Cytat Zamieszczone przez TVN24
NIEMIECKIE SŁUŻBY: "ZATRZYMANI NALEŻĄ DO GRUPY ISLAMSKICH TERRORYSTÓW"

- Istniało bezpośrednie zagrożenie - poinformował niemiecki minister obrony po tym, jak policja zatrzymała trzy osoby, podejrzane o planowanie ataków na lotnisku we Frankfurcie i w bazie sił USA w Ramstein. Akcję przeciw islamskim terrorystom potwierdziła prokuratura generalna.
Dwaj zatrzymani to Niemcy, trzeci legitymować się ma paszportem pakistańskim. Zostali złapani we wtorek wieczorem na terenie Niemiec. Informacje potwierdził niemiecki minister obrony Franz Josef Jung. - Istniało bezpośrednie zagrożenie - powiedział Jung dziś rano telewizji ARD.

Trochę więcej szczegółów zdradziła dziś prokuratura generalna w Karlsruhe. Ujawniono, że zatrzymani wchodzili w skład grupy islamskich terrorystów. W tej sprawie przeszukano także kilka mieszkań w różnych landach, w jednym z nich znaleziono materiały wybuchowe. Podejrzani o terroryzm młodzi Niemcy jakiś czas temu przeszli na islam, trzeci mężczyzna jest Turkiem, posługującym się jednak pakistańskim paszportem.
Zobacz infografikę Zatrzymany mężczyzna, podejrzany o terroryzm, został przetrasportowany helikopterem do budynku sądu w Karlsruhe. Fot: EPA/ULI DECK.


Baza Ramstein, która miała być celem ataku grupy, jest największą amerykańską bazą lotniczą w Europie i głównym miejscem przerzutowym dla wojsk USA operujących w Afganistanie i w Iraku. Lotnisko we Frankfurcie jest jednym z największych portów lotniczych na Starym Kontynencie.

To kolejne zatrzymanie terrorystów na starym kontynencie w ostatnim czasie. Wczoraj osiem osób podejrzanych o planowanie zamachu aresztowano w Danii. Policja nie zdradziła jednak, co miało być celem grupy powiązanej z Al-kaidą.

kwj
http://www.tvn24.pl/-1,1520328,wiadomosc.html