Strona 1 z 17 1 2 3 11 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 333
Like Tree1Likes

Wątek: EPSC w mediach

 1. #1

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie EPSC w mediach


  Polecamy

  Zapraszam do zamieszczania tutaj informacji o doniesieniach medialnych na temat naszego lotniska.

 2. #2

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Artykuł z gazety:
  Sfinansuje Unia Europejska
  Pociągiem na lotnisko ?

  GOLENIÓW. Na liście kluczowych dla regionu inwestycji, jakie w latach 2007-2013 zostaną sfinansowane z budżetu Unii Europejskiej, znalazła się modernizacja linii kolejowej Goleniów-lotnisko. Urząd Marszałkowski rezerwuje na to 15 mln euro.
  W obecnej chwili na lotnisko pod Goleniowem dojechać można tylko samochodem. Linia kolejowa Goleniów-Kołobrzeg przebiega tuż przy granicy terenu lotniskowego, ale brak jest odgałęzienia w kierunku budynków dworca lotniczego. W pobliskich Mostach jest wprawdzie odgałęzienie toru, ale wykorzystywane wyłącznie przez pobliską jednostkę wojskową.
  Inwestycja w dokumentach Urzędu Marszałkowskiego jest określana jako "modernizacja", ale w rzeczywistości konieczna będzie budowa zupełnie nowej linii oraz wybudowanie dworca końcowego przy zabudowaniach dworca lotniczego.
  Jeśli inwestycja zostanie zrealizowana, znacząco poprawi komunikację lądową z lotniskiem. Bez problemu będzie się można na dworzec lotniczy dostać koleją tak ze Szczecina, jak i od strony Kołobrzegu.
  źródło: kurier szczeciński

 3. #3
  Awatar marcin_epkk

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Kraków

  Domyślnie

  No to będziecie mieć - jako drudzy po KRK - kolejowe połączenie z centrum miasta

  My też mieliśmy toru koło lotniska (wojskowe), ale zamiast dobudować nowy odcinek pod terminal, wykorzystali odcinek wojskowy i przystanek jest 500m do terminala. Może u Was będzie lepiej

 4. #4

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  To byłby raj gdyby do lotniska dojeżdżał pociąg Ale powiedzmy sobie szczerze dojazd samochodowy nie jest zły (dobre drogi i szybki dojazd).


  Myślę, że jeszcze parę lotów dojdzie ;)
  ---
  Pozdrowienia od Adama!

 5. #5

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Wycięte z gazety:
  Goleniów - Dublin
  W najbliższy poniedziałek 19 lutego zostanie zainaugurowane regularne połączenie lotnicze z Goleniowa do stolicy Irlandii.

  Będzie ono realizowane przez należące do LOT-u niskokosztowe linie lotnicze Centralwings. W ramach inauguracji na lotnisku w Goleniowie zaplanowano m.in. pokaz tańca irlandzkiego wraz z warsztatami dla zaproszonych gości.
  źródło: gazeta goleniowska

  [ Dodano: Pią 16 Lut, 2007 11:29 ]
  Komentarz redakcyjny gazety goleniowskiej:
  Przy okazji uruchomienia nowego stałego połącznia zagranicznego z lotniska w Goleniowie, pojawiają sie pytania. O to, czy Centralwings będzie nas przewoził do Irlandii solidnie i punktualnie, bo pod tym względem markę ma nienajlepszą? I czy na ten ruch znienawidzonej przez Ryanair polskiej linii lotniczej LOT (Centralwings należy do LOT-u) bedzie jakaś odpowiedź - np. konkurencyjne połączenie?

  Leszek Ozimek

 6. #6

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC, TXL

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Apacz05
  To byłby raj gdyby do lotniska dojeżdżał pociąg
  Jeśli Raj to takie miejsce gdzie pociąg dojeżdża na lotnisko, to ja zaraz zostanę wyznawcą szatana.

 7. #7

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Łódź-Rzym i Paryż, Szczecin-Dublin
  Centralwings lata już z siedmiu lotnisk w Polsce.

  Łódź i Szczecin – to kolejne polskie miasta, z których można polecieć Centralwings. Dziś polskie tanie linie lotnicze zainaugurowały loty na trasach z Łodzi do Rzymu i Paryża oraz ze Szczecina do Dublina.

  - Postanowiliśmy wystartować z Łodzi oraz ze Szczecina trochę nietypowo i nie czekać aż do końca marca, kiedy rusza letni rozkład lotów – mówi Maciej Kwiatkowski, prezes Centralwings. – O te połączenia bardzo zabiegali mieszkańcy i władze regionów. Centralwings wchodząc do nowych portów regionalnych realizuje najważniejszy punkt swojej strategii. Dziś jesteśmy naprawdę blisko pasażera .

  Cieszymy się z powrotu do Łodzi polskich tanich linii lotniczych Centralwings - powiedział z kolei Leszek Krawczyk, prezes Portu Lotniczego Łódź. - Rzym i Paryż to najbardziej oczekiwane przez naszych pasażerów połączenia. Oba kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem w ankietach przeprowadzonych w porcie. Nowy przewoźnik w Łodzi to kolejny etap rozwoju portu.

  Do końca sezonu zimowego samoloty Centralwings będą latały na uruchomionych dziś połączeniach dwa razy w tygodniu. Wraz ze zmianą rozkładu zwiększy się częstotliwość lotów.

  Od 26 marca rejsy z Łodzi do Paryża i Rzymu będą odbywały się trzy razy w tygodniu, a ze Szczecina do Dublina cztery razy.

  Samoloty Centralwings startują teraz z siedmiu lotnisk w Polsce: z Łodzi, Szczecina, Warszawy, Krakowa, Katowic, Wrocławia i Gdańska.
  źródło: www.pasażer.com

 8. #8

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Początek wywiadu:
  Za 5 lat - 600 tys.
  W rozmowie dla Gazety Goleniowskiej prezes Maciej Jarmusz zakłada, że jest realna szansa na przewiezienie za pięć lat 600 tys. pasażerów przez lotnisko w Goleniowie.

  "Próbowaliśmy rozmawiać z Direct Fly rozmawiać o połączeniu do Krakowa. Wszystkie analizy wskazują, że miałoby ono powodzenie w układzie dwa loty - rano i wieczorem. Jednak ten przewoźnik boi się ryzyka i liczy, że znaczną jego część poniesiemy my. Ja sądzę, że po dobrym wypromowaniu takiego połączenia z pasażerami nie będzie problemów. Niestety w tym względzie nie możemy liczyć na naszego narodowego przewoźnika. LOT będzie dalej latał przez Warszawę. W tej chwili ponad 100 tys. pasażerów leci rocznie od nas do i z Warszawy. Ta setka połączeń, która już istnieje na Warszawie mogłaby być wzbogacona o jedno połączenie w środku dnia. My od LOT-u oczekujemy nieustająco i wciąż regularnego połączenia na kierunku niemieckim. Od kwietnia będzie do nas latał niemiecki operator „Kurflieger”, mający przewozić niemieckich kuracjuszy do sanatoriów. Planuje on także wolną sprzedaż biletów na swoje połączenia. To będą loty do Lipska, Dortmundu i Hahn", mówi Jarmusz. Pełny tekst rozmowy w jutrzejszym wydaniu Gazety Goleniowskiej.
  źródło: gazeta goleniowska

 9. #9

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Komentarz redakcyjny gazety goleniowskiej:
  Tempo rozwoju ruchu lotniczego w Polsce jest imponujące. Nas cieszyć powinno to, że dotyczy to również naszego lotniska. Wszak niewiele jest miejsc na świecie, gdzie z miasta można po kilku minutach jazdy wsiąść do samolotu i polecieć nawet do Afryki. Podane przez prezesa Jarmusza plany odprawienia za pięć lat w Goleniowie 600 tysięcy pasażerów są realne. Wtedy będziemy stąd lecieć nie tylko do Londynu, Dublina i Warszawy, ale też do Oslo, Włoch, Niemiec, a może jeszcze gdzie indziej...

 10. #10

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  SZZ

  Domyślnie

  Z Gazety Wyborczej:

  Połączenia lotnicze dla niemieckich kuracjuszy

  Mariusz Rabenda2007-03-12,

  Niemieckie linie Kurflieger oferują bilety na loty z Lipska i Dortmundu do Goleniowa.
  Samoloty mają latać w okresie wiosenno-letnim. Połączenia zostaną uruchomione 21 kwietnia, a samoloty przestaną kursować 28 sierpnia. Na stronie internetowej operatora można zarezerwować bilet na rejsy. Trzeba się jednak spieszyć, bo operator zaznacza, że na każdy lot pozostało zaledwie po kilka biletów.

  - Połączenia z Lipskiem i Dortmundem są pewne w 100 proc., uruchomienie lotów z Frankfurtu będzie zależało od zapotrzebowania niemieckich klientów, bo głównie dla nich organizowana jest linia - wyjaśnia Krzysztof Domagalski, rzecznik goleniowskiego portu lotniczego.

  Samolot będzie wykonywał loty okrężne. Wystartuje z Lipska o godz. 10.35, po 50 minutach wyląduje w Goleniowie. Stąd poleci o godz. 12.15 do Dortmundu, by już o godz. 14 rozpocząć rundę powrotną przez Goleniów do Lipska. Przeloty odbywać się będą w soboty, co dwa tygodnie.

  - Taka częstotliwość wynika z faktu, że turnusy w sanatoriach i kurortach nadmorskich trwają dwa tygodnie, od soboty do soboty - mówi Domagalski. - Niemiecka kasa chorych wykupiła w samolotach Kurflieger większość miejsc. Z Goleniowa nad morze pasażerowie dojadą autobusami. Dotychczas kuracjusze pokonywali autokarami całą trasę, ale podróż do odległych o 800 km od Dortmundu polskich kurortów trwała nawet 16 godzin.

  W samolotach typu ATR-42 (takie latają ze Szczecina do Warszawy) mogących zabrać na pokład 46 osób przewoźnik wykupił 38 miejsc. Pozostałe osiem oferuje w wolnej sprzedaży na swojej stronie internetowej. Połączenie z Lipskiem kosztuje od 95 euro, z Dortmundem 114 euro, a z Franfurtem 119 euro. Cena może się zmienić, bo mechanizm sprzedaży ma działać podobnie jak w przypadku tanich przewoźników: im wcześniej wykupiona rezerwacja, tym tańszy bilet.

 11. #11

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  SZZ

  Domyślnie

  Kurier Szczeciński:

  Nowe połączenia, więcej pasażerów
  Lotnisko rozwija skrzydła


  Jeśli Port Lotniczy Szczecin-Goleniów będzie się rozwijał w obecnym tempie, za pięć lat będzie w nim odprawianych 600 tysięcy pasażerów – przewiduje prezes Maciej Jarmusz. Może to nastąpić nawet wcześniej.
  W ubiegłym roku przez port przeszło 202 tysiące pasażerów, na ten zaplanowano około 300 tysięcy. Ten przyrost to przede wszystkim efekt uruchomienia przez firmę Ryanair stałego połączenia z Londynem, a także ostatnio z Dublinem przez polskie tanie linie Centralwings. Oba połączenia cieszą się ogromnym powodzeniem, przede wszystkim wśród osób, które na Wyspach Brytyjskich znalazły pracę i ich rodzin.
  Zarząd portu prowadzi rozmowy w sprawie uruchomienia następnych połączeń. Trwają negocjacje z liniami Norwegian Air w sprawie uruchomienia stałego połączenia z Norwegią (Oslo?). Można zakładać, że cieszyłoby się ono podobnym powodzeniem, ponieważ w tym kraju pracuje bardzo dużo osób z naszego regionu. Dotąd muszą one korzystać z połączeń proponowanych przez Berlin albo z promów morskich. Władze portu lotniczego liczą również na uruchomienie stałego połączenia z południem Europy oraz południową Szwecją.
  Od kwietnia w Goleniowie lądować będą samoloty niemieckiego przewoźnika Kurflieger, dowożące niemieckich kuracjuszy do pomorskich sanatoriów. Firma planuje też wolną sprzedaż biletów na swoje połączenia, co daje możliwość lotu do Lipska, Dortmundu i Hahn.
  Rozwijają się też połączenia czarterowe. Udający się do Egiptu będą mogli teraz wybrać między Hurghadą a Sharm el Shaik. Nadal istnieć też będą połączenia do Turcji i Tunezji.
  Mało optymistycznie wygląda natomiast sprawa uruchomienia dodatkowych połączeń krajowych. LOT nadal zamierza trzymać się swojej polityki wykonywania lotów przez Warszawę, co jest kosztowne i czasochłonne dla podróżnych. Zarząd lotniska rozmawiał z firmą Direct Fly na temat połączenia do Krakowa, które – jak wynika z analiz ekonomicznych – ma wszelkie szanse na powodzenie. Niestety, firma postawiła warunki nie do przyjęcia, próbując całe ryzyko gospodarcze przerzucić na port lotniczy i władze regionalne. W efekcie sprawa została odłożona na bok.
  Wzrastający ruch osobowy w porcie lotniczym powoduje konieczność przyspieszenia inwestycji na jego terenie. Władze Szczecina, województwa oraz Goleniowa rozważają możliwość uzyskania przewagi kapitałowej w spółce Port Lotniczy Szczecin-Goleniów (dotąd pakiet większościowy ma PP Porty Lotnicze). Pozwoliłoby to na zwiększenie inwestycji współfinansowanych przez większościowych udziałowców. Nie jest też wykluczone pozyskanie do spółki nowych udziałowców. Prezes M. Jarmusz ocenia, że Szczecin, Goleniów i województwo będą musiały zaangażować w lotniskowe inwestycje w najbliższych latach 8-10 mln zł, m.in. na modernizację nawierzchni lotniskowych.
  Cezary Martyniuk

 12. #12

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  W samolotach nie będzie kontroli...
  Bilet za bilet
  Ciekawą formę promocji połączenia lotniczego Szczecin - Dublin zaprezentowali przedstawiciele portu lotniczego Szczecin-Goleniów i tanich linii Centralwings. Osoby z ważnym biletem komunikacji miejskiej skontrolowane w autobusach lub tramwajach w Szczecinie będą miały szansę wylosować dwa bilety na rejs do Dublina.
  Akcja ma być formą promocji połączenia z Dublinem, jak również... jazdy z ważnym biletem komunikacji miejskiej. Jest to wspólne przedsięwzięcie portu lotniczego w Goleniowie, linii Centralwings oraz Zarządu Dróg i Zarządu Transportu Miejskiego w Szczecinie. Losowanie biletów do Dublina odbywać się będzie dwa razy w tygodniu.
  Od 21 kwietnia do końca października 2007 r. co 2 tygodnie niemiecka linia lotnicza Kurflieger uruchamia połączenie lotnicze Szczecin z Lipskiem i Dortmundem. Na trasie tej latać będzie 46-miejscowy ATR lub SAAB. Klientami połączenia mają być głównie niemieccy turyści korzystający z zachodniopomorskich ośrodków wypoczynkowych oraz uzdrowisk. Jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w kraju, organizujące cykliczne loty na turnusy wczasowe.
  źródło: kurier szczeciński

 13. #13

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Ze Szczecina do Niemiec
  Od 21 kwietnia linia lotnicza Kurflieger uruchamia połączenie lotnicze Szczecina do Lipska i Dortmundu. Loty odbywać się będą 46 miejscowym samolotem ATR-42 lub 34 miejscowym SAABem w soboty raz na dwa tygodnie.)

  Klientami połączeń mają być głównie niemieccy turyści korzystający z zachodniopomorskich ośrodków wypoczynkowych oraz uzdrowisk.

  - Sądzę, że jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w skali kraju, organizujące cykliczne loty na turnusy wczasowe. Do tej pory trend był odwrotny - to Polacy latają czarterami do Egiptu, Turcji, Tunezji - powiedział Krzysztof Domagalski rzecznik szczecińskiego lotniska.
  źródło: www.pasazer.com

 14. #14

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Samolotem za Odrę
  Wkrótce będzie się można dostać samolotem z Goleniowa do trzech niemieckich miast - Frankfurtu, Dortmundu i Lipska.
  Połączenie, o którego planowanym uruchomieniu już wcześniej informowaliśmy, uruchomione zostanie 21 kwietnia. Linię obsługiwać będą samoloty czarterowe firmy Kurflieger, które mogą zabrać na pokład 30 pasażerów, a rejsy odbywać się będą co dwa tygodnie w soboty. Klientami mają być głównie niemieccy klienci udający się do zachodniopomorskich uzdrowisk, jeżeli jednak będą na pokładzie wolne miejsca - będzie można kupić bilety.
  źródło: gazeta goleniowska

 15. #15

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Kolos nad Mostami

  Mieszkańcy podgoleniowskich Mostów mieli dzisiaj okazję zobaczyć z całkiem bliska jeden z największych samolotów transportowych świata - An-124 Rusłan.


  Radzieckiej produkcji samolot ma ponad 69 m długości i 73 m rozpiętości skrzydeł, a na pokład zabrać może 15 ton ładunku. Jak podaje uruchmiony niedawno portal e-goleniow.net.pl, przeleciał on dzisiaj nad Mostami, zmierzając zapewne na goleniowskie lotnisko. Było na co popatrzeć!
  źródło:
  Gazeta Goleniowska
  http://gazetagoleniowska.com/informa...f8484d3375d44e

 16. #16

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Nowogard (EPSC)

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez sabb
  na pokład zabrać może 15 ton ładunku
  skąd oni takie rzeczy biorą? przecież wystarczyło na sieci sprawdzić jaka jest ładowność tej maszynki....
  http://www.airliners.net/info/stats.main?id=40

 17. #17
  Awatar matiX

  Dołączył
  Feb 2007

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez emzet
  Cytat Zamieszczone przez sabb
  na pokład zabrać może 15 ton ładunku
  skąd oni takie rzeczy biorą? przecież wystarczyło na sieci sprawdzić jaka jest ładowność tej maszynki....
  http://www.airliners.net/info/stats.main?id=40
  No wiesz dziennikarze nie znają takich stron jak airliners ale wikipedia albo google nie gryzie, ba encyklopedia
  "If you believe safety is expensive, try an accidet!"

 18. #18

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Kolos nad Goleniowem

  Na goleniowskim lotnisku wylądował w niedzielę jeden z największych samolotów
  transportowych świata - An-124 Rusłan. Radzieckiej produkcji samolot ma ponad 69 m długości i 73 m rozpiętości skrzydeł, a na pokład zabrać może ok. 200 ton ładunku. Jak nas poinformował rzecznik prasowy portu lotniczego Szczecin-Goleniów, taka właśnie maszyna wyekspediowana przez fi rmę Wołga-Dniepr (podobno jest to jedyne prywatne przedsiębiorstwo
  dysponujące Rusłanami) przyleciała w niedzielę po godz. 17.00 do Goleniowa z Turcji, a po załadowaniu towaru odleciała w tym samym kierunku wczoraj rano. Kto miał farta, mógł latającego kolosa zobaczyć na własne oczy, a jak wynika z informacji czytelników naszego portalu, mieli na co popatrzeć zarówno mieszkańcy Goleniowa, Mostów, a nawet Stepnicy. Na
  zdjęciu udało się go uwiecznić p. Marcinowi Wojciechowskiemu, administratorowi nowo powstałego serwisu www.e.goleniow.net.pl.
  źródło: Gazeta Goleniowska

 19. #19
  Awatar Sl@wcio

  Dołączył
  Mar 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez sabb
  Kolos nad Goleniowem

  Na goleniowskim lotnisku wylądował w niedzielę jeden z największych samolotów
  transportowych świata - An-124 Rusłan. Radzieckiej produkcji samolot ma ponad 69 m długości i 73 m rozpiętości skrzydeł, a na pokład zabrać może ok. 200 ton ładunku. Jak nas poinformował rzecznik prasowy portu lotniczego Szczecin-Goleniów, taka właśnie maszyna wyekspediowana przez fi rmę Wołga-Dniepr (podobno jest to jedyne prywatne przedsiębiorstwo
  dysponujące Rusłanami) przyleciała w niedzielę po godz. 17.00 do Goleniowa z Turcji, a po załadowaniu towaru odleciała w tym samym kierunku wczoraj rano. Kto miał farta, mógł latającego kolosa zobaczyć na własne oczy, a jak wynika z informacji czytelników naszego portalu, mieli na co popatrzeć zarówno mieszkańcy Goleniowa, Mostów, a nawet Stepnicy. Na
  zdjęciu udało się go uwiecznić p. Marcinowi Wojciechowskiemu, administratorowi nowo powstałego serwisu www.e.goleniow.net.pl.
  źródło: Gazeta Goleniowska
  Ehhh fotki... koń by się uśmiał. Tak trudno dogadać się z kimś kto tam był i zrobił super fotki? A no tak, pewnie zapłacić wtedy by trzeba (a jeśli nie do druku tylko na stronkę to myślę że nikt kasy by nie wołał). Lepiej mieć shit za free.

 20. #20

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  EPSC

  Domyślnie


  Polecamy

  Po pierwsze p. Marcin Wojciechowski nie jest spotterem (jest moim nauczycielem) i został zaskoczony tym, że w niedzielę lądował Rusłan.


  Myślę, że jeszcze parę lotów dojdzie ;)
  ---
  Pozdrowienia od Adama!

Strona 1 z 17 1 2 3 11 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •