Strona 2 z 112 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 52 102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 2223
Like Tree75Likes

Wątek: Mielec (EPML)

 1. #21
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie


  Polecamy

  Prokuratura w PZL

  Chodzi przede wszystkim o wyjaśnienie, czy 250 milionów złotych było wystarczającą ceną za fabrykę.

  Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu zostały sprzedane w grudniu ubiegłego roku. Niektórzy eksperci branży lotniczej a także politycy od razu mieli wątpliwości, czy uznać to za sukces. Sprawą zainteresowało się Biuro Bezpieczeństwa Narodowego - teraz także sejmowa komisja skarbu państwa. Największe wątpliwości budzi wycena firmy.

  Zygmunt Wrzodak, poseł niezrzeszony

  -”To jest szkodliwe dla państwa dlatego sprawę powinna wyjaśnić Najwyższa Izba Kontroli i Prokuratura.”
  Inni posłowie są mniej radykalni, ale także chcą rozwiać wszelkie wątpliwości.

  Krystyna Skowrońska, PO

  -”Najpierw wyjaśnienie tej sprawy w komisji pozwoli zapoznać się posłom ze sprawą i wszystko co budzi wątpliwości będzie wyjaśnione.”
  Umowa z koncernem Sikorsky opiewała na 250 milionów złotych. W tej kwocie była zarówno cena akcji mieleckiego zakładu, jak i spłata jego długów, wartość planowanych inwestycji i pakietu socjalnego dla załogi. Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu twierdzą, że dla mieleckich PZL - amerykański koncern był ostatnią deską ratunku.
  Rena Sarzyńska, Agencja Rozwoju Przemysłu w Warszawie
  -”Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się sprzedać fabrykę, bo jej kondycja była tak zła, że w niczym nie można było już pomóc tak więc po trzy miesiące byłaby upadłość i teraz mówilibyśmy o zupełnie innych kłopotach.”
  Przedstawiciele Agencji dodają, że nie chcą niczego ukrywać. Są gotowi udostępnić posłom umowę sprzedaży PZL-u, ale muszą się na to zgodzić także amerykańscy właściciele. Umowę będzie analizowała także tarnobrzeska prokuratura.

  Janusz Woźniak, prokurator okręgowy w Tarnobrzegu

  -” Zarządzaliśmy dokumentów z Ministerstwa Skarbu, Ministerstwa Gospodarki i Agencji Rozwoju przemysłu. prokurator będzie sprawdzał je bardzo wnikliwie.”
  Prokuratura nie wyklucza, że po analizie dokumentów zostaną powołani biegli, którzy wydadzą wiążące opinie, czy wartość fabryki nie została zaniżona. Śledztwo w tej sprawie potrwa kilka miesięcy.

  TVP Rzeszów
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 2. #22
  Awatar Marcin747

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Jerozolima, Izrael

  Domyślnie

  Produkcja klap od 2008 r.

  Boeing znów zamawia w Mielcu


  Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Mielec podpisała wczoraj pięcioletni kontrakt z amerykańskim producentem samolotów.


  W ramach umowy WZK wyprodukuje i dostarczy ruchomą część skrzydła samolotu, tzw. klapę Krueger, element skomplikowany, odpowiedzialny między innymi za ekonomiczne zużycie paliwa przez samolot. Firmy nie zgodziły się podać wartości kontraktu. Brian Herbert, dyrektor Industrial Participation Boeing Commercial Airplanes, powiedział, że w tej chwili na rynku jest taka konkurencja, że żaden z producentów nie poda ani cen elementów, ani wartości kontraktów.

  Dla WZK Mielec najnowsza umowa z Boeingiem to rodzaj nagrody za kilkunastoletnią współpracę przy produkcji drzwi do modelu 757. W tym czasie polskie zakłady uzależniły się od amerykańskiego potentata. - Zlecenia od Boeinga stanowiły 95 proc. naszej sprzedaży - powiedział "Rz" Bogdan Bańko, dyrektor zarządzający WZK Mielec. Fabryka odczuła to boleśnie, kiedy model 757 został wycofany z produkcji. Dlatego WZK, mimo następnego kontraktu, szuka innych klientów.

  WZK Mielec rozpocznie produkcję klap do B777 w przyszłym roku i będzie dostarczała miesięcznie trzy pary takich elementów. Potem produkcja ma zostać zwiększona.

  Model 777, do którego należy rekord długości lotu non stop wśród samolotów pasażerskich, jest w stanie pomieścić 300 - 400 pasażerów i należy do najlepiej sprzedających się samolotów Boeinga. W tej chwili koncern ma zamówienia na ponad 300 takich maszyn, łącznie zaś sprzedał ich prawie tysiąc.

  Natomiast sprawą przyszłości jest porozumienie między Boeingiem i LOT w sprawie budowy w Warszawie centrum szkoleniowego dla pilotów Boeinga. Jak nieoficjalnie się dowiedziała "Rz", negocjacje toczą się już od dwóch lat. Centrum będzie miało charakter regionalny, podobne są m.in. w Singapurze, Palma de Mallorca, Seattle, Londynie. Wybudowanie takiego centrum w Stambule i wyposażenie go w sprzęt kosztowało 11 mln dolarów.

  d.w.
  http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/...omia_a_13.html
  Zaorać, buraki posiać...

 3. #23
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  Będą robić klapy do Boeinga

  W Wytwórni Zespołów Kooperacyjnych w przyszłym roku ruszy produkcja klap do Boeinga 777 –to założenia podpisanego właśnie 5-letniego kontraktu. Jego wartość nie jest znana. Klapa to ruchoma powierzchnia w tylnej części skrzydła samolotu. Dzięki niej maszyna może zwiększyć siłę nośną i opór skrzydła. Ma ona duże znaczenie przy zmniejszaniu prędkości lotu, pozwala także skrócić manewr lądowania. Wytwórnia współpracowała już z Boeingiem: produkowała drzwi do modelu 757.

  Nowiny Rzeszów
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 4. #24
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie

  A ja tak dla odmiany dodam fotki dzisiejszych 'gosci' na EPML

  Wszyscy razem: http://wapster.kgb.pl/!inne/all.jpg

  Beech Super King Air 350 D-CLOG: http://wapster.kgb.pl/!inne/gosc1.jpg

  Cessna 560 Citation V OE-GCP: http://wapster.kgb.pl/!inne/gosc2.jpg

  Ech... juz dawno odrzutowiec tu nie ladowal...

 5. #25
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie

  No i wreszcie po przerwie: Piknik Lotniczy Mielec 2007
  Na razie wiem tylko ze 22 lipca, reszta szczegółów niedługo

 6. #26
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  WZK PODPISAŁA KONTRAKT Z BOEINGIEM

  W środę w Warszawie szefowie mieleckiej Wytwórni Zespołów Kooperacyjnych podpisali pięcioletni kontrakt z koncernem Boeing na dostawę części do samolotu 777. Kontrakt obowiązuje od czerwca 2007 r. Pierwsze dostawy dotrą do Boeinga w przyszłym roku.

  WZK będzie wytwarzała tzw. Krueger Flap (klapy Krugera). – Odkąd rozpoczęliśmy współpracę z firmą Boeing w 1992 roku inwestujemy w naszych pracowników i rozwijamy zdolności produkcyjne. Cieszymy się bardzo, że możemy te umiejętności wykorzystać przy bardzo zaawansowanym technicznie programie Boeing 777 – powiedział Bogdan Bańko, dyrektor zarządzający WZK.

  W 2005 roku Boeing podpisał kontrakt z WZK na produkcję części zamiennych do drzwi samolotów 757, które latały na całym świecie. WZK produkowała drzwi do samolotów pasażerskich 757 od 1992 do 2005 roku. – WZK potwierdziła swoje kompetencje uczestnicząc we wcześniejszych programach Boeinga 757. Wraz z konkurencyjną ofertą cenową gwarantuje najlepszy wybór – powiedział Brian Herbert, dyrektor Industrial Participacion Boeing Commercial Airplanes. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z nowego kontraktu z WZK – szczególnie, ze dotyczy on 777, który jest bardzo ważnym programem dla Boeinga – powiedziała Henryka Bochniarz, prezes Boeing Central and Eastern Europe. – Dzięki tej umowie rozwijamy partnerstwo Boeinga z polskim przemysłem. Nadal szukamy nowych możliwości zarówno dla Boeinga jak i jego partnerów by rozwijać działalność, nie tylko w Polsce, ale także w całym regionie Europy Centralnej i Wschodniej – dodała.

  Klapa to ruchoma powierzchnia na krawędzi natarcia lub spływu skrzydeł płatowców, która w momencie użycia, zmienia czynniki oporu i siły nośnej. Samolot 777 jest liderem na rynku w segmencie samolotów przewożących od 300 do 400 pasażerów. Od momentu wprowadzenia na rynek ma w nim ponad 65-procentowy udział. Do dzisiaj 52 klientów zamówiło 969 takich samolotów. W obecnej chwili Boeing ma do zrealizowania jeszcze 334 zamówienia na samoloty 777, warte wg cennika 80 miliardów dolarów.

  mielec.pl
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 7. #27
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie

  Na mieleckim lotnisku 22 lipca szykuje się wielka impreza „Air Show”. Będą pokazy samolotów i inne piknikowe atrakcje. Wieczorem o 21.00 Mega Air Mix Party. Muzyka w stylu Frencz, elektro i house – to wszystko na lotnisku w Mielcu. Sample, skrecze i bity prosto z Brazylii, Niemiec i Holandii. Muzyka elektroniczna w połączeniu ze skrzypcami (Kalina), bębnami i saksofonem – mogą dać wybuchowa dawkę dobrej muzy. W DJskim składzie: Nelle, Leniwiec, Albert, a na instrumentach Dominik Muszyński i Krzysztof Sandecki. Do tego pokaz laserów przestrzennych. Wstęp wolny.

  Program pikniku lotniczegookaz lotniczy, motocyklowe pokazy kaskaderskie, wesołe miasteczko, loty widokowe nad Mielcem.

  www.orientuj.sie.pl

  Osobiscie nie za bardzo mi sie to podoba... Wyglada na to ze jakos malo lotniczo bedzie...

 8. #28

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  z Mielca rodem

  Domyślnie

  Moje źródło informacji powiedziało wczoraj, że skoro Wiesiek (Wiesław Cena) tego nie organizuje, to nie ma się co podniecać
  Co tu napisać....

 9. #29
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie

  jarekch, a czy Twoje zrodlo informacji powiedzialo cos jeszcze na ten temat?

 10. #30
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez wapster89
  Program pikniku lotniczego: pokaz lotniczy...
  co mam rozumieć przez pokaz lotniczy ?
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 11. #31
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie

  Mnie sie nie pytaj, ja tego nie wymyśliłem To sa informacje ze strony www.orientuj.sie.pl Wiem jeszcze ze organizatorem jest PZL i Korso i taki opis imprezy przyszedl od nich.

 12. #32
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  info o pikniku tutaj: http://www.korso.pl
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 13. #33
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie

  No... moze nie bedzie tak zle Najwazniejsze ze wogole cos sie bedzie dzialo na EPML

  Gregor, wpadniecie?

 14. #34
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez wapster89
  Gregor, wpadniecie?
  mamy taki zamiar
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 15. #35

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  z Mielca rodem

  Domyślnie

  No to już dużo wiadomo.

  Gregor to co? Od rana u mnie, a potem na lotnisko?
  Co tu napisać....

 16. #36
  Awatar Bobek93

  Dołączył
  Jul 2007
  Mieszka w
  EPML

  Domyślnie

  Ciekawe czy przyleci cos poza maszynami które widzimy na co dzień w Aeroklubie oraz tymi które produkuje PZL. Najlepsze jest to, że praktycznie całą powierzchnię plakatu zajmuje info o atrakcjach lotniczych a w programie poniżej jest zupełnie odwrotnie. Tak czy siak trzeba przyjsc.

 17. #37
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  Air Mielec

  W Mielcu powstanie kolejna fabryka lotnicza. Wybuduje ją warszawska firma AERO, nowy zakład pozwoli jej kilkakrotnie zwiększyć produkcję lekkich samolotów treningowych. Zainteresowanie nimi stale rośnie. Do Stanów Zjednoczonych firma wysłała właśnie 3 kolejne takie maszyny.

  Samolot AT-3.

  Aluminiowa konstrukcja, silnik o mocy 100 koni mechanicznych, dwa miejsca w kabinie. Dotychczas powstało 30 takich samolotów. Latają między innymi we Francji i Anglii. Najbardziej liczy się jednak rynek amerykański. Za Ocean firma wysłała teraz najnowszą wersję swoich samolotów - z unowocześnionymi skrzydłami. Najpierw będą prezentowane na targach lotniczych - później trafią do klientów. Firma Aero ma swoje zakłady w Krośnie i Mielcu. Są jednak za małe aby sprostać zamówieniom. Dlatego tuż obok mieleckiego lotniska powstanie nowa, duża fabryka wraz z laboratorium pozwalającym rozwijać nowe konstrukcje. Część pieniędzy na budowę fabryki będzie pochodziła z funduszy unijnych przeznaczonych na rozwój innowacyjności. Produkcja ruszy w przyszłym roku - na początek w zakładzie będzie powstawać 60 samolotów rocznie, w ciągu kilku lat produkcja ma wzrosnąć do 200 maszyn. Pozwoli to zatrudnić około 50 nowych pracowników.

  TVP Rzeszów
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 18. #38
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie

  Co do pikniku lotniczego to caly ten watek ciagnie sie tutaj:
  Piknik lotniczy w Mielcu

 19. #39
  Awatar Gregor

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Lotnisko dobrej pogody

  Domyślnie

  we wrześniu na lotnisku w Mielcu ma się odbyć prezentacja śmigłowca Black Hawk
  Piękna rzecz latać jeśli komu godzi bezpieczniej jednak kto po ziemi chodzi
  Kiedy słyszę na EPRZ SOListy głos na mej głowie płonie włos
  EPRZ FM - czułe granie - tak bije serce Jasionki


  Przewodnik po chmurach

 20. #40
  Awatar wapster89

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Mielec (EPML) / Rzeszów

  Domyślnie


  Polecamy

  O ja pier... to widze ze rok szkolny zaczne od wagarow hehe
  Gregor napisz cos wiecej, skad takie info i czy w miare pewne

Strona 2 z 112 PierwszyPierwszy 1 2 3 4 12 52 102 ... OstatniOstatni

LinkBacks (?)

 1. 04-07-2016, 10:48
 2. 15-08-2014, 23:51
 3. 06-12-2013, 04:18
 4. 13-11-2013, 17:04
 5. 11-10-2012, 18:29
 6. 11-10-2012, 18:26
 7. 16-09-2012, 13:19
 8. 14-09-2012, 19:31
 9. 09-09-2012, 17:53
 10. 09-09-2012, 17:43
 11. 28-08-2012, 09:20
 12. 26-08-2012, 14:40
 13. 13-08-2012, 08:29
 14. 08-07-2012, 17:23
 15. 09-06-2012, 19:50
 16. 05-06-2012, 08:56
 17. 12-05-2012, 02:14
 18. 03-04-2012, 20:33
 19. 25-02-2012, 01:45
 20. 12-02-2012, 22:25
 21. 23-01-2012, 12:39
 22. 25-12-2011, 20:07
 23. 06-11-2011, 17:41
 24. 04-11-2011, 17:52
 25. 21-10-2011, 20:51
 26. 20-10-2011, 22:54
 27. 20-10-2011, 10:09
 28. 23-09-2011, 21:25
 29. 23-09-2011, 11:47
 30. 17-07-2011, 17:55
 31. 04-06-2011, 22:14
 32. 28-05-2011, 06:50
 33. 23-05-2011, 18:15
 34. 28-04-2011, 15:43
 35. 18-04-2011, 13:39
 36. 14-03-2011, 12:06
 37. 12-03-2011, 23:28
 38. 07-03-2011, 10:09
 39. 12-02-2011, 23:22
 40. 08-02-2011, 11:16
 41. 03-02-2011, 11:16
 42. 03-02-2011, 08:52
 43. 26-12-2010, 00:40
 44. 19-12-2010, 01:52
 45. 09-12-2010, 07:22
 46. 05-12-2010, 17:36
 47. 04-12-2010, 20:26
 48. 04-12-2010, 19:06
 49. 04-12-2010, 13:04
 50. 03-12-2010, 17:47

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •