Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie X ZMIANA WYLECIAŁA


  Polecamy

  Tuż przed godziną 19.30 4 stycznia w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów oficerowie i pracownicy wojska Lotniskowej Grupy Kontroli Ruchu z Wojskowej Komendy Transportu Szczecin zakończyli operację załadunku pierwszego samolotu CASA 395 M z żołnierzami X, ostatniej zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Iraku, który wystartował 15 minut później. W pierwszym samolocie znaleźli się żołnierze z 12 Dywizji Zmechanizowanej ze Szczecina oraz 10 Brygady Logistycznej z Opola.  Kilka chwil przed odlotem odbyła się uroczystość pożegnania, w której oprócz wylatujących uczestniczyli ich rodziny, dowódcy i koledzy. Odlatujących żołnierzy pożegnał osobiście dowódca 12 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Andrzej Malinowski oraz zastępca szefa Sztabu Wojsk Lądowych gen. bryg. Grzegorz Duda. Wszyscy przełożeni, żegnając odlatujących żołnierzy, życzyli im szczęśliwego powroty do kraju. Przestrzegali przed rutyną, gdyż to już trzecia zmiana dla żołnierzy 12 Dywizji Zmechanizowanej. Mówił, że do siebie muszą mieć pełne zaufanie, ale muszą uważać na obcych i nie wierzyć im zbytnio.
  Całością operacji w Porcie Lotniczym Szczecin-Goleniów koordynował komendant Wojskowej Komendy Transportu Szczecin mjr Krzysztof Wróblewski.

  Żołnierz Polski
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie


  Polecamy

  Polecieli do Iraku

  Wczoraj wieczorem z lotniska w Goleniowie odlecieli do Iraku żołnierze z ostatniej zmiany polskiego kontyngentu wojskowego.

  Żołnierze z 12. Szczecińskiej Brygady Zmechanizowanej (było ich 28) mają przejąć obowiązki od kończących właśnie służbę w Iraku kolegów z 9. zmiany i zabezpieczyć logistycznie przyjęcie głównej części zmiany dziesiątej. Kolejne grupy tej ostatniej wysłane zostaną do Iraku w połowie i pod koniec stycznia, a wszyscy polscy żołnierze powrócić mają do domów w październiku.
  Na zdjęciu: polscy żołnierze wylatujący w ubiegłym roku do Afganistanu.
  źródło: gazetagoleniowska.com

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •