Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
 1. #1
  Awatar violinerpl

  Dołączył
  Jan 2012
  Mieszka w
  Warszawa

  Domyślnie Lotnisko Muszaki


  Polecamy

  Czy orientuje się ktoś, jakie są losy lotniska w Muszakach koło Nidzicy? Bodajże był tam kiedyś asfaltowy pas.

 2. #2
  Awatar Rosenzweigova

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  6 ft under the rainbow

  Domyślnie


  Polecamy

  "Po przełomie 1989 roku i upadku komunizmu zimnowojenna konfrontacja się skończyła. Poligony nie były już tak potrzebne. Do tego też dochodziły względy ekonomiczne. Wśród przeznaczonych do likwidacji znalazł się poligon w Muszakach. Przestał istnieć na początku lat 90. Wojsko w celu jego utworzenia rozebrało szereg wiosek, teraz okoliczni mieszkańcy rozebrali poligon.

  Różnego rodzaju sprzęt wojskowy pozostawiony na poligonie trafiał na złom lub do własnego użytku. Płyty betonowe ze schronów okazały się świetnym materiałem budowlanym. Pozdejmowane wieże strażnicze można dziś odnaleźć jako gołębniki. Po poligonie pozostały zdewastowane wieżo – budynki w Sadku i Ulesiu, puste małe wartownie na dawnych granicach poligonu, parę kilometrów wyasfaltowanych poligonowych dróg. Wieżo – budynek w Ulesiu został ostatnio nadbudowany i służy obecnie jako kościelny dom starości.

  Szeroki fragment drogi Nidzica – Wielbark, w pobliżu Ruskowa, stanowiący wcześniej przypoligonowe lotnisko, stał się teraz już tylko „dziwnie szeroką” drogą. „Na dziko” organizowane są tutaj wyścigi motocyklowe, cieszące się sporym zainteresowaniem motocyklistów. " (stąd)


  Muszaki - lotnisko polowe - 2004 - gildor.riders.pl


LinkBacks (?)


Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •