Strona 3 z 173 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 3442
Like Tree90Likes

Wątek: Informacje o lotnisku

 1. #41
  Awatar Herhor

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydzi

  Domyślnie


  Polecamy

  Oby się spełniło Będę trzymał kciuki
  Pozdrawiam!

  Mariusz

  Codziennie na torach, wakacje w chmurach...
   

 2. #42
  Awatar Asta

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Prezes lotniska: Trzeba stanąć na głowie...

  ... i sprowadzić tu jakąś drużynę. Euro 2012 to szansa na szybki rozwój bydgoskiego lotniska - mówi Marcin Hydzik, prezes Portu Lotniczego

  Krzysztof Aładowicz: Jak Port Lotniczy zamierza skorzystać na organizacji mistrzostw Europy w 2012 r.?

  Marcin Hydzik: Żeby ktokolwiek chciał tutaj przylatywać, potrzebne są ogromne nakłady na inwestycje. Musimy rozbudować terminal pasażerski, poprawić bezpieczeństwo, poszerzyć płytę postojową czy odnowić pas startowy. Zainteresowanie naszym portem jest duże, ale musimy się unowocześnić.

  Istotne są chyba również inwestycje wokół lotniska?

  - Warunkiem, bez którego sobie nie poradzimy, jest budowa ekspresowej "piątki". Żaden kibic nie zechce tutaj wylądować, jeśli na mecze do Gdańska albo Poznania będzie miał się tłuc kilka godzin wąską i dziurawą drogą. Bez tego możemy zapomnieć o wykorzystaniu tej szansy. Miasto musi też stanąć na głowie, żeby sprowadzić tutaj jakąś drużynę, która mogłaby w Bydgoszczy trenować. Inaczej są marne szanse, że jakiemuś kibicowi zechce się ruszyć z innych miast, żeby przyjechać tutaj na piwo.

  Na jakim etapie są poszukiwania inwestora strategicznego dla lotniska?

  - Zmierzają ku końcowi. Myślę, że pod koniec maja wybierzemy firmę, z którą będziemy chcieli nawiązać współpracę. Zgłosiło się do nas kilka, głównie z państw Unii Europejskiej, które mają duże doświadczenie w zarządzaniu portami lotniczymi. Jest więc z czego wybierać, potrzebujemy trochę czasu, żeby wybrać najlepszą.

  A co władze miasta czy województwa muszą zrobić, żeby poprawić sytuację portu, tak aby mógł się przygotować do przyjęcia kibiców w 2012 r.?

  - Oczekujemy od naszych akcjonariuszy, że od słów przejdą do czynów i zwiększą wkład finansowy na potrzebne inwestycje. Przykład Łodzi pokazuje, że jest to możliwe. Tam miasto i województwo przekazuje ogromne środki na rozwój i promocję lotniska, co przynosi rezultaty. U nas niektórzy swoją aktywność ograniczają jedynie do słów, ale nie idą za tym żadne czyny.

  gazeta.pl
   

 3. #43
  Awatar KOŁO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Clonmel

  Domyślnie

  no to ja dam cos z expresu
  Legnica pod nasze skrzydła?  Legnicka spółka chce, by Bydgoszcz uwzględniła zarządzane przez nią lotnisko w swoim planie rozwoju.

  Pod koniec minionego tygodnia bydgoski Port Lotniczy otrzymał niezwykłą informację.

  Legnicka spółka poprosiła bydgoszczan o to, by realizując plany rozbudowy bydgoskiego portu wzięli też pod uwagę możliwość modernizacji lotniska.

  Bez szczegółów

  - Nie znam szczegółów, ponieważ jeszcze nie rozmawiałem z prezesem tej firmy - mówi Marcin Hydzik, prezes Portu Lotniczego w Bydgoszczy. Lotnisko w Legnicy położone jest w centralnym punkcie Dolnego Śląska. Zostało przejęte jako mienie poradzieckie i jest pod zarządem spółki gminnej Strefa Aktywności Gospodarczej w Legnicy. Ma pas startowy o długości 1600 metrów i szerokości 40. Posiada też utwardzone drogi kołowania. Powierzchnie lotniska przekracza 99 ha.
  Reklama

  Reklama

  Przypomnijmy, że w planach lotniskiem zapasowym i uzupełniającym dla Bydgoszczy ma być lotnisko aeroklubu w Toruniu. Przygotowywane są właśnie plany jego modernizacji.

  Zatem prawdopodobne jest, by bydgoski port wspomagał dwa, mniejsze lotniska przystosowane do obsługi ruchu turystycznego i biznesowego.

  W każdym przypadku dynamika rozwoju portu uwarunkowana jest m.in. możliwościami pozyskania inwestora strategicznego. Dwa tygodnie temu pisaliśmy o nowelizacji ustawy Prawo lotnicze, która wyraźnie ogranicza samodzielność portów. W piątek otrzymaliśmy wyjaśnienia z Ministerstwa Transportu.

  Minister realizuje

  - W projekcie nowelizacji ustawy - odpowiada Robert Gajda, przedstawiciel ministerstwa - zawarto zapisy zapewniające ministrowi transportu możliwość realizacji polityki państwa wobec lotnisk użytku publicznego (...) Wprowadzono kontrolę przepływów kapitałowych i uzyskiwania pozycji dominującej w spółkach (...) Przepisy omawianej noweli dopuszczają zarówno wejście kapitału obcego, jak i prywatyzację (...)

  Tak więc ministerstwo potwierdziło, że każda zmiana akcjonariuszy spółek będzie musiała być konsultowana. A to może zniechęcić potencjalnych inwestorów.
   

 4. #44

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Kraków

  Domyślnie

  Odnowimy stadion, rozbudujemy drogi i lotnisko
  ka2007-04-24, ostatnia aktualizacja 2007-04-24 09:58
  Bydgoscy parlamentarzyści mówią jednym głosem: - Żeby nasze miasto skorzystało na organizacji Euro 2012, już dziś trzeba się ostro wziąć do pracy.
  Posłowie są zgodni. Dzięki położeniu Bydgoszczy w połowie drogi pomiędzy Gdańskiem, Poznaniem i Warszawą, gdzie odbywać się będą mecze mistrzostw Europy, nasze miasto ma szansę na rozwój. Jest możliwe, że w przerwach pomiędzy rozgrywkami, tłumy kibiców przemieszczające się ze stadionu na stadion zatrzymają się u nas. Będzie jeszcze lepiej, gdy na Zawiszy będzie trenowała któraś z reprezentacji. Wówczas za piłkarzami przyjedzie duża grupa sympatyków futbolu.

  Na pytanie, co musi się stać, żeby Bydgoszcz zyskała na atrakcyjności, parlamentarzyści mają gotowe odpowiedzi: przede wszystkim musi powstać droga ekspresowa S5 łącząca Gdańsk przez Bydgoszcz z Poznaniem oraz S10 z Bydgoszczy do Torunia. Trzeba znaleźć pieniądze na rozbudowę portu lotniczego i modernizację stadionu.

  - My jako opozycja możemy tylko pytać i składać interpelacje - mówi Grażyna Ciemniak, posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej. - Nie mamy realnej władzy, dużo więcej zależy tu od koalicji, która do tej pory nie wykazała się jednak nadzwyczajną aktywnością w walce o fundusze europejskie dla naszych inwestycji. Dobrze by było, żeby władze miasta powołały komitet organizacyjny, który skoordynowałby wszystkie działania w tej sprawie.

  Na razie z posłów koalicji inicjatywę podjął poseł PiS Tomasz Latos. Przygotowuje właśnie interpelację do ministrów transportu, rozwoju regionalnego i sportu, w której pyta o możliwość sfinansowania najważniejszych dla Bydgoszczy inwestycji w związku z Euro 2012.

  - Chodzi przede wszystkim o zadania związane z transportem - tłumaczy. - Kibice muszą mieć możliwość szybkiego przemieszczania się pomiędzy stadionami szerokimi drogami i szybkimi pociągami. Zatem chcę zachęcić parlamentarzystów z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego do wspólnej walki o budowę drogi ekspresowej S5 i modernizację trasy kolejowej z Gdańska przez Bydgoszcz i Poznań do Wrocławia. Dzisiaj jest ona w opłakanym stanie i wymaga szybkiej interwencji.

  Z kolei Andrzej Walkowiak z PiS uważa, że obok "piątki" najważniejsze są inwestycje na Zawiszy. Dlatego chce namówić posłów z innych regionów do lobbowania na rzecz przyznania pieniędzy na jego rozbudowę. - Udało się już zarezerwować w kalendarzu sejmowym początek września na wyjazdowe posiedzenie komisji kultury fizycznej i sportu w Bydgoszczy - zapowiada. - Pokażemy im nasze obiekty. Mam nadzieję, że gdy na miejscu zobaczą, jakie mamy plany i w jakim stopniu da się nasze obiekty wykorzystać, pomogą nam zdobywać fundusze na ten cel.

  Poseł chce również namówić władze Bydgoszczy do zastanowienia się, czy nie warto oddać w prywatne ręce hotelu i restauracji, które znajdują się przy tym stadionie. Jego zdaniem w ten sposób szybciej uda się zmodernizować obiekt, dzięki czemu zyska zupełnie nową jakość.

  Już wcześniej Rafał Bruski, zastępca prezydenta miasta deklarował, że zorganizuje w najbliższym czasie spotkanie ze środowiskiem sportowym. Chce skonsultować, jakie kroki należy podjąć, aby w Bydgoszczy została zakwaterowana i trenowała jedna z reprezentacji biorąca udział w mistrzostwach

  z gazeta.pl
   

 5. #45
  Awatar BartEPBY

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Hej
  Nie wiem czy wszyscy wiedza, ale na Alfie zamontowano po prawej stronie oswietlenie,
  dosc ciekawie to wyglada.

  pzdr

  Bartek
   

 6. #46
  Awatar Asta

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez BartEPBY
  Hej
  Nie wiem czy wszyscy wiedza, ale na Alfie zamontowano po prawej stronie oswietlenie,
  dosc ciekawie to wyglada.

  pzdr

  Bartek
  I tam będzie parking dla General Aviation.
   

 7. #47
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  I tam będzie parking dla General Aviation.
  To chyba zła wiadomość dla spotterów?
  Pozdrawiam!
  Maciek

   

 8. #48
  Awatar Asta

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez MaciekK84
  I tam będzie parking dla General Aviation.
  To chyba zła wiadomość dla spotterów?
  Dla spotterów bardzo zła.
   

 9. #49
  Awatar medMatthew

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPBY

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez BartEPBY
  Hej
  Nie wiem czy wszyscy wiedza, ale na Alfie zamontowano po prawej stronie oswietlenie,
  dosc ciekawie to wyglada.

  pzdr

  Bartek
  To już wiadomo czym zajmowali się ludzie przy Alfie z łopatami podczas naszej "wycieczki" na lotnisku

  Cytat Zamieszczone przez Asta
  I tam będzie parking dla General Aviation.
  To nic miłego dla nas nie wróży A można wiedzieć z jakiego źródła takie informacje i czy to pewne? Pozdrawiam!
   

 10. #50
  Awatar KOŁO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Clonmel

  Domyślnie

  czy to kolejny gwozdz do trumny??

  http://miasta.gazeta.pl/torun/1,3557....html?skad=rss


  Tak dla lotniska w Toruniu

  - Czy chcemy lotniska w Toruniu? - naukowcy z UMK we współpracy z magistratem pytają o to mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

  Na wyniki badania czeka amerykańsko-irlandzkie konsorcjum Howard Aviation, które razem z magistratem i aeroklubem chce rozbudować toruńskie lotnisko. Rozpoczynamy dyskusję - co o tym pomyśle sądzą toruńscy decydenci.

  Waldemar Achramowicz, radny sejmiku Lewicy i Demokratów, b. marszałek województwa

  Szansa na modernizację toruńskiego lotniska jest ogromna, chociaż zależy w dużej mierze od uregulowania stosunków między aeroklubem a faktycznym właścicielem obiektu, jakim jest miasto. Strategia rozwoju województwa z 2000 r. zakładała budowę regionalnego portu lotniczego w Bydgoszczy oraz rozbudowę i dostosowanie dzisiejszej płyty toruńskiego lotniska do funkcji lotniska uzupełniającego. Środki na inwestycję można znaleźć, tak samo jak na rozbudowę takich obiektów we Włocławku, Inowrocławiu i Grudziądzu. Nie chodzi o lotnisko przyjmujące boeingi z pasem startowym długości 2,8 tys. m, ale dla mniejszych samolotów, 6-, 8-osobowych. Gospodarka się rozwija, coraz więcej przedsiębiorców ma własne statki powietrzne i byłby to atut przy zachęcaniu inwestorów.

  Lotnisko pasażerskie powinno powstać bezdyskusyjnie, za to cargo wymaga szczegółowej analizy ekonomicznej, czy będzie podaż na takie usługi w dłuższej perspektywie czasu. Kiedy powstawała strefa ekonomiczna w Łysomicach, zakładaliśmy, że wiele elementów do produkcji będzie sprowadzanych z zagranicy. Teraz widać, że kolejne firmy budują tam zakłady. Za dwa lata może się okazać, że nie będzie potrzeby wozić podzespołów, bo wszystkie będą powstawały na miejscu. Poza tym z cargo wiąże się stworzenie posterunku celnego i całej infrastruktury.

  Krzysztof Sikora, przewodniczący sejmiku województwa, radny z Bydgoszczy

  Mamy wolny rynek i zdrowa konkurencja może nawet pomóc jednemu i drugiemu lotnisku. Będzie trochę rywalizacji o to, co się da ulokować tutaj, a co w Bydgoszczy, choć regionalny port lotniczy jest w Bydgoszczy.

  W najbliższych latach transport lotniczy będzie się gwałtownie rozwijał. Pod tym względem dopiero gonimy kraje Europy Zachodniej. W Polsce są słabe drogi, więc komunikacja lotnicza ma przyszłość. W tej sytuacji toruńskie lotnisko ma szansę na funkcjonowanie równolegle obok regionalnego portu w Bydgoszczy, chociaż samorząd województwa musi podjąć decyzję, który obiekt wybrać jako priorytetowy i wesprzeć go finansowo i lobbystycznie. Podczas rozmów z prezydentem Torunia Michałem Zaleskim i Bydgoszczy Konstantym Dombrowiczem przekonywaliśmy, że oba lotniska mogą się rozwijać w synergii. Bydgoskie ma lepsze parametry techniczne, więc mogą na nim lądować większe samoloty. Nie widzę jednak przeszkód, aby lotnisko toruńskie pełniło funkcje uzupełniające wobec bydgoskiego. Jakby to miało wyglądać? Na przykład przy zwiększonym ruchu lotniczym mniejsze samoloty mogłyby lądować w Toruniu, a większe w Bydgoszczy.


  no i drugi art

  http://miasta.gazeta.pl/bydgoszcz/1,....html?skad=rss

  Tylko blotki dla Bydgoszczy - rozdaje Całbecki


  Awantura z odwołaniem wicemarszałka Gizińskiego dobitnie pokazała, że bydgoszczanie w zarządzie województwa nie mają nic do powiedzenia. Unijne pieniądze i stanowiska dzieli jeden człowiek - marszałek Całbecki z Torunia. Kto się na to nie zgadza, żegna się ze stanowiskiem
  Interesy Bydgoszczy i Torunia w Urzędzie Marszałkowskim będą zrównoważone - przekonywali politycy bydgoskiej PO i PiS, gdy konstytuowały się nowe władze regionu. Gwarancją miała być obecność dwóch bydgoszczan - Włodzisława Gizińskiego (PO) i Macieja Eckardta (PiS) w pięcioosobowym zarządzie województwa.

  Po niespełna pół roku funkcjonowania nowej władzy widać, że to założenie było tylko naiwnym życzeniem. Karty rozdaje Piotr Całbecki z Torunia. To on samodzielnie ustalił nową listę priorytetów do dofinansowania unijnymi dotacjami, w której za najważniejszą została uznana renowacja toruńskiej Starówki, kosztem rozwoju bydgoskiego lotniska. Całbecki poobsadzał też kluczowe stanowiska w urzędzie, nie pytając o zdanie swoich zastępców.

  Z wprowadzeniem dyktatu nie miał problemu, bo po swojej stronie ma dwóch członków zarządu - Bartosza Nowackiego (Samoobrona) i Zbigniewa Sosnowskiego (PSL). Dziwnie uległy wobec hegemonii Całbeckiego okazał się też Maciej Eckardt. Dlaczego? Być może rację ma radny LiD Jan Szopiński, który twierdzi, że dla Eckardta na pierwszym planie są interesy PiS i dlatego nie chce ryzykować zatargu z marszałkiem.

  Jako jedyny dyktatowi Całbeckiego próbował się przeciwstawić Giziński. Skończyło się to dla niego dymisją. - Przeszkadzał w rozwoju regionu - uzasadniał wniosek o jego odwołanie Całbecki.

  Tyle tylko, że marszałek rozwój regionu rozumie jako sukcesy Torunia. O tym, że interesy Bydgoszczy ma gdzieś, pokazuje sposób, w jaki traktuje nasze lotnisko. Port Lotniczy może dostać 20 mln zł dotacji z budżetu centralnego. Żeby tak się stało, Urząd Marszałkowski musi do połowy maja przygotować wniosek do Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Dotąd nic w tej sprawie nie zrobił. Tymczasem w Toruniu coraz głośniej mówi się o budowie lotniska pasażerskiego.

  W tej sytuacji zupełnie niezrozumiała jest postawa bydgoskiej Platformy, która zamiast wesprzeć Gizińskiego, ustami przewodniczącego sejmiku Krzysztofa Sikory nazwała go czarną owcą i próbowała sprowadzić całą sprawę do konfliktu personalnego. Jednocześnie na nowego wicemarszałka desygnowała Edwarda Hartwicha, człowieka bez politycznego doświadczenia i pozycji. Czy ktoś taki będzie w stanie przeciwstawić się autokratycznym rządom toruńskiego marszałka? Bardzo wątpliwe.

  PRZEPRASZAM, ALE MUSZE - **** MNIE STRZELIL!!!!!!!!

  Rozumiem Koło Twoje oburzenie i je tak naprawdę podzielam, jednak pewne słowa na forum padać nie powinny i dlatego byłem zmuszony jako moderator Cię ocenzurować i proszę, aby na przyszłość nie klnąć nawet jeśli w sumie jest powód. Pozdrawiam - MaciekK84[/b]
   

 11. #51
  Awatar medMatthew

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPBY

  Domyślnie

  Odnosząc się do artykułu wyżej stwierdzam, że póki co marszałek "pracuje" na opinię osoby, której decyzje są totalnie nieprzemyślane i nieobiektywne.
  Wcale się nie dziwię komentarzowi KOŁO, gdyż mnie to również tak wkurza, że nie wiem co. Jeśli marszałek przeznaczy choćby złotówkę na zas... lotnisko w toruniu, to niech się OSTRO puknie w głowę. Jaki do ... jest sens robienia JAKIEJKOLWIEK konkurencji wobec EPBY? Po co mają być MARNOWANE pieniądze na bubla zza miedzy, skoro u nas jest już odpowiednie zaplecze i trzeba je po prostu rozbudować i ulepszyć. Po prostu się MOCNO dziwię, że nasi bydgoscy politycy nie zrobili w tej sprawie jakiejś rewolucji, bo to co wyprawia marszałek (już nie tylko w sprawie bydgoskiego lotniska) jest po prostu SKANDALICZNE. Przecież w końcu trzeba coś z tym zrobić

  Pozdrawiam!
   

 12. #52
  Awatar KOŁO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Clonmel

  Domyślnie

  Bydgoszcz to pustynia, jesli chodzi o sprawnych politykow!
  Panowie, ja wam cos powiem, jesli sie Torun na cos zawezmie, to oni daza do tego tak dlugo az to dostana! Taka typowa niemiecka natura!
  Moja zona torunianka wiec prosze mnie nie oskarzac o jakies tam przesladowania.

  dla chetnych, strona http://www.lotniskodlatorunia.pl/ ktora krazy po ludziach z Torunia na GG.
  tresc wiadomosci:
  czesc wejdz na strone www.lotniskodlatorunia.pl i zaglosuj na budowe lotniska miedzynarodowego w toruniu. Dzieki powiadom znajomych z naszego woj.

  Oni cenzura (dla CIebie MaciekK84) juz nawet logo maja!!
   

 13. #53
  Awatar kilun

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  BZG

  Domyślnie

  Aż się we mnie zagotowało
  Władzy nie mamy żadnej Wchodzenie w d... Toruniowi staje sie znakiem rozpoznawszym Bydgoszczy ...nie wiem , czy powinienem jeszcze wielką literą pisać.
  Nawet wyjeżdżając z naszego miasta w stronę Torunia widzimy tablicę z napisem "Toruń już za 37 km"
  Czyli jak ktoś kiedyś powiedział: "Bydgoszcz największym miastem powiatowym w Polsce" ...niestety na to wygląda.
  pzdr.seb.

   

 14. #54
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Niestety, u nas i ogół społeczeństwa mniej aktywny, i politycy podobnie. Nie rozumiem dlaczego kiedy nasze miasto co chwilę dostaje kopniaka potulnie to przyjmują, zamiast przy pomocy mediów robić o to aferę. Poprawność i kultura polityczna nie pozwalają walczyć o swoje miasto?
  Jeśli chodzi o lotnisko... obiektywnie patrząc małe uzupełniające lotnisko w EPTO na bazie Aeroklubu ma sens i jest im potrzebne... ale port lotniczy nie - przecież już EPBY jest niebezpiecznie blisko (w sensie konkurencji) do EPPO i EPGD.
  Ja po cichu liczę tylko, że po pierwsze zrobienie od zera niemal portu z prawdziwego zdarzenia jest jednak finansowo nie na ich możliwości, a nawet gdyby się za to wzięli to zanim go ukończą EPBY będzie miało już silniejszą pozycję a oni podzielą los Babimostu :P
  Pozdrawiam!
  Maciek

   

 15. #55
  Awatar KOŁO

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Clonmel

  Domyślnie

  MaciekK84, o kase zatroszczy sie marszalek, niech o to glowa Ciebie nie boli, co do pozycji Bydgoszczy, zanim ukonczy EPTO to nie byl bym tak tego pewien! DO rozwoju potrzebne sa pieniadze a z jedengo z powyzszych artykulow widzisz ze planuja ostro namajstrowac!

  Cytat Zamieszczone przez KOŁO
  W tej sytuacji toruńskie lotnisko ma szansę na funkcjonowanie równolegle obok regionalnego portu w Bydgoszczy, chociaż samorząd województwa musi podjąć decyzję, który obiekt wybrać jako priorytetowy i wesprzeć go finansowo i lobbystycznie.
  Dlaczego mysle ze priorytetem bedzie Torun?
   

 16. #56
  Moderator
  Awatar MaciekK84

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  A ma ktoś orientacje, ile w sejmiku województwa głosów ma Bydgoszcz, a ile Toruń? Bo w takich ważnych sprawach politycy od SLD po LPR powinni stanąć murem za swoim miastem, a na logikę biorąc pod uwagę liczbę mieszkańców powinniśmy mieć przewagę.
  Koło - masz rację, ale łudzę się, że zorganizowanie miliardów na budowę portu w Toruniu, to dla marszałka za wysokie progi mimo wszystko.
  Pozdrawiam!
  Maciek

   

 17. #57
  Awatar Asta

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez KOŁO
  dla chetnych, strona http://www.lotniskodlatorunia.pl/ ktora krazy po ludziach z Torunia na GG.
  tresc wiadomosci:
  czesc wejdz na strone www.lotniskodlatorunia.pl i zaglosuj na budowe lotniska miedzynarodowego w toruniu. Dzieki powiadom znajomych z naszego woj.
  To może teraz niech krazy po ludziach z Bydgoszczy? Ja już zagłosowałem.

  Cytat Zamieszczone przez medMatthew
  Cytat Zamieszczone przez Asta
  I tam będzie parking dla General Aviation.
  To nic miłego dla nas nie wróży A można wiedzieć z jakiego źródła takie informacje i czy to pewne? Pozdrawiam!
  Od pracownika lotniska, więc pewne.
   

 18. #58

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Poznan

  Domyślnie

  widze, ze wojewodztwo sie rozwija... szkoda, ze nie w tę strone, w ktorą powinno...
  tak sie zastanawiam, czy znajdzie sie inwestor, ktory zaangazowlaby sie w budowe toruniewskiego lotniska, biorąc pod uwagę odległosc od lotniska bydgoskiego
   

 19. #59
  Awatar sebacyw

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  EPBY

  Domyślnie

  Jak tylko przeczytałem słowo "Budowa lotniska w Toruniu" to mnie szlak trafił na miejscu
  Jak można być tak głupim(bez obrazy) i chcieć z małego aeroklubu zrobić "wielkie", miedzynarodowe lotnisko(?)
  U mnie sie to w glowie nie miesci-zamiast przeznaczyć kase na budowe (rozbudowe) Naszego lotniska to oni chcą tą kase wydać na duperele.
  Aby moje twierdzenie bylo jasne-Torun kolejny raz chce Nam zaszkodzić, tzn: chcą z nami rywalizować i dopuścić do tego, by rozbudowa Naszego lotniska była niemożliwa.Najpierw chcieli, aby Nasze(Bydgoskie) lotnisko nosiło nazwe "Bydgoszcz-Torun". Niestety("stety" dla Nas)nie doszło do tego wiec Torun bedzie teraz chcial zbudowac wlasne lotnisko
  Z resztą-szkoda klawiszy
  Pozdrawiam
   

 20. #60

  Dołączył
  Jan 2007
  Mieszka w
  Bydgoszcz/Kraków

  Domyślnie


  Polecamy

  Pomyślmy co możemy my zrobić w tej sprawie. Propozycje?
   

Strona 3 z 173 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 5 13 53 103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •