Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
 1. #1
  Awatar LC_BB

  Dołączył
  Aug 2015
  Mieszka w
  Bielsko - Biała

  Domyślnie Bielsko-Biała, 5-13 listopada 2015 | Głosuj na projekty związane z Aeroklubem BB


  Polecamy

  Budżet Obywatelski Bielska – Białej 2016

  Głosuj na projekty związane z Aeroklubem Bielsko-Bialskim


  Ruszyła już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego, który umożliwi realizację zwycięskich projektów zgłoszonych przez mieszkańców Bielska-Białej w 2016 r. W ramach tegorocznej edycji, zostały złożone trzy projekty, które są związane z lotniskiem w Aleksandrowicach:  1. "Windą do nieba". Zakup wyciągarki szybowcowej do szkolenia lotniczego młodzieży.

  Celem projektu "Windą do nieba" jest zakup nowoczesnej i bezpiecznej wyciągarki szybowcowej do szkolenia bielskiej młodzieży. Bielskie lotnisko przyciąga swoim urokiem rzesze bielszczan na piesze i rowerowe wycieczki, natomiast sport szybowcowy stanowi alternatywę dla młodzieży. Miasto Bielsko-Biała posiada ogromne lotnicze tradycje, lotnisko powstało już w 1936 roku. W bielskich zakładach szybowcowych stworzono ponad 60 konstrukcji lotniczych, a szkolenia lotnicze mają w tym mieście blisko 80 lat tradycji. W ostatnim czasie obserwowany jest stały wzrost zainteresowania sportem szybowcowym wśród bielskiej młodzieży, która chciałaby poznać smak prawdziwego latania.  Szkolenie przy użyciu nowoczesnego sprzętu umożliwi stworzenie ciekawej oferty zarówno dla bielszczan jak i dla mieszkańców regionu Podbeskidzia.

  Więcej o projekcie: "Windą do nieba". Zakup wyciągarki szybowcowej do szkolenia lotniczego młodzieży


  2. Lotniczy plac zabaw na terenie lotniska w Aleksandrowicach.

  Celem projektu jest infrastruktura polegająca na budowie placu zabaw dla dzieci. Na co dzień lotnisko odwiedza przecież wielu mieszkańców Bielska-Białej niejednokrotnie ze swoimi pociechami. Mieszkańcy nie tylko spędzają tam swój wolny czas uprawiając wszelakie sporty, ale obserwują startujące i lądujące szybowce, samoloty czy spadochroniarzy.
  Plac zabaw ma przybrać formę edukacyjną, dzięki czemu nasze pociechy aktywnie i pożytecznie będą mogły spędzać czas na lotnisku. Formuła placu ma bowiem nawiązywać do jego lokalizacji, czyli na placu mają znaleźć się m.in. takie elementy jak: kiwak helikopter, huśtawka samolot, helikopter ze zjeżdżalnią, ławka samolot, wieża kontroli lotów, tablica rysunkowa i mała architektura (ławki, kosze na śmieci). Największe urządzenie ma stanowić samolot, wyposażony w elementy sprawnościowe, drabinki, siatki czy zjeżdżalnię. Wśród wymienionych elementów odnajdą się więc zarówno starsze dzieci jak i najmłodsi.
  Plac zabaw, na którym dzieci rozpoczynają gotowość do startu w takim otoczeniu, na pewno będą w stanie wyobrazić sobie siebie w roli dzielnych pilotów.

  Więcej o projekcie: Lotniczy plac zabaw na terenie lotniska w Aleksandrowicach


  3. Obserwacje dalekie i bliskie.


  Panorama EPBA

  Celem projektu jest zakup 2 kamer stacjonarnych i 1 szybkoobrotowej, które zostaną zamontowane na wieży kontroli lotów budynku aeroklubu Bielsko - Bialskiego na lotnisku w Aleksandrowicach. Obraz z kamer umożliwi pilotom ogólną ocenę warunków panujących na lotnisku w Bielsku - Białej pozwalając orientacyjnie ocenić widzialność i wysokość podstawy chmur, mieszkańców zachęcić do wyjścia z domu, a turystów do przyjazdu do naszego pięknego miasta. A jest się czym pochwalić, bo nie bez powodu bielsko-bialskie lotnisko sportowe uważane jest za najpiękniej położone w całej Polsce. Położone jest bowiem u stóp Beskidów, niedaleko centrum miasta. A panorama z jego płyty obejmuje zakres prawie 360° w tym widok na królową Beskidów Babią Górę, a przy dobrej widoczności nawet na Tatry.


  Panorama EPBA Wschód


  Panorama EPBA Zachód

  To właśnie lotnisko stanowi centrum rekreacji miasta, tu się zaczyna i kończy trasa dla rowerzystów, to tu budowana jest trasa dla rolkarzy, to tu rodzice uczą jeździć swoje dzieci na rowerze, tu odnajdują się modelarze, uczą się przyszli piloci. Tu jest centrum turystyki i rekreacji, a więc idealne miejsce do promowania Bielska - Białej.

  Więcej o projekcie: Obserwacje dalekie i bliskie
  Projekty zostały złożone przez naszego członka aeroklubu oraz jednego z sympatyków lotniska i lotnictwa.

  Głosowanie już niebawem, rozpoczyna się w dniu
  5 listopada i potrwa do 13 listopada 2015 r.


  To czy wygrają projekty Aeroklubu Bielsko-Bialskiego zależy już wtedy tylko od mieszkańców, więc jeżeli podobają się Wam te projekty udostępniajcie je i rozsyłajcie powyższe linki, a potem oddajcie swój głos.
  Na wszystkie pozytywnie zweryfikowane projekty można głosować na dwa sposoby:

  1. Głosowanie bezpośrednie

  Odbywać się będzie poprzez wrzucenie karty do głosowania w dniach od 5 listopada 2015r. do 13 listopada 2015 r. do specjalnie oznakowanych urn zlokalizowanych w punktach głosowania, których adresy i godziny otwarcia zostały szczegółowo określone w Zarządzeniu.

  Głosowanie bezpośrednie będzie polegało na postawieniu znaku "X" przy jednym projekcie ogólnomiejskim i jednym projekcie osiedlowym (lokalnym), którym mieszkaniec chce udzielić swojego poparcia. Znak "X" stawiamy we właściwej kolumnie widocznej na karcie do głosowania (szczegóły w Zarządzeniu).

  Karty do głosowania bezpośredniego, obowiązujące w czasie głosowania, zawierające wszystkie pozytywnie zweryfikowane projekty ogólnomiejskie i osiedlowe, będą dostępne od dnia 5 listopada 2015 r. w "Punktach głosowania" oraz do pobrania na stronie internetowej Budżet Obywatelski Bielska-Białej.


  2. Głosowanie elektroniczne

  Odbywać się będzie za pośrednictwem interaktywnego modułu głosowania, który zostanie zamieszczony na stronie internetowej Budżet Obywatelski Bielska-Biał‚ej w dniach od 5 listopada 2015 r. godz. 0.00 do 13 listopada 2015 r. godz. 24.00.
  Na ww. stronie internetowej pojawi się zakładka "Głosowanie", w której znajdą się wszystkie pozytywnie zaopiniowane projekty.
  W głosowaniu elektronicznym specjalnie przygotowany interfejs (moduł) pozwoli udzielić poparcia poprzez kliknięcie na przycisk z napisem "Wybieram" umiejscowiony przy dopuszczonym projekcie ogólnomiejskim oraz projekcie osiedlowym. Wybieramy jeden projekt ogólnomiejski i jeden projekt osiedlowy. Nie można głosować na więcej niż jeden projekt osiedlowy lub ogólnomiejski. Oczywiście można zagłosować tylko na projekt ogólnomiejski lub tylko na osiedlowy.

  Należy jednocześnie podkreślić, że w przypadku takiego elektronicznego głosowania z jednego adresu poczty email może zagłosować nie więcej niż 5 mieszkańców.

  Zachęcamy wszystkich uprawnionych mieszkańców naszego miasta do korzystania z głosowania elektronicznego (on-line), które będzie najszybszym i najłatwiejszym sposobem głosowania na projekty obywatelskie 2016.

  Głosując on-line należy przygotować swój nr PESEL, podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz posiadać adres poczty elektronicznej (email), który posłuży do potwierdzenia oddanego głosu. Na podany adres email zostanie wysłany link aktywacyjny, którego kliknięcie potwierdza i kończy głosowanie.

 2. #2
  Awatar LC_BB

  Dołączył
  Aug 2015
  Mieszka w
  Bielsko - Biała

  Domyślnie

  Budżet Obywatelski Bielska – Białej 2016

  Głosuj na projekty związane z lotniskiem Aleksandrowice


  BIELSZCZANIE !!! DO DZIEŁA !!! WSPIERAMY LOTNISKO

  Głosowanie rozpoczęte...i potrwa do 13 listopada 2015 r.

  oddaj swój głos na jeden z naszych projektów: Projekty ogólnomiejskie: Projekty mieszkań„ców zakwalifikowane do etapu gł‚osowania: Budżet Obywatelski

  Tradycyjne karty do głosowania (wersja papierowa) do odbioru w budynku aeroklubu oraz w restauracji Podniebna Uczta na lotnisku.  Do zobaczenia na EPBA

 3. #3
  Zbanowany
  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  oazie otoczonej matecznikiem

  Domyślnie


  Polecamy

  Ja rozumiem, że budżet obywatelski, szczytna idea, głosowanie i tak dalej, ale czy naprawdę MUSISZ pisać to samo w dwóch oddzielnych tematach?!?!

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •