Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
Like Tree1Likes
 • 1 Post By macieju

Wątek: Lotnisko Lubuskie - Informacje medialne/rozwój/komentarze - 2022

 1. #1
  Moderator
  Awatar macieju

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie Lotnisko Lubuskie - Informacje medialne/rozwój/komentarze - 2022


  Polecamy

  Zaczynamy nowy rok i nowy wątek

  Na początek dobra informacja:

  NOWE LOTY W NOWY ROK!✈️
  Dobre informacje napływają do nas z Warszawy. Wczoraj podpisana została umowa, dzięki której od przyszłego roku połączenia z lotniska Babimost/Zielona Góra do Warszawy odbywać się będą pięć razy w tygodniu (od poniedziałku do piątku), a w piątki dodatkowo będą miały miejsce dwa wyloty do stolicy – poranny i wieczorny.
  Pojawiły się również bardzo dobre wieści dla tych, którzy będą chcieli okołoweekendowo polecieć do Lwowa. Aktualnie rozkład lotów zakłada wylot w czwartek i powrót w piątek. Okres letni przyniesie dodatkowe możliwości. W okresie od 18 kwietnia do 2 października 2022 roku wyloty na Ukrainę odbywać się będą w poniedziałki i czwartki, a powrót ze Lwowa możliwy będzie we wtorki i piątki.
  Źródło: https://www.facebook.com/LubuskieCentrumInformacyjne

 2. #2
  Awatar ukash14

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  Sulechow

  Domyślnie

  Wiadomo kiedy loty do Warszawy na kwiecień i w przód będą w sprzedaży?

 3. #3
  Moderator
  Awatar macieju

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  Tak informacyjnie dla tych co jeszcze nie wiedzą Obecnie latamy do:
  Burgas (BOJ) - rotacja w środę - realizuje LOT
  Rijeka (RJK) - rotacja w niedzielę - realizuje LOT
  Gdańsk (GDN) - rotacja w czwartek i niedzielę - realizuje LOT
  Antalya (AYT) - czartery we wtorek i piątek - realizuje Pegasus


 4. #4
  Moderator
  Awatar macieju

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  A jak dobrze pójdzie:

  Nowy kierunek z lotniska Zielona Góra/Babimost. Na to czekaliśmy.

  Urząd Marszałkowski rozpisał właśnie postępowanie na obsługę nowego połączenia pomiędzy Lotniskiem Zielona Góra-Babimost, a lotniskiem Londyn-Luton. To połączenie było niezwykle oczekiwane przez korzystających z transportu lotniczego.
  Lotnisko Zielona Góra/Babimost bije kolejne rekordy popularności. W lipcu skorzystało z niego ponad 7100 pasażerów. Wpływ na to miały nowe połączenia wakacyjne. Urząd Marszałkowski nie zwalnia jednak tempa i już jesienią chce nam zafundować nowy kierunek.

  – Szeroko rozwinięta inicjatywa zarządu województwa i departamentu infrastruktury i komunikacji, zorientowana jest na to, aby z portu lotniczego skorzystała jak największą ilość pasażerów i wykonano jak najwięcej połączeń lotniczych. W rezultacie tych działań ponad 7100 pasażerów obsłużonych w lipcu obrazuje istotny wzrost zainteresowania i potwierdza atrakcyjność portu lotniczego i jego oferty dla mieszkańców województwa lubuskiego – mówi w rozmowie z nami Sławomir Kotylak, dyrektor departamentu.

  W postępowaniu czytamy, że połączenie powinno ruszyć już 3 października 2022 r. Operator, który wygra postępowanie zapewni dwie rotacje tygodniowo do końca 2023 roku. Będzie to zatem kolejne stałe połączenie, a nie jedynie usługa wakacyjna.

  – Londyn to światowa stolica biznesu i finansów. To doskonałe miejsce do nawiązania kontaktów z przedsiębiorcami i inwestorami. Pamiętajmy, że to również miejsce emigracji wielu Polaków. Liczymy, że po korzystnym rozstrzygnięciu postępowania wielu naszych mieszkańców skorzysta z nowego połączenia. Wreszcie bierzemy pod uwagę również aspekt turystyczny – powiedział w rozmowie z nami Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

  Jak zauważa Kotylak, wybór Londynu to również możliwość budowy silnej siatki połączeń. Port lotniczy Londyn-Luton jest odwiedzany rocznie przez 16 milionów pasażerów.
  za Wlubuskie.pl

 5. #5
  Moderator
  Awatar macieju

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  Ciąg dalszy dobrych wieści

  Rekordowe wakacje na Lotnisko Zielona Góra-Babimost❗️
  �� W sierpniu br. Port Lotniczy Zielona Góra - Babimost obsłużył największą ilość osób w tym roku – 7️⃣6️⃣7️⃣9️⃣. Dla porównania, w tym samym okresie przed pandemią (w sierpniu 2019 roku) z usług zielonogórskiego portu skorzystało 4️⃣4️⃣7️⃣2️⃣ pasażerów. Pod względem wypełnienia samolotu w czołówce znajdują się takie kierunki jak Antalya ���� (Turcja) i Burgas ���� (Bułgaria). Połączenia te znalazły się w ofercie wakacyjnej, podobnie jak loty do Gdańska i Rijeki ���� (Chorwacja).
  �� Z kolei w lipcu na lotnisku położonym w Nowym Kramsku pod Babimostem odprawiono łącznie 7️⃣1️⃣2️⃣0️⃣ osób. To wzrost liczby pasażerów o niemal 6️⃣2️⃣ proc. w porównaniu z czerwcem 2022 r. i o 5️⃣8️⃣ proc. więcej w porównaniu z lipcem 2019 r. Zrealizowane zostały 3️⃣6️⃣4️⃣ starty i lądowania.
  �� W zasadzie każda propozycja, która jest w rozkładzie lotów, staje się hitem. Loty do Gdańska po pierwszych dwóch tygodniach wyglądały optymistycznie: że uda się zbudować wystarczający potencjał. Dzisiaj już nie mamy żadnego problemu, żeby niemal w całości wypełnić samolot. Widać, że Lubuszanie, zielonogórzanie, a także osoby spoza naszego regionu chętnie korzystają z tych połączeń, traktują to jako duże udogodnienie i możliwość szybkiego przemieszczania się – komentuje Sławomir Kotylak, dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.
  ✈️ Trwają procedury w sprawie uruchomienia lotów do ���� Londynu. Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego jest na etapie rozstrzygania postępowania, w którym będzie wyłoniony przewoźnik. Połączenia do Londynu mają obejmować co najmniej dwie rotacje w tygodniu, w tym w weekend.
  ✈️ Dodatkowo w planach jest wprowadzenie do oferty zimowych lotów poza granice �� Europy.
  �� Robimy wszystko, by lotnisko miało ciekawą ofertę. Mamy też plany na przyszłość związane z rozwinięciem skrzydeł tego lotniska, z powiększeniem możliwości, jeśli chodzi o liczbę odprawionych pasażerów, komfort świadczonych usług i bezpieczeństwo podróżnych – podkreśla Marcin Jabłoński Zarząd Województwa Lubuskiego PO RP.
  Post z oficjalnego konta Urzędu Marszałkowskiego woj. Lubuskiego

 6. #6
  Moderator
  Awatar macieju

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie


  Polecamy

  No i Egipt będzie zimową porą

  Biuro Podróży ITAKA we współpracy z PMA Aviation ogłosiło dziś (16.09) uruchomienie w sezonie zimowym 2022/23 wycieczek z wylotami z portu lotniczego Zielona Góra-Babimost do Taby (TCP) w Egipcie.

  Będzie to pierwsze w historii portu czarterowe połączenie zimowe do Egiptu.

  - Dla naszych firm to nowe możliwości rozwoju, a dla naszych wspólnych Klientów niezwykle atrakcyjny kierunek, dostępny tylko w ofercie Itaki. Serdecznie zapraszam na zimowe wakacje w egipskiej Tabie mieszkańców Zielonej Góry, województwa lubuskiego i wszystkich, dla których lotnisko Zielona Góra-Babimost będzie wspaniałym rozpoczęciem wspaniałych wakacji – mówi Piotr Henicz, wiceprezes Itaki.

  - Dodanie portu lotniczego w Zielonej Górze do portfolio tak znaczącego touroperatora, jakim jest Itaka, potwierdza potencjał regionu do rozwoju ruchu pasażerskiego. Wspaniale jest widzieć zimowe rejsy czarterowe z portu regionalnego i jestem przekonany, że to początek rozwoju oferty wakacyjnej ITAKI na zielonogórskim lotnisku – dodaje Michał Wichrowski z PMA Aviation, odpowiedzialny za rozwój siatki połączeń na lotnisku w Zielonej Górze.

  Start operacji zaplanowano na 21 grudnia 2022 r.
  Za Pasażer

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •