Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
Like Tree5Likes

Wątek: Lotnisko Lubuskie - Informacje medialne/rozwój/komentarze - 2016

 1. #21

  Dołączył
  Jun 2010
  Mieszka w
  EPTO

  Domyślnie


  Polecamy

  Czy lokalnym kolegom wiadomo cos wiecej nt. zawieszenia dotacji? Bedzie zimowy rozklad SRN, czy trzeba zaliczac do konca pazdziernika?

 2. #22
  Awatar Cudaczek

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  Z Babimostu polecimy do... Lwowa?

  Czartery turystyczne w tamtym kierunku, a także połączenia weekendowe - to na razie tylko pomysł, ale już konsultowany przez marszałek Polak i Tatianą Romanowską, dyrektor generalną Portu Lotniczego we Lwowie.

  Historią zielonogórskiego lotniska można obdzielić kilka książek - mieliśmy stamtąd latać do Hiszpanii, Turcji, Maroka. Póki co jedynym obsługiwanym kierunkiem jest Warszawa, wcześniej niektórzy szczęśliwcy zdążyli załapać się na loty do Krakowa. Niewykluczone jednak, że lista połączeń w końcu się powiększy.

  Tylko we Lwowie

  Skąd pomysł na trasę Zielona Góra/Babimost - Lwów? To wynik spotkań przy okazji wizyty lubuskiej delegacji na Festiwalu Partnerstwa we Lwowie. Marszałek Elżbiety Polak rozmawiała tam z Janem Szczepkowskim, prezesem firmy Sprint Air oraz Tatianą Romanowską, dyrektor generalną Portu Lotniczego we Lwowie.

  - Myślimy o czarterach turystycznych, ewentualnie weekendowych, a na początek chociaż promocyjnych - tłumaczy marszałek i od razu dodaje, że połączenia weekendowe nie byłyby problemem, ponieważ w tym czasie nie odbywają się loty na trasie Zielona Góra - Warszawa.

  Wspomnianą trasę obsługuje obecnie firma Sprint Air. Ten sam przewoźnik od czerwca zajmuje się również połączeniem na trasie Radom - Lwów.

  Władze Sprint Air wyraziły zainteresowanie dalszą współpracą z województwem lubuskim. Obecnie przygotowują ofertę. Warto jednak pamiętać, że przewoźnika wyłoni dopiero procedura przetargowa.

  Planowana trasa na Ukrainę jest atrakcyjna również dla Lwowa. Tatiana Romanowska podczas rozmów z marszałek Polak zachwalała bliskość Berlina oraz walory turystyczne naszego województwa. Pojawił się także wzgląd na zamieszkujących Lubuskie ludzi, z których wielu ma swoje rodzinne korzenie we Lwowie.

  Obie panie mają spotkać się ponownie podczas Lubuskiego Kongresu Kobiet, który odbędzie się w październiku.

  Dokąd jeszcze polecimy?

  Przypomnijmy, z końcem 2016 r. kończą się umowy zarówno z PPL na zarządzanie portem, jak i ze SprintAirem na loty z i do Warszawy (marszałek dopłaca do lotów rocznie 5,3 mln zł, kolejne dwa miliony dokłada miasto Zielona Góra). - Władze PPL potwierdziły, że są zainteresowane współdziałaniem oraz dalszym rozwojem lotniska, pod warunkiem utrzymania dotychczasowej współodpowiedzialności samorządu województwa - informuje biuro prasowe marszałek.

  Obecnie przygotowywana jest też niezależna ekspertyza, która wskazać ma przyszłe kierunki lotów.


  Cały tekst: Wyborcza.pl

 3. #23

 4. #24
  Awatar MD11

  Dołączył
  Apr 2010
  Mieszka w
  KTW

  Domyślnie

  Babimost rozbuduje infrastrukturę lotniskową.
  Analiza potencjału rozwojowego Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost – to temat debaty, która odbyła się podczas ostatniej sesji sejmiku województwa lubuskiego. Ekspertem w tym zakresie był Jacek Plis
  Lepszego "specjalisty" województwo lubuskie nie mogło sobie poszukać. Pan Jacek Plis jest dobry, ale w dbaniu o własne interesy. Wystarczy spojrzeć na jego dokonania w spółce handligowej GTL-LOT w Katowicach. Doprowadził do jej upadku. A pracownicy w ostatnim okresie wynagrodzenia mieli wypłacane w ratach. A pan Plis w najlepsze kręcił tzw. lody (czyli przekręty na kasę z majątku GTL-LOT)

  Babimost rozbuduje infrastrukturę lotniskową? Chce przyciągnąć tanie linie - Rynek Infrastruktury: Porty, Stocznie, Lotnisko, Porty lotnicze, Autostrada, Obwodnica, Energetyka, Ciepłownictwo, Linie kolejowe, PKP PLK, Telekomunikacja, Operatorzy

 5. #25

  Dołączył
  Feb 2007
  Mieszka w
  Polska

  Domyślnie

  Pan Jacek ma inną ważną zaletę - za odpowiednią zapłatą napisze analizę pozytywną bądź negatywną na dowolny temat.

 6. #26

 7. #27
  Awatar Cudaczek

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  Zaskoczenia raczej nie będzie
  m@cieq likes this.

 8. #28

  Dołączył
  Jan 2011
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Cudaczek Zobacz posta
  Zaskoczenia raczej nie będzie
  A jednak!

 9. #29

 10. #30

  Dołączył
  Mar 2011

  Domyślnie


  Polecamy

  Zapraszamy na nową stronę internetową naszego Lotniska

  Port Lotniczy Zielona Góra • Lotnisko Zielona Góra/Babimost

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 1 2

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •