Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
 1. #1

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  CTR warszawa
  Wpisów
  109

  Domyślnie Chania (CHQ / LGSA)


  Polecamy

  Wiatam

  Ponieważ, nikt na przestrzeni kilku lat nie wpomniał o drugim lotnisku na Krecie usytuowanym na półwyspie Akrotiri zakładam ten temat.
  Lotnisko to jest lotniskiem wojskowym, na którym obywa sie szkolenie greckich pilotów posiadających predyspozycje do F-16. Za mojej obecności na Krecie odbywały sie przeważnie operacje do godziny 14 00, z czego najprawdopodobniej z tego miejsca startowała para mysliwców towarzysząca wracającej r eprezentacji Grecji do kraju. Było także jedno szkolenie w nocy. Poza lotami samolotów myśliwskich jest to także lotnisko udostępnione do lotów cywilych, dlatego w tym roku można sie dostać na te lotnisko bezpośrednio z Katowic i z Warszawy. Następne informacje wkrótce.

 2. #2
  Awatar Cudaczek

  Dołączył
  Jun 2008
  Mieszka w
  EPZG

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez lelek7 Zobacz posta
  Poza lotami samolotów myśliwskich jest to także lotnisko udostępnione do lotów cywilych, dlatego w tym roku można sie dostać na te lotnisko bezpośrednio z Katowic i z Warszawy.
  Z Poznania też jeśli się nie mylę.

 3. #3

  Dołączył
  Feb 2008
  Mieszka w
  CTR warszawa
  Wpisów
  109

  Domyślnie

  Cytat Zamieszczone przez Cudaczek Zobacz posta
  Z Poznania też jeśli się nie mylę.
  Z Warszawy i Katowic lata Lot Charter, a z Poznania i Wrocławia Eurocypria, obie informacje sprawdzone osobiście. Co do innych Lini i biur podróży nie jestem w stanie nic powiedzieć. Wkażdym bądź razie, kto chce połączyc wypoczynek z obcowaniem z samolotami powinien poszukac ofert z tego Półwyspu np. Stavros, ponieważ przeważnie wiejące wiatry kierują ruch ze wschodu na zachód, wiele startujących ciekawostek wprost przelatuje nad głową. Z zaobserwowanych typów wojskowych to 90 % to F-16, pojedyncze przypadki C-130, oraz "Grecki AWACS" tak go nazwę ponieważ posiadał wybitnie oprzyrządowanie do obserwacji radarowej, zabudowany na platowcu Boeinga 707. Na sam koniec pobytu zaobserwowałem także samolot szkolny z prostymi skrzydłami i zbiornikami na końcach skrzydeł, ale nie chce mi sie szukać czy grecja posiada takie samoloty w swoim składzie a tym bardziej jak sie nazywają.
  Najciekawszym miejscem do obserwacji ruchu lotniczego oprócz balkonu w swoim pokoju jest miejsce w którym krzyżuje się wjazd na lotnisko z drogą na miejscowość Pitari, widać płyte postojową, drogę kołowania oraz w całej okazałości drogę startową. Z powodu słabego dojścia do płotów i obólnego zakazu przebywania (wiadomo lotnisko wojskowe) najlepiej wyposażyć się w lornetkę.

 4. #4
  FighterMan
  Goście

  Domyślnie

  Będe na Krecie przez 10 dni, od 29.06 do 9.07, stąd mam kilka pytań;

  Czy ktoś z was będąc tam próbował spędzić kilka godzin z aparatem w okolicach płotu? A jeśli tak, to:
  -Jak wygląda nastawienie miejscowych służb do spotterów?
  -Czy ktoś próbował fotografować przy płocie? Czy są jakieś inne fajne miejsca oprócz tego z postu lelka7 (btw dzięki, napewno wypróbuje)?

 5. #5

  Dołączył
  Jul 2012
  Mieszka w
  EPKT

  Domyślnie

  Lotnisko to jedna wielka porażka. Jedna kolejka do odprawy i druga kolejka do oddania bagażu. Strefa odlotów, international departures(odloty międzynarodowe) 4-6 gate'ów, 10 odlotów w przeciągu 45 minut. Ciasno, ludzie stoją w odległości od siebie 30-70(max). 2-3 malutkie sklepy duty-free. Mniej więcej 50% osób miało miejsca siedzące w strefie odlotów. Ładowali nas do autobusu żeby podjechać nim 10 metrów (samolot stał jedno miejsce na prawo od naszego gate)

 6. #6
  Awatar cohontes

  Dołączył
  Jun 2007
  Mieszka w
  Bytom

  Domyślnie

  Nie rozumiem fragmentu o autobusie ;] a u nas jak to czasami wygląda? Dokładnie tak samo.
  UL908 UL619* UM984 UL986 UT710 UL623 UP193* UT709 UQ10

 7. #7

  Dołączył
  Jul 2012
  Mieszka w
  EPKT

  Domyślnie

  W KTW jak jest blisko każą przechodzić bezpośrednio do samolotu. Ale najbardziej przeraził mnie sam terminal, okropny.

 8. #8
  Administrator Senior Screener
  Awatar Witek

  Dołączył
  Nov 2006
  Mieszka w
  POZ

  Domyślnie


  Polecamy

  Cytat Zamieszczone przez ;763633
  -Jak wygląda nastawienie miejscowych służb do spotterów?
  Niestety z racji na wojskowy charakter lotniska służby nie są przyjazne. Są na płocie wywieszone zakazy fotografowania.  Cytat Zamieszczone przez ;763633
  -Czy ktoś próbował fotografować przy płocie?
  Przy płocie raczej bym nie polecał. Ja stałem 3 godziny na podejściu ale jakieś 200m od płotu, w lasku oliwnym.

  Na wjeździe do jednostki wojskowej są 3 pomniki, niestety bez zgody wojskowych nie da się ich fotografować. Dyskutowałem z nimi na bramie 10 min. Nie mogli pojąć jak znalazłem te samoloty na mapach google Kazali przyjechać następnego dnia i pogadać z ich szefem "może da zgodę" - niestety to był ostatni dzień z wynajętym samochodem.

  Przy wolnej chwili napiszę więcej i zapodam mapki. Jak coś to atakować na PW.
  Reg Hunter - profil FB / profil YT

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •