Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 221 do 240 z 433
Like Tree41Likes

Wątek: EPLB/LUZ Informacje prasowe

 1. #221
  Awatar piotrekc64

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie


  Polecamy

  ILS prawdopodobnie jeszcze we wrześniu .
  Lotnisko Lublin: Nowa wieża kontroli lotów już działa (WIDEO) - Kurierlubelski.pl
  Pod artykułem jest film, a w nim słowa prezesa, że prawdopodobnie jeszcze we wrześniu ILS będzie działał operacyjnie.

  Do tego komunikat PAŻP i w nim bardzo miła informacja:
  Zakończenia prac budowlanych spodziewamy się jeszcze w lipcu, wcześniej samolot pomiarowy zweryfikuje jakość systemu.
  http://www.pata.pl/aap/Komunikat_Lublin_20.06.2013.pdf

  Nawet jakby się to trochę opóźniło, to i tak o tym styczniowym terminie możemy zapomnieć .

 2. #222

  Dołączył
  Dec 2012
  Mieszka w
  Lublin, Poland, Poland

  Domyślnie

  Lublin: Nad Bałtyk latają pełne samoloty - 22 czerwca 2013
  Autor: MAGDALENA BOŻKO
  Nad Bałtyk latają pełne samoloty

  61 osób przyleciało wczoraj z Gdańska do Lublina, a nad morze zabrało się 63 pasażerów. Eurolot nie kryje zadowolenia: na kolejne przeloty tez jest już prawie komplet.

  – Bilety sprzedają się znakomicie. Oczywiście lepiej z Lublina do Gdańska, ale w drugą stronę też nie narzekamy – mówi Anna Rusajczyk, rzecznik linii lotniczych Eurolot.

  Wczoraj na lotnisku w Świdniku debiutowało nowe połączenie z Gdańskiem. O godz. 12.35 samolot z 61 pasażerami na pokładzie wyleciał z portu w Gdańsku. O godz. 14 był już w Lublinie. Został przywitany tradycyjnym salutem wodnym z dwóch wozów strażackich.

  – Pasażerowie wysiedli w świetnych humorach. Lublin powitał ich piękną pogodą – mówi Jarosław Zdrojkowski, z-ca dyrektora d.s. marketingu PLL.

  Po 25 minutach samolot Eurolotu zabrał na pokład 63 osoby i odleciał nad morze. – W samolocie mieści się maksimum 64 pasażerów, więc można mówić o komplecie pasażerów – mówi Rusajczyk. – Na najbliższe przeloty mamy podobne obłożenie. Zainteresowanie lotami w lipcu jest bardzo duże. Mamy nadzieję, że w sierpniu pasażerowie również dopiszą – dodaje rzecznik Eurolotu.

  Od momentu otwarcia w grudniu do dziś, Port Lotniczy Lublin odprawił ponad 80 tys. pasażerów. – To dobry wynik. Do końca roku przekroczymy 200 tys. pasażerów – zapowiada Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL.

  To jednak mniej niż spółka planowała. W chwili uruchomienia lotniska była mowa o 300 tys. Ale zdaniem prezesa to dobry wynik, zbliżony do wyników innych portów regionalnych. – Po wejściu do Unii w 2005 roku lotniska w Rzeszowie, Łodzi, czy Bydgoszczy odprawiły podobną liczbę pasażerów – mówi Wójtowicz.

  Mieszkańcy regionu czekają na nowe połączenia, ale spółka nie zdradza, z kim prowadzi rozmowy. – Mogę tylko powiedzieć, jakie dwa kierunki są przez nas najbardziej oczekiwane. To na pewno kierunek zachodni i południowy – mówi prezes.

 3. #223
  Awatar Martinshmit

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Mazury

  Post

  Kupili bilety, ale na pokład ich nie wpuszczono. Winny pośrednik.
  Chodzi o parę naukowców z Lublina, którzy za pośrednictwem internetu zapłacili za bilety na lot do Gdańska, ale na pokład samolotu nie zostali wpuszczeni. W pierś bije się portal pośredniczący w zakupie biletów eSKY. ...
  Więcej TU

 4. #224
  Awatar Martinshmit

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Mazury

  Domyślnie

  Mniej pasażerów niż przewidywano
  Lotnisko w Świdniku obsłuży znacznie mniej pasażerów niż planowano. Spółka przygotowuje właśnie nową prognozę ruchu. A udziałowcy, w tym miasto i województwo, już mogą szykować pieniądze na pokrycie strat. ...
  Lublin: Lotnisko Lublin: Mniej pasażerów niż przewidywano - 26 czerwca 2013

 5. #225

  Dołączył
  Dec 2011

  Domyślnie

  Jak już tak "dbasz" o to, aby wszelkie artykuły dotyczące lotniska znalazły się tu, to czemu nie dodałeś artykułów z tych samych stron i dni dotyczących przylotu prezydenta Armenii do Lublina, czy też rekordowej odprawy pasażerów w ostatni piątek. Trochę więcej obiektywizmu.
  Delta_Bravo and statek83 like this.

 6. #226
  Awatar piotrekc64

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie

  W związku z 50-tysięcznym pasażerem Ryanair na naszym lotnisku, w najbliższy piątek, 28 czerwca odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Pani Katarzyny Gaborec (Ryanair – Sales & Marketing Executive Poland, Hungary, Bulgaria & Czech Republic). Podczas konferencji, oprócz spotkania z 50 000. pasażerem Ryanair, Pani K. Gaborec poinformuje o rozkładzie zimowym tego operatora.

  Relacja z tego wydarzenia zostanie przeprowadzona na stronie lataniezlublina.pl, w trakcie postaramy się na bieżąco umieszczać nowe informacje odnośnie nowego rozkładu na naszym profilu na Facebooku.
  50 000 pasaĹźer Ryanair na LUZie | Latanie z Lublina
  Hariko likes this.

 7. #227
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 8. #228
  Awatar Martinshmit

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Mazury

  Domyślnie

  Prezydent miasta i marszałek województwa powinni poważnie pomyśleć, czy nie zapłacić jakiejś linii lotniczej za latanie z Lubina. Jesteśmy na rynku jak Bruce Willis w hollywoodzkim filmie - ostatni sprawiedliwy, który chce zmienić świat. Bruce zawsze wygrywa. Nam może się nie udać ...
  Lotnisko chce być jak Bruce Willis. Czy płacić za latanie?

 9. #229
  Awatar piotrekc64

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie

  Narazie tutaj, bo nie ma jeszcze rozkładu od Eurolot-u.
  Lotnisko Lublin: Połączenie do Mediolanu, loty do Gdańska przez cały rok

  Prezes Eurolot Mariusz Dąbrowski ogłosił dzisiaj, że połączenia z Gdańskiem będą całoroczne (pierwotnie Eurolot miał tam latać tylko do października).

  Dotychczasowy sukces tego połączenia wskazuje na możliwość otwierania nowych połączeń z Lublina.

  Pierwszym, które zostanie uruchomione już w sezonie zimowym, będzie połączenie z Mediolanem. Loty będą odbywać się prawdopodobnie dwa razy w tygodniu.

  - Szczegóły dotyczące tego połączenia podamy w niedługim czasie - powiedział Mariusz Dąbrowski.
  Lublin: Lotnisko Lublin: Połączenie do Mediolanu, loty do Gdańska przez cały rok - 9 września 2013

 10. #230
  Awatar piotrekc64

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie

  26 września 2013 dniem otwartym Portu Lotniczego Lublin dla General Aviation!
  Lublin - Port Lotniczy

  Starania portalu dlapiota.pl i uprzejmość władz lotniska sprawiły, że już dziś możemy zaprosić wszystkich pilotów na dzień otwarty dla GA w Porcie Lotniczym Lublin (EPLB).

  26 września (czwartek) będzie dniem wyłączonym dla ruchu pasażerskiego, a na lotnisku operować będą wyłącznie samoloty lotnictwa ogólnego. Jakby tego było mało, za wszystkie operacje wykonywane w tym dniu nie będą pobierane żadne opłaty lotniskowe. Wszyscy, którzy skorzystają z naszego zaproszenia, będą mieli okazję zwiedzenia nowego budynku terminala oraz wielu innych, na co dzień niedostępnych miejsc.

  Po przylocie i krótkim zwiedzaniu lotniska wszystkie załogi przewiezione zostaną autokarem na zlokalizowane nieopodal lotnisko Aeroklubu Świdnik, który włączył się do naszego projektu i wspólnie z władzami Portu Lotniczego Lublin zaprasza wszystkich odwiedzających na ciepły posiłek i napoje.

  Na chwilę obecną trwają także negocjacje władz lotniska z firmą Petrolot, aby każdy, kto przyleci 26 września mógł zakupić paliwo lotnicze ma preferencyjnych warunkach.

  Ten miły gest ze strony zarządzających, to wyraz otwartości na środowisko GA i dowód na to, że Lotnisko Lublin w sposób świadomy kreuje swój wizerunek, jako lotniska dostępnego nie tylko dla ruchu pasażerskiego, ale także lotnictwa ogólnego.

  Podsumowując: Zbiórka w terminalu lotniska przy ciastkach, kawie i herbacie, skąd o godz. 12 wyruszy autobus z przybyłymi gośćmi.
  (...)
  Wszystkich zdecydowanych na wizytę na lotnisku EPLB prosimy o wypełnienie poniższego formularza.
  26 września 2013 dniem otwartym Portu Lotniczego Lublin dla General Aviation!

 11. #231
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  Nasi u WAS też się pojawią
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 12. #232
  Awatar Martinshmit

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Mazury

  Post

  A prezes jest najbardziej zorientowany ...

  - Rentowność lotnisk, takiej klasy, jak nasze zaczyna się od poziomu obsłużenia miliona pasażerów rocznie - powiedział we wtorek Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin, przez który w tym roku przewinie się do 200 tysięcy pasażerów. Lotnisko ma jednak zwiększyć zatrudnienie i poprawić stronę internetową, która zyska wersję m.in. w języku niemieckim i hebrajskim ...
  Prezes: Lotnisko zarobi, gdy będzie milion pasażerów

  System ILS będzie działać jeszcze w tym roku, a kolejne realne kierunki to Niemcy, Ukraina, Izrael i kraje Beneluksu. Wszystko wskazuje też, że terminal będzie rozbudowany ...
  http://lotnictwo.net.pl/5-poszczegol...tml#post956570

 13. #233
  Awatar Martinshmit

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Mazury

  Post

  Gdyby lotnisko powstało w 2004, to dzisiaj miałoby pół miliona pasażerów rocznie. Po 2004 r. był czas, kiedy, po wejściu Polski do Unii Europejskiej, otwarto niebo. Pojawiły się tanie linie lotnicze, ludzie zaczęli masowo latać do pracy za granicę. Dynamika wzrostu ruchu lotniczego była ogromna. Tymczasem Lublinowi wyrósł na wschodzie potężny konkurent - Rzeszów - mówi w rozmowie z Kurierem Zbigniew Sałek, pełnomocnik zarządu Portu Lotniczego Lublin, z którym rozmawialiśmy o przyszłości Lotniska Lublin. ...
  Zbigniew Sał‚ek: wywiad - Kurierlubelski.pl

 14. #234
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  j.w

  Cytat Zamieszczone przez piotrekc64 Zobacz posta
  26 wrześ›nia 2013 dniem otwartym Portu Lotniczego Lublin dla General Aviation!
  Z przykrością informujemy, iż z przyczyn od nas niezależnych nie odbędzie się planowany na 26 września 2013 roku - Dzień otwarty dla GA na lotnisku w Lublinie. Planowany, prawdopodobny termin imprezy, to wiosna 2014.

  Redakcja Dlapilota.pl
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 15. #235
  Awatar Martinshmit

  Dołączył
  Mar 2012
  Mieszka w
  Mazury

  Post

  Prawie 500 osób podpisało się w weekend pod petycją w sprawie uruchomienia nowych połączeń z lubelskiego lotniska. Mieszkańcy poparli także apel do MSW dotyczący utworzenia w porcie stałego przejścia granicznego. ...
  Lotnisko Lublin: Mieszkań„cy chcą… latać‡ do Frankfurtu, Kijowa i Wrocł‚awia - Kurierlubelski.pl

  Uwaga na komentarze, atakuje Przylep

 16. #236
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 17. #237
  ModTeam
  Awatar egon.olsen

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPWA
  Wpisów
  46
  Pozdrawiam
  Krzysztof Moczulski


 18. #238
  Awatar piotrekc64

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  Lublin

  Domyślnie

  W Porcie Lotniczym Lublin powstała długooczekiwana przez miłośników samolotów tzw. górka spotterska. To miejsce, z którego najlepiej można obserwować lądujące i startujące maszyny.

  Górka powstała dzięki współpracy lotniska i spoterrów. Spółka zapewniła środki techniczne m.in. sprzęt, dzięki któremu możliwe było odpowiednie ukształtowanie terenu. Spotterzy zajęli się wzmocnieniem górki, ułożyli też siatkę i posiali trawę. W przyszłości wybudowane ma być ogrodzenie oraz barierki ochronne.

  Krzysztof Wójtowicz, prezes PLL podkreśla, że także korzyść z inwestycji będzie obopólna.

  - Można powiedzieć, że spotterzy są dodatkową „parą oczu”, służącą zapewnieniu bezpieczeństwa na lotnisku.
  Spędzają na lotnisku bardzo dużo czasu, mogą zauważyć coś ważnego jako pierwsi – stwierdził.

  - Cieszymy się, że władze Portu Lotniczego otwarte są na współpracę ze spotterami. Zdjęcia z naszego lotniska goszczą już na wielu galeriach lotniczych i są dodatkowym narzędziem promującym Port Lotniczy Lublin - zaznaczył z kolei Jacek Sim, reprezentant lubelskich spotterów.

  Górka położona jest po południowej stronie pasa startowego. Wjazd na nią znajduje się przy nowej drodze w stronę Janowic (zjazd z ronda przy drodze do Mełgwi). Miejsce jest dostępne dla każdego, kto chce fotografować czy po prostu popatrzeć na samoloty.
  Kurier Lubelski - Wiadomości Lublin, Informacje Lublin

 19. #239

  Dołączył
  Mar 2013

  Domyślnie

  Zapraszam do obejrzenia Panoramy Lubelskiej z dnia 8.10 Jako druga wiadomość pojawia się informacja o planowanym zbazowaniu samolotów na naszym lotnisku.

 20. #240

  Dołączył
  Dec 2012
  Mieszka w
  Lublin, Poland, Poland

  Domyślnie


  Polecamy

  Czy linii lotniczej starczy maszyn? Kiedy polecimy do Mediolanu?
  gazeta.pl Autor: Sławomir Skomra


  Czy Eurolotowi starczy samolotów? Czy planowane loty do Mediolanu zostaną uruchomione? Przewoźnik konkretów unika i mówi tylko, że obiecał uruchomienie lotów do końca marca przyszłego roku
  Na początku września prezes Eurolotu w towarzystwie prezydenta Lublina Krzysztofa Żuka i ministra skarbu państwa Włodzimierza Karpińskiego ogłosił dwie ważne decyzje. Po pierwsze, loty Lublin - Gdańsk nie zakończą się 6 października, ale będą całoroczne. Po drugie, w sezonie zimowym będzie uruchomione połączenie do Mediolanu.

  Jak kupić bilet nad Bałtyk?

  Co do Gdańska - jak na razie na stronie Eurolotu można zarezerwować miejsca w samolocie tylko do końca października. Stąd na kilku forach internetowych pojawiły się już pytania, czy faktycznie loty będą całoroczne. - Już w piątek pojawią się rejsy do końca sezonu zimowego, czyli do końca marca. Taka sytuacja jest związana ze zmianą rozkładu z letniego na zimowy - tłumaczy Karina Lisowska, rzeczniczka prasowa Eurolotu. Dodaje, że na razie nad Bałtyk będą latać, jak do tej pory, turbośmigłowe samoloty ATR. - Natomiast to się zmieni i w przyszłości będzie to również maszyna z naszej najnowszej floty Bombardiera - mówi Lisowska. Bombardiery Q400 nextgen to maszyny znacznie nowocześniejsze od ATR. Eurolot ma ich osiem. Przewoźnik powoli sprzedaje ATR-y, bo jak sam wiele razy przyznał, są nieekonomiczne.

  LOT zaważy na Mediolanie?

  A co z Mediolanem? Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Kiedy Eurolot składał obietnice o tym połączeniu, sytuacja firmy była inna niż dziś. Eurolot miał już nie współpracować z LOT-em, któremu użyczał bombardiery. Miał zatem wolne maszyny. Kilka dni temu firmy się jednak porozumiały i będą nadal współpracować przez najbliższe trzy miesiące. Jest też szansa na przedłużenie tej umowy. Z tego może wynikać, że skoro Eurolot będzie latał dla LOT-u, to nie będzie miał samolotów na Mediolan.

  Pasażerowie pytają

  Takie wątpliwości mają użytkownicy Forum Polskich Wieżowców. Niektórzy z internautów zaczęli wyjaśniać sprawę na własną rękę i o połączenia Lublin - Mediolan zapytali Eurolot. "W ciągu najbliższych 2-3 tygodni pojawi się oficjalna informacja dotycząca tego połączenia. W tej chwili nie ma dokładnej informacji, czy to połączenie pojawi się w naszej siatce" - czytamy w odpowiedzi przewoźnika, którą na forum zamieścił internauta Pawel47003.

  Lisowska też nie może nam przedstawić konkretów co do Mediolanu.

  - Jeżeli chodzi o zapowiadane przez prezesa Mariusza Dąbrowskiego połączenia do Mediolanu, przypominam, że prezes deklarował uruchomienie trasy w trakcie trwania sezonu zimowego, czyli do końca marca przyszłego roku - zaznacza pani rzecznik.

  Prezes Eurolotu: Na pewno będziemy latać do Mediolanu
  gazeta.pl Autor: sko
  - Właśnie odbieramy trzy nowe samoloty. Nie zabraknie nam maszyn do latania z Lublina do Mediolanu - mówi prezes Eurolotu, Mariusz Dąbrowski
  O wątpliwościach niektórych internautów co do tego, że zapowiadane połączenie Lublin - Mediolan dojdzie do skutku napisaliśmy tutaj.

  Loty do Włoch we wrześniu zapowiedział Eurolot. Konkrety miały paść w ciągu kilku tygodni. Na razie jednak o tym połączeniu jest cicho. Stąd pytania, czy w ogóle dojdą do skutku.

  Eurolot przypomniał nam, że mowa była o uruchomieniu połączeń w siatce zimowej, czyli do końca roku i przewoźnik ma zamiar się z tego wywiązać.

  - Na pewno będziemy latać z Lublina do Mediolanu - mówi "Gazecie" Mariusz Dąbrowski, prezes Eurolotu. - Nie ma żadnego zagrożenia. Nie ma się też co bać, że nie starczy nam maszyn do obsługi tego połączenia - dodaje.

  A właśnie na ten problem uwagę zwracają internauci. Loty do Mediolanu mają wykonywać turbośmigłowe bombardiery. Eurolot ma osiem takich maszyn. Tymczasem przedłużył do końca stycznia współpracę z LOT-em i bombardiery mają latać właśnie dla tego przewoźnika.

  - Odbieramy trzy nowe bombardiery. Jeszcze w październiku mamy umówione spotkanie w Lublinie, na którym będziemy też rozmawiać na nowym połączeniu - dodaje Dąbrowski. - Nie ogłaszamy jeszcze szczegółów, bo nie ogłaszamy jeszcze całej siatki zimowej - tłumaczy.

Strona 12 z 22 PierwszyPierwszy ... 2 10 11 12 13 14 ... OstatniOstatni

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •