po stronie lotniska więc musimy cierpliwie czekać.
  Ja osobiście wydedukowałem z tego spotkania następujacy wniosek, do 2012 czyli planowego zakończenia podstawowych inwestycji będziemy mocno pod kreską, od 2012 powinno być zdecydowanie lepiej. Mój wniosek opieram na bardzo profesjonanej i wnikliwej analizie którą przedstawiło lotnisko na tak w sumie bardzo nieformalnym spotkaniu.

  Dodatkowo warto podkreślić, że "Lotnisko" mocno zmieniło swoje podejście do takich zwykłych inicjatyw społecznych, sama reprezentacja budziła szacunek a róźnica w poziomie debaty została od razu zauważona przez osoby, które jeszcze kilka lat temu trafiały na ściane niechęci i obojetności. Wierzę w to, że wszystko kieruje się na właściwe tory.
  A co do radnych, szkoda że tylko Pan Walasek ma pojęcie o okręcie. On, moim zdaniem, z racji swoich politycznych obowiązków uprawia pewną gre (o co trudno mieć pretensje) ale przynajmniej wie o co w tym chodzi, niestety inni jego koledzy ograniczają się do podniesienia ręki i naciśnięcia guzika.

 10. #10

  Dołączył
  Oct 2009
  Mieszka w
  LBA/LCJ

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez mb1979 Zobacz posta
  Zgodnie z moimi przypuszczeniami najgorzej reprezentowaną stroną była nazwijmy to strona społeczna, jest tutaj wiele osób, które przy każdej okazji wypowiadają się (najczęściej) negatywnie na tematy związane z lotniskiem ale w przypadku możliwości zadania pytania osobom bezpośrednio decydującym o jego losie ta aktywność spadła praktycznie do zera - powiem, że więcej reprezentantów miało lotnisko niż to forum. Zaraz pewnie zostanę zaatakowany ze wszystkich stron, że przecież jest sezon urlopowy, środek tygodnia i mecze w telewizji ale wymagając czegoś od innych sami musimy być zaangażowani. To tyle jeśli chodzi o userów tego forum.
  Popieram Twoje spostrzeżenie w 100%.
  Bywam w Polsce max. raz w roku i nie przepuściłbym okazji pójścia na takie spotkanie, będą w kraju w tym terminie.
  Ogólnie w kwestii "około lotniskowej naszego portu" szczerze zazdroszczę tym, którzy mieszkają w Łodzi i w jej bezpośrednich okolicach.
  Chyba tak to już czasem bywa z ludźmi, że im bliżej mają, tym ciężej się wybrać...
  Pozdrawiam - T.

 11. #11
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie

  Należy zauważyć, że organizatorem spotkania był człowiek który na stałe pomieszkuje między LHR a SXM a mimo to znalazł czas i możliwość aby to wszystko zorganizować.

 12. #12
  Awatar meteo_expert

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EZG

  Domyślnie

  Ja akurat nie mogłem być. Chciałem być całym sobą, ale nie dałem rady. Nie moja wina, że zamiast urlopiku człowiek musi pracować. Pisałem w tej sprawie do "mb1979", bo wiedzialem ze nie moge się "urwać" nawet na chwilę. Nie to, że chciałem byc a po prostu olałem sobie, bo....tak mi się podobało

  Miłego upalnego wieczoru
  Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów meteorologii - - www.pspm.org.pl


 13. #13
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie

  meteo - nie musisz się tłumaczyć, każdy może mieć jakieś inne obowiązki i to jest zrozumiałe, nie mniej jednak biorąc pod uwagę iż owo spotkanie było reklamowane na czterech czy pięciu różnych stronach to obecność jedynie jednej osoby która regularnie udziela sie na tym forum uważam za nieporozumienie, zwłaszcza w sytuacji kiedy tyle osób jest zainteresowanych wstąpieniem do stowarzyszenia spoterów np.

  Teraz forum żyje pytaniami o cargo, swiatła podejścia, nowych przewoźników itd a w zasadzie na wszystkie te pytania wczoraj zostały udzielone bardzo przejżyste odpowiedzi. Wychodzi więc na to, że zainteresowanie lotniskiem ograniczone jest jedynie do obecności na forum.

 14. #14
  Awatar meteo_expert

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EZG

  Domyślnie

  Nie chcę i nie będę nikogo rozliczał bo nie moja sprawa i nie mam prawa do tego. Pamiętasz jak było ze mną? Też chciałem się spotkać i pogadać na tematy mniej i bardziej drażniące. Forum huczało na mój temat, ale jak zaproponowałem spotkanie to jakoś chętnych nie było. Trudno się mówi. Miejmy nadzieje, że frekwencja "na żywo" przy nastepnej okazji będzie większa
  Polskie Stowarzyszenie Pasjonatów meteorologii - - www.pspm.org.pl


 15. #15
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie

  Może i lepiej, że to spotkanie nie doszło do skutku. Temat umarł śmiercią naturalną i dzisiaj nikt już o nim nie pamięta. Ale czym innym jest spotykanie się w gronie forumowiczów i wyjaśnianie sobie osobistych animozji a czym innym bardzo ciekawa debata na tematy dotyczące całego lotniska..i nie tylko, bo mogę powiedzieć, że poruszane były tematy dotyczące, jak to Pan Radny ładnie ujmował, inwestycji do 2020+

 16. #16

  Dołączył
  Oct 2009
  Mieszka w
  LBA/LCJ

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez mb1979 Zobacz posta
  Należy zauważyć, że organizatorem spotkania był człowiek który na stałe pomieszkuje między LHR a SXM a mimo to znalazł czas i możliwość aby to wszystko zorganizować.
  I chwałą mu za to. Ja nie pomieszkuję pomiędzy tu, tam czy gdzie indziej. Mieszkam na stałe w jednym miejscu za granicą. Nie podróżuje do Łodzi, ponieważ moja rodzina jest ze mną. Może dlatego on mógł, a ja nie? A może nie ma takich obowiązków jak ja? Nie wiem... A ty wiesz? Nie będę tego porównywał. A może właśnie dlatego, że był organizatorem spotkania i termin osobiście ustalał, to pasowało mu być na nim? Wybacz ale nie rzucę nagle wszystkich swoich obowiązków, odległych o 2000 km od miejsca spotkania. Przebyć 10-30 km, a 2000 km to chyba raczej minimalna różnica, nie sądzisz? I dlatego, podobnie jak Ty, dziwie się postawie osób zamieszkujących w pobliżu. Właśnie dlatego, że jestem osobą odpowiedzialną, to nie wpraszam się do np Stowarzyszenia X czy Y. Wiem, że na odległość, to mógłbym nadal oraz jedynie kłapać dziobem na forum (jak do tej pory), niż spędzać z wami wspólnie czas na tego typu spotkaniach i innych inicjatywach. Natomiast podtrzymuję to, co pisałem poprzednio - będąc w Polsce, swoją obecność na takim spotkaniu potraktował bym bardzo poważnie.
  I na koniec - absolutnie nic do Ciebie nie mam mb i nie dążę do zwady. Ba, powiem więcej - w wielu miejscach na forum dobrze prawisz waść. Możesz uważać mój post za tzw. tłumaczenie się, no problem Ja po prostu poczułem się zobowiązany do wyjaśnień. Mając na uwadze powyższe proszę nie próbuj uzależniać czyjegoś prawa do wypowiadania się na forum od tego np czy jest członkiem EPLL Spotters, członkiem innego stowarzyszenia na rzecz spraw około lotniskowych, czy też osobistej obecności na tego typu spotkaniach, czy też od obecności pod siatką lotniska. Wierzę, iż życie jeszcze nie raz Ci pokaże, że nie wszystko jest takie proste jak na pozór się wydaje.
  PS: Proponuję to zakończyć.
  Pozdrawiam - T.

 17. #17
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie

  toloniusz - zupełnie nie rozumiem Twojego ostatniego posta albo Ty zupełnie nie zrozumiałeś moich intencji, ja nigdzie nie napisałem że głos członka stowarzyszenia X czy Y liczy sie więcej od głosu innej osoby, również nigdzie nie napisałem że obowiazkiem każdego forumowicza jest obecność na tego typu spotkaniach, dalej- nigdzie personalnie nie zwracam nikomu za to uwagi bo ja też jestem dorosły i sprawy lotniska nie są w moim przypadku priorytetami w domu.
  Ja również przez długi okres czasu mieszkałem na innych kontynentach i raczej nie widziałbym możliwości, mimo szczerych chęci, do uczestnictwa w takich spotkaniach. Podkreślam jednak jedną bardzo ważną sprawę - skoro osoba x od kilku tygodni wręcz wymusza przyjęcie do stowarzyszenia spotterów, proszę ją żeby przyszła porozmawiać, przedstawić się itd, bo na lotnisku praktycznie jej nie ma, to nieobecność takiej osoby uznaję za całkowite lekceważenie wspomnianego stowarzyszenia - i do takich ludzi kierowane są moje pretensje, a nie do osób które bardzo chciały przyjść ale zatrzymały ich obowiązki zawodowe, rodzinne czy inne - i na dodatek niepotrzebnie jeszcze mi się tłumaczą.
  Czy teraz wyraziłem się jaśniej.

  btw -odpowiadam na pytania PRV: tak jak kiedyś pisałem Stowarzyszenie Spotterów jest otwarte dla wszystkich ale:
  poważnych ludzi i zajmujących się fotografią lotniczą, -bo tak stanowi statut, a jak się komuś nie podoba taka forma to zapraszam na ulice Sienkiewicza 5 do UM -bardzo miła młoda pani pomoże w zawiązaniu stowarzyszenia.

  nie czuję urazy -m.b. ;-)

 18. #18

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  POWAŻNYCH LUDZI... Niestety ale są tu takie osoby (nie chce pisać po nickach) które nie są poważne, w jakiś sposób mniej lub więcej odpowiedzialne za swoje czyny, za swoje zachowanie... Z którymi szczerze nie chciałbym współpracować np: w pracy... Niestety...
  Pozdrawiam

  Kamil


  Ten patriotyzm nosimy w sercu od lat,
  Nie spuszczam głowy kiedy pytają czy jestem z Łodzi, mówię "Tak!"

 19. #19

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  EPLL

  Domyślnie

  Mb1979 zauważ ze ludzie po prostu nie chcą już słuchać politycznych awantur i spraw ustawianych politycznie, czy jakiej kolwiek innej rzeczy związanej z polityką. Ciesze się ze Paweł coś organizuje ale... na samo hasło M. Walasek mnie odrzuciło , miałem wyobrażenie ze pan Walasek pogrąży jeszcze bardziej nas w pesymizmie i zdołuje swoimi rewelacjami dot. lotniska, wolałem przyjść wcześniej na 17:30 i posłuchać coś ciekawszego nt. działalności stowarzyszenia niż wynurzeń politycznych.... nawet szukałem tej Carte Blanche ale gdzieś sie zgubiłem ( tak wstyd się przyznać ) w okolicach parkingu Manhatannu

 20. #20
  Moderator
  Dołączył
  Aug 2008

  Domyślnie


  Polecamy

  Szkoda,że nie dotarłeś na 17:30.
  Co do Pana Walaska - najgorsze jest to, że ten Pan naprawde wie najwięcej na tematy lotniska, bo pomysły jego kolegów z koalicji wzbudziły mój ogromny uśmiech.
  A sama rozmowa była odpolityczniona do granic możliwości, choć najczęściej zapominał się Pan Radny - no ale traktowałem to jako zboczenie zawodowe.

Strona 1 z 3 1 2 3 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •