Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 63
Like Tree33Likes

Wątek: Hyde Park 2015

 1. #41

  Dołączył
  Oct 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  To pan Macierewicz szybko działa.
  Jak ta przeprowadzka przyniesie odnowienie tych maszyn to chyba dobrze się dzieje.

 2. #42

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Panie Mateuszu,

  ja nie mam problemów z pamięcią i doskonale wiedziałem i wiem czyją własnością były i są te płatowce oraz te, które juz dawno Łódź opuściły. Pamiętam również konferencje prasowe organizowane, panięta Pan przez kogo, czy mam przypominać, w sprawie obrony łódzkiego muzeum lotnictwa. Co miasto zrobiło w tej sprawie przez dwa lata od momentu podpisania porozumienia w Dęblinie??? Nic wydało z kasy miasta 280 tyś zł na bezsensowny projekt pt. LABOT i co?? Możemy się tak przerzucać argumentami, ale to co Pan napisał iż na przyśpieszenie przeniesienia trzech pozostałym egzemplarzy do Dęblina, nota bene miały one być zalążkiem muzeum lotniczego w Łodzi, ma wybór nowego Ministra MON rozbawiło mnie setnie. Powiem Panu tylko tyle, Antoniego te trzy eksponaty interesują tyle co zeszłoroczny śnieg. Wątpię czy nawet wie o ich istnieniu, ale macie Państwo świetny argument w rękach i jest to wspaniała możliwość tuszowania swojej indolencji. Ja swego zdania nie zmienię i niestety nie przekona mnie Pan do swoich racji.
  grigi likes this.

 3. #43
  Awatar Mateusz Walasek

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  Panie Mateuszu,

  Ja swego zdania nie zmienię i niestety nie przekona mnie Pan do swoich racji.
  Przykro mi, że Pan zamyka się na argumenty i fakty i przyjmuje taką postawę, ze moja racja jest najmojsza i nikt mnie nie przekona. Trudno nic nie poradzę. I jeszcze jedno nigdzie nie mówię, że Pan Minister Macierewicz osobiście polecił wywieźć kolekcję, każdy, kto miał do czynienia z działaniem administracji wie, że wcale to nie musiało być tak, że oto sam minister nakazał osobiście wywóz. Czasmi ktoś z niższego szczebla chciał się przed nową władzą wykazać, by pokazać, że robi coś innego niż poprzednicy chcieli.

 4. #44

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Powiem Panu krótko - na dyskusje z Panem szkoda mi klawiatury. Gratuluję dobrego samopoczucia i poczucia humoru w wystąpieniach medialnych. Problem rozwiązał się sam - PiS przejęło władzę,więc jest na kogo zrzucić własną (partyjną) nieudolność i dyletantyzm. Samoloty niedotrzymujący umów "brzydki" Dęblin zabrał i łódzkie muzeum (nigdy go tu nie było) nie powstanie. A Wyście przecież chcieli tak dobrze
  szturmowik likes this.

 5. #45
  Awatar Mateusz Walasek

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Oczywiście najłatwiej zwalić wszystko na innych, a jak już ktoś się sprawami publicznymi zajmuje to można napisać, że zły polityk i kwita. Tyle , że za tym co piszę stoją pewne fakty, których jakoś nikt nie potrafi zakwestionować. Czy naprawdę trudno skojarzyć pewne fakty? Czy naprawdę trudno skojarzyć to, że to dzieje się teraz a nie np. w maju. Czy trudno zauważyć, że coś się w MON zmieniło? W MON nie ma już Pana Ministra Siemoniaka i Pana Wiceministra Mroczka, którzy dużo także sprawie tej kolekcji pomogli. I przeprowadzenie wywózki teraz nie jest przypadkiem. No chyba, że ktoś potrafi w jakikolwiek inny sposób wytłumaczyć, że przez 4 lata te eksponaty mogły stać w Łodzi, a nagle stało się to niemożliwe. Oczywiście okazało się, że nie potrafi, natomiast ochoczo rzuca epitetami pod adresem oponenta. Nie tędy droga.

 6. #46
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez poki767 Zobacz posta
  Mam pytanko
  MI-6 i IŁ-14 będą przechodziły renowację czy idą na żylety
  Skomplikowany transport pod osłoną nocy. Zabytkowy helikopter trafił z lotniska do muzeum - tvp.info
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 7. #47

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Wie Pan co się zmieniło - zmienił się właściciel terenu i tylko to się zmieniło. Te trzy eksponaty były, są i będą własnością wojska. Zostały w Łodzi tylko z jednego powodu - logistycznego, wojsko nie ma takich naczep, które pozwoliłyby na bezpieczny transport. Teoretycznie miały być zalążkiem przyszłego muzeum lotnictwa będącego filią Muzeum Tradycji Niepodległościowych, ale nic z tego nie zrealizowano. I w tym momencie Dęblin, mając fundusze zatrudnił prywatną firmę transportową by przewieźć je do siebie. O tym, że do końca tego roku zostaną zabrane wiedziałem po spotkaniu z Panem Dyrektorem Haciem jeszcze podczas Air Show w Radomiu, który stwierdził, że władze Łodzi nie zrobiły nic w związku z podpisanym porozumieniem. Dlatego niech Pan nie opowiada głupot, że wpływ na obecną sytuację miała zmiana władz w MON-ie. Antonii ma inne problemy na głowie niż przejmowanie się trzema niszczejącymi płatowcami w Łodzi. Natomiast jak żyję nie słyszałem, by cokolwiek w sprawie pozostawienia tych egzemplarzy w Łodzi zrobili Minister Siemoniak, czy Mroczek. I może skończmy tę bezprzedmiotową dyskusję, bo primo nie przekona mnie Pan, że zrobiliście cokolwiek w sprawie powstania muzeum lotnictwa w Łodzi oprócz gadania. Secundo - cokolwiek zostało tu powiedziane, Pan i tak będzie twierdził, że jak zwykle chcieliście dobrze tylko albo opozycja wam przeszkadzała, alby były inne priorytety i mógłbym jeszcze wiele przykładów podawać. I to tyle z mojej strony.
  Naleva likes this.

 8. #48

  Dołączył
  Oct 2011

  Domyślnie

  Jeżeli jest wybór stanie w trawie,a odnowienie i normalne zwiedzanie to jestem za.
  Zwłaszcza Mi 6 dobrze żeby został odnowiony.

 9. #49
  Awatar Mateusz Walasek

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  . Zostały w Łodzi tylko z jednego powodu - logistycznego, wojsko nie ma takich naczep, które pozwoliłyby na bezpieczny transport. . I w tym momencie Dęblin, mając fundusze zatrudnił prywatną firmę transportową by przewieźć je do siebie.
  Mógłby Pan wymyślić bardziej wiarygodne tłumaczenie. Cztery lata nie było w Dęblinie pieniędzy na naczepy, a nagle się ni z tego i owego znalazły. A że w tym czasie nie mając pieniędzy nawet na naczepy halę tam postawiono to szczegół. Ja rozumiem, że Pan koniecznie potrzebuje udowodnić swoje racje, ale to nieco mało wiarygodnie. Panowie ministrowie Siemoniak i Mroczek wstrzymali wywóz tych eksponatów w 2011r. ale rozumiem, że o tym Pan 'nie słyszał" bo to dla scenariusza, który Pan lansuje niewygodne. Jeszcze raz powtórzę to co już tu pisałem, a Pan jak widać nie przeczytał. Nigdzie nie mówię, że Pan Minister Macierewicz osobiście polecił wywieźć kolekcję, każdy, kto miał do czynienia z działaniem administracji wie, że wcale to nie musiało być tak, że oto sam minister nakazał osobiście wywóz. Czasmi ktoś z niższego szczebla chciał się przed nową władzą wykazać, by pokazać, że robi coś innego niż poprzednicy chcieli.

 10. #50

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Widocznie mieli inne priorytety, lub liczyli na to, że coś się w Łodzi zmieni w kwestii wywiązania się z porozumienia, a może Pana kolega Senator, któremu generałowie w pas się kłaniają, wreszcie coś zadecyduje w kwestii pozostawionych maszyn, które powtarzam jeszcze raz miały być zalążkiem muzeum lotnictwa a nie jakiejś wydumanej wizji z ustawionymi samolotami na dachu zabytkowej hali w zajezdni na Brusie. Wie Pan jakie było zdziwienie Dyrektora Dęblińskiego Muzeum, gdy zobaczył wizualizację tego przedsięwzięcia, a zwłaszcza Mi-6 z poobcinanymi łopatami wirnika głównego?? Po drugie wszystkie samoloty, które wcześniej wywieziono z Łodzi zrealizowano transportem własnym czyli MON. Ostatnie trzy płatowce wyjadą z Łodzi transportem prywatnym, z czego jeden, czyli Mi-6 już wyjechał. Dlaczego teraz, a nie cztery lata temu? A to już trzeba Pana zapytać. Dla mnie odpowiedź jest oczywista - miasto nie wywiązało się z porozumienia i wszystko w tym temacie. A gwoli przypomnienia - porozumienie pomiędzy Muzeum w Dęblinie i władzami Łodzi zostało podpisane jesienią 2011 roku, gdzie miasto zobowiązało się do stworzenia ekspozycji wystawienniczej w oparciu o Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Minęło pięć lat i co w tej materii zdziałaliście??? Nic. Ale zmieniła się opcja w MON, więc teraz jest na kogo zrzucić A i na koniec uściślijmy jedną sprawę - JA NIC NIE WYMYŚLAM, od tego jest PAN i tu niestety na żadnym polu Panu nie dorównam. Trzeba mieć zdolności "polityczne" by zawracać kijem Wisłę i tak opowiadać "na okrągło" by sobie pogadać, ale żeby z tego nic nie wynikało

 11. #51
  Awatar Mateusz Walasek

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Projekt LaboT nie zakładał obcięcia łopat Mi-6. Jeżeli ktoś komuś pokazywał takie wizualizacje [robione może w celu wyrazistości pewnych szczegółów] i mówi, że tak będzie to, czynił to w złej wierze. Muzeum w Dęblinie było informowane o projekcie LaboT i go akceptowało i niczemu się nie dziwiło [I proszę nie pisać takich rzeczy jak w dzisiejszym EI, że nie było, bo było spotkanie na ten temat w Łodzi i są na to dokumenty i świadkowie]. To, że transport w tym tygodniu odbył się prywatna naczepą, nie wyjaśnia dlaczego, odbył się akurat teraz. To, że nie otwarto muzeum w Łodzi też nijak tego nie wyjaśnia, bo nie było muzeum i dwa lata temu i rok temu. Niedawno tłumaczył Pan to brakiem środków na transport wcześniej, tyle tylko, że przy tym rzekomym braku środków muzeum w międzyczasie halę ekspozycyjną postawiło. Nie twierdzi Pan chyba, że cztery, trzy czy dwa lata temu nie było dostępnego przedsiębiorcy z naczepą. Nie było woli przewozu, która teraz się nagle pojawiła. I jeszcze raz sugeruję mniej epitetów i argumentów ad personam, bo one dowodzą nie mocy Pańskiej argumentacji, a przeciwnie jej słabości.

 12. #52

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Czyżbym w którymś miejscu śmiał Pana urazić??? Niemożliwe Natomiast wracając do meritum sprawy. Miasto zobowiązało się we wrześniu 2011 roku stosownym dwustronnym porozumieniem, iż w ciągu dwóch lat doprowadzi do otwarcia Muzeum Lotnictwa jako filii Muzeum Tradycji Niepodległościowych w obrębie lotniska Lublinek, na terenie którego staną pozostawione w Łodzi trzy eksponaty. Czy coś w tym temacie zrealizowano??? Pan jako Radny powinien to wiedzieć. W 2014 roku dyrekcja Muzeum w Dęblinie poinformowała władze miasta, iż jest zdziwiona opieszałością w realizacji w.w. porozumienia i jeśli nic się nie zmieni w tej kwestii to do końca 2015 roku zabierze pozostawione trzy eksponaty do Dęblina. Co właśnie realizuje.

  "Niestety, przez cztery lata władze Łodzi nie zainteresowały się sprawą. Port lotniczy, właściciel terenu, na którym stoją nasze maszyny, zaczął nam naliczać opłaty dzierżawne. W ubiegłym roku powiadomiliśmy o tym Urząd Miasta Łodzi. Zapowiedzieliśmy, że jeśli śmigłowiec nie zostanie odebrany i nie będą dotrzymane inne warunki umowy, zabierzemy go do Dęblina – mówi generał Hać."

  Cytat pochodzi w wymienionego wcześniej przez Pana "Ekspressu Ilustrowanego" http://www.expressilustrowany.pl/art...lina,id,t.html

  Jakoś nie widzę tu spiskowej teorii dziejów i ewidentnego wpływu obecnych gospodarzy w MON na tę decyzję. Czyżby zarzucał Pan generałowi Haciowi mijanie się z faktami??? Bo z Pana wypowiedzi można wysnuć taki wniosek. Mnie natomiast interesowałoby rozliczenie 285 tyś. zł wydanych na projekt LaBo-T, z którego jakoś do tej pory nic nie wynika. I na koniec, uściślając kwestie mijania się z prawdą - w temacie, na który nie mam nic do powiedzenia lub znikomą wiedzę się nie wypowiadam. W odróżnieniu od wszelkiej "maści" polityków. Po mediach też nie latam
  Pyro1 and Naleva like this.

 13. #53
  Awatar Mateusz Walasek

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Miasto nie było informowane o planach wywozu kolekcji, wynika to zresztą z tekstu w EI, którego zacytował Pan jedynie fragment. Co więcej mimo prób kontaktu ze strony UMŁ w ostatnich dniach Muzeum tego kontaktu unika - sekretariat nie łączy, kompetentna osoba nie oddzwania i to tyle na temat pisania półprawd, nieprawd i wypowiadana się, na temat którego nie zna. Jeżeli z tym porozumieniu zapis o dwu latach był [nie mam go przed sobą a nie pamiętam tego. Natomiast dobrze pamiętam tez te fragmenty porozumienia,z których nie wywiązało się Muzeum, ale Pan oczywiście tego nie pamięta.] to tylko potwierdza moja teorie o dość dziwnym momencie wywózki, które prowadzą do wniosku o przyczynach politycznych, który to wniosek to, co Pan pisze tylko jeszcze uwiarygadnia [zapewne wbrew Pana intencjom] . Dlaczego przystąpiono do działań dwa lata po upłynięciu terminu, a nie pół roku czy rok? Chyba organizacja transportu nie zajęła dwu lat. Dodatkowo podczas wizyty w Łodzi, która miała miejsce po tym terminie dwu lat nie żądano natychmiastowego uruchomienia filii muzeum czy nie mówiono o natychmiastowym wywozie.

 14. #54
  ModTeam
  Awatar STYRO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPRZ/RZE

  Domyślnie

  Przypominam:

  § 1.6 Zgodnie z zasadami panującymi w sieci zwracamy się do siebie na "Ty" niezależnie od wieku.
  Pozdrawiam
  STYRO

  LOS SUAVES - już nie pójdę na taki koncert ...

 15. #55

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  STYRO, z niekiedy z różnych względów lepiej lub może wygodniej używać zwrotów oficjalnych. Z Panem Mateuszem rozmawiałem kilka razy "face to face" ale ani z mojej strony jak również ze strony adwersarza nie było propozycji przejścia na Ty. Ja nie mam nic przeciwko formie tykania się, ale może ktoś sobie tego nie życzyć, więc lepiej niech tak zostanie. Ale wracając do sedna tematu - powiem tylko tak. Czy władze Łodzi zrobiły jakikolwiek krok w kierunku powstania muzeum lotnictwa do czego się zobowiązało?? Kolejna sprawa: skoro jestem właścicielem danego przedmiotu pozostawionego komuś pod opieką (w ramach umowy) a ktoś się z niej nie wywiązuje, to czy muszę się tłumaczyć z decyzji, że zabieram swoją własność??? I z czego nie wywiązało się Muzeum w Dęblinie???? Jak na razie to my czyli Łódź nie wykonało niczego w związku z porozumieniem. Chyba, że muzeum jako dobry wujek miało zabrać samolociki do Dęblina, wyremontować i odwieźć z powrotem do Łodzi ale o czymś takim jak żyję to nie słyszałem. I na koniec uważam dalszą dyskusję z Panem Radnym za mijającą się z celem - najważniejsze co wynika z wcześniejszych wypowiedzi to to, iż zmieniła się władza i jest teraz na kogo zwalić. Myśmy przecież chcieli dobrze, ale zobaczcie przyszli tamci i popsuli nam całą zabawę, a przecież chcieliśmy dobrze

 16. #56
  ModTeam
  Awatar STYRO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPRZ/RZE

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  STYRO, z niekiedy z różnych względów lepiej lub może wygodniej używać zwrotów oficjalnych. Z Panem Mateuszem rozmawiałem kilka razy "face to face" ale ani z mojej strony jak również ze strony adwersarza nie było propozycji przejścia na Ty. Ja nie mam nic przeciwko formie tykania się, ale może ktoś sobie tego nie życzyć, więc lepiej niech tak zostanie.
  Andrzeju, to jednak jest Internet, a on rządzi się swoimi prawami i wg. netykiety jak i naszego Regulaminu zwracamy się do siebie per Ty. Dzięki
  Pozdrawiam
  STYRO

  LOS SUAVES - już nie pójdę na taki koncert ...

 17. #57
  Awatar Mateusz Walasek

  Dołączył
  Nov 2011

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  Czy władze Łodzi zrobiły jakikolwiek krok w kierunku powstania muzeum lotnictwa do czego się zobowiązało?? Kolejna sprawa: skoro jestem właścicielem danego przedmiotu pozostawionego komuś pod opieką (w ramach umowy) a ktoś się z niej nie wywiązuje, to czy muszę się tłumaczyć z decyzji, że zabieram swoją własność???
  Tak jeśli zawarłem to w porozumieniu

  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  I z czego nie wywiązało się Muzeum w Dęblinie????
  J

  Właśnie z tego informowania, do którego się zobowiązało


  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  Jak na razie to my czyli Łódź nie wykonało niczego w związku z porozumieniem.

  To co było pokazywane dyrektorowi Muzeum Sił Powietrznych, wizualizacje czego? Oczywiście można pisać, że budynek powinien stać, ale to, że pomija się dla wygody etap przygotowawczy prac, nie oznacza, ze go nie było. Podobnie można zadać pytanie to działka została przekazana Muzeum Tradycji Niepodległościowych czy nie? Została i nie można dla wygody wywodu tego pomijać. To są fakty.

  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  Chyba, że muzeum jako dobry wujek miało zabrać samolociki do Dęblina, wyremontować i odwieźć z powrotem do Łodzi ale o czymś takim jak żyję to nie słyszałem.
  W takim razie warto zapoznać się z porozumieniem dotyczącym kolekcji. Szkoda rozmawiać o niej bez jego znajomości.

  Cytat Zamieszczone przez an21drzej Zobacz posta
  najważniejsze co wynika z wcześniejszych wypowiedzi to to, iż zmieniła się władza i jest teraz na kogo zwalić.
  Nie to nie wynika. Wynika, ze zmieniła się władza, a inaczej nie da się wyjaśnić tego, że przez cztery lata nikomu nie przeszkadzało, ze eksponaty są w Łodzi i nagle coś się zmieniło i wyjechały. To coś to nie był układ planet.

 18. #58

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie

  Rozmowa z Panem to jak przysłowiowa "przemowa dziada do obrazu" dziad swoje a obraz jak wisiał tak wisi. Ma Pan w 100% rację całkowitą winę za obecną sytuację ponoszą: 1) właścicielka pozostałości kolekcji bo miała jakieś wizje i nie chciała przekazać tego co została za darmo miastu, 2) "Grupa Archeo Łask", gdyż chcąc pomóc właścicielce kolekcji w jej częściowym odnowieniu jednocześnie chciała okraść łódzkie muzeum, 3) Dęblin - bo zabrał do siebie wszystko co było ich i nie tylko, zobowiązał się, że odnowi i odda do Łodzi. Nie poinformował "brzydal", że jednak nie odda, a jak odda to trzeba będzie za rozbiórkę, transport i montaż z miejskiej kasy zapłacić, 4) znowu Dęblin, bo zabrał, chociaż obiecywał, że zostawi, 5) i najważniejsze społeczeństwo, bo wybrało nie tą władzę co potrzeba, a ta w osobie MON przypomniała sobie o trzech rdzewiejących w Łodzi skorupach, a przecież to ich własność, więc je szybciutko zabrała.
  A kto chciał dobrze??? Chcieli dobrze Ci, od których coś w Łodzi zależ, tylko im wypunktowane wcześnie przeze mnie osoby i instytucje przeszkadzały. Dalszą dyskusję w tym temacie uważam z mojej strony za zakończoną.

 19. #59
  Awatar szturmowik

  Dołączył
  Sep 2009
  Mieszka w
  EPLL

  Domyślnie

  Nie jestem obeznany w kwestiach związanych z porozumieniami zawartymi między łódzkim samorządem a MONem itd, ale patrząc przez pryzmat wartości "niematerialnej" tych eksponatów (szczególnie Mi-6 - jedyny tego typu egzemplarz w Polsce ) warto, żeby zachować te eksponaty za wszelką cenę dla przyszłych pokoleń, natomiast kwestia gdzie będą stały ma tak naprawdę moim skromnym zdaniem znaczenie drugorzędne. Może lepiej jeśli będzie to Dęblin, miejsce związane i kojarzone od lat z Polskimi Siłami Powietrznymi. Tym bardziej jeśli w Łodzi kolekcja ta od lat ulegała "erozji", poddawana niszczącym działaniom sił przyrody i popadała w zapomnienie na niewielkim, zarośniętym trawą placyku o którego istnieniu wiedziało tak naprawdę niewielu wtajemniczonych pasjonatów i do którego dojazd był mocno utrudniony...
  Mikadusia, grigi, Drzemi and 1 others like this.
  A fighter pilot is noted for intelligence, independence, integrity, courage, and patriotism. "Fighter Pilot" is a state of mind, not a job title. Therefore, not all people who fly fighters are fighter pilots, nor do all fighter pilots fly fighters, some of them drive trucks.

 20. #60

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Łódź

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez szturmowik Zobacz posta
  Może lepiej jeśli będzie to Dęblin, miejsce związane i kojarzone od lat z Polskimi Siłami Powietrznymi. Tym bardziej jeśli w Łodzi kolekcja ta od lat ulegała "erozji", poddawana niszczącym działaniom sił przyrody i popadała w zapomnienie na niewielkim, zarośniętym trawą placyku o którego istnieniu wiedziało tak naprawdę niewielu wtajemniczonych pasjonatów i do którego dojazd był mocno utrudniony...
  W 100% się z Tobą zgadzam. Wkurza mnie tylko to, jak niektórzy swoją pozorną działalność w kwestii ratowania pozostałości po największej prywatnej kolekcji lotniczej i marne jej skutki próbują zrzucić na historyczne przeciwieństwa losu

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •